WTA W25 Antalya, Wk. 10 Draw (Women's) - 2020

Click Here To Join The W25 Antalya, Wk. 10 Discussion!


Share This...


W25 Antalya, Wk. 10 Event Details:

2020-03-02Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the W25 Antalya, Wk. 10 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FMayar Sherif (2) (EGY)Dalma Galfi (7) (HUN)6-4 6-3[H2H]
SFDalma Galfi (7) (HUN)Andrea Lazaro Garcia (ESP)6-3 2-6 7-6(5)[H2H]
SFMayar Sherif (2) (EGY)Amina Anshba (RUS)5-7 6-3 6-1[H2H]
QFAndrea Lazaro Garcia (ESP)Victoria Kan (5) ()6-1 6-3[H2H]
QFAmina Anshba (RUS)Despina Papamichail (8) (GRC)6-3 6-1[H2H]
QFMayar Sherif (2) (EGY)Jesika Maleckova (CZE)6-4 6-1[H2H]
QFDalma Galfi (7) (HUN)Gozal Ainitdinova (q) (KAZ)6-1 6-2[H2H]
R16Andrea Lazaro Garcia (ESP)Lina Gjorcheska ()6-3 6-4[H2H]
R16Amina Anshba (RUS)Melis Sezer (WC) (TUR)6-4 6-3[H2H]
R16Dalma Galfi (7) (HUN)Zeynep Sonmez (WC) (_TU)6-2 6-2[H2H]
R16Victoria Kan (5) ()Anna Danilina (KAZ)7-6(2) 2-6 7-5[H2H]
R16Gozal Ainitdinova (q) (KAZ)Irene Burillo Escorihuela (ESP)7-6(3) 4-6 7-5[H2H]
R16Despina Papamichail (8) (GRC)Tena Lukas (CRO)2-6 6-2 6-3[H2H]
R16Jesika Maleckova (CZE)Oana Georgeta Simion (q) (ROU)6-4 6-3[H2H]
R16Mayar Sherif (2) (EGY)Marion Viertler (q) (ITA)6-2 6-1[H2H]
R32Jesika Maleckova (CZE)Ani Vangelova (LL) (BUL)6-4 6-0[H2H]
R32Anna Danilina (KAZ)Paula Ormaechea (ARG)6-1 6-2[H2H]
R32Tena Lukas (CRO)Sara Cakarevic (FRA)3-6 6-2 6-0[H2H]
R32Victoria Kan (5) ()Valeriya Strakhova (UKR)6-3 6-0[H2H]
R32Andrea Lazaro Garcia (ESP)Darya Astakhova ()6-3 6-2[H2H]
R32Gozal Ainitdinova (q) (KAZ)Caroline Werner (q) (_Ge)6-3 3-6 6-4[H2H]
R32Marion Viertler (q) (ITA)Zoziya Kardava (WC) (RUS)6-1 7-5[H2H]
R32Lina Gjorcheska ()Cagla Buyukakcay (1) (TUR)6-0 6-2[H2H]
R32Oana Georgeta Simion (q) (ROU)Eleonora Molinaro (6) (LUX)6-3 6-1[H2H]
R32Melis Sezer (WC) (TUR)Reka-Luca Jani (3) (HUN)6-3 1-6 6-2[H2H]
R32Amina Anshba (RUS)Johana Markova (CZE)6-3 6-3[H2H]
R32Dalma Galfi (7) (HUN)Nina Potocnik ()6-0 6-0[H2H]
R32Zeynep Sonmez (WC) (_TU)Vlada Koval (q) (RUS)6-4 4-6 6-4[H2H]
R32Mayar Sherif (2) (EGY)Nika Radisic (q) ()6-1 6-3[H2H]
R32Irene Burillo Escorihuela (ESP)Ekaterine Gorgodze (4) (GEO)1-6 6-2 6-2[H2H]
R32Despina Papamichail (8) (GRC)Ipek Oz (WC) (TUR)7-6(5) 6-2[H2H]
Women's Doubles
FReka-Luca Jani (4) (HUN)
Mayar Sherif (EGY)
Ipek Oz (TUR)
Melis Sezer (TUR)
6-7(8) 6-1 10-3
SFIpek Oz (TUR)
Melis Sezer (TUR)
Johana Markova (CZE)
Nika Radisic ()
6-4 5-7 10-7
SFReka-Luca Jani (4) (HUN)
Mayar Sherif (EGY)
Anna Danilina (1) (KAZ)
Vlada Koval (RUS)
6-2 6-4
QFAnna Danilina (1) (KAZ)
Vlada Koval (RUS)
Darya Astakhova (WC) ()
Viktoriia Dema (UKR)
6-3 6-3
QFReka-Luca Jani (4) (HUN)
Mayar Sherif (EGY)
Sara Cakarevic (FRA)
Jesika Maleckova (CZE)
7-5 6-4
QFIpek Oz (TUR)
Melis Sezer (TUR)
Dalma Galfi (3) (HUN)
Valeriya Strakhova (UKR)
6-1 3-6 10-7
QFJohana Markova (CZE)
Nika Radisic ()
Lina Gjorcheska (2) ()
Despina Papamichail (GRC)
6-2 5-7 10-3
R16Lina Gjorcheska (2) ()
Despina Papamichail (GRC)
Amina Anshba (RUS)
Taisya Pachkaleva ()
6-2 6-3
R16Johana Markova (CZE)
Nika Radisic ()
Suzan Lamens (NLD)
Oana Georgeta Simion (ROU)
7-6(4) 6-2
R16Dalma Galfi (3) (HUN)
Valeriya Strakhova (UKR)
Maria Herazo Gonzalez (COL)
Yuliana Lizarazo (COL)
2-6 6-0 10-8
R16Ipek Oz (TUR)
Melis Sezer (TUR)
Victoria Kan ()
Eleonora Molinaro (LUX)
2-6 6-3 10-7
R16Reka-Luca Jani (4) (HUN)
Mayar Sherif (EGY)
Cemre Anil (WC) (TUR)
Ani Vangelova (BUL)
6-3 6-4
R16Darya Astakhova (WC) ()
Viktoriia Dema (UKR)
Ilayda Baykan (WC) (_TU)
Ena Kajevic ()
6-1 6-1
R16Anna Danilina (1) (KAZ)
Vlada Koval (RUS)
Meiqi Guo (_CH)
Jiangxue Han (_CH)
6-4 6-3
R16Sara Cakarevic (FRA)
Jesika Maleckova (CZE)
Tena Lukas (CRO)
Silvia Njiric (CRO)
6-1 6-0
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Vlada Koval (q) (RUS)Eliessa Vanlangendonck (BEL)6-1 6-1[H2H]
Q1Nika Radisic (q) ()Manca Pislak ()6-2 6-2[H2H]
Q1Caroline Werner (q) (_Ge)Ani Vangelova (LL) (BUL)7-5 6-2[H2H]
Q1Oana Georgeta Simion (q) (ROU)Ekaterina Shalimova (RUS)6-4 5-7 10-8[H2H]
Q1Marion Viertler (q) (ITA)Maria Herazo Gonzalez (COL)6-4 7-5[H2H]
Q1Gozal Ainitdinova (q) (KAZ)Anna Siskova (CZE)6-4 6-4[H2H]
Q2Vlada Koval (q) (RUS)Sapfo Sakellaridi ()7-6(5) 6-3[H2H]
Q2Eliessa Vanlangendonck (BEL)Suzan Lamens (NLD)7-6(2) 6-4[H2H]
Q2Gozal Ainitdinova (q) (KAZ)Ana Bianca Mihaila (ROU)6-2 6-1[H2H]
Q2Anna Siskova (CZE)Gozde Turhan (_TU)6-2 6-0[H2H]
Q2Oana Georgeta Simion (q) (ROU)Ena Kajevic ()6-0 6-4[H2H]
Q2Manca Pislak ()Melanie Stokke (NOR)6-2 2-1 ret.[H2H]
Q2Nika Radisic (q) ()Ilayda Baykan (_TU)6-2 6-4[H2H]
Q2Marion Viertler (q) (ITA)Meiqi Guo (_CH)6-3 6-3[H2H]
Q2Maria Herazo Gonzalez (COL)Nikita Liebkind ()6-1 6-1[H2H]
Q2Caroline Werner (q) (_Ge)Yuliana Lizarazo (COL)6-1 0-6 10-8[H2H]
Q2Ani Vangelova (LL) (BUL)Alice Tubello (FRA)4-6 6-2 10-7[H2H]
Q2Ekaterina Shalimova (RUS)Lucie Wargnier (FRA)6-1 5-7 12-10[H2H]
Q3Anna Siskova (CZE)Olivia Gram ()6-3 6-2[H2H]
Q3Gozde Turhan (_TU)Doga Turkmen (_TU)1-6 6-4 10-7[H2H]
Q3Ana Bianca Mihaila (ROU)Zeynep Su Yavuz ()6-1 6-0[H2H]
Q3Ena Kajevic ()Jiangxue Han (_CH)6-4 1-6 10-7[H2H]
Q3Suzan Lamens (NLD)Ana LANTIGUA DE LA Nuez (ESP)6-3 6-3[H2H]
Q3Eliessa Vanlangendonck (BEL)Aino Alkio (FIN)6-0 6-0[H2H]
Q3Alice Tubello (FRA)Silvia Njiric (CRO)7-5 7-5[H2H]
Q3Ekaterina Shalimova (RUS)Pauline Wuarin (SUI)7-6(3) 6-3[H2H]
Q3Lucie Wargnier (FRA)Viktoriia Dema (UKR)6-2 6-2[H2H]
Q3Manca Pislak ()Deniz Paykoc (TUR)6-1 6-0[H2H]
Q3Ilayda Baykan (_TU)Lara Önal ()6-2 6-0[H2H]
Q3Marion Viertler (q) (ITA)Kerstin Peckl (AUT)6-0 6-1[H2H]
Q3Nikita Liebkind ()Zeynep Sila Ege ()6-2 7-6(6)[H2H]
Q3Yuliana Lizarazo (COL)Ekaterina Ovcharenko (RUS)6-0 6-1[H2H]
Q3Ani Vangelova (LL) (BUL)Shuo Feng (_CH)6-2 ret.[H2H]
Q3Sapfo Sakellaridi ()Cemre Anil (TUR)6-2 6-2[H2H]