ATP M25 Pardubice, Wk. 26 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M25 Pardubice, Wk. 26 Discussion!


Share This...


M25 Pardubice, Wk. 26 Event Details:

2019-06-24Clay
OutdoorCzech Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M25 Pardubice, Wk. 26 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FManuel Guinard (2) (FRA)Lukas Klein (SVK)6-4 5-7 7-6(6)[H2H]
SFManuel Guinard (2) (FRA)Mariano Kestelboim (IR) (ARG)6-1 ret.[H2H]
SFLukas Klein (SVK)Vaclav Safranek (1) (CZE)6-4 6-2[H2H]
QFLukas Klein (SVK)Adam Pavlasek (q) (CZE)4-6 7-6(3) 6-3[H2H]
QFMariano Kestelboim (IR) (ARG)Michael Vrbensky (6) (CZE)2-6 6-4 7-6(5)[H2H]
QFVaclav Safranek (1) (CZE)Pavel Nejedly (5) (CZE)6-3 2-6 6-2[H2H]
QFManuel Guinard (2) (FRA)Vit Kopriva (7IR) (CZE)6-2 4-6 6-0[H2H]
R16Mariano Kestelboim (IR) (ARG)Aziz Dougaz (TUN)7-5 6-2[H2H]
R16Lukas Klein (SVK)Pietro Rondoni (8) (ITA)3-6 7-5 6-3[H2H]
R16Pavel Nejedly (5) (CZE)Andrew Paulson (WC) ()5-7 6-4 6-0[H2H]
R16Vaclav Safranek (1) (CZE)Mauricio Echazu (IR) (PER)6-2 6-0[H2H]
R16Manuel Guinard (2) (FRA)Lenny Hampel (AUT)6-4 6-1[H2H]
R16Michael Vrbensky (6) (CZE)David Poljak (CZE)6-1 6-3[H2H]
R16Vit Kopriva (7IR) (CZE)Jaroslav Pospisil (q) (CZE)w/o[H2H]
R16Adam Pavlasek (q) (CZE)Jonas Forejtek (WC) ()7-6(4) 6-4[H2H]
R32Manuel Guinard (2) (FRA)Danylo Kalenichenko (UKR)6-3 7-5[H2H]
R32Pavel Nejedly (5) (CZE)Alessandro Petrone (IR) (ITA)6-4 6-2[H2H]
R32Vaclav Safranek (1) (CZE)Robin Stanek (q) (CZE)5-7 6-3 6-1[H2H]
R32Lenny Hampel (AUT)Georgii Kravchenko (q) (UKR)6-1 6-2[H2H]
R32Michael Vrbensky (6) (CZE)Ondrej Styler (q) (CZE)6-4 6-2[H2H]
R32Jonas Forejtek (WC) ()Ivan Gakhov (4) (RUS)6-4 6-3[H2H]
R32Mariano Kestelboim (IR) (ARG)Jan Satral (3) (CZE)7-6(3) 6-1[H2H]
R32Lukas Klein (SVK)Tomas Vanko (WC) (SVK)6-0 6-3[H2H]
R32Andrew Paulson (WC) ()Matej Vocel (CZE)3-6 7-6(4) 6-3[H2H]
R32Vit Kopriva (7IR) (CZE)Christopher O'Connell (AUS)3-6 6-4 6-1[H2H]
R32David Poljak (CZE)Brian Bencic (WC) (SUI)6-3 6-3[H2H]
R32Mauricio Echazu (IR) (PER)Tomas Jirousek (q) ()4-6 6-3 6-4[H2H]
R32Adam Pavlasek (q) (CZE)Oleg Prihodko (q) (UKR)6-2 6-2[H2H]
R32Pietro Rondoni (8) (ITA)Vitaliy Sachko (q) (UKR)1-6 6-4 6-4[H2H]
R32Jaroslav Pospisil (q) (CZE)Tadeas Paroulek (CZE)6-4 6-2[H2H]
R32Aziz Dougaz (TUN)Bruno Sant'anna (IR) (BRA)6-4 6-2[H2H]
Men's Doubles
FVit Kopriva (CZE)
Jaroslav Pospisil (CZE)
Aziz Dougaz (TUN)
Manuel Guinard (FRA)
6-4 6-2
SFAziz Dougaz (TUN)
Manuel Guinard (FRA)
Marek Gengel (CZE)
Dominik Kellovsky (CZE)
6-7(4) 6-4 10-5
SFVit Kopriva (CZE)
Jaroslav Pospisil (CZE)
Michal Dembek (POL)
Timo Stodder ()
w/o
QFMarek Gengel (CZE)
Dominik Kellovsky (CZE)
Lenny Hampel (AUT)
Robin Stanek (CZE)
5-7 6-3 10-5
QFVit Kopriva (CZE)
Jaroslav Pospisil (CZE)
Egor Matvievici (MDA)
Oleg Prihodko (UKR)
6-0 6-2
QFMichal Dembek (POL)
Timo Stodder ()
Ivan Gakhov (RUS)
Georgii Kravchenko (UKR)
w/o
QFAziz Dougaz (TUN)
Manuel Guinard (FRA)
Filip Duda (CZE)
Michael Vrbensky (CZE)
6-3 6-2
R16Egor Matvievici (MDA)
Oleg Prihodko (UKR)
Vaclav Safranek (CZE)
Jan Satral (CZE)
w/o
R16Michal Dembek (POL)
Timo Stodder ()
Danylo Kalenichenko (UKR)
Vladyslav Orlov (UKR)
5-7 6-1 10-8
R16Ivan Gakhov (RUS)
Georgii Kravchenko (UKR)
Michal Konecny (CZE)
Ondrej Krstev (CZE)
4-6 7-6(5) 12-10
R16Filip Duda (CZE)
Michael Vrbensky (CZE)
Mariano Kestelboim (ARG)
Bruno Sant'anna (BRA)
6-4 6-2
R16Aziz Dougaz (TUN)
Manuel Guinard (FRA)
Jonas Forejtek ()
Jan Mertl (CZE)
7-6(3) 6-4
R16Lenny Hampel (AUT)
Robin Stanek (CZE)
David Poljak (CZE)
Matej Vocel (CZE)
7-5 7-6(4)
R16Marek Gengel (CZE)
Dominik Kellovsky (CZE)
Gibril Diarra (AUT)
Mauricio Echazu (PER)
5-7 6-3 10-6
R16Vit Kopriva (CZE)
Jaroslav Pospisil (CZE)
Petr Nouza (CZE)
Ondrej Styler (CZE)
4-6 7-6(1) 10-7
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Robin Stanek (q) (CZE)Michal Konecny (CZE)1-6 6-2 10-2[H2H]
Q1Ondrej Styler (q) (CZE)Vladyslav Orlov (UKR)6-3 7-6(3)[H2H]
Q1Tomas Jirousek (q) ()Timo Stodder ()6-4 6-3[H2H]
Q1Georgii Kravchenko (q) (UKR)Jan Zielinski (POL)6-2 6-1[H2H]
Q1Jaroslav Pospisil (q) (CZE)Dominik Kellovsky (CZE)6-2 7-6(5)[H2H]
Q1Adam Pavlasek (q) (CZE)Gibril Diarra (AUT)6-2 6-4[H2H]
Q1Vitaliy Sachko (q) (UKR)Petr Nouza (CZE)6-2 2-6 10-5[H2H]
Q1Oleg Prihodko (q) (UKR)Filip Duda (CZE)6-2 6-4[H2H]
Q3Adam Pavlasek (q) (CZE)Antonin Stepanek (CZE)6-3 6-2[H2H]
Q3Dominik Kellovsky (CZE)Petr Hajek ()3-6 6-3 12-10[H2H]
Q3Jaroslav Pospisil (q) (CZE)Dominik Recek (CZE)6-3 6-2[H2H]
Q3Timo Stodder ()Ondrej Krstev (CZE)6-2 6-3[H2H]
Q3Ondrej Styler (q) (CZE)Mikalai Haliak (BLR)6-3 6-3[H2H]
Q3Vladyslav Orlov (UKR)Jiri Jenicek (CZE)6-3 6-3[H2H]
Q3Michal Konecny (CZE)Samuel Hodor (SVK)6-4 6-4[H2H]
Q3Robin Stanek (q) (CZE)Andrej Krajcik ()6-1 6-4[H2H]
Q3Petr Nouza (CZE)Roman Boychuk (UKR)6-2 6-2[H2H]
Q3Vitaliy Sachko (q) (UKR)Michal Dembek (POL)6-3 2-6 10-5[H2H]
Q3Oleg Prihodko (q) (UKR)Jiri Barnat ()6-0 6-3[H2H]
Q3Filip Duda (CZE)Matvey Khomentovskiy (RUS)2-6 6-2 10-8[H2H]
Q3Tomas Jirousek (q) ()Vojtech Vlkovsky ()6-2 7-6(4)[H2H]
Q3Jan Zielinski (POL)Marek Gengel (CZE)5-7 7-5 11-9[H2H]
Q3Georgii Kravchenko (q) (UKR)Robert Steinhauser ()6-1 6-0[H2H]
Q3Gibril Diarra (AUT)Yvo Panak (CZE)6-3 3-6 10-5[H2H]