WTA 15k Antalya, Wk. 9 Draw (Women's) - 2018

Click Here To Join The 15k Antalya, Wk. 9 Discussion!


Share This...


15k Antalya, Wk. 9 Event Details:

2018-02-26Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2021  2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 15k Antalya, Wk. 9 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FYlona-Georgiana Ghioroaie (7) (ROU)Amina Anshba (5) (RUS)7-6(1) 3-6 6-4[H2H]
SFAmina Anshba (5) (RUS)Karola Patricia Bejenaru (q) (ROU)7-6(4) 6-2[H2H]
SFYlona-Georgiana Ghioroaie (7) (ROU)Cristina Dinu (2) (ROU)6-3 7-6(5)[H2H]
QFAmina Anshba (5) (RUS)Luna Meers (BEL)6-4 6-2[H2H]
QFKarola Patricia Bejenaru (q) (ROU)Basak Eraydin (1) (TUR)7-6(3) 6-4[H2H]
QFCristina Dinu (2) (ROU)Anastasiya Vasylyeva (6) (UKR)7-6(2) 6-2[H2H]
QFYlona-Georgiana Ghioroaie (7) (ROU)Agnes Bukta (3) (HUN)6-0 6-2[H2H]
R16Anastasiya Vasylyeva (6) (UKR)Catherine Harrison (q) (USA)3-6 6-0 7-5[H2H]
R16Luna Meers (BEL)Riya Bhatia (IND)3-6 6-4 7-6(6)[H2H]
R16Ylona-Georgiana Ghioroaie (7) (ROU)Anhzelika Isaeva (WC) (RUS)5-7 6-2 6-3[H2H]
R16Karola Patricia Bejenaru (q) (ROU)Magdalena Pantuckova (CZE)6-2 4-6 6-1[H2H]
R16Agnes Bukta (3) (HUN)Victoria Muntean (FRA)4-6 6-3 6-1[H2H]
R16Amina Anshba (5) (RUS)Ilay Yoruk (WC) (_TU)6-0 6-0[H2H]
R16Basak Eraydin (1) (TUR)Sofia Dmitrieva (q) (RUS)6-2 6-1[H2H]
R16Cristina Dinu (2) (ROU)Melany Solange Krywoj (ARG)7-6(1) 6-2[H2H]
R32Melany Solange Krywoj (ARG)Andra Maria Nitescu (WC) (ROU)6-4 6-1[H2H]
R32Agnes Bukta (3) (HUN)Seven Oral (WC) (TUR)6-1 6-0[H2H]
R32Amina Anshba (5) (RUS)Ana Biskic (_CR)6-2 6-2[H2H]
R32Magdalena Pantuckova (CZE)Ipek Oz (8) (TUR)6-7(2) 6-4 6-2[H2H]
R32Victoria Muntean (FRA)Suzan Lamens (NLD)6-2 6-1[H2H]
R32Riya Bhatia (IND)Dea Herdzelas (4) (BIH)7-5 6-4[H2H]
R32Basak Eraydin (1) (TUR)Nika Shytkouskaya (BLR)6-3 7-5[H2H]
R32Karola Patricia Bejenaru (q) (ROU)Vitalia Stamat (MDA)6-2 6-0[H2H]
R32Ylona-Georgiana Ghioroaie (7) (ROU)Cemre Anil (TUR)6-1 2-0 ret.[H2H]
R32Anastasiya Vasylyeva (6) (UKR)Gabriela Pantuckova (CZE)7-6(4) 6-1[H2H]
R32Luna Meers (BEL)Katharina Hering ()6-3 6-4[H2H]
R32Sofia Dmitrieva (q) (RUS)Andrijana Stoilkovic (q) (SRI)6-7(3) 7-5 7-6(5)[H2H]
R32Cristina Dinu (2) (ROU)Anna Ukolova (q) (RUS)6-7(3) 7-5 6-3[H2H]
R32Anhzelika Isaeva (WC) (RUS)Ari Matsumoto (q) (JPN)6-0 6-3[H2H]
R32Catherine Harrison (q) (USA)Kim Stubbe (q) (BEL)6-1 6-3[H2H]
R32Ilay Yoruk (WC) (_TU)Betina Tokac (q) (_TU)7-6(6) 6-4[H2H]
Women's Doubles
FAgnes Bukta (HUN)
Dea Herdzelas (BIH)
Amina Anshba (RUS)
Anastasiya Vasylyeva (UKR)
6-3 6-3
SFAmina Anshba (RUS)
Anastasiya Vasylyeva (UKR)
Gabriela Pantuckova (CZE)
Magdalena Pantuckova (CZE)
6-3 6-3
SFAgnes Bukta (HUN)
Dea Herdzelas (BIH)
Sophie Muntean (FRA)
Victoria Muntean (FRA)
7-5 6-1
QFAmina Anshba (RUS)
Anastasiya Vasylyeva (UKR)
Anhzelika Isaeva (RUS)
Vitalia Stamat (MDA)
6-1 6-2
QFGabriela Pantuckova (CZE)
Magdalena Pantuckova (CZE)
Riya Bhatia (IND)
Ipek Oz (TUR)
6-4 6-2
QFSophie Muntean (FRA)
Victoria Muntean (FRA)
Ari Matsumoto (JPN)
Kiko Nishizato (JPN)
6-4 6-1
QFAgnes Bukta (HUN)
Dea Herdzelas (BIH)
Sofia Dmitrieva (RUS)
Catherine Harrison (USA)
4-6 6-4 10-8
R16Agnes Bukta (HUN)
Dea Herdzelas (BIH)
Arisa Abe (JPN)
Hitomi Yokokawa (JPN)
6-1 7-5
R16Amina Anshba (RUS)
Anastasiya Vasylyeva (UKR)
Dainah Cameron (NLD)
Kim Stubbe (BEL)
6-0 6-4
R16Sofia Dmitrieva (RUS)
Catherine Harrison (USA)
Andreia Beberechi (ROU)
Andra Maria Nitescu (ROU)
7-5 6-3
R16Sophie Muntean (FRA)
Victoria Muntean (FRA)
Nika Shytkouskaya (BLR)
Anna Ukolova (RUS)
6-3 7-6(4)
R16Ari Matsumoto (JPN)
Kiko Nishizato (JPN)
Cemre Anil (TUR)
Aleksandra Buczynska (POL)
6-4 6-3
R16Gabriela Pantuckova (CZE)
Magdalena Pantuckova (CZE)
Irina Lapustina (LAT)
Paula Prehn (GER)
6-0 6-0
R16Riya Bhatia (IND)
Ipek Oz (TUR)
Eunhye Lee (2000) ()
Wiktoria Ljungman (SWE)
6-2 6-0
R16Anhzelika Isaeva (RUS)
Vitalia Stamat (MDA)
Luna Meers (BEL)
Ilay Yoruk (_TU)
6-1 6-4
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Andrijana Stoilkovic (q) (SRI)Caroline Ilowska (AUT)7-6(3) 6-3[H2H]
Q1Karola Patricia Bejenaru (q) (ROU)Dainah Cameron (NLD)6-1 6-1[H2H]
Q1Anna Ukolova (q) (RUS)Aleksandra Stankovic (SWE)6-2 6-4[H2H]
Q1Catherine Harrison (q) (USA)Julie Ball (GBR)6-3 6-0[H2H]
Q1Sofia Dmitrieva (q) (RUS)Hitomi Yokokawa (JPN)6-3 4-6 6-3[H2H]
Q1Betina Tokac (q) (_TU)Aleksandra Buczynska (POL)3-6 6-1 6-4[H2H]
Q1Kim Stubbe (q) (BEL)Anri Nagata (JPN)2-6 6-4 6-1[H2H]
Q1Ari Matsumoto (q) (JPN)Eunhye Lee (2000) ()2-6 6-4 6-3[H2H]
Q2Caroline Ilowska (AUT)Irina Lapustina (LAT)6-4 6-1[H2H]
Q2Dainah Cameron (NLD)Kiko Nishizato (JPN)3-6 6-3 6-4[H2H]
Q2Karola Patricia Bejenaru (q) (ROU)Wiktoria Ljungman (SWE)6-0 6-0[H2H]
Q2Julie Ball (GBR)Nasty Surkova (RUS)6-2 6-4[H2H]
Q2Catherine Harrison (q) (USA)Anita Gavran ()6-1 6-0[H2H]
Q2Aleksandra Stankovic (SWE)Milica Vujovic (_SR)3-6 7-5 6-4[H2H]
Q2Anna Ukolova (q) (RUS)Paula Prehn (GER)6-1 6-0[H2H]
Q2Andrijana Stoilkovic (q) (SRI)Andreia Beberechi (ROU)6-2 6-2[H2H]
Q2Sofia Dmitrieva (q) (RUS)Alexandra Mironova ()6-0 6-3[H2H]
Q2Ari Matsumoto (q) (JPN)Lisa-Maria Moser (AUT)7-6(5) 4-6 6-3[H2H]
Q2Eunhye Lee (2000) ()Yuki Naito (JPN)6-0 6-1[H2H]
Q2Kim Stubbe (q) (BEL)Mizuki Nagano ()6-2 6-0[H2H]
Q2Anri Nagata (JPN)Anna Laguza (UKR)6-2 6-3[H2H]
Q2Aleksandra Buczynska (POL)Sophie Muntean (FRA)6-4 6-2[H2H]
Q2Betina Tokac (q) (_TU)Aoi Ishino (JPN)7-5 6-2[H2H]
Q2Hitomi Yokokawa (JPN)Arisa Abe (JPN)7-5 3-6 6-3[H2H]
Q3Yuki Naito (JPN)Ekaterina Ovcharenko (RUS)6-2 6-0[H2H]
Q3Anri Nagata (JPN)Jocelijn Cavero Roeper ()6-1 6-0[H2H]
Q3Aleksandra Buczynska (POL)Alisa Grachova (UKR)6-0 6-3[H2H]
Q3Andrijana Stoilkovic (q) (SRI)Ema Bolebruchova ()7-5 6-2[H2H]
Q3Dainah Cameron (NLD)Nataliya Pogribnyak (UKR)6-2 6-3[H2H]