WTA W15 Milovice, Wk. 48 Draw (Women's) - 2019

Click Here To Join The W15 Milovice, Wk. 48 Discussion!


Share This...


W15 Milovice, Wk. 48 Event Details:

2019-11-25Hard
IndoorCzech Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the W15 Milovice, Wk. 48 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FKaia Kanepi (1WC) (EST)Anastasia Kulikova (8) (RUS)6-4 6-3[H2H]
SFKaia Kanepi (1WC) (EST)Linda Noskova (JR) ()6-2 6-2[H2H]
SFAnastasia Kulikova (8) (RUS)Johana Markova (2) (CZE)3-5 ret.[H2H]
QFLinda Noskova (JR) ()Nikola Breckova (q) (CZE)6-4 6-3[H2H]
QFAnastasia Kulikova (8) (RUS)Ange Oby Kajuru (JPN)6-2 6-1[H2H]
QFJohana Markova (2) (CZE)Veronika Pepelyaeva (q) ()6-2 7-5[H2H]
QFKaia Kanepi (1WC) (EST)Caijsa Wilda Hennemann (JR) (SWE)6-2 6-1[H2H]
R16Nikola Breckova (q) (CZE)Karolina Kubanova (CZE)6-2 6-3[H2H]
R16Johana Markova (2) (CZE)Silvia Njiric (CRO)7-5 7-6(2)[H2H]
R16Veronika Pepelyaeva (q) ()Alicia Barnett (6) (GBR)6-4 1-0 ret.[H2H]
R16Ange Oby Kajuru (JPN)Aneta Laboutkova (CZE)6-0 6-2[H2H]
R16Caijsa Wilda Hennemann (JR) (SWE)Kathleen Kanev (q) (GER)6-3 3-6 6-1[H2H]
R16Anastasia Kulikova (8) (RUS)Julia Oczachowska (q) (POL)6-3 6-3[H2H]
R16Kaia Kanepi (1WC) (EST)Miriam Kolodziejova (WC) (CZE)6-2 7-5[H2H]
R16Linda Noskova (JR) ()Lara Schmidt (q) (_GE)6-3 6-3[H2H]
R32Kathleen Kanev (q) (GER)Magdalena Pantuckova (5) (CZE)4-6 6-3 6-3[H2H]
R32Anastasia Kulikova (8) (RUS)Karolina Vlckova (WC) ()6-0 6-2[H2H]
R32Kaia Kanepi (1WC) (EST)Darja Vidmanova (JR) ()6-2 6-4[H2H]
R32Nikola Breckova (q) (CZE)Alice Robbe (FRA)2-6 7-5 6-3[H2H]
R32Linda Noskova (JR) ()Daria Kruzhkova (4) (RUS)7-5 4-6 6-1[H2H]
R32Johana Markova (2) (CZE)Kristyna Tomajkova (q) ()6-0 6-2[H2H]
R32Aneta Laboutkova (CZE)Dominika Salkova (WC) ()3-6 7-6(4) 6-1[H2H]
R32Caijsa Wilda Hennemann (JR) (SWE)Stefania ROGOZINSKA Dzik (POL)7-6(1) 3-6 6-1[H2H]
R32Silvia Njiric (CRO)Anastasia Tikhonova (RUS)6-3 6-4[H2H]
R32Julia Oczachowska (q) (POL)Jana Jablonovska (SVK)7-6(3) 7-5[H2H]
R32Miriam Kolodziejova (WC) (CZE)Timea Jaruskova (SVK)6-1 6-2[H2H]
R32Lara Schmidt (q) (_GE)Nikola Tomanova (CZE)6-2 6-0[H2H]
R32Alicia Barnett (6) (GBR)Denisa Hindova (CZE)7-5 6-3[H2H]
R32Veronika Pepelyaeva (q) ()Karolina Berankova (CZE)6-1 7-5[H2H]
R32Ange Oby Kajuru (JPN)Anna Morgina (3) ()5-2 ret.[H2H]
R32Karolina Kubanova (CZE)Barbora Miklova (7) (CZE)3-6 6-4 6-1[H2H]
Women's Doubles
FAleksandra Pospelova (RUS)
Anastasia Tikhonova (RUS)
Karolina Berankova (CZE)
Barbora Miklova (CZE)
6-1 7-5
SFKarolina Berankova (CZE)
Barbora Miklova (CZE)
Nikola Breckova (CZE)
Aneta Kladivova (CZE)
7-5 6-4
SFAleksandra Pospelova (RUS)
Anastasia Tikhonova (RUS)
Karolina Kubanova (3) (CZE)
Nikola Tomanova (CZE)
7-6(5) 4-6 10-8
QFKarolina Kubanova (3) (CZE)
Nikola Tomanova (CZE)
Ange Oby Kajuru (JPN)
Laetitia Pulchartova (CZE)
7-5 6-4
QFKarolina Berankova (CZE)
Barbora Miklova (CZE)
Alena Fomina (1) ()
Daria Kruzhkova (RUS)
3-6 6-3 18-16
QFNikola Breckova (CZE)
Aneta Kladivova (CZE)
Caijsa Wilda Hennemann (SWE)
Veronika Pepelyaeva ()
6-2 7-5
QFAleksandra Pospelova (RUS)
Anastasia Tikhonova (RUS)
Alicia Barnett (2) (GBR)
Silvia Njiric (CRO)
w/o
R16Nikola Breckova (CZE)
Aneta Kladivova (CZE)
Jana Jablonovska (SVK)
Julia Oczachowska (POL)
7-5 6-7(3) 10-4
R16Caijsa Wilda Hennemann (SWE)
Veronika Pepelyaeva ()
Klara Hajkova (4) (CZE)
Aneta Laboutkova (CZE)
6-4 6-0
R16Karolina Berankova (CZE)
Barbora Miklova (CZE)
Kathleen Kanev (GER)
Karolina Vlckova ()
6-3 6-4
R16Ange Oby Kajuru (JPN)
Laetitia Pulchartova (CZE)
Maria Daniels Sierra ()
Alice Robbe (FRA)
7-5 6-3
R16Aleksandra Pospelova (RUS)
Anastasia Tikhonova (RUS)
Lucie Havlickova ()
Dominika Salkova ()
w/o
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Julia Oczachowska (q) (POL)Maria Daniels Sierra ()6-1 6-4[H2H]
Q1Kathleen Kanev (q) (GER)Alena Fomina ()6-2 3-6 10-6[H2H]
Q1Veronika Pepelyaeva (q) ()Ivana Sebestova ()6-2 6-1[H2H]
Q1Lara Schmidt (q) (_GE)Aleksandra Pospelova (RUS)5-7 6-3 10-7[H2H]
Q1Kristyna Tomajkova (q) ()Laetitia Pulchartova (CZE)6-4 6-3[H2H]
Q1Nikola Breckova (q) (CZE)Lucie Havlickova ()7-6(3) 6-3[H2H]
Q3Kristyna Tomajkova (q) ()Sofia Milatova (SVK)6-3 6-1[H2H]
Q3Lara Schmidt (q) (_GE)Natalie Augustinova ()6-3 6-1[H2H]
Q3Aleksandra Pospelova (RUS)Sonja Krtenova (CZE)6-1 6-3[H2H]
Q3Nikola Breckova (q) (CZE)Anika Jaskova ()7-5 6-2[H2H]
Q3Lucie Havlickova ()Martina Pradova (CZE)6-3 6-0[H2H]
Q3Maria Daniels Sierra ()Adela Jarosova (CZE)7-5 6-2[H2H]
Q3Julia Oczachowska (q) (POL)Ludmila Kareisova (CZE)6-3 5-7 11-9[H2H]
Q3Kathleen Kanev (q) (GER)Kristyna Hrabalova (CZE)4-6 6-1 10-5[H2H]
Q3Alena Fomina ()Klara Hajkova (CZE)6-2 3-6 10-4[H2H]
Q3Veronika Pepelyaeva (q) ()Aneta Kladivova (CZE)6-4 6-4[H2H]
Q3Ivana Sebestova ()Andrea Nova ()6-2 7-6(3)[H2H]
Q3Laetitia Pulchartova (CZE)Lucie Petruzelova ()6-3 6-3[H2H]