WTA W25 Trnava, Wk. 7 Draw (Women's) - 2020

Click Here To Join The W25 Trnava, Wk. 7 Discussion!


Share This...


W25 Trnava, Wk. 7 Event Details:

2020-02-10Hard
IndoorSlovakia
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the W25 Trnava, Wk. 7 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FJaqueline Cristian (4) (ROU)Sofya Lansere (RUS)6-1 4-2 ret.[H2H]
SFJaqueline Cristian (4) (ROU)Victoria Kan ()6-3 5-7 6-4[H2H]
SFSofya Lansere (RUS)Jana Fett (8) (CRO)7-5 6-1[H2H]
QFJana Fett (8) (CRO)Irina Khromacheva (q) ()6-3 2-0 ret.[H2H]
QFVictoria Kan ()Dea Herdzelas (q) (BIH)7-5 6-0[H2H]
QFJaqueline Cristian (4) (ROU)Julia Grabher (7) (AUT)6-1 6-0[H2H]
QFSofya Lansere (RUS)Lucie Hradecka (CZE)6-1 7-6(5)[H2H]
R16Jaqueline Cristian (4) (ROU)Johana Markova (q) (CZE)6-3 4-6 7-5[H2H]
R16Irina Khromacheva (q) ()Elitsa Kostova (2) (BUL)6-4 6-4[H2H]
R16Julia Grabher (7) (AUT)Tena Lukas (CRO)6-4 7-6(2)[H2H]
R16Victoria Kan ()Anna Bondar (HUN)6-2 6-3[H2H]
R16Sofya Lansere (RUS)Vlada Koval (q) (RUS)6-3 6-1[H2H]
R16Lucie Hradecka (CZE)Nicoleta Dascalu (ROU)4-6 6-3 3-3 ret.[H2H]
R16Jana Fett (8) (CRO)Anna Kubareva (LL) (BLR)6-3 6-2[H2H]
R16Dea Herdzelas (q) (BIH)Olga Doroshina (q) ()6-4 7-5[H2H]
R32Jana Fett (8) (CRO)Anna Siskova (CZE)6-0 4-6 6-1[H2H]
R32Jaqueline Cristian (4) (ROU)Alexandra Cadantu (ROU)6-2 6-1[H2H]
R32Victoria Kan ()Tereza Mihalikova (WC) (SVK)6-4 7-5[H2H]
R32Julia Grabher (7) (AUT)Radka Zelnickova (WC) ()6-4 7-5[H2H]
R32Lucie Hradecka (CZE)Vivien Juhaszova (q) (SVK)6-4 7-6(6)[H2H]
R32Irina Khromacheva (q) ()Francesca Andrea Feodorov (WC) ()6-0 6-2[H2H]
R32Vlada Koval (q) (RUS)Miriam Kolodziejova (CZE)6-4 6-2[H2H]
R32Sofya Lansere (RUS)Laura-Ioana Andrei (5) (ROU)6-3 6-7(6) 6-3[H2H]
R32Tena Lukas (CRO)Dalma Galfi (HUN)7-5 4-6 7-5[H2H]
R32Olga Doroshina (q) ()Camilla Rosatello (q) (ITA)6-1 5-7 6-3[H2H]
R32Dea Herdzelas (q) (BIH)Tamara Korpatsch (1) (GER)7-5 4-6 6-3[H2H]
R32Nicoleta Dascalu (ROU)Reka-Luca Jani (3) (HUN)6-3 5-7 6-1[H2H]
R32Johana Markova (q) (CZE)Yuliya Hatouka (q) (BLR)3-6 6-3 6-4[H2H]
R32Anna Kubareva (LL) (BLR)Despina Papamichail (GRC)6-2 6-4[H2H]
R32Anna Bondar (HUN)Pemra Ozgen (6) (TUR)3-6 6-4 6-1[H2H]
R32Elitsa Kostova (2) (BUL)Ayline Esina Samardzic (WC) (_CR)6-1 6-1[H2H]
Women's Doubles
FAnna Bondar (3) (HUN)
Tereza Mihalikova (SVK)
Amina Anshba (1) (RUS)
Anastasia Detiuc (MDA)
6-4 6-4
SFAmina Anshba (1) (RUS)
Anastasia Detiuc (MDA)
Johana Markova (CZE)
Nika Radisic ()
6-3 2-1 ret.
SFAnna Bondar (3) (HUN)
Tereza Mihalikova (SVK)
Dalma Galfi (2) (HUN)
Reka-Luca Jani (HUN)
6-2 7-6(5)
QFAmina Anshba (1) (RUS)
Anastasia Detiuc (MDA)
Miriam Bianca Bulgaru (ROU)
Ylena In-Albon ()
6-3 7-6(3)
QFJohana Markova (CZE)
Nika Radisic ()
Vlada Koval (4) (RUS)
Sofya Lansere (RUS)
7-6(2) 6-4
QFAnna Bondar (3) (HUN)
Tereza Mihalikova (SVK)
Vivien Juhaszova (SVK)
Elitsa Kostova (BUL)
6-3 7-6(4)
QFDalma Galfi (2) (HUN)
Reka-Luca Jani (HUN)
Jaqueline Cristian (ROU)
Jana Fett (CRO)
w/o
R16Dalma Galfi (2) (HUN)
Reka-Luca Jani (HUN)
Ange Oby Kajuru (WC) (JPN)
Radka Zelnickova ()
3-6 6-2 10-5
R16Jaqueline Cristian (ROU)
Jana Fett (CRO)
Alexandra Cadantu (ROU)
Chantal Skamlova (SVK)
7-6(8) 6-1
R16Anna Bondar (3) (HUN)
Tereza Mihalikova (SVK)
Karolina Kubanova (CZE)
Nikola Tomanova (CZE)
6-3 6-2
R16Vivien Juhaszova (SVK)
Elitsa Kostova (BUL)
Karolina Berankova (CZE)
Ekaterina Yashina ()
7-6(3) 6-3
R16Johana Markova (CZE)
Nika Radisic ()
Angelica Moratelli (ITA)
Camilla Rosatello (ITA)
6-2 6-3
R16Vlada Koval (4) (RUS)
Sofya Lansere (RUS)
Yuliya Hatouka (BLR)
Anna Kubareva (BLR)
6-1 6-2
R16Miriam Bianca Bulgaru (ROU)
Ylena In-Albon ()
Francesca Andrea Feodorov (WC) ()
Ayline Esina Samardzic (_CR)
6-1 6-3
R16Amina Anshba (1) (RUS)
Anastasia Detiuc (MDA)
Monika Kilnarova (WC) (CZE)
Anna Siskova (CZE)
6-3 6-1
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Irina Khromacheva (q) ()Anna Kubareva (LL) (BLR)6-4 6-2[H2H]
Q1Yuliya Hatouka (q) (BLR)Ganna Poznikhirenko (UKR)7-6(3) 6-1[H2H]
Q1Dea Herdzelas (q) (BIH)Karolina Berankova (CZE)6-3 6-3[H2H]
Q1Vivien Juhaszova (q) (SVK)Angelica Moratelli (ITA)6-1 6-3[H2H]
Q1Johana Markova (q) (CZE)Monika Kilnarova (CZE)7-6(5) 7-5[H2H]
Q1Vlada Koval (q) (RUS)Timea Jaruskova (SVK)6-4 6-0[H2H]
Q1Camilla Rosatello (q) (ITA)Andrea Lazaro Garcia (ESP)7-6(4) 6-2[H2H]
Q1Olga Doroshina (q) ()Aneta Laboutkova (CZE)6-2 6-4[H2H]
Q3Angelica Moratelli (ITA)Chantal Skamlova (SVK)3-6 6-3 10-7[H2H]
Q3Dea Herdzelas (q) (BIH)Magdalena Pantuckova (CZE)6-4 6-2[H2H]
Q3Karolina Berankova (CZE)Amina Anshba (RUS)6-3 6-3[H2H]
Q3Vlada Koval (q) (RUS)Romana Cisovska (SVK)6-4 6-2[H2H]
Q3Timea Jaruskova (SVK)Ylena In-Albon ()3-6 6-2 10-6[H2H]
Q3Ganna Poznikhirenko (UKR)Klara Ondrejcekova ()6-2 6-0[H2H]
Q3Aneta Laboutkova (CZE)Olga Saez Larra (ESP)w/o[H2H]
Q3Olga Doroshina (q) ()Katarina Kuzmova (2001) ()6-2 6-1[H2H]
Q3Johana Markova (q) (CZE)Nikola Tomanova (CZE)6-3 6-3[H2H]
Q3Andrea Lazaro Garcia (ESP)Nika Radisic ()6-2 6-0[H2H]
Q3Camilla Rosatello (q) (ITA)Patricia Hlinkova ()6-1 6-3[H2H]
Q3Vivien Juhaszova (q) (SVK)Anastasia Detiuc (MDA)6-3 6-4[H2H]
Q3Irina Khromacheva (q) ()Miriam Bianca Bulgaru (ROU)6-4 6-0[H2H]
Q3Anna Kubareva (LL) (BLR)Barbora Miklova (CZE)7-5 6-2[H2H]
Q3Monika Kilnarova (CZE)Ekaterina Yashina ()6-4 6-2[H2H]
Q3Yuliya Hatouka (q) (BLR)Lea Boskovic ()6-2 6-1[H2H]