ATP M15 Sharm El Sheikh, Wk. 7 Draw (Men's) - 2020

Click Here To Join The M15 Sharm El Sheikh, Wk. 7 Discussion!


Share This...


M15 Sharm El Sheikh, Wk. 7 Event Details:

2020-02-10Hard
OutdoorEgypt
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Sharm El Sheikh, Wk. 7 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FAlessandro Bega (2) (ITA)Marek Gengel (5) (CZE)6-4 7-5[H2H]
SFMarek Gengel (5) (CZE)Oleksii Krutykh (UKR)7-6(3) 7-5[H2H]
SFAlessandro Bega (2) (ITA)Egor Agafonov ()4-0 ret.[H2H]
QFOleksii Krutykh (UKR)Pablo Vivero Gonzalez (1) (ESP)6-1 6-4[H2H]
QFMarek Gengel (5) (CZE)Simon Yitbarek (SWE)6-3 6-4[H2H]
QFAlessandro Bega (2) (ITA)Vitaliy Sachko (6) (UKR)6-3 6-1[H2H]
QFEgor Agafonov ()Jacopo Berrettini (4) (ITA)3-6 6-3 6-4[H2H]
R16Pablo Vivero Gonzalez (1) (ESP)Simone Roncalli (ITA)6-4 6-2[H2H]
R16Simon Yitbarek (SWE)David Poljak (3) (CZE)6-3 6-3[H2H]
R16Alessandro Bega (2) (ITA)Louis Tessa (FRA)6-1 6-1[H2H]
R16Oleksii Krutykh (UKR)Oleksandr Ovcharenko (q) (UKR)6-2 5-7 6-2[H2H]
R16Marek Gengel (5) (CZE)Tristan Boyer (WC) (USA)6-4 6-2[H2H]
R16Egor Agafonov ()Arvid Nordquist (q) (SWE)3-6 7-6(3) 7-5[H2H]
R16Vitaliy Sachko (6) (UKR)Paul Woerner (GER)6-3 6-3[H2H]
R16Jacopo Berrettini (4) (ITA)Vladimir Uzhylovsky (q) (UKR)7-6(9) 6-7(5) 6-3[H2H]
R32Simone Roncalli (ITA)Tomas Papik (q) (CZE)6-4 6-3[H2H]
R32Pablo Vivero Gonzalez (1) (ESP)Piotr Grynkowski (LL) (POL)6-3 6-3[H2H]
R32Simon Yitbarek (SWE)Aryan Goveas (IND)6-1 4-6 6-1[H2H]
R32Marek Gengel (5) (CZE)Sahil Gaware (WC) (IND)6-3 6-1[H2H]
R32David Poljak (3) (CZE)Nemanja Malesevic (BIH)6-4 6-4[H2H]
R32Vladimir Uzhylovsky (q) (UKR)Mehluli Don Ayanda Sibanda (ZIM)1-6 6-3 6-2[H2H]
R32Alessandro Bega (2) (ITA)John Echeverria (q) (ESP)6-4 6-2[H2H]
R32Paul Woerner (GER)Evgeny Philippov ()6-3 6-4[H2H]
R32Louis Tessa (FRA)Kelsey Stevenson (CAN)6-4 5-7 6-2[H2H]
R32Vitaliy Sachko (6) (UKR)Faris Zakaryia (WC) ()6-3 6-3[H2H]
R32Egor Agafonov ()Jose Fco. Vidal Azorin (7) (ESP)6-3 6-4[H2H]
R32Tristan Boyer (WC) (USA)Simon Anthony Ivanov (BUL)7-6(3) 6-4[H2H]
R32Oleksii Krutykh (UKR)Yan Bondarevskiy (8) (RUS)6-3 6-1[H2H]
R32Oleksandr Ovcharenko (q) (UKR)Yurii Dzhavakian (q) (UKR)2-6 7-5 7-6(5)[H2H]
R32Jacopo Berrettini (4) (ITA)Shalva Dzhanashia (RUS)6-4 6-2[H2H]
R32Arvid Nordquist (q) (SWE)Artem Zharkov (WC) ()6-0 6-0[H2H]
Men's Doubles
FPiotr Matuszewski (1) (POL)
David Poljak (CZE)
Jose Fco. Vidal Azorin (2) (ESP)
Pablo Vivero Gonzalez (ESP)
6-4 7-6(6)
SFPiotr Matuszewski (1) (POL)
David Poljak (CZE)
Jacopo Berrettini (ITA)
Filip Duda (CZE)
6-2 6-3
SFJose Fco. Vidal Azorin (2) (ESP)
Pablo Vivero Gonzalez (ESP)
Marek Gengel (CZE)
Dominik Langmajer (CZE)
6-4 6-3
QFPiotr Matuszewski (1) (POL)
David Poljak (CZE)
Simon Anthony Ivanov (BUL)
Simon Yitbarek (SWE)
3-6 7-6(7) 10-5
QFJose Fco. Vidal Azorin (2) (ESP)
Pablo Vivero Gonzalez (ESP)
Alessandro Bega (ITA)
Federico Bertuccioli (ITA)
6-1 7-5
QFJacopo Berrettini (ITA)
Filip Duda (CZE)
Yan Bondarevskiy (3) (RUS)
Oleksii Krutykh (UKR)
6-2 7-6(6)
QFMarek Gengel (CZE)
Dominik Langmajer (CZE)
Niklas Schell (_GE)
Paul Woerner (GER)
4-6 6-2 16-14
R16Jose Fco. Vidal Azorin (2) (ESP)
Pablo Vivero Gonzalez (ESP)
Daniel Kossek (POL)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
5-7 6-4 10-5
R16Alessandro Bega (ITA)
Federico Bertuccioli (ITA)
Egor Agafonov (WC) ()
Danil Spasibo ()
7-5 6-2
R16Marek Gengel (CZE)
Dominik Langmajer (CZE)
Aleksei Khomich (BLR)
Alexander Ovcharov (RUS)
6-4 4-6 10-2
R16Jacopo Berrettini (ITA)
Filip Duda (CZE)
Shalva Dzhanashia (RUS)
Yurii Dzhavakian (UKR)
6-4 7-5
R16Piotr Matuszewski (1) (POL)
David Poljak (CZE)
Aryan Goveas (IND)
Mehluli Don Ayanda Sibanda (ZIM)
7-5 4-6 10-2
R16Niklas Schell (_GE)
Paul Woerner (GER)
Raheel Manji (4) (CAN)
Kelsey Stevenson (CAN)
7-5 6-1
R16Yan Bondarevskiy (3) (RUS)
Oleksii Krutykh (UKR)
Preston Connor (WC) ()
Nikita Starkou ()
6-0 6-2
R16Simon Anthony Ivanov (BUL)
Simon Yitbarek (SWE)
Alec Beckley (WC) ()
Dylan Salton ()
3-6 6-0 10-8
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Oleksandr Ovcharenko (q) (UKR)Piotr Matuszewski (POL)6-3 6-3[H2H]
Q1Vladimir Uzhylovsky (q) (UKR)Piotr Grynkowski (LL) (POL)6-4 6-4[H2H]
Q1John Echeverria (q) (ESP)Aleksei Khomich (BLR)7-6(4) 6-1[H2H]
Q1Arvid Nordquist (q) (SWE)Alexander Ovcharov (RUS)6-0 6-2[H2H]
Q1Tomas Papik (q) (CZE)Moerani Bouzige ()6-2 3-6 10-3[H2H]
Q1Yurii Dzhavakian (q) (UKR)Guillaume Dermiens (BEL)6-2 6-2[H2H]
Q2Yurii Dzhavakian (q) (UKR)Jaime Caldes (ESP)6-4 6-2[H2H]
Q2Guillaume Dermiens (BEL)Alec Beckley ()7-6(4) 6-2[H2H]
Q2Oleksandr Ovcharenko (q) (UKR)Daniil Glinka (_ES)7-6(6) 6-1[H2H]
Q2Piotr Matuszewski (POL)Adam Bronka (AUS)6-2 6-2[H2H]
Q2Tomas Papik (q) (CZE)Andrea Picchione (ITA)7-5 7-6(5)[H2H]
Q2Moerani Bouzige ()Vaughn Hunter ()6-2 6-3[H2H]
Q2Piotr Grynkowski (LL) (POL)Victor Ernaelsteen (BEL)6-2 6-2[H2H]
Q2Arvid Nordquist (q) (SWE)Niklas Schell (_GE)6-2 6-3[H2H]
Q2Alexander Ovcharov (RUS)Moritz Trocker (ITA)6-3 2-6 10-6[H2H]
Q2Aleksei Khomich (BLR)Federico Bertuccioli (ITA)6-2 7-5[H2H]
Q2Vladimir Uzhylovsky (q) (UKR)Pavel Shumeiko ()6-3 6-1[H2H]
Q2John Echeverria (q) (ESP)Amr Asrawy ()6-3 6-2[H2H]
Q3Tomas Papik (q) (CZE)Niklas Waldner ()6-2 6-2[H2H]
Q3Adam Bronka (AUS)Aoran Wang (CHN)3-6 6-1 10-5[H2H]
Q3Oleksandr Ovcharenko (q) (UKR)Zhao Zhao (_CH)6-4 6-4[H2H]
Q3Guillaume Dermiens (BEL)Hanyi Liu (_CH)6-4 6-0[H2H]
Q3Amr Asrawy ()Kevin Cheruiyot (_KE)6-1 6-2[H2H]
Q3Andrea Picchione (ITA)Sergo Sikharulidze ()6-1 6-1[H2H]
Q3Piotr Matuszewski (POL)Niklas Johansson (SWE)6-3 6-4[H2H]
Q3Daniil Glinka (_ES)Denis Parshutin (UKR)6-2 6-2[H2H]
Q3Alec Beckley ()Muzingaye Dickson Andile Sibanda ()6-1 6-2[H2H]
Q3Jaime Caldes (ESP)Giuseppe Tresca (ITA)6-4 6-3[H2H]
Q3Moerani Bouzige ()Mousa Alkotop ()6-1 6-0[H2H]
Q3Vaughn Hunter ()Thomas Pavlekovich Smith ()6-1 6-4[H2H]
Q3Pavel Shumeiko ()Artur Soghoyan ()4-6 6-1 11-9[H2H]
Q3Aleksei Khomich (BLR)Mateusz Terczynski (POL)7-5 6-7(5) 10-8[H2H]
Q3Arvid Nordquist (q) (SWE)Sheil Kotecha (_KE)6-3 6-1[H2H]
Q3Alexander Ovcharov (RUS)Ismael Changawa Ruwa Mzai ()6-1 6-2[H2H]
Q3Moritz Trocker (ITA)Filip Duda (CZE)7-6(4) 6-4[H2H]
Q3Niklas Schell (_GE)Anthony Turchi (FRA)6-3 7-5[H2H]
Q3Federico Bertuccioli (ITA)Ibrahim Kibet Yego ()6-1 6-1[H2H]
Q3John Echeverria (q) (ESP)Tim Riedel ()6-1 6-1[H2H]
Q3Piotr Grynkowski (LL) (POL)Shinnosuke Hiramatsu (JPN)6-3 6-0[H2H]
Q3Victor Ernaelsteen (BEL)Dominik Langmajer (CZE)4-6 6-3 10-8[H2H]
Q3Vladimir Uzhylovsky (q) (UKR)Dylan Salton ()6-2 6-2[H2H]
Q3Yurii Dzhavakian (q) (UKR)Maurizio Speziali (ITA)6-3 6-2[H2H]