ATP M15 Tallahassee, Wk. 49 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Tallahassee, Wk. 49 Discussion!


Share This...


M15 Tallahassee, Wk. 49 Event Details:

2019-12-02Hard
IndoorUSA
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Tallahassee, Wk. 49 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FAnton Matusevich (5) (GBR)Guy Orly Iradukunda (8) (BDI)3-6 6-1 7-5[H2H]
SFGuy Orly Iradukunda (8) (BDI)Strong Kirchheimer (4) (USA)3-6 6-4 7-5[H2H]
SFAnton Matusevich (5) (GBR)Alexis Galarneau (3) (CAN)6-4 2-1 ret.[H2H]
QFAnton Matusevich (5) (GBR)Dennis Novikov (2) (USA)6-4 3-6 6-3[H2H]
QFAlexis Galarneau (3) (CAN)David Fox (q) (GBR)6-4 6-3[H2H]
QFGuy Orly Iradukunda (8) (BDI)Michael Shabaz (USA)6-4 6-4[H2H]
QFStrong Kirchheimer (4) (USA)Jack Findel-Hawkins (7) ()6-4 6-2[H2H]
R16Michael Shabaz (USA)Ryan Peniston (1) (GBR)7-5 4-1 ret.[H2H]
R16Anton Matusevich (5) (GBR)Patrick Kypson (USA)4-6 6-4 7-5[H2H]
R16Dennis Novikov (2) (USA)Loris Pourroy (WC) (FRA)5-7 6-4 6-3[H2H]
R16David Fox (q) (GBR)Tanner K Smith (q) (USA)6-4 6-4[H2H]
R16Guy Orly Iradukunda (8) (BDI)William Blumberg (WC) (USA)2-6 7-6(3) 6-4[H2H]
R16Jack Findel-Hawkins (7) ()Martins Rocens (q) (LAT)6-3 6-1[H2H]
R16Strong Kirchheimer (4) (USA)Jason Kros (q) ()6-3 7-5[H2H]
R16Alexis Galarneau (3) (CAN)Eliot Spizzirri (JR) ()6-2 6-3[H2H]
R32Tanner K Smith (q) (USA)Adrian Andreev (6) (BUL)7-6(6) 6-2[H2H]
R32Strong Kirchheimer (4) (USA)Abraham Asaba (LL) (GHA)6-2 6-0[H2H]
R32Eliot Spizzirri (JR) ()Errol Smith (USA)6-1 6-2[H2H]
R32Jack Findel-Hawkins (7) ()Daniel Labrador (q) ()6-2 6-1[H2H]
R32William Blumberg (WC) (USA)Reese Stalder (USA)6-2 6-4[H2H]
R32Guy Orly Iradukunda (8) (BDI)Jacob Dunbar (USA)3-6 6-2 6-2[H2H]
R32Alexis Galarneau (3) (CAN)Richard Thongoana (q) ()6-1 6-4[H2H]
R32Michael Shabaz (USA)Sagadat Ayap (KAZ)6-1 6-2[H2H]
R32Ryan Peniston (1) (GBR)Marcus Walters (WC) (GBR)6-2 6-4[H2H]
R32Loris Pourroy (WC) (FRA)Dragos Constantin Ignat (ROU)6-4 4-6 6-3[H2H]
R32Anton Matusevich (5) (GBR)Alexander Knight (USA)6-3 6-4[H2H]
R32Patrick Kypson (USA)Ronald Hohmann (q) ()7-5 6-4[H2H]
R32Dennis Novikov (2) (USA)Vasil Kirkov (USA)3-6 6-4 7-6(7)[H2H]
R32Martins Rocens (q) (LAT)Matthew Segura (q) (USA)6-3 3-6 6-2[H2H]
R32Jason Kros (q) ()Alex Knaff (WC) (LUX)1-6 6-3 7-6(1)[H2H]
R32David Fox (q) (GBR)Matic Spec ()7-5 3-6 7-5[H2H]
Men's Doubles
FStrong Kirchheimer (1) (USA)
Dennis Novikov (USA)
Jack Findel-Hawkins (3) ()
Ryan Peniston (GBR)
7-5 6-3
SFStrong Kirchheimer (1) (USA)
Dennis Novikov (USA)
Charlie Emhardt (USA)
Alexander Knight (USA)
6-4 7-6(4)
SFJack Findel-Hawkins (3) ()
Ryan Peniston (GBR)
Sagadat Ayap (2) (KAZ)
Grigoriy Lomakin (KAZ)
6-3 5-7 10-5
QFStrong Kirchheimer (1) (USA)
Dennis Novikov (USA)
Maxwell Giddens (USA)
Ronald Hohmann ()
6-2 6-4
QFSagadat Ayap (2) (KAZ)
Grigoriy Lomakin (KAZ)
Sebastian Arcila (WC) (PUR)
Alex Knaff (LUX)
6-4 7-6(3)
QFJack Findel-Hawkins (3) ()
Ryan Peniston (GBR)
Tanner K Smith (USA)
Reese Stalder (USA)
3-6 6-1 12-10
QFCharlie Emhardt (USA)
Alexander Knight (USA)
Loris Pourroy (FRA)
Marcus Walters (GBR)
6-3 7-6(5)
R16Jack Findel-Hawkins (3) ()
Ryan Peniston (GBR)
Abraham Asaba (GHA)
Errol Smith (USA)
6-3 6-2
R16Sagadat Ayap (2) (KAZ)
Grigoriy Lomakin (KAZ)
Dragos Constantin Ignat (ROU)
Matic Spec ()
6-2 6-2
R16Tanner K Smith (USA)
Reese Stalder (USA)
Vasil Kirkov (WC) (USA)
Daniel Labrador ()
6-3 6-7(2) 10-6
R16Charlie Emhardt (USA)
Alexander Knight (USA)
Guy Orly Iradukunda (BDI)
Richard Thongoana ()
6-3 7-5
R16Loris Pourroy (FRA)
Marcus Walters (GBR)
Jacob Dunbar (4) (USA)
David Fox (GBR)
6-2 4-6 10-4
R16Maxwell Giddens (USA)
Ronald Hohmann ()
Bryn Nahrung (WC) ()
Chase Wood (USA)
3-6 6-3 10-6
R16Strong Kirchheimer (1) (USA)
Dennis Novikov (USA)
Adrian Andreev (BUL)
Anton Matusevich (GBR)
7-6(5) 7-6(3)
R16Sebastian Arcila (WC) (PUR)
Alex Knaff (LUX)
Alexis Galarneau (CAN)
Martins Rocens (LAT)
w/o
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Jason Kros (q) ()Youssef Rajia (USA)6-3 6-1[H2H]
Q1Martins Rocens (q) (LAT)Sebastian Arcila (PUR)6-4 1-6 10-6[H2H]
Q1Matthew Segura (q) (USA)Abraham Asaba (LL) (GHA)7-6(7) 3-6 10-2[H2H]
Q1Richard Thongoana (q) ()Jeremie Casabon ()7-6(4) 5-7 10-7[H2H]
Q1Daniel Labrador (q) ()Kyle Overmyer ()6-0 6-2[H2H]
Q1Ronald Hohmann (q) ()Quinn Snyder ()6-2 6-0[H2H]
Q1Tanner K Smith (q) (USA)Rana-Roop Singh Bhullar (NOR)6-4 6-1[H2H]
Q1David Fox (q) (GBR)Maxwell Giddens (USA)6-4 6-2[H2H]
Q3Kyle Overmyer ()Bradley Holt (USA)w/o[H2H]
Q3Quinn Snyder ()Philip Lynch ()6-1 6-2[H2H]
Q3Ronald Hohmann (q) ()Perry Gregg (USA)6-4 6-2[H2H]
Q3Rana-Roop Singh Bhullar (NOR)Chase Wood (USA)6-3 4-6 10-4[H2H]
Q3Tanner K Smith (q) (USA)Niklas Von Hellens ()6-0 6-3[H2H]
Q3Maxwell Giddens (USA)Carter Morgan ()6-1 6-3[H2H]
Q3Daniel Labrador (q) ()Caleb Strother (USA)6-2 6-2[H2H]
Q3Richard Thongoana (q) ()Christopher Rosensteel (USA)6-2 6-2[H2H]
Q3Jeremie Casabon ()Nikolay Sysoev ()6-1 6-1[H2H]
Q3Abraham Asaba (LL) (GHA)Asykal Azhar (_MA)6-3 6-4[H2H]
Q3Matthew Segura (q) (USA)Parth Aggarwal (IND)7-5 7-5[H2H]
Q3Martins Rocens (q) (LAT)Bryn Nahrung ()6-2 6-4[H2H]
Q3Sebastian Arcila (PUR)Maximilian Sinn ()6-2 6-1[H2H]
Q3Jason Kros (q) ()Victor Castro (BRA)6-3 6-1[H2H]
Q3Youssef Rajia (USA)Yang Liu ()6-2 7-5[H2H]
Q3David Fox (q) (GBR)Teeradon Tortrakul (THA)6-1 6-4[H2H]