WTA W15 Sharm El Sheikh, Wk. 46 Draw (Women's) - 2019

Click Here To Join The W15 Sharm El Sheikh, Wk. 46 Discussion!


Share This...


W15 Sharm El Sheikh, Wk. 46 Event Details:

2019-11-11Hard
OutdoorEgypt
Seeds:
View Past Years Draws: 2021  2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the W15 Sharm El Sheikh, Wk. 46 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FPei-Chi Lee ()Martina Pradova (WC) (CZE)6-4 7-6(3)[H2H]
SFPei-Chi Lee ()Ana Bianca Mihaila (q) (ROU)7-5 6-4[H2H]
SFMartina Pradova (WC) (CZE)Sandra Samir (1) (EGY)2-6 6-4 6-4[H2H]
QFMartina Pradova (WC) (CZE)Elena-Teodora Cadar (ROU)6-3 6-4[H2H]
QFAna Bianca Mihaila (q) (ROU)Vitalia Stamat (q) (MDA)6-1 4-6 7-5[H2H]
QFPei-Chi Lee ()Anne-Sophie Morandais ()6-0 6-0[H2H]
QFSandra Samir (1) (EGY)Ellen Allgurin (q) (SWE)6-1 6-1[H2H]
R16Vitalia Stamat (q) (MDA)Giorgia Pinto (q) (ITA)6-3 6-3[H2H]
R16Ellen Allgurin (q) (SWE)Corina Mader (WC) (SUI)6-1 6-2[H2H]
R16Sandra Samir (1) (EGY)Mihaela Djakovic (_SR)6-3 6-1[H2H]
R16Ana Bianca Mihaila (q) (ROU)Valentina Ryser (SUI)6-3 6-7(1) 6-4[H2H]
R16Elena-Teodora Cadar (ROU)Eunhye Lee (2000) (3) ()6-3 6-2[H2H]
R16Pei-Chi Lee ()Arlinda Rushiti (4) ()6-3 6-1[H2H]
R16Martina Pradova (WC) (CZE)Arabella Koller (q) (AUT)6-0 6-3[H2H]
R16Anne-Sophie Morandais ()Veronika Vlkovska (CZE)2-6 6-4 6-2[H2H]
R32Arabella Koller (q) (AUT)Lian Tran (NLD)6-2 5-7 6-3[H2H]
R32Pei-Chi Lee ()Iveta Dapkute (LAT)6-2 6-1[H2H]
R32Elena-Teodora Cadar (ROU)Mayya Gorbunova (q) ()6-0 6-0[H2H]
R32Arlinda Rushiti (4) ()Mariam Dalakishvili (GEO)6-4 6-2[H2H]
R32Eunhye Lee (2000) (3) ()Sofia Dmitrieva (RUS)6-0 6-3[H2H]
R32Martina Pradova (WC) (CZE)Barbora Matusova (SVK) (6) ()6-3 6-4[H2H]
R32Ellen Allgurin (q) (SWE)Anastasia Vdovenco ()6-1 7-6(4)[H2H]
R32Valentina Ryser (SUI)Aleksandra Pitak (8) (GBR)7-6(4) 6-4[H2H]
R32Sandra Samir (1) (EGY)Yeong Won Jeong ()6-3 6-2[H2H]
R32Mihaela Djakovic (_SR)Joanna Zawadzka (POL)6-2 6-3[H2H]
R32Corina Mader (WC) (SUI)Maria Shusharina (7) ()7-5 6-3[H2H]
R32Ana Bianca Mihaila (q) (ROU)Aya El Sayed (WC) ()6-3 7-5[H2H]
R32Giorgia Pinto (q) (ITA)Katarzyna Pitak (WC) (GBR)6-2 6-1[H2H]
R32Veronika Vlkovska (CZE)Anastasia Sukhotina (5) (RUS)7-6(4) 1-6 7-6(6)[H2H]
R32Vitalia Stamat (q) (MDA)Romy Koelzer (2) ()6-3 7-5[H2H]
R32Anne-Sophie Morandais ()Margarita Lazareva ()6-4 6-3[H2H]
Women's Doubles
FAleksandra Pitak (GBR)
Katarzyna Pitak (GBR)
Yeong Won Jeong ()
Eunhye Lee (2000) ()
7-6(4) 6-4
SFAleksandra Pitak (GBR)
Katarzyna Pitak (GBR)
Naima Karamoko ()
Sandra Samir (EGY)
7-5 6-3
SFYeong Won Jeong ()
Eunhye Lee (2000) ()
Yu-Ting Hsieh ()
Pei-Chi Lee ()
6-3 6-3
QFYu-Ting Hsieh ()
Pei-Chi Lee ()
Giorgia Pinto (ITA)
Gaia Squarcialupi (ITA)
6-4 6-3
QFYeong Won Jeong ()
Eunhye Lee (2000) ()
Martina Pradova (CZE)
Joanna Zawadzka (POL)
6-3 6-3
QFNaima Karamoko ()
Sandra Samir (EGY)
Barbora Matusova (SVK) ()
Amber Washington ()
6-2 6-3
QFAleksandra Pitak (GBR)
Katarzyna Pitak (GBR)
Valentina Ryser (SUI)
Antonia Schmidt (_GE)
6-4 6-3
R16Valentina Ryser (SUI)
Antonia Schmidt (_GE)
Amira Badawi ()
Aya El Sayed ()
7-5 6-4
R16Naima Karamoko ()
Sandra Samir (EGY)
Heydi Doldan ()
Susan Doldan ()
6-2 6-1
R16Barbora Matusova (SVK) ()
Amber Washington ()
Elena-Teodora Cadar (ROU)
Mihaela Djakovic (_SR)
3-6 6-2 10-5
R16Martina Pradova (CZE)
Joanna Zawadzka (POL)
Maria Shusharina ()
Anastasia Sukhotina (RUS)
1-6 7-6(5) 10-7
R16Yeong Won Jeong ()
Eunhye Lee (2000) ()
Sofia Dmitrieva (RUS)
Vitalia Stamat (MDA)
6-2 6-4
R16Giorgia Pinto (ITA)
Gaia Squarcialupi (ITA)
Mariam Dalakishvili (GEO)
Iveta Dapkute (LAT)
6-4 7-5
R16Yu-Ting Hsieh ()
Pei-Chi Lee ()
Margarita Lazareva ()
Ana Bianca Mihaila (ROU)
6-4 6-3
R16Aleksandra Pitak (GBR)
Katarzyna Pitak (GBR)
Adesuwa Osabuohien (USA)
Sri Peddi Reddy (IND)
6-3 4-6 10-3
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Vitalia Stamat (q) (MDA)Vickie Trocker ()6-3 7-5[H2H]
Q1Giorgia Pinto (q) (ITA)Amira Badawi ()6-1 6-4[H2H]
Q1Ellen Allgurin (q) (SWE)Chiara Catini (ITA)6-7(3) 6-4 12-10[H2H]
Q1Ana Bianca Mihaila (q) (ROU)Dinara Alloyarova ()7-6(3) 6-4[H2H]
Q1Arabella Koller (q) (AUT)Demi Tran ()6-7(3) 6-3 18-16[H2H]
Q1Mayya Gorbunova (q) ()Maria Toma (ROU)6-1 6-0[H2H]
Q2Maria Toma (ROU)Heydi Doldan ()6-2 6-1[H2H]
Q2Chiara Catini (ITA)Amber Washington ()6-3 6-3[H2H]
Q2Ellen Allgurin (q) (SWE)Naima Karamoko ()6-1 6-2[H2H]
Q2Vickie Trocker ()Susan Doldan ()6-4 6-1[H2H]
Q2Vitalia Stamat (q) (MDA)Gaia Squarcialupi (ITA)6-1 6-3[H2H]
Q2Ana Bianca Mihaila (q) (ROU)Jennifer Ruggeri ()6-4 6-2[H2H]
Q2Dinara Alloyarova ()Sri Peddi Reddy (IND)6-1 6-2[H2H]
Q2Giorgia Pinto (q) (ITA)Larisa Bekmetova (UZB)6-3 4-6 10-3[H2H]
Q2Amira Badawi ()Yu-Ting Hsieh ()5-7 7-6(4) 10-1[H2H]
Q2Arabella Koller (q) (AUT)Nina Alibalic (CRO)3-6 7-6(5) 14-12[H2H]
Q2Demi Tran ()Kamila Kerimbayeva (KAZ)0-6 7-6(6) 10-6[H2H]
Q3Chiara Catini (ITA)Jasmijn Gimbrere ()6-4 6-1[H2H]
Q3Vitalia Stamat (q) (MDA)Lilly Dueffert (_GE)6-1 6-1[H2H]
Q3Jennifer Ruggeri ()Antonia Schmidt (_GE)7-6(7) 6-4[H2H]
Q3Larisa Bekmetova (UZB)Andreea Scurtu ()6-0 6-2[H2H]
Q3Yu-Ting Hsieh ()Ivonne Juric ()6-2 6-1[H2H]
Q3Nina Alibalic (CRO)Katharina Rothacker ()6-3 6-0[H2H]
Q3Kamila Kerimbayeva (KAZ)Adesuwa Osabuohien (USA)6-0 6-4[H2H]
Q3Maria Toma (ROU)Viktoria Kurz ()6-1 6-0[H2H]