ATP M25+H Abuja, Wk. 15 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M25+H Abuja, Wk. 15 Discussion!


Share This...


M25+H Abuja, Wk. 15 Event Details:

2019-04-08Hard
OutdoorNigeria
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M25+H Abuja, Wk. 15 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FSadio Doumbia (2) (FRA)Jaimee Floyd Angele (FRA)6-4 6-3[H2H]
SFJaimee Floyd Angele (FRA)Dan Added (IR) (FRA)7-6(5) 6-7(3) 6-0[H2H]
SFSadio Doumbia (2) (FRA)Arjun Kadhe (3) (IND)7-6(5) 7-6(0)[H2H]
QFDan Added (IR) (FRA)William Bushamuka (q) (COD)7-6(5) 6-4[H2H]
QFArjun Kadhe (3) (IND)Benjamin Lock (6) (ZWE)6-3 3-6 7-6(4)[H2H]
QFJaimee Floyd Angele (FRA)Peter Kobelt (USA)6-3 6-4[H2H]
QFSadio Doumbia (2) (FRA)Simon Yitbarek (q) (SWE)7-6(3) 6-3[H2H]
R16Peter Kobelt (USA)Michail Pervolarakis (IR) (CYP)6-4 6-3[H2H]
R16William Bushamuka (q) (COD)Li-Wie Tan ()6-3 6-2[H2H]
R16Dan Added (IR) (FRA)Arvid Nordquist (q) (SWE)6-0 7-5[H2H]
R16Benjamin Lock (6) (ZWE)Sylvester Emmanuel (q) (NGR)6-0 3-0 ret.[H2H]
R16Sadio Doumbia (2) (FRA)Maxime Mora (IR) (FRA)5-7 6-3 6-2[H2H]
R16Simon Yitbarek (q) (SWE)Gilbert SOARES KLIER Junior (IR) (BRA)6-4 6-1[H2H]
R16Arjun Kadhe (3) (IND)Guy Orly Iradukunda (BDI)6-2 6-2[H2H]
R16Jaimee Floyd Angele (FRA)Danylo Kalenichenko (UKR)6-1 3-6 6-1[H2H]
R32Benjamin Lock (6) (ZWE)Mukhtar Andu (WC) ()6-0 6-2[H2H]
R32Danylo Kalenichenko (UKR)Joseph Imeh Ubon (q) ()6-4 6-3[H2H]
R32Arvid Nordquist (q) (SWE)Marko Vejnovic (WC) ()6-2 6-2[H2H]
R32Michail Pervolarakis (IR) (CYP)Alexey Dubinin (q) (RUS)6-1 6-3[H2H]
R32Gilbert SOARES KLIER Junior (IR) (BRA)Tuki Jacobs (NAM)6-0 7-5[H2H]
R32Dan Added (IR) (FRA)Fabien Reboul (5) (FRA)6-3 7-5[H2H]
R32Li-Wie Tan ()Kunal Anand (IND)6-2 6-2[H2H]
R32Sadio Doumbia (2) (FRA)Abdoulaziz Bationo (WC) ()6-0 6-1[H2H]
R32Guy Orly Iradukunda (BDI)Suraj R Prabodh (IND)7-5 6-4[H2H]
R32Jaimee Floyd Angele (FRA)Joao Pedro Sorgi (7) (BRA)6-4 6-3[H2H]
R32Sylvester Emmanuel (q) (NGR)Oleg Khotkov (q) (UKR)6-4 6-2[H2H]
R32Arjun Kadhe (3) (IND)Hugo Largo (q) (ESP)6-4 6-3[H2H]
R32Simon Yitbarek (q) (SWE)Niels Lootsma (8) (NLD)1-6 6-4 6-4[H2H]
R32William Bushamuka (q) (COD)Tom Jomby (4) (FRA)2-6 5-2 ret.[H2H]
R32Peter Kobelt (USA)Maximilian Neuchrist (1) (AUT)7-6(4) 4-3 ret.[H2H]
R32Maxime Mora (IR) (FRA)musa Mohammed (WC) (NGR)6-7(7) 6-4 7-6(6)[H2H]
Men's Doubles
FSadio Doumbia (FRA)
Fabien Reboul (FRA)
Benjamin Lock (ZWE)
Courtney John Lock ()
6-7(5) 6-3 10-7
SFBenjamin Lock (ZWE)
Courtney John Lock ()
Dan Added (FRA)
Michail Pervolarakis (CYP)
6-7(5) 7-5 10-1
SFSadio Doumbia (FRA)
Fabien Reboul (FRA)
Danylo Kalenichenko (UKR)
Niels Lootsma (NLD)
6-1 6-4
QFBenjamin Lock (ZWE)
Courtney John Lock ()
Gilbert SOARES KLIER Junior (BRA)
Joao Pedro Sorgi (BRA)
6-3 6-7(5) 10-6
QFDan Added (FRA)
Michail Pervolarakis (CYP)
William Bushamuka (COD)
Simon Yitbarek (SWE)
7-6(10) 6-4
QFSadio Doumbia (FRA)
Fabien Reboul (FRA)
Hugo Largo (ESP)
Li-Wie Tan ()
6-4 6-3
QFDanylo Kalenichenko (UKR)
Niels Lootsma (NLD)
Arjun Kadhe (IND)
Maximilian Neuchrist (AUT)
6-4 6-2
R16Arjun Kadhe (IND)
Maximilian Neuchrist (AUT)
Tochukwu Emmanuel Ezeh (NGR)
Maxwell Kesiye ()
6-0 6-0
R16Danylo Kalenichenko (UKR)
Niels Lootsma (NLD)
Henry Atseye ()
Emmanuel Audu ()
6-3 6-1
R16Sadio Doumbia (FRA)
Fabien Reboul (FRA)
Jaimee Floyd Angele (FRA)
Maxime Mora (FRA)
6-2 6-1
R16Hugo Largo (ESP)
Li-Wie Tan ()
Mukhtar Andu ()
musa Mohammed (NGR)
6-4 6-0
R16William Bushamuka (COD)
Simon Yitbarek (SWE)
Guy Orly Iradukunda (BDI)
Tuki Jacobs (NAM)
6-1 6-2
R16Dan Added (FRA)
Michail Pervolarakis (CYP)
Sylvester Emmanuel (NGR)
Joseph Imeh Ubon ()
6-2 6-2
R16Gilbert SOARES KLIER Junior (BRA)
Joao Pedro Sorgi (BRA)
Tom Jomby (FRA)
Peter Kobelt (USA)
w/o
R16Benjamin Lock (ZWE)
Courtney John Lock ()
Kunal Anand (IND)
Suraj R Prabodh (IND)
7-6(9) 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Joseph Imeh Ubon (q) ()Joshua Rose (GBR)w/o[H2H]
Q1Simon Yitbarek (q) (SWE)Maxwell Kesiye ()6-1 6-0[H2H]
Q1Alexey Dubinin (q) (RUS)Arnaud Sewanou ()6-1 1-6 10-6[H2H]
Q1Sylvester Emmanuel (q) (NGR)Tochukwu Emmanuel Ezeh (NGR)6-1 6-1[H2H]
Q1Arvid Nordquist (q) (SWE)Darryl Hale (USA)7-6(2) 6-3[H2H]
Q1William Bushamuka (q) (COD)Emmanuel Idoko ()6-2 6-4[H2H]