ATP M15 Kiryat Shmona, Wk. 34 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Kiryat Shmona, Wk. 34 Discussion!


Share This...


M15 Kiryat Shmona, Wk. 34 Event Details:

2019-08-19Hard
OutdoorIsrael
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Kiryat Shmona, Wk. 34 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FAlessandro Bega (1) (ITA)Marat Deviatiarov (PR) (UKR)6-2 1-6 6-4[H2H]
SFAlessandro Bega (1) (ITA)Francesco Vilardo (3) (ITA)6-2 6-2[H2H]
SFMarat Deviatiarov (PR) (UKR)Marsel Ilhan (5) (TUR)5-7 6-4 6-3[H2H]
QFMarat Deviatiarov (PR) (UKR)Giorgio Ricca (4) (ITA)2-6 7-6(7) 6-1[H2H]
QFAlessandro Bega (1) (ITA)Riccardo Maiga (6) (SUI)6-4 4-0 ret.[H2H]
QFFrancesco Vilardo (3) (ITA)Alexander Gaponenko (WC) (ISR)6-3 6-4[H2H]
QFMarsel Ilhan (5) (TUR)Yankel Zemel (ISR)7-5 6-2[H2H]
R16Marat Deviatiarov (PR) (UKR)Andrej Glvac (q) (SVK)6-0 6-2[H2H]
R16Francesco Vilardo (3) (ITA)Yair Sarouk (WC) (ISR)6-3 6-0[H2H]
R16Alessandro Bega (1) (ITA)James Ibrahim (q) (AUS)6-2 6-1[H2H]
R16Yankel Zemel (ISR)Takuto Niki (2) (JPN)3-6 7-6(6) 7-6(4)[H2H]
R16Alexander Gaponenko (WC) (ISR)Alon Elia (ISR)7-5 6-3[H2H]
R16Giorgio Ricca (4) (ITA)Sahar Simon (WC) (ISR)6-3 7-5[H2H]
R16Marsel Ilhan (5) (TUR)Markus Schultz (SWE)7-6(2) 6-3[H2H]
R16Riccardo Maiga (6) (SUI)Gilad Tamar (q) (ISR)6-0 6-3[H2H]
R32Marat Deviatiarov (PR) (UKR)Andrea Picchione (ITA)6-2 7-5[H2H]
R32Giorgio Ricca (4) (ITA)Ofek Amoyal (q) (ISR)6-1 6-0[H2H]
R32Marsel Ilhan (5) (TUR)Or Ram-Harel (ISR)6-4 6-1[H2H]
R32Alexander Gaponenko (WC) (ISR)Alexis Canter (8) (GBR)6-4 6-2[H2H]
R32Francesco Vilardo (3) (ITA)Ran Amar (q) (ISR)6-4 6-3[H2H]
R32Alessandro Bega (1) (ITA)Jesse Ross (q) (USA)6-2 6-1[H2H]
R32Yankel Zemel (ISR)Conor Berg (USA)2-6 7-5 7-6(5)[H2H]
R32Alon Elia (ISR)Skyler Butts (HKG)6-1 6-4[H2H]
R32Riccardo Maiga (6) (SUI)Daniel Dudockin (q) (ISR)6-3 6-0[H2H]
R32James Ibrahim (q) (AUS)Shahar Elbaz (ISR)6-2 6-3[H2H]
R32Gilad Tamar (q) (ISR)Jordan Hasson (ISR)6-4 6-4[H2H]
R32Markus Schultz (SWE)Samuel Beren (WC) (USA)2-6 7-6(4) 6-1[H2H]
R32Takuto Niki (2) (JPN)Roi Ginat (q) (ISR)7-6(4) 4-6 6-4[H2H]
R32Sahar Simon (WC) (ISR)Piotr Grynkowski (POL)3-6 6-4 7-5[H2H]
R32Andrej Glvac (q) (SVK)Constantin Bittoun Kouzmine (7) (FRA)6-3 6-2[H2H]
R32Yair Sarouk (WC) (ISR)Preston Brown (USA)6-4 5-7 6-4[H2H]
Men's Doubles
FFederico Bertuccioli (ITA)
Andrea Picchione (ITA)
Marat Deviatiarov (UKR)
Takuto Niki (JPN)
4-6 6-4 14-12
SFMarat Deviatiarov (UKR)
Takuto Niki (JPN)
Skyler Butts (HKG)
Markus Schultz (SWE)
7-6(2) 6-3
SFFederico Bertuccioli (ITA)
Andrea Picchione (ITA)
Alessandro Bega (ITA)
Francesco Vilardo (ITA)
6-4 6-4
QFMarat Deviatiarov (UKR)
Takuto Niki (JPN)
Ran Amar (ISR)
Roee Benya (ISR)
6-4 6-1
QFAlessandro Bega (ITA)
Francesco Vilardo (ITA)
Andrej Glvac (SVK)
Jesse Ross (USA)
6-1 3-6 10-8
QFFederico Bertuccioli (ITA)
Andrea Picchione (ITA)
Yair Sarouk (ISR)
Sahar Simon (ISR)
7-5 6-2
QFSkyler Butts (HKG)
Markus Schultz (SWE)
Constantin Bittoun Kouzmine (FRA)
Alexis Canter (GBR)
6-2 6-4
R16Alessandro Bega (ITA)
Francesco Vilardo (ITA)
Samuel Beren (USA)
Emmanuel Luria (ISR)
6-3 6-1
R16Yair Sarouk (ISR)
Sahar Simon (ISR)
Riccardo Maiga (SUI)
Giorgio Ricca (ITA)
7-6(3) 6-3
R16Federico Bertuccioli (ITA)
Andrea Picchione (ITA)
Shahar Elbaz (ISR)
Yankel Zemel (ISR)
6-3 6-3
R16Skyler Butts (HKG)
Markus Schultz (SWE)
Amit Kakon (ISR)
Ido Zonder (ISR)
6-4 6-4
R16Constantin Bittoun Kouzmine (FRA)
Alexis Canter (GBR)
Preston Brown (USA)
Jordan Hasson (ISR)
7-5 6-1
R16Ran Amar (ISR)
Roee Benya (ISR)
Shahar Gabay (ISR)
Apuroop Patlolla Reddy ()
6-0 6-1
R16Marat Deviatiarov (UKR)
Takuto Niki (JPN)
Conor Berg (USA)
Piotr Grynkowski (POL)
6-3 6-3
R16Andrej Glvac (SVK)
Jesse Ross (USA)
Nir Vodavoz (ISR)
Omer Yeshaya (ISR)
6-1 7-5
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Jesse Ross (q) (USA)Yaron Guberman (ISR)6-3 6-4[H2H]
Q1Ran Amar (q) (ISR)Dor Wertheimer (ISR)6-4 3-6 12-10[H2H]
Q1Ofek Amoyal (q) (ISR)Roee Benya (ISR)6-1 4-6 11-9[H2H]
Q1Daniel Dudockin (q) (ISR)Apuroop Patlolla Reddy ()6-4 7-5[H2H]
Q1James Ibrahim (q) (AUS)Nir Vodavoz (ISR)6-4 6-4[H2H]
Q1Gilad Tamar (q) (ISR)Rotem Sobol ()6-3 7-5[H2H]
Q1Andrej Glvac (q) (SVK)Berk Ilkel (_TU)6-4 6-3[H2H]
Q1Roi Ginat (q) (ISR)Emmanuel Luria (ISR)6-3 6-2[H2H]
Q3Apuroop Patlolla Reddy ()Amit Kakon (ISR)6-3 6-4[H2H]
Q3Emmanuel Luria (ISR)Eduardo Cohen (ISR)3-6 6-3 10-5[H2H]
Q3Roee Benya (ISR)Amit Cohen (ISR)6-2 6-3[H2H]
Q3Dor Wertheimer (ISR)Itay Shpindler (ISR)6-2 6-1[H2H]
Q3Ran Amar (q) (ISR)Guy Dagan (ISR)6-1 6-1[H2H]
Q3Berk Ilkel (_TU)Omer Yeshaya (ISR)6-2 6-4[H2H]
Q3Daniel Dudockin (q) (ISR)Daniel Hiddleson (MEX)6-2 6-3[H2H]
Q3Yaron Guberman (ISR)Asaf Friedler (ISR)7-6(6) 4-6 10-5[H2H]
Q3Nir Vodavoz (ISR)Daniel Gageav ()6-2 6-2[H2H]
Q3Rotem Sobol ()Mattan Kermish ()6-0 6-3[H2H]
Q3Ofek Amoyal (q) (ISR)Shay Bar Menahem ()6-1 6-3[H2H]
Q3Roi Ginat (q) (ISR)Shahar Gabay (ISR)6-4 6-1[H2H]
Q3Jesse Ross (q) (USA)Ido Zonder (ISR)6-4 6-0[H2H]
Q3James Ibrahim (q) (AUS)Federico Bertuccioli (ITA)1-6 7-6(2) 10-2[H2H]
Q3Gilad Tamar (q) (ISR)Daniel Sela ()6-2 6-1[H2H]
Q3Andrej Glvac (q) (SVK)Eitan Dray (ISR)6-0 6-1[H2H]