WTA 15k Antalya, Wk. 2 Draw (Women's) - 2018

Click Here To Join The 15k Antalya, Wk. 2 Discussion!


Share This...


15k Antalya, Wk. 2 Event Details:

2018-01-08Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 15k Antalya, Wk. 2 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FAndreea Rosca (7) (_Ro)Miriam Kolodziejova (3) (CZE)7-6(6) 6-4[H2H]
SFAndreea Rosca (7) (_Ro)Ekaterine Gorgodze (1WC) (GEO)6-3 1-6 6-3[H2H]
SFMiriam Kolodziejova (3) (CZE)Sofia Shapatava (2) (GEO)6-3 4-1 ret.[H2H]
QFSofia Shapatava (2) (GEO)Lisa Matviyenko (6) (GER)7-6(3) 6-3[H2H]
QFMiriam Kolodziejova (3) (CZE)Ipek Oz (TUR)6-3 7-5[H2H]
QFAndreea Rosca (7) (_Ro)Anastasiya Vasylyeva (4) (UKR)4-6 6-1 6-0[H2H]
QFEkaterine Gorgodze (1WC) (GEO)Tayisiya Morderger (5) (GER)3-6 6-1 6-4[H2H]
R16Ipek Oz (TUR)Alena Fomina (8 q) ()7-6(1) 6-3[H2H]
R16Ekaterine Gorgodze (1WC) (GEO)Anna Ukolova (RUS)6-0 6-1[H2H]
R16Sofia Shapatava (2) (GEO)Evgeniya Burdina (RUS)6-3 7-6(10)[H2H]
R16Andreea Rosca (7) (_Ro)Betina Tokac (WC) (_TU)6-3 7-6(2)[H2H]
R16Anastasiya Vasylyeva (4) (UKR)Azradeniz Comlek (_TU)7-6(1) 6-1[H2H]
R16Tayisiya Morderger (5) (GER)Ksenia Palkina (q) (KGZ)6-1 7-5[H2H]
R16Miriam Kolodziejova (3) (CZE)Dagmar Dudlakova (q) (CZE)6-2 6-3[H2H]
R16Lisa Matviyenko (6) (GER)Ekaterina Vishnevskaya (RUS)2-6 6-3 6-2[H2H]
R32Anastasiya Vasylyeva (4) (UKR)Eva Lys (_GE)6-2 6-2[H2H]
R32Ekaterine Gorgodze (1WC) (GEO)Oana Gavrila (ROU)4-6 7-6(4) 7-6(5)[H2H]
R32Ekaterina Vishnevskaya (RUS)Anastasiya Khrustaleva (q) (RUS)6-0 6-0[H2H]
R32Lisa Matviyenko (6) (GER)Selina Pichler ()6-1 6-0[H2H]
R32Dagmar Dudlakova (q) (CZE)Sofya Treshcheva (RUS)6-2 6-2[H2H]
R32Ipek Oz (TUR)Yana Morderger (GER)7-6(5) 7-6(5)[H2H]
R32Andreea Rosca (7) (_Ro)Amarissa Kiara Toth (q) ()6-2 6-1[H2H]
R32Tayisiya Morderger (5) (GER)Alexandra Damaschin (q) (ROU)6-4 6-4[H2H]
R32Ksenia Palkina (q) (KGZ)Clara Vlasselaer ()6-0 6-4[H2H]
R32Anna Ukolova (RUS)Ekaterina Ovcharenko (q) (RUS)6-4 6-3[H2H]
R32Azradeniz Comlek (_TU)Doga Selen Takunyaci (WC) (TUR)0-1 ret.[H2H]
R32Betina Tokac (WC) (_TU)Tamara Racine-beauchamp (WC) (SUI)7-6(4) 5-7 6-3[H2H]
R32Sofia Shapatava (2) (GEO)Nevena Sokovic (q) (_SR)6-0 6-0[H2H]
R32Evgeniya Burdina (RUS)Ilay Yoruk (_TU)6-4 6-2[H2H]
R32Miriam Kolodziejova (3) (CZE)Anna Makhorkina (RUS)6-4 6-4[H2H]
R32Alena Fomina (8 q) ()Oleksandra Oliynykova (_CR)6-4 5-7 6-4[H2H]
Women's Doubles
FSofia Shapatava (GEO)
Anastasiya Vasylyeva (UKR)
Ipek Oz (TUR)
Ksenia Palkina (KGZ)
5-7 6-0 13-11
SFIpek Oz (TUR)
Ksenia Palkina (KGZ)
Tayisiya Morderger (GER)
Yana Morderger (GER)
7-5 2-6 11-9
SFSofia Shapatava (GEO)
Anastasiya Vasylyeva (UKR)
Alena Fomina ()
Doga Selen Takunyaci (TUR)
6-3 6-1
QFTayisiya Morderger (GER)
Yana Morderger (GER)
Dagmar Dudlakova (CZE)
Miriam Kolodziejova (CZE)
6-2 3-6 10-3
QFSofia Shapatava (GEO)
Anastasiya Vasylyeva (UKR)
Oana Gavrila (ROU)
Andreea Rosca (_Ro)
6-0 4-6 10-7
QFIpek Oz (TUR)
Ksenia Palkina (KGZ)
Azradeniz Comlek (_TU)
Ekaterine Gorgodze (GEO)
6-4 4-6 10-5
QFAlena Fomina ()
Doga Selen Takunyaci (TUR)
Nevena Sokovic (_SR)
Betina Tokac (_TU)
w/o
R16Oana Gavrila (ROU)
Andreea Rosca (_Ro)
Anastasiya Khrustaleva (RUS)
Amarissa Kiara Toth ()
6-3 6-2
R16Alena Fomina ()
Doga Selen Takunyaci (TUR)
Anna Ukolova (RUS)
Ekaterina Vishnevskaya (RUS)
7-5 6-4
R16Nevena Sokovic (_SR)
Betina Tokac (_TU)
Eva Lys (_GE)
Clara Vlasselaer ()
6-4 7-5
R16Azradeniz Comlek (_TU)
Ekaterine Gorgodze (GEO)
Tamara Racine-beauchamp (SUI)
Ilay Yoruk (_TU)
6-1 6-4
R16Ipek Oz (TUR)
Ksenia Palkina (KGZ)
Evgeniya Burdina (RUS)
Sofya Treshcheva (RUS)
6-2 6-2
R16Dagmar Dudlakova (CZE)
Miriam Kolodziejova (CZE)
Jocelijn Cavero Roeper ()
Anna Makhorkina (RUS)
6-0 6-0
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Dagmar Dudlakova (q) (CZE)Odul Okur (_TU)w/o[H2H]
Q1Anastasiya Khrustaleva (q) (RUS)Aylin Abdioglu (_TU)6-2 6-0[H2H]
Q1Ekaterina Ovcharenko (q) (RUS)Polina Khartsii ()6-3 6-3[H2H]
Q1Nevena Sokovic (q) (_SR)Balsen Kaya (TUR)6-0 6-0[H2H]
Q1Alexandra Damaschin (q) (ROU)Cheyenne Biancheri (USA)6-0 1-0 ret.[H2H]
Q1Amarissa Kiara Toth (q) ()Jocelijn Cavero Roeper ()6-0 6-3[H2H]