WTA 10k Antalya, Wk. 47 Draw (Women's) - 2015

Click Here To Join The 10k Antalya, Wk. 47 Discussion!


Share This...


10k Antalya, Wk. 47 Event Details:

2015-11-16Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Antalya, Wk. 47 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FEkaterine Gorgodze (4) (GEO)Elena Rybakina (RUS)7-5 6-7(3) 6-3[H2H]
SFElena Rybakina (RUS)Julia Stamatova (7) (BUL)6-4 6-4[H2H]
SFEkaterine Gorgodze (4) (GEO)Anna Bondar (5) (HUN)6-3 6-2[H2H]
QFElena Rybakina (RUS)Dia Evtimova (1) (BUL)6-2 6-3[H2H]
QFJulia Stamatova (7) (BUL)Yuenu Li (CHN)7-5 3-1 Retired[H2H]
QFEkaterine Gorgodze (4) (GEO)Agnes Bukta (8) (HUN)6-1 6-4[H2H]
QFAnna Bondar (5) (HUN)Dasha Ivanova (USA)7-6(2) 7-6(4)[H2H]
R16Dia Evtimova (1) (BUL)Anastasiya Fedoryshyn (UKR)3-6 7-6(4) 6-0[H2H]
R16Elena Rybakina (RUS)Mandy Wagemaker (NLD)6-7(3) 7-5 6-2[H2H]
R16Yuenu Li (CHN)Christina Shakovets (GER)6-0 6-0[H2H]
R16Julia Stamatova (7) (BUL)Rebeka Stolmar (HUN)6-2 7-5[H2H]
R16Agnes Bukta (8) (HUN)Ksenia Dmitrieva ()6-3 6-1[H2H]
R16Ekaterine Gorgodze (4) (GEO)Mara Schmidt (USA)6-2 6-4[H2H]
R16Anna Bondar (5) (HUN)Iana Tishchenko (WC) (MDA)6-1 6-2[H2H]
R16Dasha Ivanova (USA)Polina Novoselova ()6-3 6-3[H2H]
R32Dia Evtimova (1) (BUL)Arina Folts (UZB)6-0 7-5[H2H]
R32Anastasiya Fedoryshyn (UKR)Ekaterina Ovcharenko (WC) (RUS)6-1 6-3[H2H]
R32Elena Rybakina (RUS)Lisa Matviyenko (GER)6-4 6-1[H2H]
R32Mandy Wagemaker (NLD)Vivien Juhaszova (SVK)6-4 6-4[H2H]
R32Yuenu Li (CHN)Sofia Kvatsabaia (3) (GEO)6-4 6-3[H2H]
R32Christina Shakovets (GER)Sladjana Saveljic (WC) (MNE)6-1 6-0[H2H]
R32Rebeka Stolmar (HUN)Anastasia Vdovenco ()6-2 5-7 6-1[H2H]
R32Julia Stamatova (7) (BUL)Cemre Anil (TUR)6-1 6-2[H2H]
R32Agnes Bukta (8) (HUN)Julyette Maria Josephine Steur ()6-3 6-2[H2H]
R32Ksenia Dmitrieva ()Melis Bayraktaroglu (WC) (TUR)6-3 6-4[H2H]
R32Mara Schmidt (USA)Ani Vangelova (BUL)6-1 6-3[H2H]
R32Ekaterine Gorgodze (4) (GEO)Mihaela Ghioca (ROU)6-0 6-1[H2H]
R32Anna Bondar (5) (HUN)Lisa Ponomar (GER)6-2 7-6(3)[H2H]
R32Iana Tishchenko (WC) (MDA)Eliessa Vanlangendonck (BEL)6-3 6-1[H2H]
R32Polina Novoselova ()Andra Maria Nitescu (ROU)6-4 6-4[H2H]
R32Dasha Ivanova (USA)Maria-Fernanda Alvarez-Teran (2) (BOL)7-5 Retired[H2H]
Women's Doubles
FAgnes Bukta (3) (HUN)
Vivien Juhaszova (SVK)
Anna Bondar (4) (HUN)
Rebeka Stolmar (HUN)
7-5 6-3
SFAgnes Bukta (3) (HUN)
Vivien Juhaszova (SVK)
Polina Novoselova ()
Anastasia Vdovenco ()
6-2 6-3
SFAnna Bondar (4) (HUN)
Rebeka Stolmar (HUN)
Chiara Grimm (SUI)
Alina Wessel (GER)
6-3 6-2
QFPolina Novoselova ()
Anastasia Vdovenco ()
Maria Victoria Negoita (WC) (ROU)
Andra Maria Nitescu (ROU)
6-2 6-0
QFAgnes Bukta (3) (HUN)
Vivien Juhaszova (SVK)
Dia Evtimova (BUL)
Julia Stamatova (BUL)
6-4 6-3
QFAnna Bondar (4) (HUN)
Rebeka Stolmar (HUN)
Akiko Okuda (USA)
Mara Schmidt (USA)
6-0 6-1
QFChiara Grimm (SUI)
Alina Wessel (GER)
Alona Fomina (2) (UKR)
Christina Shakovets (GER)
WO
R16Maria Victoria Negoita (WC) (ROU)
Andra Maria Nitescu (ROU)
Ekaterine Gorgodze (1) (GEO)
Sofia Kvatsabaia (GEO)
6-4 6-4
R16Polina Novoselova ()
Anastasia Vdovenco ()
Cemre Anil (TUR)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
2-6 6-2 10-5
R16Agnes Bukta (3) (HUN)
Vivien Juhaszova (SVK)
Ksenia Dmitrieva ()
Alina Zubkova (BLR)
6-1 6-2
R16Dia Evtimova (BUL)
Julia Stamatova (BUL)
Dewi Dijkman (WC) ()
Julyette Maria Josephine Steur ()
6-4 6-3
R16Akiko Okuda (USA)
Mara Schmidt (USA)
Melis Bayraktaroglu (WC) (TUR)
Karina Kalkenova (KAZ)
6-2 6-3
R16Anna Bondar (4) (HUN)
Rebeka Stolmar (HUN)
Arina Folts (UZB)
Dasha Ivanova (USA)
6-4 7-6(5)
R16Chiara Grimm (SUI)
Alina Wessel (GER)
Yuenu Li (CHN)
Iana Tishchenko (MDA)
6-3 6-2
R16Alona Fomina (2) (UKR)
Christina Shakovets (GER)
Annie Donaldson (AUS)
Ani Vangelova (BUL)
6-4 6-4
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Christina Shakovets (1) (GER)Alina Yeroshenko (UKR)7-6(4) 6-4[H2H]
Q1Ksenia Dmitrieva (2) ()Akiho Kakuya (JPN)6-3 3-6 6-0[H2H]
Q1Eliessa Vanlangendonck (BEL)Barbora Miklova (CZE)2-6 6-4 6-4[H2H]
Q1Andra Maria Nitescu (ROU)Alisa Rudenko (RUS)6-1 6-3[H2H]
Q1Elena Rybakina (RUS)Alisa Kleybanova (RUS)Walkover[H2H]
Q1Anastasiya Fedoryshyn (UKR)Julie Renson-Miquel (FRA)7-6(5) 6-3[H2H]
Q1Mara Schmidt (USA)Cemre Anil (7) (TUR)6-2 6-2[H2H]
Q1Mihaela Ghioca (ROU)Luisa Sommer (_GE)5-7 6-4 6-1[H2H]
Q2Christina Shakovets (1) (GER)Shereen Peterson-Paul (CAN)6-3 6-3[H2H]
Q2Alina Yeroshenko (UKR)Anjana Suresh (CAN)6-2 6-4[H2H]
Q2Ksenia Dmitrieva (2) ()Aleksandra Stakhanova (UZB)6-2 6-0[H2H]
Q2Akiho Kakuya (JPN)Andreea Cula (ROU)6-3 7-5[H2H]
Q2Barbora Miklova (CZE)Alona Fomina (3) (UKR)7-6(0) 6-2[H2H]
Q2Eliessa Vanlangendonck (BEL)Eva Kolarovska (SVK)6-2 6-4[H2H]
Q2Andra Maria Nitescu (ROU)Alina Wessel (4) (GER)6-1 7-6(5)[H2H]
Q2Alisa Rudenko (RUS)Suzan Lamens (NLD)6-4 6-3[H2H]
Q2Alisa Kleybanova (RUS)Chiara Grimm (5) (SUI)7-6(2) 7-5[H2H]
Q2Elena Rybakina (RUS)Adelina Baravi (RUS)6-1 6-1[H2H]
Q2Anastasiya Fedoryshyn (UKR)Mila Popivoda (6) (SRB)6-4 6-3[H2H]
Q2Julie Renson-Miquel (FRA)Annie Donaldson (AUS)6-2 6-0[H2H]
Q2Cemre Anil (7) (TUR)Maria Oreshkina (RUS)6-2 6-1[H2H]
Q2Mara Schmidt (USA)Ramu Ueda (JPN)7-6(5) 6-3[H2H]
Q2Luisa Sommer (_GE)Seven Oral (TUR)6-4 7-5[H2H]
Q2Mihaela Ghioca (ROU)Catherine Leduc (CAN)4-6 6-3 6-0[H2H]
Q3Christina Shakovets (1) (GER)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedShereen Peterson-Paul (CAN)Bye[H2H]
Q3Alina Yeroshenko (UKR)Karina Kalkenova (KAZ)6-7(6) 6-4 6-2[H2H]
Q3UndecidedAnjana Suresh (CAN)Bye[H2H]
Q3Ksenia Dmitrieva (2) ()ByeBye[H2H]
Q3UndecidedAleksandra Stakhanova (UZB)Bye[H2H]
Q3Andreea Cula (ROU)Alina Zubkova (BLR)6-2 6-1[H2H]
Q3UndecidedAkiho Kakuya (JPN)Bye[H2H]
Q3Alona Fomina (3) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedBarbora Miklova (CZE)Bye[H2H]
Q3Eliessa Vanlangendonck (BEL)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedEva Kolarovska (SVK)Bye[H2H]
Q3Alina Wessel (4) (GER)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedAndra Maria Nitescu (ROU)Bye[H2H]
Q3Alisa Rudenko (RUS)Zeynep Ay (WC) (TUN)6-4 7-5[H2H]
Q3UndecidedSuzan Lamens (NLD)Bye[H2H]
Q3Chiara Grimm (5) (SUI)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedAlisa Kleybanova (RUS)Bye[H2H]
Q3Elena Rybakina (RUS)Akiko Okuda (USA)6-2 3-6 6-1[H2H]
Q3UndecidedAdelina Baravi (RUS)Bye[H2H]
Q3Mila Popivoda (6) (SRB)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedAnastasiya Fedoryshyn (UKR)Bye[H2H]
Q3Julie Renson-Miquel (FRA)Dewi Dijkman ()6-4 6-4[H2H]
Q3UndecidedAnnie Donaldson (AUS)Bye[H2H]
Q3Cemre Anil (7) (TUR)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedMaria Oreshkina (RUS)Bye[H2H]
Q3Ramu Ueda (JPN)Sem Wensveen ()6-2 2-6 6-2[H2H]
Q3UndecidedMara Schmidt (USA)Bye[H2H]
Q3Luisa Sommer (_GE)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedSeven Oral (TUR)Bye[H2H]
Q3Catherine Leduc (CAN)Maria Victoria Negoita (ROU)6-2 6-3[H2H]
Q3UndecidedMihaela Ghioca (ROU)Bye[H2H]