ATP M25 Vogau, Wk. 34 Draw (Men's) - 2020

Click Here To Join The M25 Vogau, Wk. 34 Discussion!


Share This...


M25 Vogau, Wk. 34 Event Details:

2020-08-17Clay
OutdoorAustria
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M25 Vogau, Wk. 34 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FManuel Guinard (7) (FRA)Dimitar Kuzmanov (BUL)6-3 6-3[H2H]
SFManuel Guinard (7) (FRA)Nino Serdarusic (6) (CRO)6-4 6-3[H2H]
SFDimitar Kuzmanov (BUL)Holger Vitus Nodskov Rune ()6-3 6-4[H2H]
QFManuel Guinard (7) (FRA)Igor Sijsling (q) (NLD)6-1 6-3[H2H]
QFNino Serdarusic (6) (CRO)Jelle Sels (NLD)6-4 6-2[H2H]
QFHolger Vitus Nodskov Rune ()Mathias Bourgue (3) (FRA)7-6(2) 6-1[H2H]
QFDimitar Kuzmanov (BUL)Lucas Miedler (5) (AUT)6-4 6-7(0) 7-6(3)[H2H]
R16Igor Sijsling (q) (NLD)Tobias Simon (GER)7-5 6-4[H2H]
R16Manuel Guinard (7) (FRA)Gianluigi Quinzi (ITA)6-2 6-1[H2H]
R16Jelle Sels (NLD)Timofey Skatov (q) (RUS)6-3 6-3[H2H]
R16Nino Serdarusic (6) (CRO)Gijs Brouwer (q) ()6-1 6-4[H2H]
R16Holger Vitus Nodskov Rune ()Kacper Zuk (8) (POL)6-3 6-4[H2H]
R16Mathias Bourgue (3) (FRA)Sadio Doumbia (FRA)7-5 6-2[H2H]
R16Lucas Miedler (5) (AUT)Sandro Kopp (WC) (AUT)6-3 6-1[H2H]
R16Dimitar Kuzmanov (BUL)Juan Manuel Cerundolo (ARG)6-2 4-6 7-5[H2H]
R32Tobias Simon (GER)Francisco Cerundolo (1) (ARG)6-3 7-6(3)[H2H]
R32Igor Sijsling (q) (NLD)Artem Dubrivnyy (RUS)6-7(2) 6-3 6-4[H2H]
R32Gianluigi Quinzi (ITA)Matteo Martineau (FRA)3-6 6-3 6-2[H2H]
R32Manuel Guinard (7) (FRA)Thiago Agustin Tirante (q) (ARG)7-5 7-6(4)[H2H]
R32Timofey Skatov (q) (RUS)Geoffrey Blancaneaux (4) (FRA)4-6 6-2 7-5[H2H]
R32Jelle Sels (NLD)David Pichler (AUT)6-3 6-1[H2H]
R32Gijs Brouwer (q) ()Alexander Erler (q) (AUT)6-1 6-0[H2H]
R32Nino Serdarusic (6) (CRO)Lucas Krainer (WC) (AUT)6-3 6-3[H2H]
R32Kacper Zuk (8) (POL)Johannes Haerteis (GER)7-5 6-3[H2H]
R32Holger Vitus Nodskov Rune ()Lukas Neumayer (WC) ()6-7(3) 6-3 6-4[H2H]
R32Sadio Doumbia (FRA)Simon Beaupain (q) (BEL)7-6(1) 6-2[H2H]
R32Mathias Bourgue (3) (FRA)Moritz Thiem (WC) (AUT)3-6 6-0 6-0[H2H]
R32Lucas Miedler (5) (AUT)Tomas Martin Etcheverry (ARG)6-2 6-4[H2H]
R32Sandro Kopp (WC) (AUT)Tim Van Rijthoven (NLD)6-4 6-3[H2H]
R32Dimitar Kuzmanov (BUL)Maxime Hamou (FRA)6-2 6-4[H2H]
R32Juan Manuel Cerundolo (ARG)Pedja Krstin (2) (SRB)6-1 2-0 ret.[H2H]
Men's Doubles
FManuel Guinard (4) (FRA)
Johannes Haerteis (GER)
Gijs Brouwer ()
Jelle Sels (NLD)
6-4 4-6 11-9
SFManuel Guinard (4) (FRA)
Johannes Haerteis (GER)
Sadio Doumbia (1) (FRA)
Matteo Martineau (FRA)
6-4 6-4
SFGijs Brouwer ()
Jelle Sels (NLD)
Tomas Martin Etcheverry (3) (ARG)
Thiago Agustin Tirante (ARG)
6-2 6-2
QFSadio Doumbia (1) (FRA)
Matteo Martineau (FRA)
Geoffrey Blancaneaux (FRA)
Mathias Bourgue (FRA)
6-7(5) 6-3 10-7
QFManuel Guinard (4) (FRA)
Johannes Haerteis (GER)
Hans Peter Kaufmann (WC) ()
Matic Spec ()
6-2 6-2
QFTomas Martin Etcheverry (3) (ARG)
Thiago Agustin Tirante (ARG)
Mats Hermans ()
Tim Van Rijthoven (NLD)
6-4 7-6(3)
QFGijs Brouwer ()
Jelle Sels (NLD)
Dimitar Kuzmanov (BUL)
Nino Serdarusic (CRO)
6-3 6-4
R16Sadio Doumbia (1) (FRA)
Matteo Martineau (FRA)
Adrian Barbu (ROU)
Fabian Fallert ()
6-2 6-2
R16Geoffrey Blancaneaux (FRA)
Mathias Bourgue (FRA)
Francisco Cerundolo (ARG)
Juan Manuel Cerundolo (ARG)
6-4 6-0
R16Manuel Guinard (4) (FRA)
Johannes Haerteis (GER)
Igor Sijsling (NLD)
Glenn Smits (NLD)
6-2 6-3
R16Hans Peter Kaufmann (WC) ()
Matic Spec ()
Neil Oberleitner (WC) (AUT)
Sebastian Prechtel (GER)
6-3 6-2
R16Mats Hermans ()
Tim Van Rijthoven (NLD)
Alexander Erler (AUT)
Lenny Hampel (AUT)
7-6(0) 6-2
R16Tomas Martin Etcheverry (3) (ARG)
Thiago Agustin Tirante (ARG)
Artem Dubrivnyy (RUS)
Timofey Skatov (RUS)
6-4 6-4
R16Gijs Brouwer ()
Jelle Sels (NLD)
Lucas Krainer (WC) (AUT)
Lucas Miedler (AUT)
7-6(7) 6-3
R16Dimitar Kuzmanov (BUL)
Nino Serdarusic (CRO)
David Pichler (2) (AUT)
Vitaliy Sachko (UKR)
4-6 6-2 10-6
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Igor Sijsling (q) (NLD)Lenny Hampel (AUT)6-2 6-1[H2H]
Q1Gijs Brouwer (q) ()Alexander Shevchenko ()7-5 6-2[H2H]
Q1Alexander Erler (q) (AUT)Sebastian Prechtel (GER)6-4 4-6 10-8[H2H]
Q1Simon Beaupain (q) (BEL)Karl Kiur Saar (EST)6-2 6-2[H2H]
Q1Thiago Agustin Tirante (q) (ARG)Nicholas David Ionel (ROU)6-3 6-3[H2H]
Q1Timofey Skatov (q) (RUS)Alexander Weis (ITA)7-6(4) 6-3[H2H]
Q2Igor Sijsling (q) (NLD)Matic Spec ()6-4 6-4[H2H]
Q2Lenny Hampel (AUT)Niklas Gruenefeldt ()6-0 6-1[H2H]
Q2Gijs Brouwer (q) ()Rafael Giotis ()6-1 5-7 10-7[H2H]
Q2Alexander Shevchenko ()Niklas Waldner ()6-4 6-2[H2H]
Q2Alexander Erler (q) (AUT)Daniil Glinka (_ES)6-1 7-6(5)[H2H]
Q2Sebastian Prechtel (GER)Michael Gloeckler (AUT)6-4 6-4[H2H]
Q2Simon Beaupain (q) (BEL)Gasper Bezjak ()6-1 6-3[H2H]
Q2Karl Kiur Saar (EST)Gonzalo Lama (CHL)6-2 7-6(2)[H2H]
Q2Nicholas David Ionel (ROU)Martin Van Der Meerschen ()6-4 6-3[H2H]
Q2Thiago Agustin Tirante (q) (ARG)Neil Oberleitner (AUT)7-5 6-1[H2H]
Q2Timofey Skatov (q) (RUS)Karlis Ozolins ()6-7(5) 6-3 10-4[H2H]
Q2Alexander Weis (ITA)Vladimir Filip (ROU)6-2 6-4[H2H]
Q3Igor Sijsling (q) (NLD)Jakob Aichhorn (AUT)6-1 6-1[H2H]
Q3Matic Spec ()Noah Thurner (_GE)6-3 6-4[H2H]
Q3Niklas Gruenefeldt ()Leonid Parchomovskij ()6-2 6-7(5) 10-7[H2H]
Q3Lenny Hampel (AUT)Kris Krawcewicz (AUT)6-3 6-1[H2H]
Q3Gijs Brouwer (q) ()Glenn Smits (NLD)6-0 6-1[H2H]
Q3Rafael Giotis ()Tennyson Whiting ()6-4 6-2[H2H]
Q3Niklas Waldner ()Dean Thurner (_GE)6-4 2-6 10-5[H2H]
Q3Alexander Shevchenko ()Tadeas Paroulek (CZE)4-6 6-2 12-10[H2H]
Q3Alexander Erler (q) (AUT)Anze Arh (SLO)6-3 6-1[H2H]
Q3Daniil Glinka (_ES)Marino Kegl ()6-0 6-2[H2H]
Q3Michael Gloeckler (AUT)Sebastian Sorger ()6-1 2-6 10-8[H2H]
Q3Sebastian Prechtel (GER)Jan Kobierski ()6-0 4-6 10-3[H2H]
Q3Simon Beaupain (q) (BEL)Duje Ajdukovic (_CR)6-4 6-2[H2H]
Q3Gasper Bezjak ()Yvo Panak (CZE)2-6 6-1 10-8[H2H]
Q3Karl Kiur Saar (EST)Adrian Vorhemus ()6-3 6-0[H2H]
Q3Gonzalo Lama (CHL)Wojciech Marek (POL)6-3 6-3[H2H]
Q3Nicholas David Ionel (ROU)Michael Frank ()6-2 6-0[H2H]
Q3Martin Van Der Meerschen ()Toby Alex Kodat ()6-4 2-6 10-8[H2H]
Q3Neil Oberleitner (AUT)Tobias Brutscher (_GE)6-2 6-1[H2H]
Q3Thiago Agustin Tirante (q) (ARG)Filip Misolic (AUT)6-4 6-4[H2H]
Q3Timofey Skatov (q) (RUS)Rafael KIS Balazs (HUN)6-0 6-3[H2H]
Q3Karlis Ozolins ()Roko Horvat (_CR)6-4 6-3[H2H]
Q3Vladimir Filip (ROU)Emil Pristauz ()6-3 6-1[H2H]
Q3Alexander Weis (ITA)Hans Peter Kaufmann ()6-4 6-1[H2H]