WTA W15 Antalya, Wk. 4 Draw (Women's) - 2020

Click Here To Join The W15 Antalya, Wk. 4 Discussion!


Share This...


W15 Antalya, Wk. 4 Event Details:

2020-01-20Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the W15 Antalya, Wk. 4 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FValeriya Olyanovskaya (RUS)Silvia Njiric (CRO)6-0 6-2[H2H]
SFSilvia Njiric (CRO)Anja Wildgruber ()6-3 6-4[H2H]
SFValeriya Olyanovskaya (RUS)Zhibek Kulambayeva (KAZ)6-3 6-3[H2H]
QFSilvia Njiric (CRO)Anastasia Nefedova (6) ()3-6 6-1 6-1[H2H]
QFValeriya Olyanovskaya (RUS)Honoka Kobayashi ()6-0 6-0[H2H]
QFZhibek Kulambayeva (KAZ)Marina Yudanov (5) (SWE)6-4 6-2[H2H]
QFAnja Wildgruber ()Yexin Ma (3) (CHN)3-6 6-4 6-2[H2H]
R16Marina Yudanov (5) (SWE)Gebriela Mihaylova ()3-6 6-4 6-4[H2H]
R16Silvia Njiric (CRO)Ayaka Okuno (JPN)6-0 6-3[H2H]
R16Anastasia Nefedova (6) ()Simona Ogescu (q) ()6-0 6-0[H2H]
R16Yexin Ma (3) (CHN)Ksenia Laskutova (q) (RUS)6-3 7-5[H2H]
R16Honoka Kobayashi ()Ayla Aksu (q) (TUR)6-7(5) 7-6(3) 6-2[H2H]
R16Zhibek Kulambayeva (KAZ)Nina Potocnik (2) ()5-6 ret.[H2H]
R16Valeriya Olyanovskaya (RUS)Martina Colmegna (4) (ITA)5-7 6-3 6-4[H2H]
R16Anja Wildgruber ()Claudia HOSTE Ferrer (8) (ESP)4-6 6-3 6-3[H2H]
R32Martina Colmegna (4) (ITA)Valentina Losciale (q) (ITA)6-4 6-1[H2H]
R32Ksenia Laskutova (q) (RUS)Doga Turkmen (WC) (_TU)6-4 6-1[H2H]
R32Valeriya Olyanovskaya (RUS)Sapfo Sakellaridi ()7-5 3-6 6-4[H2H]
R32Honoka Kobayashi ()Barbora Miklova (7) (CZE)6-3 2-6 7-6(5)[H2H]
R32Zhibek Kulambayeva (KAZ)Viktoriya Petrenko (UKR)6-3 6-3[H2H]
R32Yexin Ma (3) (CHN)Jiangxue Han (_CH)7-6(5) 6-2[H2H]
R32Anastasia Nefedova (6) ()Carlota MARTINEZ Cirez (ESP)6-2 6-1[H2H]
R32Silvia Njiric (CRO)Georgia Andreea Craciun (1) (ROU)6-2 6-4[H2H]
R32Ayaka Okuno (JPN)Oleksandra Oliynykova (_CR)6-2 6-4[H2H]
R32Gebriela Mihaylova ()Yixuan Li (q) (CHN)7-6(4) 6-2[H2H]
R32Nina Potocnik (2) ()Nana Kawagishi ()6-2 6-4[H2H]
R32Claudia HOSTE Ferrer (8) (ESP)Alba Rey Garcia (LL) ()6-3 4-6 6-4[H2H]
R32Marina Yudanov (5) (SWE)Barbara Dessolis (q) (ITA)6-2 6-1[H2H]
R32Simona Ogescu (q) ()Vanessa Ersoz (WC) ()6-1 7-6(1)[H2H]
R32Ayla Aksu (q) (TUR)Beyda Baykal (WC) (_TU)6-1 6-2[H2H]
R32Anja Wildgruber ()Andreea Prisacariu (ROU)6-3 4-6 6-3[H2H]
Women's Doubles
FGeorgia Andreea Craciun (2) (ROU)
Andreea Prisacariu (ROU)
Martina Colmegna (1) (ITA)
Silvia Njiric (CRO)
7-5 7-5
SFMartina Colmegna (1) (ITA)
Silvia Njiric (CRO)
Nana Kawagishi ()
Honoka Kobayashi ()
6-3 6-3
SFGeorgia Andreea Craciun (2) (ROU)
Andreea Prisacariu (ROU)
Anastasia Nefedova (4) ()
Viktoriya Petrenko (UKR)
7-5 7-6(4)
QFMartina Colmegna (1) (ITA)
Silvia Njiric (CRO)
Valeriya Olyanovskaya (RUS)
Ekaterina Ovcharenko (RUS)
5-7 6-1 10-7
QFNana Kawagishi ()
Honoka Kobayashi ()
Stefana Lazar ()
Simona Ogescu ()
6-3 3-6 10-8
QFAnastasia Nefedova (4) ()
Viktoriya Petrenko (UKR)
Ayla Aksu (WC) (TUR)
Beyda Baykal (_TU)
6-3 6-3
QFGeorgia Andreea Craciun (2) (ROU)
Andreea Prisacariu (ROU)
Oleksandra Oliynykova (_CR)
Sapfo Sakellaridi ()
7-6(7) 6-4
R16Stefana Lazar ()
Simona Ogescu ()
Claudia HOSTE Ferrer (ESP)
Carlota MARTINEZ Cirez (ESP)
5-7 6-4 10-7
R16Ayla Aksu (WC) (TUR)
Beyda Baykal (_TU)
Deniz Paykoc (WC) (TUR)
Tuana Tinaztepe (_TU)
6-4 6-2
R16Georgia Andreea Craciun (2) (ROU)
Andreea Prisacariu (ROU)
Linda Sevcikova (CZE)
Anja Wildgruber ()
6-3 4-6 10-7
R16Oleksandra Oliynykova (_CR)
Sapfo Sakellaridi ()
Vanessa Ersoz ()
Doga Turkmen (_TU)
6-4 6-1
R16Valeriya Olyanovskaya (RUS)
Ekaterina Ovcharenko (RUS)
Adelina Baravi (RUS)
Gebriela Mihaylova ()
6-4 6-4
R16Anastasia Nefedova (4) ()
Viktoriya Petrenko (UKR)
Cemre Anil (TUR)
Ayano Sonoda (JPN)
7-6(6) 6-4
R16Nana Kawagishi ()
Honoka Kobayashi ()
Zhibek Kulambayeva (3) (KAZ)
Yexin Ma (CHN)
6-2 7-5
R16Martina Colmegna (1) (ITA)
Silvia Njiric (CRO)
Jiangxue Han (_CH)
Ayaka Okuno (JPN)
7-5 6-3
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Ksenia Laskutova (q) (RUS)Stefana Lazar ()6-0 6-2[H2H]
Q1Ayla Aksu (q) (TUR)Julia Keranovic (SWE)6-4 6-1[H2H]
Q1Barbara Dessolis (q) (ITA)Laure Line Glaude (BEL)7-6(6) 6-0[H2H]
Q1Yixuan Li (q) (CHN)Alba Rey Garcia (LL) ()7-6(7) 2-6 10-8[H2H]
Q1Valentina Losciale (q) (ITA)Francesca Rumi ()6-3 7-6(4)[H2H]
Q1Simona Ogescu (q) ()Selin Lidya Sepken ()6-2 6-2[H2H]
Q2Julia Keranovic (SWE)Diana Demidova (RUS)w/o[H2H]
Q2Ayla Aksu (q) (TUR)Adelina Baravi (RUS)6-0 3-1 ret.[H2H]
Q2Ksenia Laskutova (q) (RUS)Yasmeen Ghaoui (LIB)6-4 6-1[H2H]
Q2Stefana Lazar ()Semra Aksu ()6-2 6-4[H2H]
Q2Barbara Dessolis (q) (ITA)Greta Medeghini ()6-2 6-4[H2H]
Q2Alba Rey Garcia (LL) ()Linda Sevcikova (CZE)6-2 6-1[H2H]
Q2Valentina Losciale (q) (ITA)Anna Martemyanova ()6-3 4-6 10-7[H2H]
Q2Yixuan Li (q) (CHN)Anastasia Kovaleva ()6-2 6-1[H2H]
Q2Laure Line Glaude (BEL)Nikita Uberoi (USA)7-6(4) 3-6 12-10[H2H]
Q2Selin Lidya Sepken ()Briana Szabo ()6-4 6-3[H2H]
Q2Simona Ogescu (q) ()Giuliana Bestetti (ITA)6-2 4-6 10-6[H2H]
Q2Francesca Rumi ()Miray Konar ()5-7 6-3 10-3[H2H]
Q3Greta Medeghini ()Deniz Paykoc (TUR)6-3 6-2[H2H]
Q3Barbara Dessolis (q) (ITA)Milena Guraeva ()6-2 6-4[H2H]
Q3Laure Line Glaude (BEL)Maria Simonenko ()6-3 6-2[H2H]
Q3Stefana Lazar ()Melisa Senli ()6-2 6-2[H2H]
Q3Semra Aksu ()Liubov Demidova (RUS)6-1 6-4[H2H]
Q3Ayla Aksu (q) (TUR)Alexandra Vasilyeva ()6-3 6-2[H2H]
Q3Adelina Baravi (RUS)Billur Gonlusen ()6-2 7-6(4)[H2H]
Q3Julia Keranovic (SWE)Jizel MATOS SEQUEIRA Fernandes (GBR)w/o[H2H]
Q3Linda Sevcikova (CZE)Bente Spee ()6-4 3-6 10-5[H2H]
Q3Anastasia Kovaleva ()Tuana Tinaztepe (_TU)6-2 5-7 10-8[H2H]
Q3Valentina Losciale (q) (ITA)Daniela Jelinkova ()6-1 6-4[H2H]
Q3Yixuan Li (q) (CHN)Mihaela Tsoneva ()6-4 6-3[H2H]
Q3Briana Szabo ()Ekaterina Ovcharenko (RUS)7-5 7-5[H2H]
Q3Selin Lidya Sepken ()Ayano Sonoda (JPN)6-3 6-3[H2H]
Q3Giuliana Bestetti (ITA)Michelle De Groot ()6-0 6-1[H2H]
Q3Simona Ogescu (q) ()Beyza Yaniklar ()6-1 6-0[H2H]
Q3Francesca Rumi ()Martina Biagianti (ITA)6-4 6-4[H2H]
Q3Miray Konar ()Natalia Fehr ()6-4 6-2[H2H]
Q3Anna Martemyanova ()Alara Ayaz ()6-2 6-1[H2H]
Q3Yasmeen Ghaoui (LIB)Anna Davydova (RUS)6-3 4-6 10-5[H2H]