ATP M15 Tbilisi, Wk. 18 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Tbilisi, Wk. 18 Discussion!


Share This...


M15 Tbilisi, Wk. 18 Event Details:

2019-04-29Hard
OutdoorGeorgia
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Tbilisi, Wk. 18 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FMichal Konecny (4) (CZE)Mark Whitehouse (3) (GBR)7-6(6) 7-5[H2H]
SFMark Whitehouse (3) (GBR)Peter Bothwell (2) (IRL)6-4 6-4[H2H]
SFMichal Konecny (4) (CZE)Altug Celikbilek (1) (TUR)6-4 2-6 7-6(5)[H2H]
QFMichal Konecny (4) (CZE)Aleksandre Metreveli (GEO)7-6(2) 6-4[H2H]
QFPeter Bothwell (2) (IRL)John Echeverria (LL) (ESP)7-5 6-0[H2H]
QFMark Whitehouse (3) (GBR)Markos Kalovelonis (5) (GRC)3-6 6-4 6-3[H2H]
QFAltug Celikbilek (1) (TUR)Marat Deviatiarov (8) (UKR)6-1 6-0[H2H]
R16Aleksandre Metreveli (GEO)Shalva Dzhanashia (6) (RUS)6-7(5) 7-5 6-0[H2H]
R16Mark Whitehouse (3) (GBR)Aleksandr Bulitski ()6-7(4) 7-6(2) 6-4[H2H]
R16Markos Kalovelonis (5) (GRC)Viacheslav Yulik (q) (RUS)3-6 7-6(5) 6-2[H2H]
R16Marat Deviatiarov (8) (UKR)Grigoriy Lomakin (KAZ)4-6 7-5 6-4[H2H]
R16Altug Celikbilek (1) (TUR)Ondrej Krstev (CZE)7-6(2) 6-3[H2H]
R16John Echeverria (LL) (ESP)Alexey Zakharov (7) ()6-3 6-3[H2H]
R16Michal Konecny (4) (CZE)Shahar Elbaz (ISR)6-2 6-0[H2H]
R16Peter Bothwell (2) (IRL)Pavel Shumeiko (JR) ()7-6(7) 3-6 6-2[H2H]
R32Viacheslav Yulik (q) (RUS)Irakli Metreveli (WC) (GEO)6-3 5-0 ret.[H2H]
R32John Echeverria (LL) (ESP)Nikita Mashtakov (UKR)6-4 6-4[H2H]
R32Alexey Zakharov (7) ()Adan FREIRE DA Silva (q) (FRA)6-3 6-2[H2H]
R32Aleksandre Metreveli (GEO)George Tsivadze (GEO)3-6 6-4 7-6(3)[H2H]
R32Altug Celikbilek (1) (TUR)Yan Sabanin (RUS)6-2 7-6(4)[H2H]
R32Shahar Elbaz (ISR)Saba Purtseladze (WC) ()3-6 6-3 6-1[H2H]
R32Shalva Dzhanashia (6) (RUS)Michal Dembek (POL)6-2 6-1[H2H]
R32Ondrej Krstev (CZE)Sarp Agabigun (q) (TUR)4-6 6-2 6-4[H2H]
R32Grigoriy Lomakin (KAZ)Mykhailo Kvantaliani (WC) (UKR)6-1 6-4[H2H]
R32Marat Deviatiarov (8) (UKR)Alexandros Skorilas (q) (GRE)3-6 6-1 6-2[H2H]
R32Markos Kalovelonis (5) (GRC)Ben Jones (q) (GBR)3-6 7-6(5) 6-3[H2H]
R32Pavel Shumeiko (JR) ()Alexander Jhun (q) (GBR)6-4 6-2[H2H]
R32Michal Konecny (4) (CZE)Zura Tkemaladze (WC) (GEO)6-2 7-6(5)[H2H]
R32Aleksandr Bulitski ()Alexander Boborykin (RUS)7-6(5) 6-4[H2H]
R32Peter Bothwell (2) (IRL)Piotr Matuszewski (q) (POL)6-7(8) 6-1 6-4[H2H]
R32Mark Whitehouse (3) (GBR)Dzianis Zharyn (q) (BLR)7-6(4) 7-5[H2H]
Men's Doubles
FMichal Konecny (CZE)
Ondrej Krstev (CZE)
Grigoriy Lomakin (KAZ)
George Tsivadze (GEO)
6-3 6-3
SFGrigoriy Lomakin (KAZ)
George Tsivadze (GEO)
Markos Kalovelonis (GRC)
Aleksandre Metreveli (GEO)
4-6 6-3 15-13
SFMichal Konecny (CZE)
Ondrej Krstev (CZE)
Shalva Dzhanashia (RUS)
Yan Sabanin (RUS)
6-3 6-4
QFShalva Dzhanashia (RUS)
Yan Sabanin (RUS)
Michal Dembek (POL)
Marat Deviatiarov (UKR)
7-6(5) 6-4
QFMichal Konecny (CZE)
Ondrej Krstev (CZE)
Sarp Agabigun (TUR)
Altug Celikbilek (TUR)
w/o
QFGrigoriy Lomakin (KAZ)
George Tsivadze (GEO)
Mykhailo Kvantaliani (UKR)
Saba Purtseladze ()
3-6 6-3 10-4
QFMarkos Kalovelonis (GRC)
Aleksandre Metreveli (GEO)
Peter Bothwell (IRL)
Ben Jones (GBR)
6-4 6-4
R16Markos Kalovelonis (GRC)
Aleksandre Metreveli (GEO)
David Chelidze ()
Irakli Metreveli (GEO)
6-1 6-4
R16Grigoriy Lomakin (KAZ)
George Tsivadze (GEO)
Nikita Mashtakov (UKR)
Pavel Shumeiko ()
7-6(4) 7-5
R16Mykhailo Kvantaliani (UKR)
Saba Purtseladze ()
Alexander Jhun (GBR)
Mark Whitehouse (GBR)
5-7 7-6(5) 11-9
R16Peter Bothwell (IRL)
Ben Jones (GBR)
Shahar Elbaz (ISR)
Piotr Matuszewski (POL)
6-1 6-2
R16Michal Konecny (CZE)
Ondrej Krstev (CZE)
Zura Tkemaladze (GEO)
Dzianis Zharyn (BLR)
6-4 4-6 10-8
R16Sarp Agabigun (TUR)
Altug Celikbilek (TUR)
Alexander Boborykin (RUS)
Alexey Zakharov ()
7-6(2) 3-6 10-8
R16Shalva Dzhanashia (RUS)
Yan Sabanin (RUS)
Vladyslav Gorodynskyi (UKR)
Victor Gurevich (USA)
6-4 7-6(3)
R16Michal Dembek (POL)
Marat Deviatiarov (UKR)
John Echeverria (ESP)
Miguel Vallejo (ESP)
6-2 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Sarp Agabigun (q) (TUR)Ivan Zaytsev ()6-0 6-3[H2H]
Q1Alexandros Skorilas (q) (GRE)Nathan Freire Da Silva ()6-3 6-3[H2H]
Q1Piotr Matuszewski (q) (POL)Mikel Martinez (ESP)6-3 6-4[H2H]
Q1Ben Jones (q) (GBR)Rotem Sobol ()6-1 6-0[H2H]
Q1Viacheslav Yulik (q) (RUS)John Echeverria (LL) (ESP)6-4 4-6 10-7[H2H]
Q1Alexander Jhun (q) (GBR)Klim Kozyrev (RUS)6-1 7-6(2)[H2H]
Q1Dzianis Zharyn (q) (BLR)Victor Gurevich (USA)7-6(3) 6-3[H2H]
Q1Adan FREIRE DA Silva (q) (FRA)Philipp Dittmer ()6-4 6-2[H2H]
Q3Victor Gurevich (USA)David Chelidze ()6-4 6-2[H2H]
Q3Dzianis Zharyn (q) (BLR)Aleksandre Andguladze (GEO)6-0 6-1[H2H]
Q3Rotem Sobol ()David Asatiani ()6-1 7-5[H2H]
Q3Adan FREIRE DA Silva (q) (FRA)Lasha Giorgi Kikvidze ()7-5 7-5[H2H]
Q3Mikel Martinez (ESP)Vladyslav Gorodynskyi (UKR)6-4 6-4[H2H]
Q3Nathan Freire Da Silva ()Artur Soghoyan ()6-2 6-4[H2H]
Q3Sarp Agabigun (q) (TUR)Luka Koridze ()6-2 6-0[H2H]
Q3Philipp Dittmer ()Stepan Beresnev (RUS)6-4 6-4[H2H]
Q3Viacheslav Yulik (q) (RUS)Nikita Chuev ()6-3 6-1[H2H]
Q3Alexandros Skorilas (q) (GRE)Nikita Alosha Ushakov ()6-3 6-4[H2H]
Q3John Echeverria (LL) (ESP)Miguel Vallejo (ESP)6-2 6-4[H2H]
Q3Klim Kozyrev (RUS)Artsiom Bardzin (BLR)6-1 3-6 10-5[H2H]
Q3Ivan Zaytsev ()Beka Winston ()6-0 6-1[H2H]
Q3Ben Jones (q) (GBR)Guga Tavadze (GEO)6-3 6-3[H2H]
Q3Alexander Jhun (q) (GBR)George Lukas Kharatishvili ()6-0 6-0[H2H]
Q3Piotr Matuszewski (q) (POL)Heorhi Mahlakelidze ()6-0 6-1[H2H]