ATP M15 Telavi, Wk. 30 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Telavi, Wk. 30 Discussion!


Share This...


M15 Telavi, Wk. 30 Event Details:

2019-07-22Clay
OutdoorGeorgia
Seeds:
View Past Years Draws: 2021  2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Telavi, Wk. 30 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FNikita Mashtakov (UKR)Dennis Uspensky (7) (USA)6-3 6-4[H2H]
SFNikita Mashtakov (UKR)Shalva Dzhanashia (5) (RUS)7-6(2) 2-1 ret.[H2H]
SFDennis Uspensky (7) (USA)Mikalai Haliak (BLR)6-1 6-3[H2H]
QFMikalai Haliak (BLR)Saida'lo Saidkarimov (3) (UZB)6-3 3-6 6-2[H2H]
QFNikita Mashtakov (UKR)George Tsivadze (GEO)6-3 6-4[H2H]
QFShalva Dzhanashia (5) (RUS)Maksim Tikhomirov (4) (USA)6-2 6-1[H2H]
QFDennis Uspensky (7) (USA)Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)6-1 7-5[H2H]
R16Nikita Mashtakov (UKR)Yan Bondarevskiy (6) (RUS)1-6 6-2 7-5[H2H]
R16Maksim Tikhomirov (4) (USA)Hamid Reza Nadaf ()6-4 6-3[H2H]
R16Saida'lo Saidkarimov (3) (UZB)Djurabeck Karimov (UZB)2-4 ret.[H2H]
R16George Tsivadze (GEO)Matvey Khomentovskiy (q) (RUS)6-3 6-7(5) 6-3[H2H]
R16Shalva Dzhanashia (5) (RUS)Mikhail Fufygin (RUS)6-4 3-6 6-1[H2H]
R16Dennis Uspensky (7) (USA)Vladyslav Gorodynskyi (q) (UKR)6-1 6-0[H2H]
R16Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)David Poljak (1) (CZE)6-3 6-3[H2H]
R16Mikalai Haliak (BLR)Koray Kirci (8) (TUR)6-1 6-2[H2H]
R32Dennis Uspensky (7) (USA)David Chelidze (WC) ()6-3 6-0[H2H]
R32Mikalai Haliak (BLR)Cengiz AKSU (q) (TUN)0-6 6-1 7-6(6)[H2H]
R32David Poljak (1) (CZE)Nikoloz Davlianidze (WC) (GEO)6-3 7-6(1)[H2H]
R32Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)Aliaksandr Liaonenka (q) (BLR)6-3 6-3[H2H]
R32George Tsivadze (GEO)Olimjon Nabiev (2) (UZB)2-6 6-2 6-1[H2H]
R32Nikita Mashtakov (UKR)Ivan Liutarevich (BLR)7-6(1) 6-2[H2H]
R32Shalva Dzhanashia (5) (RUS)Aleksandr Bulitski ()7-5 7-5[H2H]
R32Djurabeck Karimov (UZB)Saba Purtseladze (WC) ()7-6(2) 7-5[H2H]
R32Saida'lo Saidkarimov (3) (UZB)Zura Tkemaladze (WC) (GEO)6-3 6-4[H2H]
R32Yan Bondarevskiy (6) (RUS)Sagadat Ayap (KAZ)6-2 6-4[H2H]
R32Mikhail Fufygin (RUS)Jordan Hasson (ISR)6-3 6-0[H2H]
R32Hamid Reza Nadaf ()Michal Mikula (q) (POL)6-3 6-2[H2H]
R32Matvey Khomentovskiy (q) (RUS)Yan Sabanin (RUS)6-2 6-2[H2H]
R32Maksim Tikhomirov (4) (USA)A.j. Catanzariti (q) (USA)7-6(0) 6-4[H2H]
R32Koray Kirci (8) (TUR)Kristjan Tamm (EST)6-3 7-6(5)[H2H]
R32Vladyslav Gorodynskyi (q) (UKR)Timur Maulenov (q) (KAZ)7-6(4) 4-6 6-3[H2H]
Men's Doubles
FIvan Liutarevich (BLR)
David Poljak (CZE)
Shalva Dzhanashia (RUS)
Yan Sabanin (RUS)
6-3 6-4
SFIvan Liutarevich (BLR)
David Poljak (CZE)
Cengiz AKSU (TUN)
Koray Kirci (TUR)
7-5 6-2
SFShalva Dzhanashia (RUS)
Yan Sabanin (RUS)
Dostanbek Tashbulatov (KAZ)
Zura Tkemaladze (GEO)
5-2 ret.
QFDostanbek Tashbulatov (KAZ)
Zura Tkemaladze (GEO)
Mikalai Haliak (BLR)
Djurabeck Karimov (UZB)
w/o
QFIvan Liutarevich (BLR)
David Poljak (CZE)
Sagadat Ayap (KAZ)
Kristjan Tamm (EST)
4-6 6-3 10-6
QFCengiz AKSU (TUN)
Koray Kirci (TUR)
Ivan Mikhaylyuk (RUS)
Viktor Nikitin ()
1-6 7-6(3) 11-9
QFShalva Dzhanashia (RUS)
Yan Sabanin (RUS)
Yan Bondarevskiy (RUS)
George Tsivadze (GEO)
3-6 6-2 10-7
R16Dostanbek Tashbulatov (KAZ)
Zura Tkemaladze (GEO)
Aliaksandr Liaonenka (BLR)
Nikita Mashtakov (UKR)
6-2 7-6(4)
R16Yan Bondarevskiy (RUS)
George Tsivadze (GEO)
Nikoloz Davlianidze (GEO)
Saba Purtseladze ()
6-4 6-2
R16Shalva Dzhanashia (RUS)
Yan Sabanin (RUS)
Aleksandr Bulitski ()
Saida'lo Saidkarimov (UZB)
7-6(6) 6-3
R16Cengiz AKSU (TUN)
Koray Kirci (TUR)
Mykhailo Kvantaliani (UKR)
Irakli Metreveli (GEO)
7-6(5) 6-4
R16Ivan Mikhaylyuk (RUS)
Viktor Nikitin ()
Daniil Glinka (_ES)
Jordan Hasson (ISR)
3-6 7-5 10-8
R16Sagadat Ayap (KAZ)
Kristjan Tamm (EST)
Olimjon Nabiev (UZB)
Shonigmatjon Shofayziyev (UZB)
6-2 1-6 10-6
R16Ivan Liutarevich (BLR)
David Poljak (CZE)
Henadzi Hrabavets ()
Boris Neiman (RUS)
6-2 6-1
R16Mikalai Haliak (BLR)
Djurabeck Karimov (UZB)
Matvey Khomentovskiy (RUS)
Maksim Tikhomirov (USA)
6-3 4-6 10-8
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Aliaksandr Liaonenka (q) (BLR)Ivan Mikhaylyuk (RUS)6-4 6-3[H2H]
Q1Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)Beibit Zhukayev (KAZ)6-1 6-3[H2H]
Q1A.j. Catanzariti (q) (USA)Maxim Krapivin ()7-6(5) 6-4[H2H]
Q1Matvey Khomentovskiy (q) (RUS)Guga Tavadze (GEO)6-1 6-2[H2H]
Q1Cengiz AKSU (q) (TUN)David Georgadze ()7-6(7) 6-0[H2H]
Q1Michal Mikula (q) (POL)Daniil Glinka (_ES)6-4 6-3[H2H]
Q1Vladyslav Gorodynskyi (q) (UKR)Adan FREIRE DA Silva (FRA)6-4 6-4[H2H]
Q1Timur Maulenov (q) (KAZ)Leonid Sheyngezikht (BUL)7-5 6-4[H2H]
Q3Matvey Khomentovskiy (q) (RUS)Vladislav Sveridenko ()6-3 6-1[H2H]
Q3Maxim Krapivin ()Lasha Giorgi Kikvidze ()6-2 6-2[H2H]
Q3A.j. Catanzariti (q) (USA)Mykhailo Kvantaliani (UKR)7-6(4) 6-4[H2H]
Q3Beibit Zhukayev (KAZ)Nir Vodavoz (ISR)6-2 6-3[H2H]
Q3Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)Alan Bzarov (RUS)6-0 2-0 ret.[H2H]
Q3Ivan Mikhaylyuk (RUS)Lukas HELLUM Lilleengen (NOR)6-4 7-6(3)[H2H]
Q3Guga Tavadze (GEO)Shonigmatjon Shofayziyev (UZB)4-6 6-1 10-7[H2H]
Q3Cengiz AKSU (q) (TUN)Rotem Sobol ()6-0 6-1[H2H]
Q3David Georgadze ()Alexey Dubinin (RUS)6-3 4-6 12-10[H2H]
Q3Michal Mikula (q) (POL)Ruben Busch (_GE)6-1 6-4[H2H]
Q3Daniil Glinka (_ES)Vito Dell'elba (ITA)6-3 6-1[H2H]
Q3Adan FREIRE DA Silva (FRA)Jordan Chiu (USA)7-6(3) 7-5[H2H]
Q3Vladyslav Gorodynskyi (q) (UKR)Nathan Freire Da Silva ()6-2 6-4[H2H]
Q3Timur Maulenov (q) (KAZ)Denis Parshutin (UKR)6-2 3-0 ret.[H2H]
Q3Leonid Sheyngezikht (BUL)Ilia Liamkin ()6-3 6-3[H2H]
Q3Aliaksandr Liaonenka (q) (BLR)Igor Solomatin (UKR)6-4 7-6(4)[H2H]