ATP M15 Sozopol, Wk. 40 Draw (Men's) - 2021

Click Here To Join The M15 Sozopol, Wk. 40 Discussion!


Share This...


M15 Sozopol, Wk. 40 Event Details:

2021-10-04Hard
OutdoorBulgaria
Seeds:
View Past Years Draws: 2022  2021  2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Sozopol, Wk. 40 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FBilly Harris (6) (GBR)Kai Wehnelt (5) ()6-4 6-1[H2H]
SFBilly Harris (6) (GBR)Yan Bondarevskiy (3) (RUS)6-3 3-6 7-6(2)[H2H]
SFKai Wehnelt (5) ()Alexander Donski (4) (CAN)4-6 6-3 7-6(5)[H2H]
QFBilly Harris (6) (GBR)Alexandar Lazarov (1) (BUL)6-4 6-2[H2H]
QFYan Bondarevskiy (3) (RUS)Alexander Cozbinov (8) (MDA)1-6 6-2 6-1[H2H]
QFKai Wehnelt (5) ()Ilya Snitari ()7-6(4) 6-3[H2H]
QFAlexander Donski (4) (CAN)Tim Handel (7) ()6-3 3-6 6-2[H2H]
R16Alexander Donski (4) (CAN)Gabriel Donev ()w/o[H2H]
R16Alexandar Lazarov (1) (BUL)Adam Jurajda ()6-1 6-4[H2H]
R16Billy Harris (6) (GBR)Sandro Kopp (AUT)6-2 7-6(2)[H2H]
R16Yan Bondarevskiy (3) (RUS)Yannik Steinegger (SUI)6-3 6-4[H2H]
R16Alexander Cozbinov (8) (MDA)Anthony Genov (WC) ()6-3 6-1[H2H]
R16Ilya Snitari ()Ben Patael (2) (ISR)6-3 6-2[H2H]
R16Kai Wehnelt (5) ()George Tsivadze (GEO)6-3 6-1[H2H]
R16Tim Handel (7) ()Simon Anthony Ivanov (BUL)7-5 6-2[H2H]
R32Kai Wehnelt (5) ()Dian Nedev (WC) ()6-3 6-3[H2H]
R32Alexander Donski (4) (CAN)Dragos Constantin Ignat (ROU)6-1 6-2[H2H]
R32Gabriel Donev ()Sarp Agabigun (TUR)7-5 7-5[H2H]
R32Alexandar Lazarov (1) (BUL)Petr Nesterov ()6-1 6-1[H2H]
R32Billy Harris (6) (GBR)Simeon Terziev (WC) ()6-1 7-5[H2H]
R32George Tsivadze (GEO)Dragomir Draganov (WC) ()6-3 6-2[H2H]
R32Adam Jurajda ()Peter Goldsteiner (AUT)7-6(3) 7-6(4)[H2H]
R32Sandro Kopp (AUT)Koray Kirci (TUR)6-3 4-2 ret.[H2H]
R32Tim Handel (7) ()Nikolay Nedelchev (q) ()6-4 6-4[H2H]
R32Anthony Genov (WC) ()Yann Wojcik (q) ()6-3 2-6 7-6(5)[H2H]
R32Ilya Snitari ()Berk Ilkel (q) (_TU)3-6 6-4 6-0[H2H]
R32Alexander Cozbinov (8) (MDA)Martin Dimitrov (q) ()6-1 6-3[H2H]
R32Ben Patael (2) (ISR)Matic Dimic (q) (SLO)6-2 6-3[H2H]
R32Yan Bondarevskiy (3) (RUS)George Lazarov (LL) ()6-7(6) 6-1 6-3[H2H]
R32Yannik Steinegger (SUI)Dan Alexandru Tomescu (ROU)6-3 7-6(2)[H2H]
R32Simon Anthony Ivanov (BUL)Nikola Keremedchiev (q) ()6-1 1-6 6-3[H2H]
Men's Doubles
FAlexander Donski (2) (CAN)
Billy Harris (GBR)
Yan Bondarevskiy (1) (RUS)
Kai Wehnelt ()
6-1 6-4
SFYan Bondarevskiy (1) (RUS)
Kai Wehnelt ()
Sarp Agabigun (4) (TUR)
Peter Goldsteiner (AUT)
6-4 6-3
SFAlexander Donski (2) (CAN)
Billy Harris (GBR)
Alexandar Lazarov (BUL)
George Lazarov ()
7-6(4) 4-6 10-7
QFYan Bondarevskiy (1) (RUS)
Kai Wehnelt ()
Martin Dimitrov ()
Anthony Genov ()
7-5 6-4
QFSarp Agabigun (4) (TUR)
Peter Goldsteiner (AUT)
Alessandro Procopio (ITA)
Yann Wojcik ()
6-2 6-4
QFAlexandar Lazarov (BUL)
George Lazarov ()
Tim Handel (3) ()
Yannik Steinegger (SUI)
6-3 7-6(3)
QFAlexander Donski (2) (CAN)
Billy Harris (GBR)
Gianluca Coloma-Heck (WC) ()
Mark Dragomirov ()
7-5 6-1
R16Martin Dimitrov ()
Anthony Genov ()
Berk Ilkel (ALT) (_TU)
S Mert Ozdemir (_TU)
7-5 6-3
R16Alessandro Procopio (ITA)
Yann Wojcik ()
Samuil Konov ()
Ilya Snitari ()
3-6 6-3 10-8
R16Yan Bondarevskiy (1) (RUS)
Kai Wehnelt ()
Dian Nedev (WC) ()
Dimitur Simeonov (BUL)
6-1 6-3
R16Tim Handel (3) ()
Yannik Steinegger (SUI)
Plamen Milushev (BUL)
Radoslav Shandarov ()
6-2 6-2
R16Gianluca Coloma-Heck (WC) ()
Mark Dragomirov ()
Amit Cohen (ALT) (ISR)
Lev Levyatov ()
6-3 6-7(5) 10-5
R16Alexander Donski (2) (CAN)
Billy Harris (GBR)
Petr Nesterov ()
Simeon Terziev ()
6-4 6-4
R16Alexandar Lazarov (BUL)
George Lazarov ()
Dragomir Draganov (WC) ()
Nikolay Nedelchev ()
6-4 6-0
R16Sarp Agabigun (4) (TUR)
Peter Goldsteiner (AUT)
Dragos Constantin Ignat (ROU)
Dan Alexandru Tomescu (ROU)
6-2 6-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Yann Wojcik (q) ()Nikola Kolyachev ()7-6(3) 6-4[H2H]
Q1Martin Dimitrov (q) ()Vlad Stoica (ROU)6-1 6-2[H2H]
Q1Nikolay Nedelchev (q) ()Michael Gloeckler (AUT)6-0 6-3[H2H]
Q1Matic Dimic (q) (SLO)Maxim Khorozov ()6-4 6-2[H2H]
Q1Berk Ilkel (q) (_TU)Plamen Milushev (BUL)6-3 7-5[H2H]
Q1Nikola Keremedchiev (q) ()George Lazarov (LL) ()2-6 7-6(2) 10-3[H2H]
Q2Nikolay Nedelchev (q) ()Martin Iliev (BUL)4-6 6-0 10-4[H2H]
Q2Martin Dimitrov (q) ()Suleyman Deniz Gursoy ()6-2 6-1[H2H]
Q2Vlad Stoica (ROU)David Tomic ()4-6 6-2 10-7[H2H]
Q2Nikola Kolyachev ()Mihael Mihaylov ()6-3 6-3[H2H]
Q2Yann Wojcik (q) ()Ivan Penev ()3-6 7-5 10-2[H2H]
Q2Michael Gloeckler (AUT)Samuil Konov ()6-3 6-4[H2H]
Q2Maxim Khorozov ()Tudor Vlad Vasilache ()6-2 2-6 10-5[H2H]
Q2Nikola Keremedchiev (q) ()Tobias Eady ()6-2 6-1[H2H]
Q2George Lazarov (LL) ()Dan Radu Munteanu (ROU)6-0 6-2[H2H]
Q2Plamen Milushev (BUL)S Mert Ozdemir (_TU)6-2 3-6 10-5[H2H]
Q2Berk Ilkel (q) (_TU)Ivailo Dechev ()6-0 6-1[H2H]
Q2Matic Dimic (q) (SLO)Dragos Petre Popeanga (ROU)6-1 6-3[H2H]
Q3Nikolay Nedelchev (q) ()Alessandro Procopio (ITA)6-4 6-4[H2H]
Q3Nikola Kolyachev ()Mikhail Minakov (RUS)6-4 1-0 ret.[H2H]
Q3Tudor Vlad Vasilache ()Nikita Repkin (UKR)7-5 6-0[H2H]
Q3Samuil Konov ()Adrian Toderascu ()6-0 6-1[H2H]
Q3Martin Iliev (BUL)Stefan Luckanov ()6-2 6-1[H2H]
Q3Martin Dimitrov (q) ()Mark Dragomirov ()6-1 6-3[H2H]
Q3Suleyman Deniz Gursoy ()Martin Muedini ()6-2 6-0[H2H]
Q3Yann Wojcik (q) ()Gianluca Coloma-Heck ()6-1 7-5[H2H]
Q3Vlad Stoica (ROU)Velizar Iliev ()7-6(2) 6-1[H2H]
Q3David Tomic ()Bogdan Borza (ROU)3-5 ret.[H2H]
Q3Michael Gloeckler (AUT)Kancho Nedyalkov (BUL)6-0 6-0[H2H]
Q3Dragos Petre Popeanga (ROU)Viktor Yanev ()6-4 7-5[H2H]
Q3Maxim Khorozov ()Petyr Kardzhiev ()6-4 6-4[H2H]
Q3Dan Radu Munteanu (ROU)Georgi Severov ()6-2 6-1[H2H]
Q3Mihael Mihaylov ()Lev Levyatov ()7-5 6-2[H2H]
Q3Nikola Keremedchiev (q) ()James Ibrahim (AUS)4-6 6-4 10-4[H2H]
Q3Tobias Eady ()Dimitur Simeonov (BUL)4-6 6-2 10-5[H2H]
Q3George Lazarov (LL) ()Daniil Ivanov ()6-2 6-0[H2H]
Q3Plamen Milushev (BUL)Amit Cohen (ISR)6-4 6-3[H2H]
Q3S Mert Ozdemir (_TU)Mert Ramadan ()5-7 6-4 10-6[H2H]
Q3Ivailo Dechev ()Robert Damian Savin (_RO)2-6 6-3 10-8[H2H]
Q3Berk Ilkel (q) (_TU)Enes Donmezer ()3-6 7-6(5) 10-7[H2H]
Q3Matic Dimic (q) (SLO)Radoslav Shandarov ()6-2 6-1[H2H]
Q3Ivan Penev ()Vasil Shandarov ()6-1 6-0[H2H]