ATP M15 Tabarka, Wk. 10 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Tabarka, Wk. 10 Discussion!


Share This...


M15 Tabarka, Wk. 10 Event Details:

2019-03-04Clay
OutdoorTunisia
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Tabarka, Wk. 10 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FOriol Roca Batalla (2) (ESP)Pol Toledo Bague (4) (ESP)6-4 7-5[H2H]
SFOriol Roca Batalla (2) (ESP)Bruno Sant'anna (5) (BRA)6-4 5-7 6-4[H2H]
SFPol Toledo Bague (4) (ESP)Florent Diep (FRA)6-3 6-4[H2H]
QFOriol Roca Batalla (2) (ESP)Benjamin Dhoe (BEL)6-1 2-0 ret.[H2H]
QFPol Toledo Bague (4) (ESP)Juan Pablo Paz (ARG)6-3 6-3[H2H]
QFFlorent Diep (FRA)Paul Woerner (GER)2-6 6-1 6-0[H2H]
QFBruno Sant'anna (5) (BRA)Nicolo Turchetti (ITA)6-4 6-3[H2H]
R16Paul Woerner (GER)Mathieu Perchicot (7) (FRA)7-5 6-4[H2H]
R16Nicolo Turchetti (ITA)Fabrizio Ornago (3) (ITA)6-3 7-6(1)[H2H]
R16Florent Diep (FRA)Simone Roncalli (ITA)6-3 3-6 6-3[H2H]
R16Oriol Roca Batalla (2) (ESP)Yan Bondarevskiy (q) (RUS)6-2 6-4[H2H]
R16Benjamin Dhoe (BEL)Davide Galoppini (8) (ITA)6-7(7) 6-3 6-3[H2H]
R16Pol Toledo Bague (4) (ESP)Mikhail Korovin (RUS)0-6 6-0 6-1[H2H]
R16Bruno Sant'anna (5) (BRA)Christoph Negritu (GER)6-3 6-3[H2H]
R16Juan Pablo Paz (ARG)Bogdan Bobrov (RUS)6-3 6-2[H2H]
R32Oriol Roca Batalla (2) (ESP)Anis Ghorbel (WC) (TUN)6-3 6-4[H2H]
R32Pol Toledo Bague (4) (ESP)Zakhar Trapeznikov (q) (RUS)6-1 7-5[H2H]
R32Bogdan Bobrov (RUS)Vit Kopriva (6) (CZE)6-4 4-6 6-0[H2H]
R32Christoph Negritu (GER)Alex MARTI Pujolras (q) (ESP)6-4 6-1[H2H]
R32Paul Woerner (GER)Anas Fattar (q) (MAR)6-4 6-4[H2H]
R32Bruno Sant'anna (5) (BRA)Wilson Leite (BRA)6-3 6-4[H2H]
R32Florent Diep (FRA)Mohamed Nazim Makhlouf (WC) ()6-0 6-3[H2H]
R32Davide Galoppini (8) (ITA)Nikolay Vylegzhanin (WC) (RUS)6-1 6-3[H2H]
R32Fabrizio Ornago (3) (ITA)Maxime Hamou (FRA)6-4 7-6(8)[H2H]
R32Juan Pablo Paz (ARG)Franco Emanuel Egea (ARG)6-3 6-3[H2H]
R32Mikhail Korovin (RUS)Vasko Mladenov (WC) (BUL)3-6 6-2 7-6(1)[H2H]
R32Nicolo Turchetti (ITA)Dennis Uspensky (q) (USA)6-4 6-7(8) 6-4[H2H]
R32Benjamin Dhoe (BEL)Simon Carr (q) (IRL)7-5 3-6 7-5[H2H]
R32Yan Bondarevskiy (q) (RUS)Maxime Mora (FRA)1-6 7-5 6-1[H2H]
R32Mathieu Perchicot (7) (FRA)Mariano Kestelboim (ARG)6-4 1-6 7-6(4)[H2H]
R32Simone Roncalli (ITA)Vaclav Safranek (1) (CZE)2-6 6-4 6-4[H2H]
Men's Doubles
FSergio Martos Gornes (ESP)
Oriol Roca Batalla (ESP)
Wilson Leite (BRA)
Bruno Sant'anna (BRA)
6-2 6-2
SFSergio Martos Gornes (ESP)
Oriol Roca Batalla (ESP)
Alexander Merino (PER)
Christoph Negritu (GER)
7-6(10) 6-4
SFWilson Leite (BRA)
Bruno Sant'anna (BRA)
Vit Kopriva (CZE)
Vaclav Safranek (CZE)
6-2 6-4
QFSergio Martos Gornes (ESP)
Oriol Roca Batalla (ESP)
Davide Galoppini (ITA)
Pol Toledo Bague (ESP)
6-1 6-2
QFWilson Leite (BRA)
Bruno Sant'anna (BRA)
Glenn Smits (NLD)
Bart Van Den Berg ()
6-1 6-4
QFVit Kopriva (CZE)
Vaclav Safranek (CZE)
Amaury Delmas (FRA)
Florent Diep (FRA)
6-3 6-2
QFAlexander Merino (PER)
Christoph Negritu (GER)
Benjamin Dhoe (BEL)
Dennis Uspensky (USA)
6-0 6-3
R16Wilson Leite (BRA)
Bruno Sant'anna (BRA)
Ignacio Carou (ARG)
Alex MARTI Pujolras (ESP)
6-1 6-2
R16Vit Kopriva (CZE)
Vaclav Safranek (CZE)
Stefano Battaglino (ITA)
Simone Roncalli (ITA)
6-0 6-2
R16Amaury Delmas (FRA)
Florent Diep (FRA)
Franco Emanuel Egea (ARG)
Paul Woerner (GER)
6-3 6-4
R16Alexander Merino (PER)
Christoph Negritu (GER)
Simon Carr (IRL)
Fabrizio Ornago (ITA)
6-4 7-6(4)
R16Benjamin Dhoe (BEL)
Dennis Uspensky (USA)
Mariano Kestelboim (ARG)
Juan Pablo Paz (ARG)
6-3 2-6 10-7
R16Davide Galoppini (ITA)
Pol Toledo Bague (ESP)
Maxime Hamou (FRA)
Mathieu Perchicot (FRA)
7-6(8) 6-3
R16Sergio Martos Gornes (ESP)
Oriol Roca Batalla (ESP)
Anis Ghorbel (TUN)
Vasko Mladenov (BUL)
6-0 6-2
R16Glenn Smits (NLD)
Bart Van Den Berg ()
Bogdan Bobrov (RUS)
Yan Bondarevskiy (RUS)
6-3 6-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Yan Bondarevskiy (q) (RUS)Bart Van Den Berg ()6-3 6-3[H2H]
Q1Zakhar Trapeznikov (q) (RUS)Ignacio Carou (ARG)6-2 6-2[H2H]
Q1Simon Carr (q) (IRL)Sergi Perez Contri (ESP)6-4 6-1[H2H]
Q1Anas Fattar (q) (MAR)Amaury Delmas (FRA)6-4 6-4[H2H]
Q1Alex MARTI Pujolras (q) (ESP)Sergio Martos Gornes (ESP)6-3 5-7 10-8[H2H]
Q1Dennis Uspensky (q) (USA)Stefano Battaglino (ITA)6-4 6-1[H2H]
Q3Bart Van Den Berg ()Carlos SANCHEZ Jover (ESP)6-3 5-7 11-9[H2H]
Q3Ignacio Carou (ARG)Glenn Smits (NLD)6-4 0-6 10-7[H2H]
Q3Zakhar Trapeznikov (q) (RUS)Patrick Foley (GBR)6-2 6-1[H2H]
Q3Simon Carr (q) (IRL)Alexander Merino (PER)6-3 6-2[H2H]
Q3Sergi Perez Contri (ESP)Anze Arh (SLO)6-0 6-3[H2H]
Q3Anas Fattar (q) (MAR)Lucas Krainer (AUT)6-2 6-7(5) 10-7[H2H]
Q3Amaury Delmas (FRA)Tommy Hamilton ()6-2 6-3[H2H]
Q3Sergio Martos Gornes (ESP)Riccardo Di Nocera ()6-2 6-1[H2H]
Q3Alex MARTI Pujolras (q) (ESP)Mousa Alkotop ()6-1 6-2[H2H]
Q3Dennis Uspensky (q) (USA)Viacheslav Yulik (RUS)6-3 6-0[H2H]
Q3Stefano Battaglino (ITA)Simone Cacciapuoti (ITA)6-1 6-1[H2H]
Q3Yan Bondarevskiy (q) (RUS)Vasisht Cheruku (IND)6-0 6-2[H2H]