ATP M15 Netanya, Wk. 25 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Netanya, Wk. 25 Discussion!


Share This...


M15 Netanya, Wk. 25 Event Details:

2019-06-17Hard
OutdoorIsrael
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Netanya, Wk. 25 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FYshai Oliel (4) (ISR)Gilbert SOARES KLIER Junior (5) (BRA)3-6 6-4 6-3[H2H]
SFGilbert SOARES KLIER Junior (5) (BRA)Vladyslav Orlov (3) (UKR)7-6(5) 7-5[H2H]
SFYshai Oliel (4) (ISR)Quentin Robert (1994) (2) ()7-5 6-4[H2H]
QFVladyslav Orlov (3) (UKR)Or Ram-Harel (6) (ISR)6-2 4-1 ret.[H2H]
QFQuentin Robert (1994) (2) ()Noah Schachter (q) (USA)6-3 6-1[H2H]
QFGilbert SOARES KLIER Junior (5) (BRA)Peter Kobelt (1) (USA)6-3 6-0[H2H]
QFYshai Oliel (4) (ISR)Erik Crepaldi (7) (ITA)6-2 6-2[H2H]
R16Quentin Robert (1994) (2) ()Piotr Grynkowski (POL)6-3 1-6 5-3 ret.[H2H]
R16Noah Schachter (q) (USA)Jordan Hasson (8) (ISR)6-7(5) 6-1 6-4[H2H]
R16Erik Crepaldi (7) (ITA)Demetris Azoides (q) (GRE)6-2 6-2[H2H]
R16Vladyslav Orlov (3) (UKR)Ran Amar (WC) (ISR)6-2 4-6 6-1[H2H]
R16Or Ram-Harel (6) (ISR)Hugo Schott (FRA)6-2 6-3[H2H]
R16Gilbert SOARES KLIER Junior (5) (BRA)Alon Elia (ISR)6-4 7-5[H2H]
R16Peter Kobelt (1) (USA)Ugo Blanchet (FRA)6-2 7-6(1)[H2H]
R16Yshai Oliel (4) (ISR)Yankel Zemel (ISR)3-6 6-2 4-1 ret.[H2H]
R32Ugo Blanchet (FRA)Emmanuel Luria (ISR)6-0 6-1[H2H]
R32Yshai Oliel (4) (ISR)Lior Goldenberg (WC) (ISR)6-4 6-1[H2H]
R32Ran Amar (WC) (ISR)Gleb Blekher (q) (CAN)6-0 6-0[H2H]
R32Demetris Azoides (q) (GRE)Roee Benya (WC) (ISR)7-6(6) 7-6(3)[H2H]
R32Or Ram-Harel (6) (ISR)Yaron Guberman (q) (ISR)6-3 6-0[H2H]
R32Gilbert SOARES KLIER Junior (5) (BRA)Yannai Barkai (ISR)6-3 6-4[H2H]
R32Peter Kobelt (1) (USA)Julian Bradley (IRL)6-2 7-5[H2H]
R32Hugo Schott (FRA)Shahar Elbaz (ISR)7-6(6) 3-0 ret.[H2H]
R32Alon Elia (ISR)Gilad Tamar (WC) (ISR)6-2 7-6(4)[H2H]
R32Quentin Robert (1994) (2) ()Christoffer Solberg (SWE)6-2 6-0[H2H]
R32Yankel Zemel (ISR)Alexander Ovcharov (RUS)6-3 6-4[H2H]
R32Jordan Hasson (8) (ISR)Boris Pokotilov (RUS)6-4 7-6(4)[H2H]
R32Piotr Grynkowski (POL)Kento Yamada (q) (JPN)6-3 6-3[H2H]
R32Erik Crepaldi (7) (ITA)Roi Ginat (q) (ISR)6-1 6-0[H2H]
R32Noah Schachter (q) (USA)Andrea Picchione (q) (ITA)7-5 6-7(2) 7-6(3)[H2H]
R32Vladyslav Orlov (3) (UKR)Horst Rieder (q) (ITA)6-2 6-4[H2H]
Men's Doubles
FBen Jones (GBR)
Vladyslav Orlov (UKR)
Yannai Barkai (ISR)
Jordan Hasson (ISR)
7-6(4) 6-2
SFBen Jones (GBR)
Vladyslav Orlov (UKR)
Rikhardt Bierman (RSA)
Tom Hands ()
6-3 6-3
SFYannai Barkai (ISR)
Jordan Hasson (ISR)
Lior Goldenberg (ISR)
Yshai Oliel (ISR)
6-2 6-3
QFBen Jones (GBR)
Vladyslav Orlov (UKR)
Hod Cohen ()
Ido Zonder (ISR)
6-1 6-2
QFYannai Barkai (ISR)
Jordan Hasson (ISR)
Damien Bayard (FRA)
Hugo Schott (FRA)
6-2 6-2
QFLior Goldenberg (ISR)
Yshai Oliel (ISR)
Ugo Blanchet (FRA)
Quentin Robert (1994) ()
6-4 1-6 10-7
QFRikhardt Bierman (RSA)
Tom Hands ()
Shahar Elbaz (ISR)
Alon Elia (ISR)
2-6 6-4 10-5
R16Yannai Barkai (ISR)
Jordan Hasson (ISR)
Julian Bradley (IRL)
Or Ram-Harel (ISR)
4-6 6-4 12-10
R16Ugo Blanchet (FRA)
Quentin Robert (1994) ()
Piotr Grynkowski (POL)
Victor Gurevich (USA)
6-0 1-6 10-6
R16Lior Goldenberg (ISR)
Yshai Oliel (ISR)
Demetris Azoides (GRE)
Guy Dagan (ISR)
6-4 6-1
R16Rikhardt Bierman (RSA)
Tom Hands ()
Daniel Dudockin (ISR)
Daniel Torgovetsky ()
6-0 6-1
R16Shahar Elbaz (ISR)
Alon Elia (ISR)
Roee Benya (ISR)
Orel Ovil (ISR)
6-4 6-2
R16Hod Cohen ()
Ido Zonder (ISR)
Alexander Ovcharov (RUS)
Boris Pokotilov (RUS)
6-2 6-3
R16Ben Jones (GBR)
Vladyslav Orlov (UKR)
Jack Oswald (GBR)
Andrea Picchione (ITA)
6-2 6-1
R16Damien Bayard (FRA)
Hugo Schott (FRA)
Emmanuel Luria (ISR)
Nir Vodavoz (ISR)
6-4 6-1
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Horst Rieder (q) (ITA)Rikhardt Bierman (RSA)6-4 6-3[H2H]
Q1Gleb Blekher (q) (CAN)Ofek Amoyal (ISR)6-2 3-6 10-4[H2H]
Q1Roi Ginat (q) (ISR)Alexander Gaponenko (ISR)6-2 6-0[H2H]
Q1Andrea Picchione (q) (ITA)Nir Vodavoz (ISR)6-4 6-4[H2H]
Q1Noah Schachter (q) (USA)Noah Berry ()4-6 6-1 11-9[H2H]
Q1Yaron Guberman (q) (ISR)Aleksei Khomich (BLR)2-6 6-1 11-9[H2H]
Q1Kento Yamada (q) (JPN)Daniel Dudockin (ISR)3-6 6-1 10-8[H2H]
Q1Demetris Azoides (q) (GRE)Damien Bayard (FRA)6-4 5-7 10-5[H2H]
Q3Horst Rieder (q) (ITA)Shahar Gabay (ISR)6-0 1-0 ret.[H2H]
Q3Demetris Azoides (q) (GRE)Jack Oswald (GBR)6-2 6-3[H2H]
Q3Damien Bayard (FRA)Niv Zuckerman (ISR)6-3 7-6(6)[H2H]
Q3Daniel Dudockin (ISR)Guy Dagan (ISR)6-0 4-6 10-7[H2H]
Q3Kento Yamada (q) (JPN)Ben Jones (GBR)6-2 6-4[H2H]
Q3Yaron Guberman (q) (ISR)Omer Yeshaya (ISR)6-1 6-1[H2H]
Q3Rikhardt Bierman (RSA)Rotem Sobol ()2-6 6-2 10-6[H2H]
Q3Noah Schachter (q) (USA)Tom Hands ()6-2 6-2[H2H]
Q3Noah Berry ()Dor Wertheimer (ISR)6-2 6-4[H2H]
Q3Andrea Picchione (q) (ITA)Adam Levi (ISR)6-3 6-3[H2H]
Q3Nir Vodavoz (ISR)Victor Gurevich (USA)6-3 1-6 10-6[H2H]
Q3Alexander Gaponenko (ISR)Orel Ovil (ISR)6-3 6-2[H2H]
Q3Roi Ginat (q) (ISR)Saar Rogovski ()6-0 6-4[H2H]
Q3Gleb Blekher (q) (CAN)Hod Cohen ()6-1 6-0[H2H]
Q3Ofek Amoyal (ISR)Shay Bar Menahem ()6-2 6-3[H2H]
Q3Aleksei Khomich (BLR)Amit Cohen (ISR)6-3 6-1[H2H]