ATP M15 Palmanova, Wk. 4 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Palmanova, Wk. 4 Discussion!


Share This...


M15 Palmanova, Wk. 4 Event Details:

2019-01-21Clay
OutdoorSpain
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Palmanova, Wk. 4 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FFrancisco Cerundolo (ARG)Sandro Ehrat (5) (SUI)2-6 6-2 6-3[H2H]
SFSandro Ehrat (5) (SUI)Pol MARTIN Tiffon (q) (ESP)7-5 6-0[H2H]
SFFrancisco Cerundolo (ARG)Carlos Alcaraz Garfia (JR) ()6-2 6-4[H2H]
QFSandro Ehrat (5) (SUI)Miguel Semmler (ESP)7-6(2) 6-0[H2H]
QFPol MARTIN Tiffon (q) (ESP)Carlos LOPEZ Montagud (JR) (ESP)7-6(3) 6-4[H2H]
QFCarlos Alcaraz Garfia (JR) ()Maxime Mora (FRA)6-2 6-4[H2H]
QFFrancisco Cerundolo (ARG)Pol Toledo Bague (3) (ESP)3-6 6-2 6-2[H2H]
R16Pol MARTIN Tiffon (q) (ESP)Walter Trusendi (7) (ITA)3-6 7-5 6-1[H2H]
R16Sandro Ehrat (5) (SUI)Johan Nikles (SUI)4-6 6-4 6-4[H2H]
R16Carlos Alcaraz Garfia (JR) ()Jeroen Vanneste (BEL)6-3 6-1[H2H]
R16Pol Toledo Bague (3) (ESP)Pedro VIVES Marcos (WC) (ESP)4-6 6-3 6-2[H2H]
R16Francisco Cerundolo (ARG)Dante Gennaro (ARG)6-4 6-0[H2H]
R16Maxime Mora (FRA)Giovanni Fonio (2) (ITA)6-1 7-6(5)[H2H]
R16Miguel Semmler (ESP)Quentin Folliot (WC) (FRA)6-1 2-0 ret.[H2H]
R16Carlos LOPEZ Montagud (JR) (ESP)Jeremy Jahn (1) (GER)7-6(1) 6-1[H2H]
R32Carlos LOPEZ Montagud (JR) (ESP)Jonas Trinker (q) (AUT)3-6 7-5 6-3[H2H]
R32Quentin Folliot (WC) (FRA)Alberto Romero De Avila Senise (4) (ESP)6-4 6-3[H2H]
R32Sandro Ehrat (5) (SUI)Jakob Sude (q) (GER)6-4 6-3[H2H]
R32Dante Gennaro (ARG)Daniel Bagnolini (WC) ()6-3 7-6(1)[H2H]
R32Miguel Semmler (ESP)Florent Diep (FRA)6-3 6-4[H2H]
R32Johan Nikles (SUI)Andrey Chepelev (RUS)6-1 7-6(5)[H2H]
R32Giovanni Fonio (2) (ITA)Jaume Pla Malfeito (ESP)7-5 6-3[H2H]
R32Maxime Mora (FRA)Sergio Martos Gornes (WC) (ESP)6-2 7-5[H2H]
R32Jeremy Jahn (1) (GER)Omar Salman (BEL)6-2 6-4[H2H]
R32Jeroen Vanneste (BEL)Tomas Jirousek ()6-0 6-1[H2H]
R32Pol Toledo Bague (3) (ESP)Adrian Bodmer (SUI)6-1 6-1[H2H]
R32Francisco Cerundolo (ARG)Nikolas Sanchez-izquierdo (8) (ESP)6-3 7-5[H2H]
R32Pedro VIVES Marcos (WC) (ESP)Matvey Khomentovskiy (q) (RUS)6-1 6-0[H2H]
R32Walter Trusendi (7) (ITA)Dennis Uspensky (q) (USA)6-2 6-3[H2H]
R32Pol MARTIN Tiffon (q) (ESP)Vullnet Tashi (q) (SUI)6-2 6-4[H2H]
R32Carlos Alcaraz Garfia (JR) ()Alvaro Lopez San Martin (6) (ESP)5-7 6-3 6-1[H2H]
Men's Doubles
FSergio Martos Gornes (ESP)
Jeroen Vanneste (BEL)
Jaume Pla Malfeito (ESP)
Pol Toledo Bague (ESP)
6-3 6-2
SFSergio Martos Gornes (ESP)
Jeroen Vanneste (BEL)
Johan Nikles (SUI)
Omar Salman (BEL)
6-4 6-4
SFJaume Pla Malfeito (ESP)
Pol Toledo Bague (ESP)
Tuna Altuna (TUR)
Peter Bothwell (IRL)
6-4 6-3
QFSergio Martos Gornes (ESP)
Jeroen Vanneste (BEL)
Nikolas Sanchez-izquierdo (ESP)
Benjamin WINTER Lopez (ESP)
5-7 6-2 10-5
QFJaume Pla Malfeito (ESP)
Pol Toledo Bague (ESP)
Giovanni Fonio (ITA)
Walter Trusendi (ITA)
6-4 4-6 11-9
QFTuna Altuna (TUR)
Peter Bothwell (IRL)
Vasisht Cheruku (IND)
Adil Kalyanpur (IND)
6-3 2-6 10-1
QFJohan Nikles (SUI)
Omar Salman (BEL)
Alberto Romero De Avila Senise (ESP)
Miguel Semmler (ESP)
6-2 ret.
R16Vasisht Cheruku (IND)
Adil Kalyanpur (IND)
Daniel Bagnolini ()
Boyao Huang ()
6-4 6-0
R16Alberto Romero De Avila Senise (ESP)
Miguel Semmler (ESP)
Maxime Mora (FRA)
Vullnet Tashi (SUI)
6-4 6-3
R16Johan Nikles (SUI)
Omar Salman (BEL)
Florent Diep (FRA)
Quentin Folliot (FRA)
7-6(3) 1-6 10-8
R16Nikolas Sanchez-izquierdo (ESP)
Benjamin WINTER Lopez (ESP)
Sandro Ehrat (SUI)
Jakob Sude (GER)
6-2 7-6(1)
R16Sergio Martos Gornes (ESP)
Jeroen Vanneste (BEL)
Francisco Cerundolo (ARG)
Dante Gennaro (ARG)
6-3 6-3
R16Tuna Altuna (TUR)
Peter Bothwell (IRL)
Tomas Jirousek ()
Zakhar Trapeznikov (RUS)
6-2 5-7 10-6
R16Giovanni Fonio (ITA)
Walter Trusendi (ITA)
Carlos LOPEZ Montagud (ESP)
Pedro VIVES Marcos (ESP)
7-6(5) 7-6(4)
R16Jaume Pla Malfeito (ESP)
Pol Toledo Bague (ESP)
Andrey Chepelev (RUS)
Sergi Perez Contri (ESP)
6-1 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Vullnet Tashi (q) (SUI)Gregorio Cordonnier (ARG)6-1 7-6(2)[H2H]
Q1Jonas Trinker (q) (AUT)Benjamin WINTER Lopez (ESP)6-3 6-1[H2H]
Q1Jakob Sude (q) (GER)Joan B BORRAS Isern (ESP)6-3 6-2[H2H]
Q1Pol MARTIN Tiffon (q) (ESP)Imanol LOPEZ Morillo (ESP)6-2 6-2[H2H]
Q1Matvey Khomentovskiy (q) (RUS)Simon Carr (IRL)6-3 6-7(5) 10-6[H2H]
Q1Dennis Uspensky (q) (USA)Pol Fernandez (ESP)6-1 6-2[H2H]
Q3Vullnet Tashi (q) (SUI)Jake Hersey (GBR)6-7(3) 7-6(5) 10-5[H2H]
Q3Pol MARTIN Tiffon (q) (ESP)Gerard ESCANDELL Juan (ESP)6-3 6-0[H2H]
Q3Imanol LOPEZ Morillo (ESP)Eric Ahren Moonga (SWE)7-6(5) 6-4[H2H]
Q3Simon Carr (IRL)Juan Pablo Canas Garcia (ESP)3-6 6-1 10-6[H2H]
Q3Matvey Khomentovskiy (q) (RUS)Zakhar Trapeznikov (RUS)6-1 6-1[H2H]
Q3Jonas Trinker (q) (AUT)Boyao Huang ()6-0 6-1[H2H]
Q3Benjamin WINTER Lopez (ESP)Pietro Pirolt (AUT)6-3 6-1[H2H]
Q3Jakob Sude (q) (GER)Sergi Perez Contri (ESP)6-1 6-1[H2H]
Q3Joan B BORRAS Isern (ESP)Jakob Johansson-Holm (SWE)6-4 6-4[H2H]
Q3Pol Fernandez (ESP)Adil Kalyanpur (IND)6-2 6-2[H2H]
Q3Dennis Uspensky (q) (USA)Vasisht Cheruku (IND)6-1 6-3[H2H]
Q3Gregorio Cordonnier (ARG)Alberto COLAS Sanchez (ESP)6-4 ret.[H2H]