ATP M15 Telde, Wk. 48 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Telde, Wk. 48 Discussion!


Share This...


M15 Telde, Wk. 48 Event Details:

2019-11-25Clay
OutdoorSpain
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Telde, Wk. 48 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FNathan Seateun (q) (FRA)Alexis Musialek (FRA)6-2 6-0[H2H]
SFAlexis Musialek (FRA)Imanol LOPEZ Morillo (7) (ESP)6-3 6-1[H2H]
SFNathan Seateun (q) (FRA)Ricardo Ojeda Lara (3) (ESP)6-2 6-4[H2H]
QFNathan Seateun (q) (FRA)Dennis Uspensky (8) (USA)4-6 6-3 6-2[H2H]
QFRicardo Ojeda Lara (3) (ESP)Marvin Netuschil (5) (GER)6-1 7-6(7)[H2H]
QFImanol LOPEZ Morillo (7) (ESP)Bastian Malla (4) (CHL)7-6(4) 2-1 ret.[H2H]
QFAlexis Musialek (FRA)Kacper Zuk (1) (POL)7-6(8) 6-0[H2H]
R16Nathan Seateun (q) (FRA)Carlos Boluda-Purkiss (2) (ESP)w/o[H2H]
R16Dennis Uspensky (8) (USA)Jose Joaquin Miranda Cisneros (WC) ()6-2 6-2[H2H]
R16Marvin Netuschil (5) (GER)Javier Marti (q) (ESP)6-3 6-4[H2H]
R16Imanol LOPEZ Morillo (7) (ESP)Luis Diego Chavez Villalpando (ESP)5-7 6-4 6-4[H2H]
R16Bastian Malla (4) (CHL)Benjamin Dhoe (BEL)7-6(5) 6-4[H2H]
R16Alexis Musialek (FRA)David Jorda Sanchis (ESP)3-6 6-3 6-2[H2H]
R16Kacper Zuk (1) (POL)Alvaro SAEZ-ROYUELA Ariza (q) (ESP)6-0 6-3[H2H]
R16Ricardo Ojeda Lara (3) (ESP)David Vega Hernandez (WC) (ESP)6-3 6-1[H2H]
R32Marvin Netuschil (5) (GER)Miguel Damas (ESP)6-2 7-6(7)[H2H]
R32Javier Marti (q) (ESP)Oriol Fillat Gimenez (q) ()6-3 6-2[H2H]
R32David Vega Hernandez (WC) (ESP)Pawel Cias (POL)6-4 6-1[H2H]
R32Imanol LOPEZ Morillo (7) (ESP)Luca Sanchez (q) ()6-2 6-2[H2H]
R32Luis Diego Chavez Villalpando (ESP)Conor Berg (USA)6-2 6-2[H2H]
R32Benjamin Dhoe (BEL)Joe Herin (WC) ()6-1 6-0[H2H]
R32Bastian Malla (4) (CHL)Marco Brugnerotto (ITA)6-1 6-0[H2H]
R32Alexis Musialek (FRA)David Perez Sanz (6) (ESP)6-1 7-5[H2H]
R32David Jorda Sanchis (ESP)Igor Saveljic (WC) (MNE)7-6(4) 6-7(6) 6-1[H2H]
R32Alvaro SAEZ-ROYUELA Ariza (q) (ESP)Pol SANCHEZ Vinas (q) (ESP)2-6 6-4 6-1[H2H]
R32Kacper Zuk (1) (POL)Sheil Kotecha (_KE)6-2 6-0[H2H]
R32Ricardo Ojeda Lara (3) (ESP)Alessandro Ceppellini (ITA)6-1 6-1[H2H]
R32Dennis Uspensky (8) (USA)Jordi Munoz-Abreu ()4-6 6-4 6-3[H2H]
R32Carlos Boluda-Purkiss (2) (ESP)Xavier Gabarro (ESP)6-4 6-2[H2H]
R32Nathan Seateun (q) (FRA)Ivan MARRERO Curbelo (q) (ESP)6-3 6-2[H2H]
R32Jose Joaquin Miranda Cisneros (WC) ()Tuur Heuvinck (q) (BEL)6-1 7-6(4)[H2H]
Men's Doubles
FJordi Munoz-Abreu (2) ()
David Perez Sanz (ESP)
Jose Joaquin Miranda Cisneros (4) ()
David Vega Hernandez (ESP)
6-4 6-3
SFJose Joaquin Miranda Cisneros (4) ()
David Vega Hernandez (ESP)
Jan Zielinski (1) (POL)
Kacper Zuk (POL)
6-3 1-0 ret.
SFJordi Munoz-Abreu (2) ()
David Perez Sanz (ESP)
Marco Brugnerotto (ITA)
Alessandro Ceppellini (ITA)
6-2 6-3
QFJan Zielinski (1) (POL)
Kacper Zuk (POL)
Joan B BORRAS Isern (ESP)
Alvaro SAEZ-ROYUELA Ariza (ESP)
6-2 6-2
QFJordi Munoz-Abreu (2) ()
David Perez Sanz (ESP)
Sheil Kotecha (_KE)
Ricardo Ojeda Lara (ESP)
6-2 7-6(6)
QFMarco Brugnerotto (ITA)
Alessandro Ceppellini (ITA)
Ivan MARRERO Curbelo (ESP)
Dennis Uspensky (USA)
6-0 7-5
QFJose Joaquin Miranda Cisneros (4) ()
David Vega Hernandez (ESP)
Benjamin Dhoe (BEL)
Tuur Heuvinck (BEL)
3-6 6-3 18-16
R16Jordi Munoz-Abreu (2) ()
David Perez Sanz (ESP)
Mark Owen Endler (WC) ()
Luca Sanchez ()
7-6(4) 6-4
R16Marco Brugnerotto (ITA)
Alessandro Ceppellini (ITA)
David Jorda Sanchis (3) (ESP)
Alexis Musialek (FRA)
6-1 6-3
R16Ivan MARRERO Curbelo (ESP)
Dennis Uspensky (USA)
Cameron Henricy Trigolos ()
Imanol LOPEZ Morillo (ESP)
7-5 2-6 10-5
R16Benjamin Dhoe (BEL)
Tuur Heuvinck (BEL)
Joe Herin (WC) ()
Igor Saveljic (MNE)
6-1 7-6(6)
R16Jose Joaquin Miranda Cisneros (4) ()
David Vega Hernandez (ESP)
Oriol Fillat Gimenez ()
Miguel Perez Pena ()
6-7(9) 6-3 10-5
R16Joan B BORRAS Isern (ESP)
Alvaro SAEZ-ROYUELA Ariza (ESP)
Bruno PUJOL Navarro (ESP)
Pol SANCHEZ Vinas (ESP)
7-5 6-3
R16Jan Zielinski (1) (POL)
Kacper Zuk (POL)
Luis Diego Chavez Villalpando (ESP)
Miguel Damas (ESP)
6-0 7-5
R16Sheil Kotecha (_KE)
Ricardo Ojeda Lara (ESP)
Pawel Cias (POL)
Marvin Netuschil (GER)
6-4 4-6 10-6
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Javier Marti (q) (ESP)Alvaro Moreno Pulido ()6-1 6-1[H2H]
Q1Ivan MARRERO Curbelo (q) (ESP)Miguel Perez Pena ()7-5 6-4[H2H]
Q1Pol SANCHEZ Vinas (q) (ESP)Cameron Henricy Trigolos ()6-4 3-6 10-2[H2H]
Q1Tuur Heuvinck (q) (BEL)Fred Olivier Schommer (_GE)6-1 6-2[H2H]
Q1Nathan Seateun (q) (FRA)Bruno PUJOL Navarro (ESP)7-6(4) 6-1[H2H]
Q1Alvaro SAEZ-ROYUELA Ariza (q) (ESP)Michal Wozniak ()6-3 1-6 10-6[H2H]
Q1Oriol Fillat Gimenez (q) ()Joan B BORRAS Isern (ESP)6-3 3-6 10-4[H2H]
Q1Luca Sanchez (q) ()Lynn Max Kempen ()6-1 6-2[H2H]
Q3Tuur Heuvinck (q) (BEL)Namazbek Diushembiev (_KG)6-0 6-0[H2H]
Q3Pol SANCHEZ Vinas (q) (ESP)Pablo Perez Ramos ()6-7(4) 6-0 10-5[H2H]
Q3Cameron Henricy Trigolos ()Pablo Merino ()6-0 6-1[H2H]
Q3Miguel Perez Pena ()Isac Linden ()6-3 7-5[H2H]
Q3Ivan MARRERO Curbelo (q) (ESP)John Hu (AUS)6-0 6-0[H2H]
Q3Alvaro Moreno Pulido ()Riccardo Bergamaschi ()6-1 6-2[H2H]
Q3Fred Olivier Schommer (_GE)Roman Ruenger (_GE)6-2 6-4[H2H]
Q3Nathan Seateun (q) (FRA)Daniel-Andrea Rodriguez-Redondo (ESP)6-3 6-1[H2H]
Q3Bruno PUJOL Navarro (ESP)Angel Sierra Malinowska ()6-0 6-2[H2H]
Q3Alvaro SAEZ-ROYUELA Ariza (q) (ESP)Jaime Caldes (ESP)6-0 6-0[H2H]
Q3Michal Wozniak ()Damir Zababurin ()6-2 6-0[H2H]
Q3Joan B BORRAS Isern (ESP)Alessandro Bergamaschi ()6-0 6-0[H2H]
Q3Oriol Fillat Gimenez (q) ()Mark Owen Endler ()6-1 6-4[H2H]
Q3Lynn Max Kempen ()Leonid Shangichev ()6-1 6-0[H2H]
Q3Luca Sanchez (q) ()Juan Camilo Perez Gongora ()6-2 6-2[H2H]
Q3Javier Marti (q) (ESP)David Alvarez Moreno ()6-0 6-2[H2H]