ATP M15 Monastir, Wk. 10 Draw (Men's) - 2020

Click Here To Join The M15 Monastir, Wk. 10 Discussion!


Share This...


M15 Monastir, Wk. 10 Event Details:

2020-03-02Hard
OutdoorTunisia
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Monastir, Wk. 10 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FBaptiste Crepatte (1) (FRA)Jonathan Eysseric (6) (FRA)7-6(1) 6-4[H2H]
SFBaptiste Crepatte (1) (FRA)Calvin Hemery (3) (FRA)5-0 ret.[H2H]
SFJonathan Eysseric (6) (FRA)Jeffrey Von Der Schulenburg ()7-5 6-2[H2H]
QFCalvin Hemery (3) (FRA)Tim Handel (q) ()6-2 6-4[H2H]
QFBaptiste Crepatte (1) (FRA)George Loffhagen (q) ()6-3 3-6 6-3[H2H]
QFJeffrey Von Der Schulenburg ()Michal Konecny (CZE)1-6 7-5 6-3[H2H]
QFJonathan Eysseric (6) (FRA)Enrico Dalla Valle (2) (ITA)7-5 6-2[H2H]
R16Michal Konecny (CZE)Luca Giacomini (ITA)7-5 7-6(6)[H2H]
R16Jeffrey Von Der Schulenburg ()Kirill Kivattsev (RUS)6-4 7-5[H2H]
R16Jonathan Eysseric (6) (FRA)Aziz Ouakaa (WC) (TUN)6-2 4-6 6-3[H2H]
R16Enrico Dalla Valle (2) (ITA)Dominik Boehler ()7-6(4) 6-2[H2H]
R16Calvin Hemery (3) (FRA)Ameur Ben Hassen (WC) (TUN)6-3 6-2[H2H]
R16Baptiste Crepatte (1) (FRA)Lorenzo Rottoli (ITA)6-3 6-2[H2H]
R16George Loffhagen (q) ()Louis Tessa (FRA)6-2 7-5[H2H]
R16Tim Handel (q) ()Anis Ghorbel (TUN)7-6(6) 6-0[H2H]
R32Luca Giacomini (ITA)Andres Haefele (WC) ()6-2 6-1[H2H]
R32Lorenzo Rottoli (ITA)Riccardo Maiga (SUI)4-6 6-3 6-4[H2H]
R32Dominik Boehler ()Lucas Krainer (AUT)6-2 6-1[H2H]
R32Jeffrey Von Der Schulenburg ()Vladimir Korolev (RUS)6-4 6-3[H2H]
R32Michal Konecny (CZE)Runhao Hua (8) (CHN)6-2 6-4[H2H]
R32Calvin Hemery (3) (FRA)Tom Pisane ()7-5 6-3[H2H]
R32Baptiste Crepatte (1) (FRA)Adil Kalyanpur (IND)6-0 7-5[H2H]
R32Aziz Ouakaa (WC) (TUN)Alberto Bronzetti (WC) (ITA)6-4 6-2[H2H]
R32Anis Ghorbel (TUN)Jose Fco. Vidal Azorin (5) (ESP)6-4 7-6(6)[H2H]
R32Kirill Kivattsev (RUS)Yecong He (4) (CHN)6-3 7-5[H2H]
R32Tim Handel (q) ()Takeru Yuzuki (q) ()6-3 4-6 6-3[H2H]
R32Louis Tessa (FRA)Manish Sureshkumar (7) (IND)3-6 6-3 6-4[H2H]
R32Ameur Ben Hassen (WC) (TUN)Maxence Broville (q) (FRA)6-4 7-6(5)[H2H]
R32George Loffhagen (q) ()Hugo Pontico (q) (FRA)6-1 2-6 6-3[H2H]
R32Enrico Dalla Valle (2) (ITA)Alexandr Binda (q) ()6-2 6-0[H2H]
R32Jonathan Eysseric (6) (FRA)Majed Kilani (TUN)6-2 1-6 6-3[H2H]
Men's Doubles
FAnis Ghorbel (TUN)
Louis Tessa (FRA)
Luca Giacomini (ITA)
Kirill Kivattsev (RUS)
6-1 6-2
SFLuca Giacomini (ITA)
Kirill Kivattsev (RUS)
Theo Arribage (FRA)
Maxence Broville (FRA)
7-6(3) 6-2
SFAnis Ghorbel (TUN)
Louis Tessa (FRA)
Majed Kilani (2) (TUN)
Vladimir Korolev (RUS)
3-6 7-5 10-6
QFLuca Giacomini (ITA)
Kirill Kivattsev (RUS)
Yecong He (1) (CHN)
Runhao Hua (CHN)
6-3 6-2
QFTheo Arribage (FRA)
Maxence Broville (FRA)
Alexandr Binda ()
Charles Minc (FRA)
6-3 6-4
QFAnis Ghorbel (TUN)
Louis Tessa (FRA)
Riccardo Maiga (3) (SUI)
Jose Fco. Vidal Azorin (ESP)
6-3 6-0
QFMajed Kilani (2) (TUN)
Vladimir Korolev (RUS)
Constantin Bittoun Kouzmine (FRA)
Aziz Ouakaa (TUN)
6-1 6-1
R16Theo Arribage (FRA)
Maxence Broville (FRA)
Aditya Vardhan Duddupudi (WC) ()
Nitin Gunduboina ()
6-0 6-1
R16Alexandr Binda ()
Charles Minc (FRA)
Adil Kalyanpur (4) (IND)
Manish Sureshkumar (IND)
6-3 5-7 10-5
R16Luca Giacomini (ITA)
Kirill Kivattsev (RUS)
Enrico Dalla Valle (ITA)
Leopold Zima (_GE)
6-4 7-5
R16Yecong He (1) (CHN)
Runhao Hua (CHN)
Michael-John Every ()
Tom Pisane ()
6-4 6-2
R16Majed Kilani (2) (TUN)
Vladimir Korolev (RUS)
Dominik Boehler ()
Tim Handel ()
6-2 6-0
R16Constantin Bittoun Kouzmine (FRA)
Aziz Ouakaa (TUN)
Rik Muller (WC) ()
Jesse Timmermans (NLD)
6-4 7-5
R16Riccardo Maiga (3) (SUI)
Jose Fco. Vidal Azorin (ESP)
Marco DE Rosa (WC) (ITA)
Alberto Martellato (ITA)
6-1 6-3
R16Anis Ghorbel (TUN)
Louis Tessa (FRA)
Baptiste Crepatte (FRA)
Hugo Pontico (FRA)
6-2 6-0
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Hugo Pontico (q) (FRA)Paras Dahiya (IND)6-2 6-7(2) 11-9[H2H]
Q1George Loffhagen (q) ()Theo Arribage (FRA)6-0 6-4[H2H]
Q1Alexandr Binda (q) ()Julien DE Cuyper (FRA)7-5 6-4[H2H]
Q1Takeru Yuzuki (q) ()Michael-John Every ()6-2 7-5[H2H]
Q1Tim Handel (q) ()Jesse Timmermans (NLD)6-2 6-2[H2H]
Q1Maxence Broville (q) (FRA)Masi Sarpola (FIN)6-1 7-6(5)[H2H]
Q2George Loffhagen (q) ()Constantin Bittoun Kouzmine (FRA)6-4 6-0[H2H]
Q2Hugo Pontico (q) (FRA)Babji Siva Atturu (IND)6-0 6-2[H2H]
Q2Paras Dahiya (IND)Ervin Haris Eminefendic (ITA)7-6(6) 6-3[H2H]
Q2Theo Arribage (FRA)Rik Muller ()6-3 6-7(13) 11-9[H2H]
Q2Alexandr Binda (q) ()Francesco Festini Mira ()6-1 6-1[H2H]
Q2Julien DE Cuyper (FRA)Alex Ganchev ()6-3 6-3[H2H]
Q2Michael-John Every ()Marco DE Rosa (ITA)6-3 3-6 10-1[H2H]
Q2Takeru Yuzuki (q) ()Savva Polukhin (RUS)6-4 6-3[H2H]
Q2Maxence Broville (q) (FRA)Shunsuke Nakagawa ()6-2 6-2[H2H]
Q2Jesse Timmermans (NLD)Leopold Zima (_GE)6-4 6-4[H2H]
Q2Masi Sarpola (FIN)Shuhei Okamura ()6-7(6) 6-2 10-6[H2H]
Q2Tim Handel (q) ()Dennis Dragomirov ()6-4 6-2[H2H]
Q3Julien DE Cuyper (FRA)Luke Issajenko (CAN)6-0 6-1[H2H]
Q3Alex Ganchev ()Evan Powell ()6-0 6-1[H2H]
Q3Theo Arribage (FRA)Socrates Leonardo Bousbouras Romero (CAN)6-4 6-2[H2H]
Q3Rik Muller ()Mohammed Affes (TUN)6-0 6-3[H2H]
Q3Constantin Bittoun Kouzmine (FRA)Nitin Gunduboina ()6-2 6-0[H2H]
Q3Ervin Haris Eminefendic (ITA)Denis Rogov (RUS)6-4 6-3[H2H]
Q3Paras Dahiya (IND)Alberto Martellato (ITA)6-1 6-2[H2H]
Q3Francesco Festini Mira ()Le Tian Wang ()6-1 6-1[H2H]
Q3Marco DE Rosa (ITA)Dharmil Shah ()4-6 6-3 10-6[H2H]
Q3Savva Polukhin (RUS)Dhakshineswar Suresh (IND)5-7 6-4 10-2[H2H]
Q3Takeru Yuzuki (q) ()Charles Minc (FRA)6-2 6-3[H2H]
Q3Shunsuke Nakagawa ()Filippo Piranomonte (ITA)6-4 6-2[H2H]
Q3Shuhei Okamura ()Bastian Alonso Utreras Santander ()6-1 6-2[H2H]
Q3Jesse Timmermans (NLD)Davide Carrara ()6-3 6-3[H2H]
Q3Masi Sarpola (FIN)Rishabdev Raman (IND)6-2 2-6 10-4[H2H]
Q3Dennis Dragomirov ()Louis Allen ()6-7(4) 6-4 10-4[H2H]
Q3Tim Handel (q) ()David Kim (KOR)6-4 6-3[H2H]
Q3Babji Siva Atturu (IND)Aditya Vardhan Duddupudi ()6-4 6-2[H2H]