WTA W15 Heraklion, Wk. 10 Draw (Women's) - 2020

Click Here To Join The W15 Heraklion, Wk. 10 Discussion!


Share This...


W15 Heraklion, Wk. 10 Event Details:

2020-03-02Clay
OutdoorGreece
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the W15 Heraklion, Wk. 10 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FMiriam Kolodziejova (q) (CZE)Rebeka Masarova ()6-4 6-4[H2H]
SFRebeka Masarova ()Romy Koelzer (7) ()6-3 6-0[H2H]
SFMiriam Kolodziejova (q) (CZE)Chantal Skamlova (6) (SVK)6-1 6-1[H2H]
QFRomy Koelzer (7) ()Andreea Rosca (_Ro)6-1 7-5[H2H]
QFRebeka Masarova ()Corinna Dentoni (4) (ITA)6-3 6-1[H2H]
QFChantal Skamlova (6) (SVK)Noel Saidenova (q) ()6-0 5-7 6-0[H2H]
QFMiriam Kolodziejova (q) (CZE)Oleksandra Oliynykova (8) (_CR)6-0 6-0[H2H]
R16Andreea Rosca (_Ro)Martina Colmegna (1) (ITA)6-0 6-3[H2H]
R16Romy Koelzer (7) ()Martina Biagianti (WC) (ITA)7-6(2) 6-1[H2H]
R16Oleksandra Oliynykova (8) (_CR)Lina Glushko (ISR)6-1 5-7 6-2[H2H]
R16Noel Saidenova (q) ()Julia Stamatova (BUL)6-1 6-4[H2H]
R16Miriam Kolodziejova (q) (CZE)Karola Patricia Bejenaru (LL) (ROU)6-1 6-2[H2H]
R16Corinna Dentoni (4) (ITA)Martha Matoula (q) ()6-3 6-4[H2H]
R16Rebeka Masarova ()Jessica Bouzas Maneiro ()6-0 7-6(6)[H2H]
R16Chantal Skamlova (6) (SVK)Agustina Chlpac (q) (ARG)6-0 3-0 ret.[H2H]
R32Jessica Bouzas Maneiro ()Natalia Siedliska (5) (POL)6-1 6-3[H2H]
R32Rebeka Masarova ()Gabriela Horackova (CZE)6-0 6-1[H2H]
R32Corinna Dentoni (4) (ITA)Dalila Spiteri (ITA)4-6 7-6(7) 6-3[H2H]
R32Martina Biagianti (WC) (ITA)Caijsa Wilda Hennemann (SWE)6-1 6-1[H2H]
R32Martina Colmegna (1) (ITA)Elena-Teodora Cadar (LL) (ROU)5-7 6-3 6-0[H2H]
R32Lina Glushko (ISR)Maria Kallistrou (WC) ()6-1 6-1[H2H]
R32Miriam Kolodziejova (q) (CZE)Ioana Gaspar (ROU)6-4 6-2[H2H]
R32Karola Patricia Bejenaru (LL) (ROU)Fanny Ostlund (2) (SWE)6-3 6-4[H2H]
R32Martha Matoula (q) ()Rafailia Nikoletta Fulop (WC) (GRE)6-0 6-1[H2H]
R32Oleksandra Oliynykova (8) (_CR)Laura Svatikova (q) (SVK)7-5 6-4[H2H]
R32Agustina Chlpac (q) (ARG)Mariam Dalakishvili (GEO)7-6(4) 6-4[H2H]
R32Noel Saidenova (q) ()Federica Arcidiacono (ITA)6-2 6-0[H2H]
R32Chantal Skamlova (6) (SVK)Anna Ukolova (q) (RUS)6-4 6-4[H2H]
R32Julia Stamatova (BUL)Tamara Curovic (3) (SRB)6-2 7-6(1)[H2H]
R32Romy Koelzer (7) ()Ines Murta (PRT)7-5 6-2[H2H]
R32Andreea Rosca (_Ro)Arina Gabriela Vasilescu (ROU)6-4 6-1[H2H]
Women's Doubles
FTamara Curovic (2) (SRB)
Fanny Ostlund (SWE)
Ioana Gaspar (3) (ROU)
Rebeka Masarova ()
6-4 7-5
SFTamara Curovic (2) (SRB)
Fanny Ostlund (SWE)
Vanessa Ersoz ()
Julia Lovqvist ()
6-2 6-3
SFIoana Gaspar (3) (ROU)
Rebeka Masarova ()
Anna Klasen (GER)
Romy Koelzer ()
2-6 6-4 14-12
QFAnna Klasen (GER)
Romy Koelzer ()
Martina Colmegna (1) (ITA)
Dalila Spiteri (ITA)
5-7 6-1 10-6
QFIoana Gaspar (3) (ROU)
Rebeka Masarova ()
Mariia Bergen (UKR)
Gabriela Duca (ROU)
6-2 6-3
QFVanessa Ersoz ()
Julia Lovqvist ()
Oleksandra Oliynykova (4) (_CR)
Natalia Siedliska (POL)
6-4 6-4
QFTamara Curovic (2) (SRB)
Fanny Ostlund (SWE)
Agustina Chlpac (ARG)
Ivania Martinich (CHL)
w/o
R16Oleksandra Oliynykova (4) (_CR)
Natalia Siedliska (POL)
Michaela Niedermeier (WC) ()
Sylvie Zund ()
6-2 6-2
R16Ioana Gaspar (3) (ROU)
Rebeka Masarova ()
Elena-Teodora Cadar (ROU)
Julia Stamatova (BUL)
6-4 6-2
R16Anna Klasen (GER)
Romy Koelzer ()
Jessica Bouzas Maneiro ()
Marta Custic ()
2-6 6-4 10-3
R16Martina Colmegna (1) (ITA)
Dalila Spiteri (ITA)
Sofiia Likhacheva (ALT) ()
Noel Saidenova ()
6-3 6-2
R16Agustina Chlpac (ARG)
Ivania Martinich (CHL)
Rafailia Nikoletta Fulop (WC) (GRE)
Maria Kallistrou ()
6-3 6-2
R16Vanessa Ersoz ()
Julia Lovqvist ()
Karola Patricia Bejenaru (ROU)
Darya Shvartsmann ()
6-1 6-3
R16Mariia Bergen (UKR)
Gabriela Duca (ROU)
Martha Matoula (WC) ()
Helena Spiridis (AUS)
2-6 7-6(4) 10-7
R16Tamara Curovic (2) (SRB)
Fanny Ostlund (SWE)
Monica Cappelletti (ITA)
Sofia Rocchetti ()
7-6(8) 6-7(5) 10-7
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Anna Ukolova (q) (RUS)Sinead Lohan (IRL)6-4 6-2[H2H]
Q1Laura Svatikova (q) (SVK)Nicole Khirin (ISR)6-3 6-2[H2H]
Q1Agustina Chlpac (q) (ARG)Diana Krasnova (RUS)6-4 2-6 10-3[H2H]
Q1Noel Saidenova (q) ()Karola Patricia Bejenaru (LL) (ROU)4-6 6-4 10-6[H2H]
Q1Martha Matoula (q) ()Elena-Teodora Cadar (LL) (ROU)4-6 6-2 10-8[H2H]
Q1Miriam Kolodziejova (q) (CZE)Gabriela Duca (ROU)6-2 6-0[H2H]
Q2Agustina Chlpac (q) (ARG)Elena Trencheva (BUL)6-4 6-2[H2H]
Q2Laura Svatikova (q) (SVK)Aleksandra Zlatarova ()6-4 7-6(2)[H2H]
Q2Nicole Khirin (ISR)Noelia Bouzo Zanotti (ESP)1-6 6-3 10-7[H2H]
Q2Sinead Lohan (IRL)Adelina Krueger ()6-0 6-3[H2H]
Q2Anna Ukolova (q) (RUS)Helena Spiridis (AUS)6-1 6-0[H2H]
Q2Diana Krasnova (RUS)Julia Lovqvist ()5-7 6-1 10-1[H2H]
Q2Karola Patricia Bejenaru (LL) (ROU)Angeles MORENO Barranquero (ESP)6-1 7-5[H2H]
Q2Noel Saidenova (q) ()Alina Mukhortova ()4-6 7-5 10-3[H2H]
Q2Elena-Teodora Cadar (LL) (ROU)Sylvie Zund ()7-5 1-6 10-6[H2H]
Q2Martha Matoula (q) ()Caitlyn Portela ()5-7 6-0 10-3[H2H]
Q2Miriam Kolodziejova (q) (CZE)Vanessa Ersoz ()6-0 6-0[H2H]
Q2Gabriela Duca (ROU)Michaela Niedermeier ()6-0 6-0[H2H]
Q3Diana Krasnova (RUS)Sofiia Likhacheva ()6-1 6-1[H2H]
Q3Elena Trencheva (BUL)Olivia Malm ()6-0 6-3[H2H]
Q3Laura Svatikova (q) (SVK)Anna Klasen (GER)7-5 6-3[H2H]
Q3Aleksandra Zlatarova ()Mathilde Dury (BEL)4-6 6-1 10-7[H2H]
Q3Nicole Khirin (ISR)Darya Shvartsmann ()6-0 6-2[H2H]
Q3Sinead Lohan (IRL)Monica Cappelletti (ITA)6-0 6-4[H2H]
Q3Adelina Krueger ()Maja Radenkovic (SWE)6-3 1-6 10-3[H2H]
Q3Julia Lovqvist ()Lucia Hanesova ()0-6 6-1 10-5[H2H]
Q3Karola Patricia Bejenaru (LL) (ROU)Mariia Bergen (UKR)6-1 6-2[H2H]
Q3Alina Mukhortova ()Sabrina Rittberger ()6-3 3-6 10-7[H2H]
Q3Noel Saidenova (q) ()Sofia Rocchetti ()6-0 6-4[H2H]
Q3Sylvie Zund ()Marta Custic ()6-2 6-3[H2H]
Q3Caitlyn Portela ()Maria Gomez (_EC)4-1 ret.[H2H]
Q3Martha Matoula (q) ()Ivania Martinich (CHL)6-3 7-6(5)[H2H]
Q3Vanessa Ersoz ()Nikol Mishieva ()6-0 6-2[H2H]
Q3Michaela Niedermeier ()Keira Blackbeard ()6-0 6-2[H2H]
Q3Gabriela Duca (ROU)Annick Melgers ()6-1 6-3[H2H]
Q3Helena Spiridis (AUS)Gabriela Aura Zarnoveanu (ROU)6-4 6-3[H2H]