ATP M15 Tabarka, Wk. 17 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Tabarka, Wk. 17 Discussion!


Share This...


M15 Tabarka, Wk. 17 Event Details:

2019-04-22Clay
OutdoorTunisia
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Tabarka, Wk. 17 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FGeoffrey Blancaneaux (2) (FRA)Orlando Luz (1) (BRA)7-6(3) 6-4[H2H]
SFOrlando Luz (1) (BRA)Pedro VIVES Marcos (ESP)6-3 6-3[H2H]
SFGeoffrey Blancaneaux (2) (FRA)Rafael Matos (4) (BRA)5-7 6-1 6-4[H2H]
QFOrlando Luz (1) (BRA)Franco Emanuel Egea (5) (ARG)6-7(3) 6-2 6-2[H2H]
QFGeoffrey Blancaneaux (2) (FRA)Constantin Schmitz (6) (_GE)7-5 6-0[H2H]
QFPedro VIVES Marcos (ESP)Erik Crepaldi (ITA)6-2 6-2[H2H]
QFRafael Matos (4) (BRA)Louis Tessa (FRA)6-2 6-2[H2H]
R16Erik Crepaldi (ITA)Alexander Donski (WC) (CAN)4-6 7-5 6-4[H2H]
R16Louis Tessa (FRA)Tomas Jirousek ()6-3 6-4[H2H]
R16Rafael Matos (4) (BRA)Anis Ghorbel (TUN)7-5 1-6 6-1[H2H]
R16Constantin Schmitz (6) (_GE)Kristjan Tamm (WC) (EST)6-2 6-2[H2H]
R16Pedro VIVES Marcos (ESP)Zakhar Trapeznikov (q) (RUS)6-0 7-6(5)[H2H]
R16Franco Emanuel Egea (5) (ARG)Marek Semjan (SVK)6-4 6-3[H2H]
R16Orlando Luz (1) (BRA)Anas Fattar (MAR)6-2 6-1[H2H]
R16Geoffrey Blancaneaux (2) (FRA)Ugo Blanchet (q) (FRA)6-1 6-3[H2H]
R32Geoffrey Blancaneaux (2) (FRA)Gregorio Cordonnier (q) (ARG)6-3 6-2[H2H]
R32Orlando Luz (1) (BRA)Mike Urbanija (SLO)7-6(3) 6-3[H2H]
R32Zakhar Trapeznikov (q) (RUS)Darko Jandric (WC) (SRB)6-1 6-3[H2H]
R32Ugo Blanchet (q) (FRA)Hugo Pontico (FRA)6-3 6-4[H2H]
R32Constantin Schmitz (6) (_GE)Boris Fassbender (q) (FRA)6-0 6-0[H2H]
R32Alexander Donski (WC) (CAN)Samuel Brosset (8) (FRA)6-2 6-4[H2H]
R32Anas Fattar (MAR)Mirko Martinez (SUI)6-1 7-5[H2H]
R32Louis Tessa (FRA)JONATHAN Gray (7) (GBR)6-4 6-3[H2H]
R32Marek Semjan (SVK)Aziz Ouakaa (TUN)6-3 6-1[H2H]
R32Franco Emanuel Egea (5) (ARG)Yassir Kilani (JR) (MAR)6-2 6-1[H2H]
R32Tomas Jirousek ()Ignacio Carou (WC) (ARG)6-1 6-4[H2H]
R32Anis Ghorbel (TUN)Jakob Johansson-Holm (q) (SWE)6-3 0-6 7-6(5)[H2H]
R32Kristjan Tamm (WC) (EST)Simone Cacciapuoti (q) (ITA)6-4 6-1[H2H]
R32Pedro VIVES Marcos (ESP)Juan Pablo Paz (3) (ARG)4-5 ret.[H2H]
R32Rafael Matos (4) (BRA)Sergi Perez Contri (q) (ESP)4-6 6-3 6-2[H2H]
R32Erik Crepaldi (ITA)Albert Roglan (q) (ESP)7-5 6-4[H2H]
Men's Doubles
FOrlando Luz (BRA)
Rafael Matos (BRA)
Erik Crepaldi (ITA)
Darko Jandric (SRB)
6-4 7-5
SFOrlando Luz (BRA)
Rafael Matos (BRA)
Franco Emanuel Egea (ARG)
Juan Pablo Paz (ARG)
3-6 7-5 10-7
SFErik Crepaldi (ITA)
Darko Jandric (SRB)
Pedro VIVES Marcos (ESP)
Benjamin WINTER Lopez (ESP)
6-1 6-2
QFOrlando Luz (BRA)
Rafael Matos (BRA)
JONATHAN Gray (GBR)
Clement Larriere (FRA)
6-4 7-5
QFErik Crepaldi (ITA)
Darko Jandric (SRB)
Hugo Pontico (FRA)
Louis Tessa (FRA)
w/o
QFPedro VIVES Marcos (ESP)
Benjamin WINTER Lopez (ESP)
Ignacio Carou (ARG)
Gregorio Cordonnier (ARG)
6-2 7-6(5)
QFFranco Emanuel Egea (ARG)
Juan Pablo Paz (ARG)
Mirko Martinez (SUI)
Constantin Schmitz (_GE)
w/o
R16Erik Crepaldi (ITA)
Darko Jandric (SRB)
Anis Ghorbel (TUN)
Aziz Ouakaa (TUN)
6-1 6-1
R16Pedro VIVES Marcos (ESP)
Benjamin WINTER Lopez (ESP)
Alexander Donski (CAN)
Kristjan Tamm (EST)
6-1 6-4
R16Ignacio Carou (ARG)
Gregorio Cordonnier (ARG)
Juan Pablo Canas Garcia (ESP)
Albert Roglan (ESP)
7-5 7-5
R16Franco Emanuel Egea (ARG)
Juan Pablo Paz (ARG)
Simon Beaupain (BEL)
Samuel Brosset (FRA)
6-2 2-1 ret.
R16Mirko Martinez (SUI)
Constantin Schmitz (_GE)
Alex Jones (USA)
Miles Jones (USA)
6-1 6-3
R16JONATHAN Gray (GBR)
Clement Larriere (FRA)
Sergi Perez Contri (ESP)
Zakhar Trapeznikov (RUS)
6-3 7-6(9)
R16Orlando Luz (BRA)
Rafael Matos (BRA)
Anas Fattar (MAR)
Yassir Kilani (MAR)
6-2 6-1
R16Hugo Pontico (FRA)
Louis Tessa (FRA)
Jakob Johansson-Holm (SWE)
Michael Weindl ()
7-6(6) 4-6 10-8
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Gregorio Cordonnier (q) (ARG)Benjamin WINTER Lopez (ESP)6-4 4-6 10-5[H2H]
Q1Albert Roglan (q) (ESP)Juan Pablo Canas Garcia (ESP)4-6 6-2 15-13[H2H]
Q1Zakhar Trapeznikov (q) (RUS)Tom Pisane ()6-3 7-5[H2H]
Q1Simone Cacciapuoti (q) (ITA)Loic Ratsaratany (FRA)6-2 6-7(4) 10-8[H2H]
Q1Boris Fassbender (q) (FRA)Simon Beaupain (BEL)6-2 6-3[H2H]
Q1Jakob Johansson-Holm (q) (SWE)Vincentiu Andrei Niculescu (ROU)6-3 6-2[H2H]
Q1Sergi Perez Contri (q) (ESP)Yvo Panak (CZE)6-2 6-3[H2H]
Q1Ugo Blanchet (q) (FRA)Diego FERNANDEZ Flores (CHI)2-6 6-0 10-8[H2H]
Q3Zakhar Trapeznikov (q) (RUS)Denis Rogov (RUS)6-4 6-3[H2H]
Q3Simon Beaupain (BEL)Amaury De Beer ()1-6 6-4 10-5[H2H]
Q3Loic Ratsaratany (FRA)Michael Weindl ()3-6 6-0 10-7[H2H]
Q3Juan Pablo Canas Garcia (ESP)Mayeul Darras (FRA)6-3 6-7(1) 11-9[H2H]
Q3Albert Roglan (q) (ESP)Martin Dobry ()6-1 6-4[H2H]
Q3Gregorio Cordonnier (q) (ARG)Petros Tsitsipas (GRE)6-4 6-3[H2H]
Q3Tom Pisane ()Lewei Cai (_CH)4-6 6-0 10-7[H2H]
Q3Sergi Perez Contri (q) (ESP)Maximilian Gatev (SUI)6-1 6-1[H2H]
Q3Ugo Blanchet (q) (FRA)Maxim Krapivin ()2-6 6-0 10-7[H2H]
Q3Simone Cacciapuoti (q) (ITA)Clement Larriere (FRA)6-3 6-4[H2H]
Q3Boris Fassbender (q) (FRA)Hans Albert Schubert (CHI)7-5 6-3[H2H]
Q3Jakob Johansson-Holm (q) (SWE)Alex Jones (USA)6-4 6-1[H2H]
Q3Vincentiu Andrei Niculescu (ROU)Marko Pavlovic (1999) ()6-2 6-2[H2H]
Q3Yvo Panak (CZE)Paul Emmanuel ()6-2 6-2[H2H]
Q3Diego FERNANDEZ Flores (CHI)Jake Hersey (GBR)6-1 6-1[H2H]
Q3Benjamin WINTER Lopez (ESP)Patrik Stepanic ()7-5 6-7(5) 11-9[H2H]