ATP M25 Norman, Wk. 40 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M25 Norman, Wk. 40 Discussion!


Share This...


M25 Norman, Wk. 40 Event Details:

2019-09-30Hard
OutdoorUSA
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M25 Norman, Wk. 40 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FHugo Gaston (5) (FRA)Michael Geerts (BEL)6-4 7-5[H2H]
SFHugo Gaston (5) (FRA)Kevin King (6) (USA)6-3 6-3[H2H]
SFMichael Geerts (BEL)Sebastian Fanselow (2) (GER)6-3 6-3[H2H]
QFKevin King (6) (USA)Evan Zhu (USA)6-3 6-2[H2H]
QFHugo Gaston (5) (FRA)Sekou Bangoura (4) (USA)5-7 6-4 6-4[H2H]
QFSebastian Fanselow (2) (GER)Reese Stalder (q) (USA)6-2 6-1[H2H]
QFMichael Geerts (BEL)Spencer Papa (WC) (USA)6-4 7-6(4)[H2H]
R16Sekou Bangoura (4) (USA)Eero Vasa (q) (FIN)7-6(4) 6-1[H2H]
R16Reese Stalder (q) (USA)JONATHAN Gray (GBR)6-4 6-4[H2H]
R16Sebastian Fanselow (2) (GER)Strong Kirchheimer (USA)6-4 3-6 7-5[H2H]
R16Kevin King (6) (USA)Alexander Cozbinov (LL) (MDA)6-1 6-0[H2H]
R16Evan Zhu (USA)Lucas Gerch ()7-5 4-6 6-3[H2H]
R16Spencer Papa (WC) (USA)Nathan Ponwith (q) (USA)6-2 7-6(6)[H2H]
R16Hugo Gaston (5) (FRA)Felix Corwin (USA)7-5 6-3[H2H]
R16Michael Geerts (BEL)Nick Chappell (USA)6-3 6-3[H2H]
R32Nick Chappell (USA)Zane Khan (WC) ()7-6(5) 6-7(7) 6-2[H2H]
R32Alexander Cozbinov (LL) (MDA)Alexander Erler (AUT)7-6(4) 3-6 6-4[H2H]
R32Kevin King (6) (USA)Adrian Andreev (SE) (BUL)6-3 7-5[H2H]
R32Spencer Papa (WC) (USA)Ben Patael (8) (ISR)6-3 6-3[H2H]
R32Nathan Ponwith (q) (USA)Govind Nanda (SE) (USA)6-4 4-6 6-2[H2H]
R32JONATHAN Gray (GBR)Lloyd Glasspool (7) ()6-3 6-2[H2H]
R32Strong Kirchheimer (USA)Andrew Watson (GBR)6-3 6-1[H2H]
R32Lucas Gerch ()Roy Smith (1) (USA)7-5 6-4[H2H]
R32Michael Geerts (BEL)Ulises Blanch (3) (USA)2-6 7-6(5) 6-2[H2H]
R32Reese Stalder (q) (USA)Mark Whitehouse (GBR)6-1 6-2[H2H]
R32Evan Zhu (USA)Mate Zsiga (q) (HUN)6-3 6-2[H2H]
R32Eero Vasa (q) (FIN)Leighton Allen (WC) ()7-5 6-1[H2H]
R32Felix Corwin (USA)Alexander Lebedev (q) ()7-6(4) 6-1[H2H]
R32Sekou Bangoura (4) (USA)Mason Beiler (WC) (USA)6-4 7-6(4)[H2H]
R32Hugo Gaston (5) (FRA)Ezekiel Clark (q) (USA)6-3 6-3[H2H]
R32Sebastian Fanselow (2) (GER)Liam Caruana (USA)6-3 2-0 ret.[H2H]
Men's Doubles
FSekou Bangoura (USA)
Lloyd Glasspool ()
Hunter Johnson (USA)
Yates Johnson (USA)
7-6(9) 6-2
SFHunter Johnson (USA)
Yates Johnson (USA)
Alexander Cozbinov (MDA)
Evan Zhu (USA)
6-3 6-2
SFSekou Bangoura (USA)
Lloyd Glasspool ()
Ruben Gonzales (PHL)
Ruan Roelofse (RSA)
6-2 6-2
QFAlexander Cozbinov (MDA)
Evan Zhu (USA)
Felix Corwin (USA)
JONATHAN Gray (GBR)
6-0 3-6 10-4
QFHunter Johnson (USA)
Yates Johnson (USA)
Nathan Ponwith (USA)
Preston Touliatos (USA)
6-3 7-6(8)
QFSekou Bangoura (USA)
Lloyd Glasspool ()
Jimmy Bendeck (USA)
George Goldhoff (USA)
7-5 6-2
QFRuben Gonzales (PHL)
Ruan Roelofse (RSA)
Michael Geerts (BEL)
Andrew Watson (GBR)
6-4 6-7(5) 10-7
R16Hunter Johnson (USA)
Yates Johnson (USA)
Julian Bradley (IRL)
Mark Whitehouse (GBR)
6-1 6-4
R16Nathan Ponwith (USA)
Preston Touliatos (USA)
Strong Kirchheimer (USA)
Ben Patael (ISR)
6-2 6-3
R16Alexander Cozbinov (MDA)
Evan Zhu (USA)
Jochen Bertsch ()
Stefano Tsorotiotis ()
4-6 6-1 10-8
R16Felix Corwin (USA)
JONATHAN Gray (GBR)
Liam Caruana (USA)
Govind Nanda (USA)
7-6(5) 4-6 10-7
R16Sekou Bangoura (USA)
Lloyd Glasspool ()
Sebastian Fanselow (GER)
Lucas Gerch ()
7-6(4) 6-2
R16Michael Geerts (BEL)
Andrew Watson (GBR)
Mason Beiler (USA)
Mark Mandlik (USA)
6-3 6-1
R16Ruben Gonzales (PHL)
Ruan Roelofse (RSA)
Nick Chappell (USA)
Reese Stalder (USA)
2-6 6-4 10-3
R16Jimmy Bendeck (USA)
George Goldhoff (USA)
Fabian Fallert ()
Vasile-Alexandru Ghilea (ROU)
3-6 7-6(5) 11-9
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Ezekiel Clark (q) (USA)William Bushamuka (COD)6-1 6-3[H2H]
Q1Reese Stalder (q) (USA)Logan Zapp ()3-6 6-2 10-6[H2H]
Q1Eero Vasa (q) (FIN)Alexander Cozbinov (LL) (MDA)6-4 3-6 10-8[H2H]
Q1Mate Zsiga (q) (HUN)Ruan Roelofse (RSA)6-1 4-6 10-4[H2H]
Q1Alexander Lebedev (q) ()Hendrik Jebens ()6-4 6-2[H2H]
Q1Nathan Ponwith (q) (USA)Dominik Kellovsky (CZE)7-6(5) 6-2[H2H]
Q2Ruan Roelofse (RSA)Christopher G Haworth (USA)6-3 6-3[H2H]
Q2Mate Zsiga (q) (HUN)Grey Hamilton (USA)6-4 7-5[H2H]
Q2Nathan Ponwith (q) (USA)Vladislav Melnic (ROU)6-4 7-6(8)[H2H]
Q2Dominik Kellovsky (CZE)Toby D. Boyer ()6-1 6-2[H2H]
Q2Ezekiel Clark (q) (USA)Juan Jose Mateus Rubiano (COL)6-2 6-0[H2H]
Q2William Bushamuka (COD)Mark Mandlik (USA)3-6 6-3 10-4[H2H]
Q2Reese Stalder (q) (USA)Shane Monroe (USA)7-5 6-3[H2H]
Q2Hendrik Jebens ()Rinky Hijikata (AUS)4-6 6-4 13-11[H2H]
Q2Alexander Lebedev (q) ()Nathan Han ()6-3 6-4[H2H]
Q2Eero Vasa (q) (FIN)A.j. Catanzariti (USA)6-3 6-0[H2H]
Q2Alexander Cozbinov (LL) (MDA)Colin Markes (USA)7-5 7-5[H2H]
Q2Logan Zapp ()Julian Bradley (IRL)7-6(2) 7-6(5)[H2H]
Q3Mark Mandlik (USA)Spencer Brachman ()6-1 6-3[H2H]
Q3Juan Jose Mateus Rubiano (COL)Myles Martin (USA)6-2 6-1[H2H]
Q3Ezekiel Clark (q) (USA)Matthew Rodriguez (USA)6-2 6-3[H2H]
Q3Dominik Kellovsky (CZE)Mathieu Scaglia (FRA)6-2 7-5[H2H]
Q3Toby D. Boyer ()Juan Pablo Cenoz ()0-6 6-2 10-2[H2H]
Q3Vladislav Melnic (ROU)Abraham Asaba (GHA)6-1 0-6 14-12[H2H]
Q3Nathan Ponwith (q) (USA)Ezequiel Agustin Santalla ()6-4 6-2[H2H]
Q3Grey Hamilton (USA)Percy Young ()6-0 6-0[H2H]
Q3Mate Zsiga (q) (HUN)Przemyslaw Zielinski (POL)6-3 6-1[H2H]
Q3Christopher G Haworth (USA)Vikas Deo ()6-4 6-2[H2H]
Q3William Bushamuka (COD)Maxim Tybar (BLR)6-3 6-4[H2H]
Q3Reese Stalder (q) (USA)Peter Bothwell (IRL)6-3 6-4[H2H]
Q3Shane Monroe (USA)Gabriel Evans ()6-0 6-4[H2H]
Q3Rinky Hijikata (AUS)N. Taylor Grove (USA)6-1 6-2[H2H]
Q3Hendrik Jebens ()Max Stewart (GBR)6-4 6-4[H2H]
Q3Nathan Han ()Alex Han ()6-3 6-2[H2H]
Q3Alexander Lebedev (q) ()Preston Touliatos (USA)6-4 6-2[H2H]
Q3A.j. Catanzariti (USA)Jochen Bertsch ()6-3 6-2[H2H]
Q3Eero Vasa (q) (FIN)Stefano Tsorotiotis ()6-2 7-6(1)[H2H]
Q3Colin Markes (USA)Hunter Heck ()7-6(5) 6-4[H2H]
Q3Alexander Cozbinov (LL) (MDA)Kody Pearson (AUS)6-3 7-5[H2H]
Q3Julian Bradley (IRL)Jared Thompkins (USA)6-3 6-2[H2H]
Q3Logan Zapp ()Eric Morris (USA)6-2 6-1[H2H]
Q3Ruan Roelofse (RSA)Ben Richmond ()6-1 6-3[H2H]