ATP M25 Chiswick, Wk. 32 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M25 Chiswick, Wk. 32 Discussion!


Share This...


M25 Chiswick, Wk. 32 Event Details:

2019-08-05Hard
OutdoorUnited Kingdom
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M25 Chiswick, Wk. 32 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJack Draper (5) ()Igor Sijsling (2) (NLD)6-4 2-6 6-3[H2H]
SFJack Draper (5) ()Jurij Rodionov (1) (AUT)6-1 6-4[H2H]
SFIgor Sijsling (2) (NLD)Anton Matusevich (WC) (GBR)4-6 6-1 6-4[H2H]
QFJack Draper (5) ()Paul Jubb (4) (GBR)7-6(2) 6-3[H2H]
QFJurij Rodionov (1) (AUT)Stefan Seifert (q) (GER)6-4 6-4[H2H]
QFAnton Matusevich (WC) (GBR)Julian Ocleppo (3) (ITA)6-4 6-2[H2H]
QFIgor Sijsling (2) (NLD)Quentin Robert (1994) (8) ()2-6 6-3 6-1[H2H]
R16Igor Sijsling (2) (NLD)Charles Broom (WC) (GBR)6-7(4) 6-3 7-6(6)[H2H]
R16Anton Matusevich (WC) (GBR)Ryan Peniston (6) (GBR)7-5 6-1[H2H]
R16Paul Jubb (4) (GBR)Lucas Poullain (IR) (FRA)6-4 6-4[H2H]
R16Quentin Robert (1994) (8) ()Quentin Gueydan (q) (FRA)6-7(5) 6-2 6-1[H2H]
R16Jack Draper (5) ()Erik Crepaldi (IR) (ITA)6-3 6-2[H2H]
R16Stefan Seifert (q) (GER)Maxime Pauwels (IR) (BEL)7-5 6-2[H2H]
R16Jurij Rodionov (1) (AUT)Mark Whitehouse (IR) (GBR)6-4 6-3[H2H]
R16Julian Ocleppo (3) (ITA)Aidan Mchugh (GBR)6-3 6-2[H2H]
R32Maxime Pauwels (IR) (BEL)Ewan Moore (q) (GBR)6-4 6-3[H2H]
R32Jack Draper (5) ()Alexis Canter (q) (GBR)6-1 6-2[H2H]
R32Aidan Mchugh (GBR)Hendrik Jebens (q) ()6-0 6-4[H2H]
R32Ryan Peniston (6) (GBR)George Loffhagen ()6-7(5) 6-2 7-6(7)[H2H]
R32Erik Crepaldi (IR) (ITA)Harry Wendelken (WC) ()3-6 6-3 6-4[H2H]
R32Jurij Rodionov (1) (AUT)Joshua Paris (GBR)7-6(3) 7-6(5)[H2H]
R32Anton Matusevich (WC) (GBR)Andrew Watson (GBR)6-4 2-6 6-4[H2H]
R32Charles Broom (WC) (GBR)Alastair Gray (WC) (GBR)6-4 2-6 6-3[H2H]
R32Quentin Robert (1994) (8) ()Laurent Rochette (FRA)6-2 6-3[H2H]
R32Lucas Poullain (IR) (FRA)Luke Johnson (AUS)1-6 7-6(6) 6-3[H2H]
R32Mark Whitehouse (IR) (GBR)Neil Pauffley (IR) ()6-3 4-6 6-2[H2H]
R32Quentin Gueydan (q) (FRA)Elliott Farmer (q) (GBR)6-1 6-3[H2H]
R32Stefan Seifert (q) (GER)Francesco Vilardo (7) (ITA)6-3 6-1[H2H]
R32Igor Sijsling (2) (NLD)Emile Hudd (q) (GBR)6-7(2) 6-3 6-1[H2H]
R32Julian Ocleppo (3) (ITA)Jack Findel-Hawkins ()6-3 6-2[H2H]
R32Paul Jubb (4) (GBR)Mattia Bellucci (q) ()6-2 6-1[H2H]
Men's Doubles
FJulian Bradley (IRL)
Ben Jones (GBR)
Julian Ocleppo (ITA)
Francesco Vilardo (ITA)
2-6 6-2 10-5
SFJulian Ocleppo (ITA)
Francesco Vilardo (ITA)
Scott Clayton (GBR)
Luke Johnson (AUS)
6-4 0-6 11-9
SFJulian Bradley (IRL)
Ben Jones (GBR)
Francisco Dias (PRT)
Mark Whitehouse (GBR)
6-1 3-6 10-8
QFScott Clayton (GBR)
Luke Johnson (AUS)
Milen Ianakiev ()
Hendrik Jebens ()
6-3 6-4
QFFrancisco Dias (PRT)
Mark Whitehouse (GBR)
Scott Duncan (GBR)
Jack Findel-Hawkins ()
6-3 6-3
QFJulian Bradley (IRL)
Ben Jones (GBR)
Sean Hodkin (GBR)
Harry Wendelken ()
4-6 6-3 13-11
QFJulian Ocleppo (ITA)
Francesco Vilardo (ITA)
Quentin Robert (1994) ()
Hugo Schott (FRA)
6-3 5-7 10-7
R16Scott Duncan (GBR)
Jack Findel-Hawkins ()
Sahej Maker (GBR)
Petar Pjevcevic (SRB)
6-4 6-2
R16Julian Bradley (IRL)
Ben Jones (GBR)
Harry Thursfield (GBR)
Andreas Whelan Merediz ()
6-1 6-0
R16Sean Hodkin (GBR)
Harry Wendelken ()
George Houghton (GBR)
Michael Shaw (GBR)
4-6 6-3 10-8
R16Quentin Robert (1994) ()
Hugo Schott (FRA)
Quentin Gueydan (FRA)
Lucas Poullain (FRA)
7-6(2) 6-4
R16Julian Ocleppo (ITA)
Francesco Vilardo (ITA)
Charles Broom (GBR)
Tom Hands ()
6-3 6-2
R16Milen Ianakiev ()
Hendrik Jebens ()
Rikhardt Bierman (RSA)
Adam Jones (GBR)
6-3 6-4
R16Scott Clayton (GBR)
Luke Johnson (AUS)
Erik Crepaldi (ITA)
Maxime Pauwels (BEL)
2-6 7-6(4) 10-8
R16Francisco Dias (PRT)
Mark Whitehouse (GBR)
Elliott Farmer (GBR)
Brandon Murphy ()
7-6(6) 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Stefan Seifert (q) (GER)Michael Shaw (GBR)6-2 6-7(3) 10-7[H2H]
Q1Ewan Moore (q) (GBR)Scott Duncan (GBR)6-3 6-3[H2H]
Q1Elliott Farmer (q) (GBR)Brandon Murphy ()6-3 5-7 10-7[H2H]
Q1Hendrik Jebens (q) ()Alexandros Skorilas (GRE)6-4 3-6 10-8[H2H]
Q1Alexis Canter (q) (GBR)Daniel Little (GBR)7-6(1) 6-2[H2H]
Q1Mattia Bellucci (q) ()Ben Jones (GBR)6-4 7-6(3)[H2H]
Q1Quentin Gueydan (q) (FRA)Sizya Ernest Kivanda (GBR)6-3 6-4[H2H]
Q1Emile Hudd (q) (GBR)James Story ()6-7(4) 6-3 10-3[H2H]
Q3Alexandros Skorilas (GRE)Petar Pjevcevic (SRB)6-4 6-4[H2H]
Q3Elliott Farmer (q) (GBR)Hugo Schott (FRA)3-6 7-6(8) 10-8[H2H]
Q3Scott Duncan (GBR)Sean Hodkin (GBR)7-6(6) 6-4[H2H]
Q3Ewan Moore (q) (GBR)Adam Jones (GBR)6-2 2-6 10-8[H2H]
Q3Michael Shaw (GBR)Johannus Monday ()7-6(5) 3-6 10-5[H2H]
Q3Brandon Murphy ()Colin Markes (USA)6-4 6-2[H2H]
Q3Hendrik Jebens (q) ()Mukhtar Andu ()6-0 6-2[H2H]
Q3Ben Jones (GBR)Sacha Modica (GBR)6-3 7-5[H2H]
Q3Sizya Ernest Kivanda (GBR)Milen Ianakiev ()6-2 6-4[H2H]
Q3Emile Hudd (q) (GBR)George Houghton (GBR)6-2 2-6 10-5[H2H]
Q3Alexis Canter (q) (GBR)Daniel Cukierman (ISR)5-3 ret.[H2H]
Q3Daniel Little (GBR)Edward Hubner (GBR)6-2 6-1[H2H]
Q3Mattia Bellucci (q) ()Harry David Meehan (GBR)6-4 6-4[H2H]
Q3Quentin Gueydan (q) (FRA)Roee Benya (ISR)6-3 6-4[H2H]
Q3James Story ()Patrick Foley (GBR)6-3 6-7(5) 10-7[H2H]
Q3Stefan Seifert (q) (GER)Alexander Jhun (GBR)6-2 6-0[H2H]