ATP M25 Prague, Wk. 38 Draw (Men's) - 2020

Click Here To Join The M25 Prague, Wk. 38 Discussion!


Share This...


M25 Prague, Wk. 38 Event Details:

2020-09-14Clay
OutdoorCzech Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M25 Prague, Wk. 38 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJiri Lehecka (WC) (CZE)Sebastian Baez (ARG)3-6 6-3 6-4[H2H]
SFJiri Lehecka (WC) (CZE)Christian Lindell (SWE)6-4 7-5[H2H]
SFSebastian Baez (ARG)Jonas Forejtek (WC) ()6-3 3-6 6-4[H2H]
QFChristian Lindell (SWE)Miljan Zekic (q) (SRB)6-4 6-3[H2H]
QFJiri Lehecka (WC) (CZE)Lucas Miedler (5) (AUT)6-3 6-0[H2H]
QFSebastian Baez (ARG)Pedro Cachin (ARG)6-4 5-7 6-1[H2H]
QFJonas Forejtek (WC) ()Robin Stanek (q) (CZE)7-5 6-3[H2H]
R16Christian Lindell (SWE)Tomas Machac (1) (CZE)w/o[H2H]
R16Miljan Zekic (q) (SRB)Uladzimir Ignatik (BLR)6-7(5) 6-1 6-4[H2H]
R16Jiri Lehecka (WC) (CZE)Toby Alex Kodat (WC) ()6-3 3-6 6-3[H2H]
R16Lucas Miedler (5) (AUT)Jules Okala (FRA)6-3 7-5[H2H]
R16Sebastian Baez (ARG)Tim Van Rijthoven (NLD)6-4 6-3[H2H]
R16Pedro Cachin (ARG)Vit Kopriva (CZE)6-4 6-1[H2H]
R16Jonas Forejtek (WC) ()Raul Brancaccio (ITA)6-3 6-4[H2H]
R16Robin Stanek (q) (CZE)Inigo Cervantes (q) (ESP)6-3 1-0 ret.[H2H]
R32Tomas Machac (1) (CZE)Markus Eriksson (SWE)6-3 7-6(4)[H2H]
R32Christian Lindell (SWE)Jan Satral (CZE)3-6 7-6(1) 6-2[H2H]
R32Miljan Zekic (q) (SRB)Pawel Cias (q) (POL)6-3 6-4[H2H]
R32Uladzimir Ignatik (BLR)Lukas Klein (8) (SVK)6-3 6-7(2) 7-6(4)[H2H]
R32Toby Alex Kodat (WC) ()Sasi Kumar Mukund (3) (IND)6-1 6-3[H2H]
R32Jiri Lehecka (WC) (CZE)Petr Nouza (q) (CZE)6-3 6-7(5) 6-4[H2H]
R32Jules Okala (FRA)Matej Vocel (WC) (CZE)6-4 1-0 ret.[H2H]
R32Lucas Miedler (5) (AUT)Yshai Oliel (q) (ISR)6-3 6-1[H2H]
R32Tim Van Rijthoven (NLD)Javier Barranco Cosano (6) (ESP)7-5 6-7(1) 6-4[H2H]
R32Sebastian Baez (ARG)Rio Noguchi (JPN)6-2 6-1[H2H]
R32Pedro Cachin (ARG)Nikolas Sanchez-izquierdo (ESP)6-1 6-4[H2H]
R32Vit Kopriva (CZE)Jaroslav Pospisil (LL) (CZE)6-1 6-3[H2H]
R32Jonas Forejtek (WC) ()Michael Vrbensky (7) (CZE)6-4 6-1[H2H]
R32Raul Brancaccio (ITA)Harold Mayot (FRA)6-4 6-3[H2H]
R32Inigo Cervantes (q) (ESP)Vaclav Safranek (CZE)6-1 6-7(3) 7-5[H2H]
R32Robin Stanek (q) (CZE)Goncalo Oliveira (2) (PRT)6-3 6-1[H2H]
Men's Doubles
FSebastian Baez (ARG)
Pedro Cachin (ARG)
Lucas Miedler (2) (AUT)
Jan Zielinski (POL)
SFSebastian Baez (ARG)
Pedro Cachin (ARG)
Toby Alex Kodat (1) ()
Goncalo Oliveira (PRT)
6-4 6-2
SFLucas Miedler (2) (AUT)
Jan Zielinski (POL)
Lukas Klein (SVK)
Michael Vrbensky (CZE)
7-6(4) 6-4
QFToby Alex Kodat (1) ()
Goncalo Oliveira (PRT)
Vit Kopriva (CZE)
Petr Nouza (CZE)
4-6 7-6(2) 10-8
QFSebastian Baez (ARG)
Pedro Cachin (ARG)
Javier Barranco Cosano (ESP)
Alexander Merino (PER)
6-2 6-4
QFLukas Klein (SVK)
Michael Vrbensky (CZE)
Inigo Cervantes (3) (ESP)
Oriol Roca Batalla (ESP)
6-4 6-3
QFLucas Miedler (2) (AUT)
Jan Zielinski (POL)
Lucas Gerch ()
Rio Noguchi (JPN)
4-6 7-6(0) 10-5
R16Toby Alex Kodat (1) ()
Goncalo Oliveira (PRT)
Martin Krumich (WC) ()
Matej Vocel (CZE)
5-7 6-3 10-3
R16Vit Kopriva (CZE)
Petr Nouza (CZE)
Jules Okala (FRA)
Nikolas Sanchez-izquierdo (ESP)
6-3 7-6(6)
R16Javier Barranco Cosano (ESP)
Alexander Merino (PER)
Artem Dubrivnyy (4) (RUS)
Marek Gengel (CZE)
6-3 6-3
R16Sebastian Baez (ARG)
Pedro Cachin (ARG)
Uladzimir Ignatik (BLR)
Vaclav Safranek (CZE)
6-3 6-3
R16Lukas Klein (SVK)
Michael Vrbensky (CZE)
Filip Duda (WC) (CZE)
Andrew Paulson ()
6-3 4-6 10-7
R16Inigo Cervantes (3) (ESP)
Oriol Roca Batalla (ESP)
Raul Brancaccio (ALT) (ITA)
Johan Nikles (SUI)
7-5 6-3
R16Lucas Gerch ()
Rio Noguchi (JPN)
Markus Eriksson (SWE)
Christian Lindell (SWE)
5-7 6-3 10-8
R16Lucas Miedler (2) (AUT)
Jan Zielinski (POL)
Jiri Barnat (WC) ()
Jiri Jenicek (CZE)
1-6 6-0 12-10
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Yshai Oliel (q) (ISR)Jaroslav Pospisil (LL) (CZE)7-5 6-2[H2H]
Q1Pawel Cias (q) (POL)Dominik Kellovsky (CZE)6-1 6-2[H2H]
Q1Petr Nouza (q) (CZE)Andrew Paulson ()6-3 6-3[H2H]
Q1Robin Stanek (q) (CZE)Lucas Gerch ()6-4 6-3[H2H]
Q1Inigo Cervantes (q) (ESP)Dalibor Svrcina ()2-6 7-6(3) 10-5[H2H]
Q1Miljan Zekic (q) (SRB)David Poljak (CZE)6-4 6-3[H2H]
Q2Yshai Oliel (q) (ISR)Antonin Bolardt (CZE)6-1 6-0[H2H]
Q2Jaroslav Pospisil (LL) (CZE)Tadeas Paroulek (CZE)6-3 5-7 10-2[H2H]
Q2Pawel Cias (q) (POL)Artem Dubrivnyy (RUS)7-5 6-3[H2H]
Q2Dominik Kellovsky (CZE)Johan Nikles (SUI)6-4 6-3[H2H]
Q2Andrew Paulson ()Wojciech Marek (POL)6-2 3-6 10-7[H2H]
Q2Petr Nouza (q) (CZE)Jiri Barnat ()6-4 6-3[H2H]
Q2Lucas Gerch ()Adil Kalyanpur (IND)6-1 6-2[H2H]
Q2Robin Stanek (q) (CZE)Matic Spec ()6-0 6-4[H2H]
Q2Dalibor Svrcina ()Tomas Liska (SVK)6-1 6-4[H2H]
Q2Inigo Cervantes (q) (ESP)Stepan Pecak ()6-4 6-0[H2H]
Q2David Poljak (CZE)Martin Krumich ()7-5 7-6(5)[H2H]
Q2Miljan Zekic (q) (SRB)Nikolas Lahky (SVK)6-2 6-3[H2H]
Q3Yshai Oliel (q) (ISR)Petr Michnev (CZE)7-6(5) 6-1[H2H]
Q3Antonin Bolardt (CZE)Tomas Vanko (SVK)6-2 7-5[H2H]
Q3Tadeas Paroulek (CZE)Lucas Krainer (AUT)6-4 1-6 10-8[H2H]
Q3Jaroslav Pospisil (LL) (CZE)Jurgen Zopp (EST)7-6(3) 6-1[H2H]
Q3Artem Dubrivnyy (RUS)Jiri Jenicek (CZE)6-1 6-1[H2H]
Q3Pawel Cias (q) (POL)Tomas Krcma (CZE)6-1 6-0[H2H]
Q3Dominik Kellovsky (CZE)Daniel Paty (CZE)6-4 6-3[H2H]
Q3Johan Nikles (SUI)Gaston Erhardt (ARG)6-0 6-2[H2H]
Q3Andrew Paulson ()Daniel Michalski (POL)6-2 6-3[H2H]
Q3Wojciech Marek (POL)Daniel Siniakov ()6-0 6-4[H2H]
Q3Jiri Barnat ()Arnav Alok Goel (IND)6-0 6-0[H2H]
Q3Petr Nouza (q) (CZE)Tim Heger (GER)4-6 6-2 10-7[H2H]
Q3Lucas Gerch ()Victor Sklenka ()6-0 6-1[H2H]
Q3Adil Kalyanpur (IND)Kelsey Stevenson (CAN)6-3 7-6(5)[H2H]
Q3Matic Spec ()Timur Kiuamov (RUS)6-3 6-2[H2H]
Q3Robin Stanek (q) (CZE)Mick Veldheer ()6-4 6-2[H2H]
Q3Tomas Liska (SVK)Marek Gengel (CZE)6-3 3-6 10-8[H2H]
Q3Dalibor Svrcina ()Filip Duda (CZE)6-2 6-1[H2H]
Q3Stepan Pecak ()Janos Fekete ()6-2 6-4[H2H]
Q3Inigo Cervantes (q) (ESP)Matyas Cerny ()6-3 6-1[H2H]
Q3David Poljak (CZE)Dominik Recek (CZE)6-4 6-4[H2H]
Q3Martin Krumich ()Milan Radojkovic (_SR)6-2 6-2[H2H]
Q3Nikolas Lahky (SVK)Peter Samosi (SVK)6-1 6-2[H2H]
Q3Miljan Zekic (q) (SRB)Tomas Jirousek ()6-2 6-4[H2H]