ATP M25 Santa Margherita Di Pula, Wk. 18 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M25 Santa Margherita Di Pula, Wk. 18 Discussion!


Share This...


M25 Santa Margherita Di Pula, Wk. 18 Event Details:

2019-04-29Clay
OutdoorItaly
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M25 Santa Margherita Di Pula, Wk. 18 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FPeter Torebko (6) (GER)Emiliano Maggioli ()6-3 6-7(5) 6-4[H2H]
SFPeter Torebko (6) (GER)Fabrizio Ornago (2) (ITA)6-3 6-3[H2H]
SFEmiliano Maggioli ()Jules Okala (5) (FRA)6-3 4-6 6-1[H2H]
QFFabrizio Ornago (2) (ITA)luca Prevosto (ITA)6-3 6-7(5) 6-2[H2H]
QFPeter Torebko (6) (GER)Juan Pablo Ficovich (4) (ARG)6-2 3-6 6-3[H2H]
QFJules Okala (5) (FRA)Luca Tomasetto (q) (ITA)6-1 6-1[H2H]
QFEmiliano Maggioli ()Federico Iannaccone (WC) (ITA)6-2 6-4[H2H]
R16Emiliano Maggioli ()Riccardo Maiga (SUI)6-4 6-2[H2H]
R16Peter Torebko (6) (GER)Jakob Sude (q) (GER)6-0 6-2[H2H]
R16Fabrizio Ornago (2) (ITA)Mattia Frinzi (q) (ITA)6-7(4) 7-5 6-1[H2H]
R16Juan Pablo Ficovich (4) (ARG)Toby Martin ()6-1 7-5[H2H]
R16Jules Okala (5) (FRA)Adrian Obert (IR) (GER)6-3 6-2[H2H]
R16luca Prevosto (ITA)Mattia Bellucci (WC) ()6-2 6-0[H2H]
R16Luca Tomasetto (q) (ITA)Manuel Pena Lopez (3) (ARG)6-2 6-3[H2H]
R16Federico Iannaccone (WC) (ITA)Lloyd Glasspool (1) ()6-3 6-2[H2H]
R32Lloyd Glasspool (1) ()Gabriele Bosio (q) (ITA)6-3 6-3[H2H]
R32Jakob Sude (q) (GER)Mirko Cutuli (IR) (ITA)6-2 6-4[H2H]
R32Fabrizio Ornago (2) (ITA)Marco Miceli (ITA)6-2 4-6 7-6(3)[H2H]
R32Peter Torebko (6) (GER)Franco Capalbo (IR) (ARG)4-6 7-5 6-2[H2H]
R32Adrian Obert (IR) (GER)Gibril Diarra (AUT)7-5 7-6(5)[H2H]
R32Riccardo Maiga (SUI)Lenny Hampel (8) (AUT)6-7(5) 6-4 6-3[H2H]
R32Mattia Bellucci (WC) ()Davide Tortora (WC) ()6-2 6-2[H2H]
R32luca Prevosto (ITA)N. Vijay Sundar Prashanth (7) (IND)6-2 6-2[H2H]
R32Jules Okala (5) (FRA)Mick Veldheer ()1-6 6-2 6-3[H2H]
R32Emiliano Maggioli ()Kirill Mishkin (WC) ()6-1 6-0[H2H]
R32Federico Iannaccone (WC) (ITA)Filippo Giovannini (q) (ITA)6-1 6-2[H2H]
R32Manuel Pena Lopez (3) (ARG)Luigi Sorrentino (q) (ITA)6-1 6-2[H2H]
R32Mattia Frinzi (q) (ITA)Benjamin Pietri (IR) (FRA)4-6 6-3 6-2[H2H]
R32Juan Pablo Ficovich (4) (ARG)Alexander Merino (q) (PER)6-4 6-3[H2H]
R32Luca Tomasetto (q) (ITA)Georg Winkler (ITA)6-2 6-2[H2H]
R32Toby Martin ()Giacomo Dambrosi (q) (ITA)6-7(4) 6-1 7-6(1)[H2H]
Men's Doubles
FAlexander Merino (PER)
Manuel Pena Lopez (ARG)
Tuna Altuna (TUR)
N. Vijay Sundar Prashanth (IND)
3-6 6-4 10-0
SFAlexander Merino (PER)
Manuel Pena Lopez (ARG)
Mattia Frinzi (ITA)
Riccardo Maiga (SUI)
6-4 6-1
SFTuna Altuna (TUR)
N. Vijay Sundar Prashanth (IND)
Milan Radojkovic (_SR)
Peter Torebko (GER)
6-0 6-0
QFAlexander Merino (PER)
Manuel Pena Lopez (ARG)
luca Prevosto (ITA)
Luigi Sorrentino (ITA)
6-2 6-2
QFMattia Frinzi (ITA)
Riccardo Maiga (SUI)
Vital Flurin Leuch (LIE)
Mick Veldheer ()
6-1 3-6 10-7
QFMilan Radojkovic (_SR)
Peter Torebko (GER)
Vitali Chvets (BLR)
Kirill Mishkin ()
6-4 6-4
QFTuna Altuna (TUR)
N. Vijay Sundar Prashanth (IND)
Lenny Hampel (AUT)
Jules Okala (FRA)
4-6 7-5 10-4
R16luca Prevosto (ITA)
Luigi Sorrentino (ITA)
Juan Pablo Ficovich (ARG)
Jakob Sude (GER)
7-5 3-6 10-5
R16Lenny Hampel (AUT)
Jules Okala (FRA)
Toby Martin ()
Davide Tortora ()
6-0 4-6 10-6
R16Milan Radojkovic (_SR)
Peter Torebko (GER)
Andrija Jevtic ()
Nikola Jevtic ()
6-3 6-1
R16Vitali Chvets (BLR)
Kirill Mishkin ()
Roberto Binaghi (ITA)
Franco Capalbo (ARG)
6-2 3-6 10-4
R16Vital Flurin Leuch (LIE)
Mick Veldheer ()
Mirko Cutuli (ITA)
Marco Miceli (ITA)
w/o
R16Mattia Frinzi (ITA)
Riccardo Maiga (SUI)
Massimo Brambati ()
Lucas Neagu ()
6-0 6-3
R16Alexander Merino (PER)
Manuel Pena Lopez (ARG)
Gabriele Bosio (ITA)
Giacomo Dambrosi (ITA)
6-2 7-6(4)
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Luca Tomasetto (q) (ITA)Milan Radojkovic (_SR)6-1 6-0[H2H]
Q1Alexander Merino (q) (PER)Vital Flurin Leuch (LIE)6-3 6-1[H2H]
Q1Giacomo Dambrosi (q) (ITA)Umberto Giovannini (ITA)6-2 6-1[H2H]
Q1Gabriele Bosio (q) (ITA)Nikola Jevtic ()6-2 6-2[H2H]
Q1Jakob Sude (q) (GER)Vitali Chvets (BLR)6-3 3-6 10-8[H2H]
Q1Luigi Sorrentino (q) (ITA)Andrija Jevtic ()6-0 6-0[H2H]
Q1Mattia Frinzi (q) (ITA)Yanik Kaelin ()6-1 6-0[H2H]
Q1Filippo Giovannini (q) (ITA)Lorenzo Bresciani ()3-6 7-5 10-5[H2H]
Q3Yanik Kaelin ()Marc MONCLUS Matamala (ESP)2-6 7-5 11-9[H2H]
Q3Andrija Jevtic ()Massimo Brambati ()1-6 7-6(3) 13-11[H2H]
Q3Vitali Chvets (BLR)Roberto Binaghi (ITA)6-2 6-4[H2H]
Q3Filippo Giovannini (q) (ITA)Lucas Neagu ()6-1 6-2[H2H]