WTA W15 Antalya, Wk. 13 Draw (Women's) - 2019

Click Here To Join The W15 Antalya, Wk. 13 Discussion!


Share This...


W15 Antalya, Wk. 13 Event Details:

2019-03-25Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the W15 Antalya, Wk. 13 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FSeone Mendez (1) (AUS)Yuki Naito (5) (JPN)7-5 7-6(3)[H2H]
SFSeone Mendez (1) (AUS)Johana Markova (4) (CZE)6-2 6-2[H2H]
SFYuki Naito (5) (JPN)Daria Mishina (3) (RUS)7-6(3) 6-1[H2H]
QFSeone Mendez (1) (AUS)Andreea Prisacariu (ROU)6-4 6-4[H2H]
QFJohana Markova (4) (CZE)Nika Radisic ()4-6 6-2 6-3[H2H]
QFDaria Mishina (3) (RUS)Fanny Ostlund (q) (SWE)7-5 6-0[H2H]
QFYuki Naito (5) (JPN)Charlotte Roemer (ECU)6-3 6-4[H2H]
R16Nika Radisic ()Valeriya Yushchenko (8) (RUS)6-3 5-2 ret.[H2H]
R16Charlotte Roemer (ECU)Joanne Zuger (SUI)6-1 6-3[H2H]
R16Yuki Naito (5) (JPN)Julita Saner (q) (SWE)6-0 6-2[H2H]
R16Daria Mishina (3) (RUS)Eliessa Vanlangendonck (BEL)7-5 6-1[H2H]
R16Fanny Ostlund (q) (SWE)Ekaterina Makarova (1996) (6) ()6-0 6-3[H2H]
R16Johana Markova (4) (CZE)Anhzelika Isaeva (RUS)6-1 6-1[H2H]
R16Seone Mendez (1) (AUS)Zeynep Sonmez (_TU)6-2 7-5[H2H]
R16Andreea Prisacariu (ROU)Valeriya Urzhumova (7) ()6-0 4-6 6-3[H2H]
R32Ekaterina Makarova (1996) (6) ()Sapfo Sakellaridi (q) ()6-2 6-1[H2H]
R32Eliessa Vanlangendonck (BEL)Betina Tokac (WC) (_TU)6-0 6-0[H2H]
R32Fanny Ostlund (q) (SWE)Elena Malygina (q) (_ES)7-5 4-6 6-4[H2H]
R32Johana Markova (4) (CZE)Draginja Vukovic (_SR)6-1 6-1[H2H]
R32Seone Mendez (1) (AUS)Sohyun Park (JR) (KOR)6-1 5-7 6-1[H2H]
R32Zeynep Sonmez (_TU)Federica Arcidiacono (WC) (ITA)6-4 6-1[H2H]
R32Andreea Prisacariu (ROU)Vasilisa Aponasenko (RUS)6-1 6-4[H2H]
R32Anhzelika Isaeva (RUS)Melis Sezer (WC) (TUR)6-4 6-3[H2H]
R32Valeriya Urzhumova (7) ()Katyarina Paulenka (BLR)7-6(5) 7-5[H2H]
R32Valeriya Yushchenko (8) (RUS)Anna Ukolova (RUS)6-2 6-4[H2H]
R32Nika Radisic ()Ilay Yoruk (_TU)6-3 6-0[H2H]
R32Daria Mishina (3) (RUS)Bojana Klincov (SUI)6-2 6-4[H2H]
R32Yuki Naito (5) (JPN)Vivien Sandberg (WC) (_GE)6-0 6-2[H2H]
R32Joanne Zuger (SUI)Anfisa Danilchenko (q) (RUS)6-2 4-6 6-3[H2H]
R32Julita Saner (q) (SWE)Victoria Mikhaylova (q) (RUS)6-3 7-6(1)[H2H]
R32Charlotte Roemer (ECU)Ayla Aksu (2) (TUR)6-1 6-2[H2H]
Women's Doubles
FJohana Markova (CZE)
Nika Radisic ()
Elena Malygina (_ES)
Sohyun Park (KOR)
6-0 6-0
SFElena Malygina (_ES)
Sohyun Park (KOR)
Ekaterina Makarova (1996) ()
Katyarina Paulenka (BLR)
6-2 6-3
SFJohana Markova (CZE)
Nika Radisic ()
Andreea Prisacariu (ROU)
Joanne Zuger (SUI)
7-6(8) 5-7 10-7
QFEkaterina Makarova (1996) ()
Katyarina Paulenka (BLR)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
Ilay Yoruk (_TU)
6-1 6-2
QFElena Malygina (_ES)
Sohyun Park (KOR)
Victoria Mikhaylova (RUS)
Valeriya Urzhumova ()
6-1 6-0
QFJohana Markova (CZE)
Nika Radisic ()
Julita Saner (SWE)
Doga Turkmen (_TU)
7-6(3) 6-2
QFAndreea Prisacariu (ROU)
Joanne Zuger (SUI)
Daria Mishina (RUS)
Melis Sezer (TUR)
6-3 6-3
R16Victoria Mikhaylova (RUS)
Valeriya Urzhumova ()
Fanny Norin ()
Vivien Sandberg (_GE)
6-0 6-0
R16Elena Malygina (_ES)
Sohyun Park (KOR)
Dooa Akyurek ()
Ekin Ercetin (_TU)
6-0 6-2
R16Eliessa Vanlangendonck (BEL)
Ilay Yoruk (_TU)
Vasilisa Aponasenko (RUS)
Federica Arcidiacono (ITA)
6-4 3-6 10-8
R16Ekaterina Makarova (1996) ()
Katyarina Paulenka (BLR)
Fanny Ostlund (SWE)
Draginja Vukovic (_SR)
6-3 4-6 10-8
R16Julita Saner (SWE)
Doga Turkmen (_TU)
Anhzelika Isaeva (RUS)
Zeynep Sonmez (_TU)
6-4 6-4
R16Johana Markova (CZE)
Nika Radisic ()
Gloria Ceschi (ITA)
Alisia Stephanie Manolescu (CAN)
6-3 6-0
R16Andreea Prisacariu (ROU)
Joanne Zuger (SUI)
Anfisa Danilchenko (RUS)
Alisa Rastegaeva ()
6-4 6-1
R16Daria Mishina (RUS)
Melis Sezer (TUR)
Iuliia Nikitina ()
Ekaterina Ovcharenko (RUS)
7-6(10) 4-6 10-7
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Elena Malygina (q) (_ES)Alisia Stephanie Manolescu (CAN)6-1 6-3[H2H]
Q1Sapfo Sakellaridi (q) ()Gloria Ceschi (ITA)6-2 6-2[H2H]
Q1Victoria Mikhaylova (q) (RUS)Iuliia Nikitina ()6-4 6-3[H2H]
Q1Julita Saner (q) (SWE)Fanny Norin ()6-1 6-0[H2H]
Q1Anfisa Danilchenko (q) (RUS)Maria Tanasescu ()6-2 3-6 10-5[H2H]
Q1Fanny Ostlund (q) (SWE)Alisa Rastegaeva ()6-0 6-0[H2H]
Q3Fanny Ostlund (q) (SWE)Ekin Ercetin (_TU)6-1 6-0[H2H]
Q3Alisa Rastegaeva ()Yolande Leacock (TTO)w/o[H2H]
Q3Maria Tanasescu ()Michelle De Groot ()6-0 6-0[H2H]
Q3Anfisa Danilchenko (q) (RUS)Ekaterina Ovcharenko (RUS)3-6 6-3 10-4[H2H]
Q3Julita Saner (q) (SWE)Daria Kazantseva ()6-0 6-0[H2H]
Q3Fanny Norin ()Doga Turkmen (_TU)3-6 6-3 10-4[H2H]
Q3Victoria Mikhaylova (q) (RUS)Mija Ljubic ()6-3 6-3[H2H]
Q3Iuliia Nikitina ()Nina Ugrelidze ()6-0 6-1[H2H]
Q3Sapfo Sakellaridi (q) ()Ema Vasic (AUT)7-5 4-6 10-7[H2H]
Q3Gloria Ceschi (ITA)Dooa Akyurek ()6-4 6-0[H2H]
Q3Alisia Stephanie Manolescu (CAN)Anastasiya Mulder-Syrovatskaia ()6-3 3-6 10-7[H2H]