WTA W15 Antalya, Wk. 12 Draw (Women's) - 2019

Click Here To Join The W15 Antalya, Wk. 12 Discussion!


Share This...


W15 Antalya, Wk. 12 Event Details:

2019-03-18Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the W15 Antalya, Wk. 12 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FSeone Mendez (5) (AUS)Lina Gjorcheska (1) ()6-4 6-0[H2H]
SFSeone Mendez (5) (AUS)Cristina Dinu (2) (ROU)6-7(5) 6-4 7-6(5)[H2H]
SFLina Gjorcheska (1) ()Charlotte Roemer (ECU)6-4 2-6 6-1[H2H]
QFCristina Dinu (2) (ROU)Xenia Knoll (SUI)7-6(4) 6-3[H2H]
QFSeone Mendez (5) (AUS)Ipek Oz (TUR)6-3 6-2[H2H]
QFCharlotte Roemer (ECU)Petia Arshinkova (BUL)6-2 2-6 6-4[H2H]
QFLina Gjorcheska (1) ()Cristina Ene (ROU)6-3 6-1[H2H]
R16Ipek Oz (TUR)Sabrina Rittberger (q) ()6-2 1-6 6-3[H2H]
R16Cristina Dinu (2) (ROU)Eliessa Vanlangendonck (BEL)6-3 6-1[H2H]
R16Xenia Knoll (SUI)Ksenia Palkina (6) (KGZ)6-1 6-1[H2H]
R16Seone Mendez (5) (AUS)Anhzelika Isaeva (RUS)7-5 6-3[H2H]
R16Petia Arshinkova (BUL)Ekaterina Makarova (1996) ()1-6 6-1 6-2[H2H]
R16Charlotte Roemer (ECU)Johana Markova (7) (CZE)6-4 6-0[H2H]
R16Lina Gjorcheska (1) ()Fanny Ostlund (q) (SWE)6-2 7-5[H2H]
R16Cristina Ene (ROU)Yuki Naito (8) (JPN)6-4 2-6 6-4[H2H]
R32Cristina Ene (ROU)Bojana Klincov (q) (SUI)1-6 6-3 6-3[H2H]
R32Petia Arshinkova (BUL)Miriam Bianca Bulgaru (3) (ROU)6-3 7-5[H2H]
R32Xenia Knoll (SUI)Draginja Vukovic (_SR)6-2 6-3[H2H]
R32Ekaterina Makarova (1996) ()Ekin Ercetin (WC) (_TU)6-4 6-2[H2H]
R32Seone Mendez (5) (AUS)Federica Arcidiacono (WC) (ITA)7-6(8) 6-3[H2H]
R32Anhzelika Isaeva (RUS)Petra Januskova (CAN)6-3 6-4[H2H]
R32Yuki Naito (8) (JPN)Zeynep Naz Ozturk (WC) (_TU)6-1 6-2[H2H]
R32Lina Gjorcheska (1) ()Caijsa Wilda Hennemann (JR) (SWE)7-5 4-6 6-3[H2H]
R32Ksenia Palkina (6) (KGZ)Anna Ukolova (RUS)6-2 5-7 6-3[H2H]
R32Fanny Ostlund (q) (SWE)Zeynep Erman (WC) (_TU)6-0 6-1[H2H]
R32Ipek Oz (TUR)Ayla Aksu (4) (TUR)6-1 6-2[H2H]
R32Sabrina Rittberger (q) ()Melis Yasar (q) (SWE)6-4 6-4[H2H]
R32Eliessa Vanlangendonck (BEL)Gergana Topalova (BUL)6-1 ret.[H2H]
R32Cristina Dinu (2) (ROU)Valeriya Yushchenko (RUS)7-6(4) 6-1[H2H]
R32Johana Markova (7) (CZE)Aleksandra Pospelova (q) (RUS)2-6 6-0 6-2[H2H]
R32Charlotte Roemer (ECU)Zeynep Sonmez (q) (_TU)7-5 7-5[H2H]
Women's Doubles
FDaria Mishina (RUS)
Ksenia Palkina (KGZ)
Cristina Dinu (ROU)
Lina Gjorcheska ()
6-3 3-6 12-10
SFCristina Dinu (ROU)
Lina Gjorcheska ()
Anna Ukolova (RUS)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
6-3 6-0
SFDaria Mishina (RUS)
Ksenia Palkina (KGZ)
Seone Mendez (AUS)
Charlotte Roemer (ECU)
6-4 7-6(4)
QFDaria Mishina (RUS)
Ksenia Palkina (KGZ)
Julita Saner (SWE)
Maria Tanasescu ()
6-1 6-3
QFSeone Mendez (AUS)
Charlotte Roemer (ECU)
Cemre Anil (TUR)
Zeynep Erman (_TU)
7-5 6-2
QFAnna Ukolova (RUS)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
Ekaterina Makarova (1996) ()
Aleksandra Pospelova (RUS)
7-6(4) 6-3
QFCristina Dinu (ROU)
Lina Gjorcheska ()
Xenia Knoll (SUI)
Nina Ugrelidze ()
7-6(4) 4-6 10-6
R16Anna Ukolova (RUS)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
Caijsa Wilda Hennemann (SWE)
Melis Yasar (SWE)
3-6 6-3 10-8
R16Cristina Dinu (ROU)
Lina Gjorcheska ()
Fanny Ostlund (SWE)
Ipek Oz (TUR)
7-6(10) 6-3
R16Ekaterina Makarova (1996) ()
Aleksandra Pospelova (RUS)
Elena Malygina (_ES)
Valeriya Yushchenko (RUS)
3-6 6-3 10-3
R16Seone Mendez (AUS)
Charlotte Roemer (ECU)
Petra Januskova (CAN)
Gabriela Nicole Tatarus (ROU)
6-2 6-3
R16Cemre Anil (TUR)
Zeynep Erman (_TU)
Petia Arshinkova (BUL)
Gergana Topalova (BUL)
w/o
R16Xenia Knoll (SUI)
Nina Ugrelidze ()
Miriam Bianca Bulgaru (ROU)
Cristina Ene (ROU)
w/o
R16Julita Saner (SWE)
Maria Tanasescu ()
Ekin Ercetin (_TU)
Doga Turkmen (_TU)
6-1 5-7 10-4
R16Daria Mishina (RUS)
Ksenia Palkina (KGZ)
Zeynep Naz Ozturk (_TU)
Vivien Sandberg (_GE)
6-1 6-2
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Aleksandra Pospelova (q) (RUS)Mariya Poduraeva ()6-3 6-3[H2H]
Q1Zeynep Sonmez (q) (_TU)Sapfo Sakellaridi ()6-4 7-6(1)[H2H]
Q1Bojana Klincov (q) (SUI)Maria Tanasescu ()6-3 6-4[H2H]
Q1Melis Yasar (q) (SWE)Julita Saner (SWE)6-1 6-4[H2H]
Q1Fanny Ostlund (q) (SWE)Chantal Sauvant (_GE)7-5 6-2[H2H]
Q1Sabrina Rittberger (q) ()Francesca Bullani (ITA)1-6 6-3 10-5[H2H]
Q3Aleksandra Pospelova (q) (RUS)Anna Laguza (UKR)6-0 7-6(3)[H2H]
Q3Zeynep Sonmez (q) (_TU)Anastasiya Mulder-Syrovatskaia ()6-4 6-3[H2H]
Q3Sapfo Sakellaridi ()Shaline-Doreen Pipa (_GE)6-3 6-1[H2H]
Q3Bojana Klincov (q) (SUI)Doga Turkmen (_TU)6-1 6-0[H2H]
Q3Maria Tanasescu ()Nina Ugrelidze ()6-4 6-4[H2H]
Q3Francesca Bullani (ITA)Gabriela Nicole Tatarus (ROU)3-6 6-4 10-8[H2H]
Q3Sabrina Rittberger (q) ()Vivien Sandberg (_GE)7-5 6-2[H2H]
Q3Melis Yasar (q) (SWE)Elena Malygina (_ES)5-7 6-2 11-9[H2H]
Q3Julita Saner (SWE)Darya Lavrichenko ()6-4 6-7(3) 10-7[H2H]
Q3Fanny Ostlund (q) (SWE)Yolande Leacock (TTO)6-4 6-2[H2H]
Q3Chantal Sauvant (_GE)Ksenia Tarasova ()6-1 6-0[H2H]
Q3Mariya Poduraeva ()Cemre Anil (TUR)4-6 6-4 10-7[H2H]