WTA 15k Antalya, Wk. 3 Draw (Women's) - 2018

Click Here To Join The 15k Antalya, Wk. 3 Discussion!


Share This...


15k Antalya, Wk. 3 Event Details:

2018-01-15Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2021  2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 15k Antalya, Wk. 3 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FVarvara Gracheva (RUS)Sofia Shapatava (2) (GEO)7-5 6-0[H2H]
SFVarvara Gracheva (RUS)Ekaterina Vishnevskaya (RUS)6-0 6-2[H2H]
SFSofia Shapatava (2) (GEO)Nika Shytkouskaya (BLR)5-7 6-4 5-0 ret.[H2H]
QFVarvara Gracheva (RUS)Dabin Kim ()6-3 6-1[H2H]
QFEkaterina Vishnevskaya (RUS)Miriam Kolodziejova (3) (CZE)6-4 3-6 6-3[H2H]
QFNika Shytkouskaya (BLR)Andreea Rosca (7) (_Ro)2-6 6-4 6-3[H2H]
QFSofia Shapatava (2) (GEO)Lisa Matviyenko (6) (GER)6-3 6-3[H2H]
R16Sofia Shapatava (2) (GEO)Eva Lys (q) (_GE)6-1 6-2[H2H]
R16Lisa Matviyenko (6) (GER)Chihiro Takayama (q) (JPN)6-1 6-0[H2H]
R16Andreea Rosca (7) (_Ro)Clara Vlasselaer (q) ()7-5 6-0[H2H]
R16Ekaterina Vishnevskaya (RUS)Anastasia Sukhotina (RUS)6-3 6-3[H2H]
R16Miriam Kolodziejova (3) (CZE)Ipek Oz (TUR)6-2 3-6 6-2[H2H]
R16Varvara Gracheva (RUS)Tayisiya Morderger (5) (GER)6-4 6-3[H2H]
R16Dabin Kim ()Evgeniya Burdina (q) (RUS)4-6 6-4 6-2[H2H]
R16Nika Shytkouskaya (BLR)Oana Gavrila (ROU)6-3 3-6 7-5[H2H]
R32Eva Lys (q) (_GE)Anna Ukolova (RUS)6-1 5-7 6-3[H2H]
R32Sofia Shapatava (2) (GEO)Ilay Yoruk (_TU)6-2 6-3[H2H]
R32Miriam Kolodziejova (3) (CZE)Vlada Koval (RUS)6-4 6-3[H2H]
R32Nika Shytkouskaya (BLR)Anastasiya Vasylyeva (4) (UKR)7-5 6-2[H2H]
R32Evgeniya Burdina (q) (RUS)Ekaterine Gorgodze (1) (GEO)7-6(3) 7-5[H2H]
R32Dabin Kim ()Ksenia Palkina (KGZ)7-6(2) 6-3[H2H]
R32Varvara Gracheva (RUS)Dagmar Dudlakova (q) (CZE)6-2 6-0[H2H]
R32Tayisiya Morderger (5) (GER)Oleksandra Oliynykova (_CR)6-0 7-6(4)[H2H]
R32Oana Gavrila (ROU)Aleksandra Pospelova (RUS)6-2 6-7(3) 6-2[H2H]
R32Chihiro Takayama (q) (JPN)Chisa Hosonuma (q) (JPN)7-6(5) 6-3[H2H]
R32Lisa Matviyenko (6) (GER)Yana Morderger (GER)6-4 6-1[H2H]
R32Ipek Oz (TUR)Magdalena Pantuckova (CZE)6-3 6-2[H2H]
R32Anastasia Sukhotina (RUS)Cemre Anil (TUR)7-5 6-4[H2H]
R32Clara Vlasselaer (q) ()Daniela Schippers (q) ()1-6 7-6(4) 6-3[H2H]
R32Andreea Rosca (7) (_Ro)Amarissa Kiara Toth (q) ()7-6(3) 6-2[H2H]
R32Ekaterina Vishnevskaya (RUS)Alena Fomina (8WC) ()6-0 1-6 6-2[H2H]
Women's Doubles
FOana Gavrila (ROU)
Andreea Rosca (_Ro)
Ipek Oz (TUR)
Ekaterina Vishnevskaya (RUS)
6-4 6-2
SFIpek Oz (TUR)
Ekaterina Vishnevskaya (RUS)
Cemre Anil (TUR)
Daniela Schippers ()
6-4 7-6(7)
SFOana Gavrila (ROU)
Andreea Rosca (_Ro)
Anna Makhorkina (RUS)
Nika Shytkouskaya (BLR)
6-0 6-3
QFCemre Anil (TUR)
Daniela Schippers ()
Dagmar Dudlakova (CZE)
Miriam Kolodziejova (CZE)
7-6(2) 6-2
QFIpek Oz (TUR)
Ekaterina Vishnevskaya (RUS)
Alena Fomina ()
Ksenia Palkina (KGZ)
6-2 6-2
QFOana Gavrila (ROU)
Andreea Rosca (_Ro)
Chisa Hosonuma (JPN)
Chihiro Takayama (JPN)
7-5 7-5
QFAnna Makhorkina (RUS)
Nika Shytkouskaya (BLR)
Varvara Gracheva (RUS)
Olympe Lancelot (FRA)
6-4 6-2
R16Alena Fomina ()
Ksenia Palkina (KGZ)
Polina Altukhova (RUS)
Anastasia Sukhotina (RUS)
6-4 7-5
R16Ipek Oz (TUR)
Ekaterina Vishnevskaya (RUS)
Andreia Beberechi (ROU)
Ayano Sonoda (JPN)
6-1 6-3
R16Dagmar Dudlakova (CZE)
Miriam Kolodziejova (CZE)
Tayisiya Morderger (GER)
Yana Morderger (GER)
4-6 6-4 10-6
R16Cemre Anil (TUR)
Daniela Schippers ()
Magdalena Pantuckova (CZE)
Ilay Yoruk (_TU)
6-7(2) 6-1 12-10
R16Oana Gavrila (ROU)
Andreea Rosca (_Ro)
Eva Lys (_GE)
Lisa Matviyenko (GER)
6-1 6-4
R16Chisa Hosonuma (JPN)
Chihiro Takayama (JPN)
Ekaterine Gorgodze (GEO)
Aleksandra Pospelova (RUS)
0-1 ret.
R16Varvara Gracheva (RUS)
Olympe Lancelot (FRA)
Dabin Kim ()
Anna Ukolova (RUS)
6-0 6-1
R16Anna Makhorkina (RUS)
Nika Shytkouskaya (BLR)
Sofia Shapatava (GEO)
Anastasiya Vasylyeva (UKR)
1-0 ret.
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Chihiro Takayama (q) (JPN)Polina Altukhova (RUS)6-0 6-3[H2H]
Q1Chisa Hosonuma (q) (JPN)Anna Makhorkina (RUS)6-3 5-7 6-4[H2H]
Q1Eva Lys (q) (_GE)Betina Tokac (_TU)6-2 6-2[H2H]
Q1Clara Vlasselaer (q) ()Ekaterina Ovcharenko (RUS)6-1 6-0[H2H]
Q1Daniela Schippers (q) ()Ayano Sonoda (JPN)6-2 6-3[H2H]
Q1Dagmar Dudlakova (q) (CZE)Maria Daniels Sierra ()6-1 6-4[H2H]
Q1Evgeniya Burdina (q) (RUS)Alexandra Damaschin (ROU)7-5 6-3[H2H]
Q1Amarissa Kiara Toth (q) ()Soha EBRAHIMI Shalkoohi (_IR)6-0 6-0[H2H]
Q3Polina Altukhova (RUS)Olympe Lancelot (FRA)6-3 6-3[H2H]
Q3Chisa Hosonuma (q) (JPN)Andreia Beberechi (ROU)6-2 6-2[H2H]
Q3Eva Lys (q) (_GE)Juliana Valero (COL)6-3 6-2[H2H]
Q3Clara Vlasselaer (q) ()Jocelijn Cavero Roeper ()7-5 6-1[H2H]
Q3Daniela Schippers (q) ()Arina Solomatina ()7-6(5) 6-4[H2H]
Q3Dagmar Dudlakova (q) (CZE)Andrijana Stoilkovic (SRI)7-6(4) 7-6(4)[H2H]
Q3Amarissa Kiara Toth (q) ()Anastasiya Khrustaleva (RUS)6-2 6-0[H2H]
Q3Evgeniya Burdina (q) (RUS)Aurore Felsenhart ()6-1 6-0[H2H]