ATP M25 Pitesti, Wk. 31 Draw (Men's) - 2021

Click Here To Join The M25 Pitesti, Wk. 31 Discussion!


Share This...


M25 Pitesti, Wk. 31 Event Details:

2021-08-02Clay
OutdoorRomania
Seeds:
View Past Years Draws: 2021  2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M25 Pitesti, Wk. 31 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FChun Hsin Tseng (1) (TPE)Hernan Casanova (2) (ARG)6-3 3-6 6-0[H2H]
SFChun Hsin Tseng (1) (TPE)Gabi Adrian Boitan (WC) (ROU)7-6(3) 3-6 6-4[H2H]
SFHernan Casanova (2) (ARG)Nicholas David Ionel (6) (ROU)3-6 6-4 6-1[H2H]
QFChun Hsin Tseng (1) (TPE)Dragos Nicolae Madaras (7) (ROU)6-1 4-6 6-4[H2H]
QFGabi Adrian Boitan (WC) (ROU)Corentin Denolly (3) (FRA)6-1 6-3[H2H]
QFNicholas David Ionel (6) (ROU)Sebastian Gima (WC) ()7-5 6-3[H2H]
QFHernan Casanova (2) (ARG)Marko Tepavac (5) (SRB)6-3 7-5[H2H]
R16Chun Hsin Tseng (1) (TPE)Vlad Andrei Dancu (q) (ROU)6-2 3-6 6-0[H2H]
R16Dragos Nicolae Madaras (7) (ROU)Vlad Andrei Dumitru (WC) (ROU)6-3 6-4[H2H]
R16Corentin Denolly (3) (FRA)Dan Alexandru Tomescu (ROU)7-6(3) 6-4[H2H]
R16Gabi Adrian Boitan (WC) (ROU)Facundo Juarez (8) (ARG)6-3 6-1[H2H]
R16Nicholas David Ionel (6) (ROU)Moez Echargui (TUN)4-6 6-2 6-3[H2H]
R16Sebastian Gima (WC) ()Nicolae Frunza (ROU)6-4 5-7 6-1[H2H]
R16Marko Tepavac (5) (SRB)Mircea-Alexandru Jecan (ROU)6-3 7-6(6)[H2H]
R16Hernan Casanova (2) (ARG)Valentin Royer ()7-5 4-6 6-2[H2H]
R32Chun Hsin Tseng (1) (TPE)Bogdan Ionut Apostol (ROU)3-6 6-3 7-5[H2H]
R32Vlad Andrei Dancu (q) (ROU)Toby Martin (LL) ()6-3 6-4[H2H]
R32Vlad Andrei Dumitru (WC) (ROU)Bogdan Borza (q) (ROU)7-5 6-3[H2H]
R32Dragos Nicolae Madaras (7) (ROU)Vladimir Filip (LL) (ROU)6-1 6-0[H2H]
R32Corentin Denolly (3) (FRA)Simeon Terziev (q) ()6-3 7-5[H2H]
R32Dan Alexandru Tomescu (ROU)Ioan Alexandru Chirita (WC) ()6-4 6-0[H2H]
R32Gabi Adrian Boitan (WC) (ROU)Clement Tabur (FRA)6-2 6-4[H2H]
R32Facundo Juarez (8) (ARG)Stefan Palosi (ROU)6-1 6-7(3) 7-6(6)[H2H]
R32Nicholas David Ionel (6) (ROU)Bogdan Pavel (q) (ROU)6-1 6-0[H2H]
R32Moez Echargui (TUN)Jean Thirouin (USA)6-3 6-2[H2H]
R32Sebastian Gima (WC) ()Radu Mihai Papoe (LL) ()4-6 6-0 6-2[H2H]
R32Nicolae Frunza (ROU)Vladyslav Orlov (4) (UKR)6-3 6-0[H2H]
R32Marko Tepavac (5) (SRB)Edris Fetisleam (q) (ROU)6-2 6-0[H2H]
R32Mircea-Alexandru Jecan (ROU)Ray Ho (q) (TPE)6-2 6-2[H2H]
R32Valentin Royer ()Francesco Vilardo (ITA)6-0 6-4[H2H]
R32Hernan Casanova (2) (ARG)Calin Manda (ROU)6-1 6-2[H2H]
Men's Doubles
FUndecided
Valentin Royer ()
Chun Hsin Tseng (TPE)
SFValentin Royer ()
Chun Hsin Tseng (TPE)
Mircea-Alexandru Jecan (2) (ROU)
Vladyslav Orlov (UKR)
6-4 6-1
QFCorentin Denolly (1) (FRA)
Clement Tabur (FRA)
Undecided
QFNicholas David Ionel (4) (ROU)
Dan Alexandru Tomescu (ROU)
Undecided
QFValentin Royer ()
Chun Hsin Tseng (TPE)
Hernan Casanova (3) (ARG)
Facundo Juarez (ARG)
6-2 7-6(4)
QFMircea-Alexandru Jecan (2) (ROU)
Vladyslav Orlov (UKR)
Ray Ho (TPE)
Bogdan Pavel (ROU)
7-6(6) 2-6 11-9
R16Corentin Denolly (1) (FRA)
Clement Tabur (FRA)
Bogdan Borza (ROU)
Toby Martin ()
6-4 6-3
R16Undecided
Sebastian Gima ()
Dragos Nicolae Madaras (ROU)
R16Nicholas David Ionel (4) (ROU)
Dan Alexandru Tomescu (ROU)
Vlad Andrei Dumitru (WC) (ROU)
Nicolae Frunza (ROU)
6-2 6-3
R16Undecided
Mihai Razvan Marinescu (WC) ()
Radu Mihai Papoe ()
R16Valentin Royer ()
Chun Hsin Tseng (TPE)
Vlad Andrei Dancu (ROU)
Stefan Palosi (ROU)
7-6(6) 4-6 10-7
R16Hernan Casanova (3) (ARG)
Facundo Juarez (ARG)
Moez Echargui (TUN)
Jean Thirouin (USA)
6-4 5-7 10-5
R16Ray Ho (TPE)
Bogdan Pavel (ROU)
Marko Pavlovic (1999) ()
Marko Tepavac (SRB)
6-4 6-2
R16Mircea-Alexandru Jecan (2) (ROU)
Vladyslav Orlov (UKR)
Edris Fetisleam (WC) (ROU)
Valentin Vanta (ROU)
6-2 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Simeon Terziev (q) ()Toby Martin (LL) ()7-5 6-4[H2H]
Q1Vlad Andrei Dancu (q) (ROU)Mihai Razvan Marinescu ()7-6(9) 6-4[H2H]
Q1Ray Ho (q) (TPE)Vladimir Filip (LL) (ROU)6-3 6-3[H2H]
Q1Bogdan Pavel (q) (ROU)Cosmin Ontica (ROU)6-2 1-0 ret.[H2H]
Q1Bogdan Borza (q) (ROU)Vladislav Melnic (ROU)6-2 6-2[H2H]
Q1Edris Fetisleam (q) (ROU)Radu Mihai Papoe (LL) ()3-6 6-4 10-5[H2H]
Q2Toby Martin (LL) ()Stefan Adrian Andreescu ()6-4 6-3[H2H]
Q2Simeon Terziev (q) ()Calin Postea ()6-3 6-2[H2H]
Q2Vlad Andrei Dancu (q) (ROU)Gabriele Datei ()6-1 6-3[H2H]
Q2Mihai Razvan Marinescu ()Radu Florin Macovei (ROU)6-4 6-2[H2H]
Q2Ray Ho (q) (TPE)Jesse De Jager ()6-2 4-6 10-5[H2H]
Q2Vladimir Filip (LL) (ROU)Victor Alexandru Slavescu ()6-1 ret.[H2H]
Q2Bogdan Pavel (q) (ROU)Gheorghe Claudiu Schinteie ()6-4 6-1[H2H]
Q2Cosmin Ontica (ROU)Nikola Kolyachev ()5-7 6-0 10-4[H2H]
Q2Bogdan Borza (q) (ROU)Razvan Pasca (ROU)6-2 6-0[H2H]
Q2Vladislav Melnic (ROU)Martin Zeljenka (HUN)6-3 7-6(5)[H2H]
Q2Edris Fetisleam (q) (ROU)Valentin Vanta (ROU)6-1 6-4[H2H]
Q2Radu Mihai Papoe (LL) ()Dragos Nicolae Cazacu ()6-1 6-0[H2H]
Q3Toby Martin (LL) ()Alex Cosmin Pavel ()6-1 6-1[H2H]
Q3Stefan Adrian Andreescu ()Teodor Ureche ()6-1 6-1[H2H]
Q3Calin Postea ()Calin Saplacan ()6-0 6-2[H2H]
Q3Simeon Terziev (q) ()Ilie Babinciuc (MDA)7-5 2-1 ret.[H2H]
Q3Vlad Andrei Dancu (q) (ROU)Mihai Ciungu ()6-0 6-0[H2H]
Q3Gabriele Datei ()Andrei Cotun ()6-0 6-0[H2H]
Q3Radu Florin Macovei (ROU)Razvan Aghion ()6-4 6-2[H2H]
Q3Mihai Razvan Marinescu ()Dragos Petre Popeanga (ROU)6-3 6-0[H2H]
Q3Ray Ho (q) (TPE)Darius Petrescu ()6-0 6-2[H2H]
Q3Jesse De Jager ()Andrei Cuceu ()1-6 6-3 10-4[H2H]
Q3Victor Alexandru Slavescu ()Mihnea Lorin Stefan Turcu (ROU)6-3 7-5[H2H]
Q3Vladimir Filip (LL) (ROU)Adrian Mateo Bejenaru ()1-6 7-5 12-10[H2H]
Q3Bogdan Pavel (q) (ROU)Radu Dimitrie HRISTACHE Zgondea (ROU)6-2 6-2[H2H]
Q3Gheorghe Claudiu Schinteie ()Mihnea Petru Zaharia ()6-1 6-2[H2H]
Q3Nikola Kolyachev ()Alexandru Cristian Dumitru ()6-4 6-2[H2H]
Q3Cosmin Ontica (ROU)Laurentiu Mandocescu (ROU)6-2 6-1[H2H]
Q3Bogdan Borza (q) (ROU)Matei Victor Palcau ()2-6 6-1 10-3[H2H]
Q3Razvan Pasca (ROU)Stefan Andrei ()7-5 6-4[H2H]
Q3Martin Zeljenka (HUN)Samuil Konov ()6-4 6-4[H2H]
Q3Vladislav Melnic (ROU)Alvin Nicholas Tudorica ()7-6(5) 6-1[H2H]
Q3Valentin Vanta (ROU)Luca Mindrut ()6-1 6-0[H2H]
Q3Edris Fetisleam (q) (ROU)Dan Radu Munteanu (ROU)6-0 6-1[H2H]
Q3Dragos Nicolae Cazacu ()Vlad Stoica (ROU)6-4 6-2[H2H]
Q3Radu Mihai Papoe (LL) ()Mircea Mortasifu ()6-0 6-0[H2H]