WTA W25 Obidos, Wk. 14 Draw (Women's) - 2019

Click Here To Join The W25 Obidos, Wk. 14 Discussion!


Share This...


W25 Obidos, Wk. 14 Event Details:

2019-04-01Carpet
IndoorPortugal
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the W25 Obidos, Wk. 14 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FMaryna Zanevska (5) (UKR)Mariam Bolkvadze (7) (GEO)7-5 6-2[H2H]
SFMaryna Zanevska (5) (UKR)Barbora Stefkova (6) (CZE)3-6 6-3 6-2[H2H]
SFMariam Bolkvadze (7) (GEO)Eden Silva (q) (GBR)6-2 6-4[H2H]
QFEden Silva (q) (GBR)Pemra Ozgen (4) (TUR)7-5 6-2[H2H]
QFMariam Bolkvadze (7) (GEO)Dejana Radanovic (2) (SRB)6-3 3-6 6-2[H2H]
QFMaryna Zanevska (5) (UKR)Georgina Garcia-Perez (1) (ESP)6-3 6-1[H2H]
QFBarbora Stefkova (6) (CZE)Katy Dunne (GBR)6-1 3-6 7-5[H2H]
R16Mariam Bolkvadze (7) (GEO)Andrea Ka (q) (FRA)6-3 6-0[H2H]
R16Eden Silva (q) (GBR)Cristina Bucsa (8) (MDA)4-6 7-6(3) 6-2[H2H]
R16Pemra Ozgen (4) (TUR)Nuria Parrizas-Diaz (ESP)6-4 6-3[H2H]
R16Georgina Garcia-Perez (1) (ESP)Lou Adler (q) (FRA)6-2 7-6(1)[H2H]
R16Maryna Zanevska (5) (UKR)Dalma Galfi (HUN)7-5 6-2[H2H]
R16Dejana Radanovic (2) (SRB)Amina Anshba (RUS)6-3 7-5[H2H]
R16Barbora Stefkova (6) (CZE)Sofia Shapatava (WC) (GEO)6-2 6-3[H2H]
R16Katy Dunne (GBR)Mirjam Bjorklund (IR) (SWE)7-6(4) 6-2[H2H]
R32Georgina Garcia-Perez (1) (ESP)Estrella Cabeza Candela (ESP)2-6 6-4 6-1[H2H]
R32Maryna Zanevska (5) (UKR)Angelica Moratelli (IR) (ITA)6-2 7-5[H2H]
R32Barbora Stefkova (6) (CZE)Marina Bassols Ribera (IR) (ESP)6-3 6-2[H2H]
R32Sofia Shapatava (WC) (GEO)Vivian Heisen (q) (GER)7-6(5) 7-6(7)[H2H]
R32Amina Anshba (RUS)Lena Rueffer ()4-6 6-2 6-1[H2H]
R32Nuria Parrizas-Diaz (ESP)Sara Lanca (WC) (_PO)6-4 6-2[H2H]
R32Katy Dunne (GBR)Amandine Hesse (3) (FRA)6-1 3-6 6-2[H2H]
R32Mirjam Bjorklund (IR) (SWE)Eva Guerrero Alvarez (ESP)6-1 6-3[H2H]
R32Pemra Ozgen (4) (TUR)Anastasiya Shoshyna (IR) (UKR)6-4 6-7(4) 6-1[H2H]
R32Dalma Galfi (HUN)Sarah Beth Grey (q) (_Un)6-1 6-2[H2H]
R32Dejana Radanovic (2) (SRB)Nastja Kolar (SLO)5-7 7-5 6-0[H2H]
R32Eden Silva (q) (GBR)Julia Payola (IR) (ESP)6-1 6-3[H2H]
R32Mariam Bolkvadze (7) (GEO)Anastasia Detiuc (q) (MDA)4-6 6-4 6-2[H2H]
R32Lou Adler (q) (FRA)Ana Filipa Santos (WC) ()6-4 6-2[H2H]
R32Andrea Ka (q) (FRA)Ines Teixeira (WC) ()6-3 6-3[H2H]
R32Cristina Bucsa (8) (MDA)Aleksandrina Naydenova (BUL)6-2 7-6(3)[H2H]
Women's Doubles
FCristina Bucsa (MDA)
Georgina Garcia-Perez (ESP)
Sofia Shapatava (GEO)
Emily Webley-Smith (GBR)
7-5 7-5
SFSofia Shapatava (GEO)
Emily Webley-Smith (GBR)
Sarah Beth Grey (_Un)
Eden Silva (GBR)
6-3 6-3
SFCristina Bucsa (MDA)
Georgina Garcia-Perez (ESP)
Amina Anshba (RUS)
Anastasia Detiuc (MDA)
6-4 6-2
QFSofia Shapatava (GEO)
Emily Webley-Smith (GBR)
Dalma Galfi (HUN)
Amandine Hesse (FRA)
6-4 7-6(4)
QFSarah Beth Grey (_Un)
Eden Silva (GBR)
Lena Rueffer ()
Daniela Vismane (LAT)
6-4 6-3
QFAmina Anshba (RUS)
Anastasia Detiuc (MDA)
Marina Bassols Ribera (ESP)
Julia Payola (ESP)
6-4 6-1
QFCristina Bucsa (MDA)
Georgina Garcia-Perez (ESP)
Angelica Moratelli (ITA)
Dejana Radanovic (SRB)
6-4 5-7 10-8
R16Lena Rueffer ()
Daniela Vismane (LAT)
Estrella Cabeza Candela (ESP)
Eva Guerrero Alvarez (ESP)
w/o
R16Sofia Shapatava (GEO)
Emily Webley-Smith (GBR)
Nuria Parrizas-Diaz (ESP)
Anastasia Pribylova ()
6-7(7) 6-2 10-1
R16Dalma Galfi (HUN)
Amandine Hesse (FRA)
Francisca Jorge (POL)
Andrea Ka (FRA)
6-3 6-3
R16Marina Bassols Ribera (ESP)
Julia Payola (ESP)
Mirjam Bjorklund (SWE)
Aleksandrina Naydenova (BUL)
3-6 6-3 10-6
R16Amina Anshba (RUS)
Anastasia Detiuc (MDA)
Mariam Bolkvadze (GEO)
Nastja Kolar (SLO)
6-3 2-6 11-9
R16Angelica Moratelli (ITA)
Dejana Radanovic (SRB)
Sara Lanca (_PO)
Ekaterina Shalimova (RUS)
6-1 6-3
R16Cristina Bucsa (MDA)
Georgina Garcia-Perez (ESP)
Pemra Ozgen (TUR)
Dalila Spiteri (ITA)
6-4 6-2
R16Sarah Beth Grey (_Un)
Eden Silva (GBR)
Vivian Heisen (GER)
Anna Klasen (GER)
6-3 5-7 12-10
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Sarah Beth Grey (q) (_Un)Marianna Zakarlyuk (UKR)6-3 6-2[H2H]
Q1Anastasia Detiuc (q) (MDA)Daniela Vismane (LAT)6-2 4-6 10-4[H2H]
Q1Vivian Heisen (q) (GER)Anastasia Pribylova ()6-3 5-7 10-8[H2H]
Q1Eden Silva (q) (GBR)Francisca Jorge (POL)7-5 6-4[H2H]
Q1Lou Adler (q) (FRA)Dalila Spiteri (ITA)6-4 6-1[H2H]
Q1Andrea Ka (q) (FRA)Emily Webley-Smith (GBR)6-3 6-1[H2H]
Q3Francisca Jorge (POL)Saisha Khanna ()6-1 6-1[H2H]
Q3Anastasia Pribylova ()Ines Oliveira ()6-3 7-5[H2H]
Q3Lou Adler (q) (FRA)Madalena Amil ()6-0 6-0[H2H]
Q3Anastasia Detiuc (q) (MDA)Joana Baptista (_PO)6-4 6-0[H2H]
Q3Daniela Vismane (LAT)Ekaterina Shalimova (RUS)7-6(5) 6-4[H2H]
Q3Emily Webley-Smith (GBR)Lucia CORTEZ Llorca (ESP)6-4 4-6 10-3[H2H]
Q3Andrea Ka (q) (FRA)Anna Klasen (GER)6-2 3-6 10-6[H2H]
Q3Marianna Zakarlyuk (UKR)Olga Parres Azcoitia (ESP)6-4 6-1[H2H]