WTA W15 Sajur, Wk. 36 Draw (Women's) - 2019

Click Here To Join The W15 Sajur, Wk. 36 Discussion!


Share This...


W15 Sajur, Wk. 36 Event Details:

2019-09-02Hard
OutdoorIsrael
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the W15 Sajur, Wk. 36 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FChanel Simmonds (3) (RSA)Lina Glushko (ISR)7-5 6-0[H2H]
SFChanel Simmonds (3) (RSA)Alicia Barnett (GBR)7-6(4) 6-3[H2H]
SFLina Glushko (ISR)Shelly Bereznyak (ISR)6-1 6-1[H2H]
QFAlicia Barnett (GBR)Jodie Anna Burrage (1) (GBR)3-6 6-2 7-6(1)[H2H]
QFChanel Simmonds (3) (RSA)Victoria Muntean (FRA)6-2 2-0 ret.[H2H]
QFLina Glushko (ISR)Lou Adler (5) (FRA)3-6 6-1 6-2[H2H]
QFShelly Bereznyak (ISR)Tamara Barad Itzhaki (ISR)6-4 4-6 6-1[H2H]
R16Lou Adler (5) (FRA)Koral Koldobski (WC) (ISR)6-3 6-2[H2H]
R16Victoria Muntean (FRA)Tiffany William (GBR)6-2 6-2[H2H]
R16Chanel Simmonds (3) (RSA)Kristin Younes (q) (ISR)6-0 6-3[H2H]
R16Alicia Barnett (GBR)Maya Tahan (6) (ISR)6-2 6-3[H2H]
R16Jodie Anna Burrage (1) (GBR)Alija Merdeeva (q) (RUS)6-4 6-3[H2H]
R16Lina Glushko (ISR)Laetitia Pulchartova (CZE)7-6(4) 4-6 6-2[H2H]
R16Shelly Bereznyak (ISR)Shavit Kimchi (JR) (ISR)6-2 6-2[H2H]
R16Tamara Barad Itzhaki (ISR)Amandine Cazeaux (q) (FRA)6-3 6-3[H2H]
R32Kristin Younes (q) (ISR)Diana Nekhorosheva (q) ()6-0 6-2[H2H]
R32Shavit Kimchi (JR) (ISR)Yuval Keren (ISR)6-3 6-1[H2H]
R32Chanel Simmonds (3) (RSA)Darya Shvartsmann (WC) ()6-3 6-3[H2H]
R32Laetitia Pulchartova (CZE)Arianne Hartono (4) ()2-6 7-6(1) 6-2[H2H]
R32Lou Adler (5) (FRA)Nicole Khirin (ISR)6-3 6-1[H2H]
R32Jodie Anna Burrage (1) (GBR)Yarden Akler (WC) (ISR)6-3 6-1[H2H]
R32Tiffany William (GBR)Mihika Yadav (IND)4-6 7-6(5) ret.[H2H]
R32Lina Glushko (ISR)Sadafmoh Tolibova (BLR)2-6 7-6(3) 6-4[H2H]
R32Alicia Barnett (GBR)Andreea Velcea (ROU)6-0 6-2[H2H]
R32Koral Koldobski (WC) (ISR)Adva Dabah (WC) (ISR)6-4 3-6 6-4[H2H]
R32Alija Merdeeva (q) (RUS)Tali Malykhin (q) ()6-7(3) 6-4 6-1[H2H]
R32Shelly Bereznyak (ISR)Maia Lumsden (2) (GBR)6-3 6-1[H2H]
R32Tamara Barad Itzhaki (ISR)Freya Christie (8) (GBR)6-3 6-3[H2H]
R32Amandine Cazeaux (q) (FRA)Nicole Nadel (ISR)6-2 6-2[H2H]
R32Maya Tahan (6) (ISR)Noelly Longi Nsimba (q) (CAN)2-6 7-6(4) 6-2[H2H]
R32Victoria Muntean (FRA)Viktoria Morvayova (7) (SVK)6-2 6-3[H2H]
Women's Doubles
FAlicia Barnett (GBR)
Chanel Simmonds (RSA)
Amandine Cazeaux (FRA)
Noelly Longi Nsimba (CAN)
6-4 6-4
SFAmandine Cazeaux (FRA)
Noelly Longi Nsimba (CAN)
Alija Merdeeva (RUS)
Tiffany William (GBR)
w/o
SFAlicia Barnett (GBR)
Chanel Simmonds (RSA)
Adva Dabah (ISR)
Koral Koldobski (ISR)
6-1 6-2
QFAlija Merdeeva (RUS)
Tiffany William (GBR)
Tali Krasnopolski (ISR)
Sivan Raizman (ISR)
6-1 6-3
QFAlicia Barnett (GBR)
Chanel Simmonds (RSA)
Shavit Kimchi (ISR)
Maya Tahan (ISR)
6-2 6-1
QFAdva Dabah (ISR)
Koral Koldobski (ISR)
Lina Glushko (ISR)
Nicole Nadel (ISR)
6-4 1-6 10-3
QFAmandine Cazeaux (FRA)
Noelly Longi Nsimba (CAN)
Shelly Bereznyak (ISR)
Laetitia Pulchartova (CZE)
6-3 6-4
R16Shavit Kimchi (ISR)
Maya Tahan (ISR)
Yarden Akler (ISR)
Nicole Khirin (ISR)
6-4 2-6 10-4
R16Tali Krasnopolski (ISR)
Sivan Raizman (ISR)
Adi Gavish (ISR)
Tal Zinn (ISR)
6-3 6-3
R16Adva Dabah (ISR)
Koral Koldobski (ISR)
Tali Malykhin ()
Stefani Sandoiu Shtein ()
7-6(2) 6-3
R16Amandine Cazeaux (FRA)
Noelly Longi Nsimba (CAN)
Viktoria Morvayova (SVK)
Andreea Velcea (ROU)
6-4 6-3
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Noelly Longi Nsimba (q) (CAN)Neta Tamir (ISR)6-1 6-0[H2H]
Q1Diana Nekhorosheva (q) ()Tali Krasnopolski (ISR)6-3 6-4[H2H]
Q1Tali Malykhin (q) ()Shachf Lieberman ()6-3 6-4[H2H]
Q1Alija Merdeeva (q) (RUS)Stefani Sandoiu Shtein ()6-1 6-1[H2H]
Q1Kristin Younes (q) (ISR)Ofer Kivity ()3-0 ret.[H2H]
Q1Amandine Cazeaux (q) (FRA)Hili Kronzon (ISR)6-1 6-1[H2H]
Q3Ofer Kivity ()Noya Ohana (ISR)6-1 4-6 10-4[H2H]
Q3Neta Tamir (ISR)Sivan Raizman (ISR)6-1 6-3[H2H]
Q3Alija Merdeeva (q) (RUS)Nitzan Bruner (ISR)6-0 6-0[H2H]
Q3Stefani Sandoiu Shtein ()May Baranes (ISR)6-2 6-1[H2H]
Q3Shachf Lieberman ()Keren Mor ()6-2 6-0[H2H]
Q3Tali Malykhin (q) ()Adi Gavish (ISR)6-4 6-2[H2H]
Q3Diana Nekhorosheva (q) ()Diana Smelansky ()6-2 6-2[H2H]
Q3Tali Krasnopolski (ISR)Kimberly Mpukusa ()6-1 6-3[H2H]
Q3Hili Kronzon (ISR)Tal Zinn (ISR)6-2 6-1[H2H]