ATP M15 Irpin, Wk. 22 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Irpin, Wk. 22 Discussion!


Share This...


M15 Irpin, Wk. 22 Event Details:

2019-05-27Clay
OutdoorUkraine
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Irpin, Wk. 22 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FDenis Yevseyev (1) (KAZ)Arnaud Bovy (JR) ()6-1 6-3[H2H]
SFDenis Yevseyev (1) (KAZ)Bogdan Bobrov (6) (RUS)6-2 6-1[H2H]
SFArnaud Bovy (JR) ()Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)7-6(7) 6-3[H2H]
QFArnaud Bovy (JR) ()Karl Friberg (5) (SWE)6-2 6-2[H2H]
QFBogdan Bobrov (6) (RUS)Yan Bondarevskiy (RUS)6-3 4-6 6-0[H2H]
QFDenis Yevseyev (1) (KAZ)Oleg Prihodko (UKR)6-4 6-4[H2H]
QFDostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)Artem Smirnov (2) (UKR)5-4 ret.[H2H]
R16Artem Smirnov (2) (UKR)Vitaliy Sachko (q) (UKR)6-1 ret.[H2H]
R16Arnaud Bovy (JR) ()Oleksii Krutykh (UKR)6-3 6-4[H2H]
R16Karl Friberg (5) (SWE)Pavel Shumeiko (JR) ()6-2 6-1[H2H]
R16Bogdan Bobrov (6) (RUS)Nikita Mashtakov (q) (UKR)6-4 5-7 7-6(2)[H2H]
R16Denis Yevseyev (1) (KAZ)Kristjan Tamm (q) (EST)7-6(4) 6-2[H2H]
R16Yan Bondarevskiy (RUS)Oleg Dolgosheyev (UKR)7-5 6-3[H2H]
R16Oleg Prihodko (UKR)Sagadat Ayap (KAZ)6-3 6-3[H2H]
R16Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)Benjamin Dhoe (7) (BEL)6-2 6-2[H2H]
R32Bogdan Bobrov (6) (RUS)Vladyslav Gorodynskyi (q) (UKR)6-4 6-3[H2H]
R32Vitaliy Sachko (q) (UKR)Tomas Liska (q) (SVK)1-6 7-5 6-3[H2H]
R32Artem Smirnov (2) (UKR)Peter Goldsteiner (AUT)4-6 6-4 6-1[H2H]
R32Nikita Mashtakov (q) (UKR)Vitalii Shcherba (WC) (UKR)6-3 7-5[H2H]
R32Oleg Dolgosheyev (UKR)Andrii Gryniuk (WC) (UKR)6-2 6-1[H2H]
R32Oleksii Krutykh (UKR)George Tsivadze (GEO)7-6(5) 6-1[H2H]
R32Pavel Shumeiko (JR) ()Matvey Minin (RUS)6-4 2-6 6-4[H2H]
R32Sagadat Ayap (KAZ)Richard Zusman (WC) (USA)6-1 6-4[H2H]
R32Karl Friberg (5) (SWE)Denis Parshutin (WC) (UKR)6-1 6-2[H2H]
R32Yan Bondarevskiy (RUS)Michael Zhu (3) (USA)6-3 6-2[H2H]
R32Oleg Prihodko (UKR)Naoki Tajima (8) (JPN)6-0 6-1[H2H]
R32Denis Yevseyev (1) (KAZ)Dmytro Kamynin (q) (UKR)6-2 3-6 6-2[H2H]
R32Arnaud Bovy (JR) ()Alessandro Petrone (4) (ITA)6-1 6-4[H2H]
R32Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)Fabio Coelho (q) (POL)7-6(4) 4-6 6-3[H2H]
R32Kristjan Tamm (q) (EST)Vladimir Ivanov (EST)4-6 6-3 6-4[H2H]
R32Benjamin Dhoe (7) (BEL)Saida'lo Saidkarimov (UZB)6-2 7-6(5)[H2H]
Men's Doubles
FGeorgii Kravchenko (UKR)
Oleg Prihodko (UKR)
Piotr Matuszewski (POL)
Michael Zhu (USA)
6-3 6-2
SFPiotr Matuszewski (POL)
Michael Zhu (USA)
Andrii Gryniuk (UKR)
Anatoliy Petrenko (UKR)
6-2 6-1
SFGeorgii Kravchenko (UKR)
Oleg Prihodko (UKR)
Naoki Tajima (JPN)
Kristjan Tamm (EST)
6-2 6-3
QFNaoki Tajima (JPN)
Kristjan Tamm (EST)
Yan Bondarevskiy (RUS)
Matvey Minin (RUS)
6-4 4-6 11-9
QFGeorgii Kravchenko (UKR)
Oleg Prihodko (UKR)
Sagadat Ayap (KAZ)
Vladimir Ivanov (EST)
6-1 6-4
QFPiotr Matuszewski (POL)
Michael Zhu (USA)
Oleksii Krutykh (UKR)
Saida'lo Saidkarimov (UZB)
7-6(5) 6-1
QFAndrii Gryniuk (UKR)
Anatoliy Petrenko (UKR)
Artem Smirnov (UKR)
Richard Zusman (USA)
w/o
R16Sagadat Ayap (KAZ)
Vladimir Ivanov (EST)
Fabio Coelho (POL)
Mateusz Terczynski (POL)
7-6(3) 6-2
R16Yan Bondarevskiy (RUS)
Matvey Minin (RUS)
Demian Hulyanich ()
Vasil Yehorov (UKR)
6-4 7-5
R16Naoki Tajima (JPN)
Kristjan Tamm (EST)
Karl Friberg (SWE)
Sam Taylor (SWE)
w/o
R16Andrii Gryniuk (UKR)
Anatoliy Petrenko (UKR)
Vladyslav Lobak (UKR)
Mykhailo Nosenko ()
7-5 6-3
R16Artem Smirnov (UKR)
Richard Zusman (USA)
Benjamin Dhoe (BEL)
Peter Goldsteiner (AUT)
6-4 6-3
R16Piotr Matuszewski (POL)
Michael Zhu (USA)
Bogdan Bobrov (RUS)
Nikita Mashtakov (UKR)
w/o
R16Oleksii Krutykh (UKR)
Saida'lo Saidkarimov (UZB)
Grigoriy Lomakin (KAZ)
George Tsivadze (GEO)
7-5 6-3
R16Georgii Kravchenko (UKR)
Oleg Prihodko (UKR)
Oleg Dolgosheyev (UKR)
Dmytro Kamynin (UKR)
6-3 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Fabio Coelho (q) (POL)Georgii Kravchenko (UKR)3-6 6-4 10-7[H2H]
Q1Nikita Mashtakov (q) (UKR)Vladyslav Lobak (UKR)6-3 6-0[H2H]
Q1Kristjan Tamm (q) (EST)Timur Maulenov (KAZ)6-0 6-0[H2H]
Q1Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)Aliaksandr Liaonenka (BLR)6-3 6-4[H2H]
Q1Tomas Liska (q) (SVK)Federico Campana ()6-0 6-2[H2H]
Q1Dmytro Kamynin (q) (UKR)Aleksei Khomich (BLR)6-2 4-6 10-7[H2H]
Q1Vladyslav Gorodynskyi (q) (UKR)Piotr Matuszewski (POL)2-6 7-6(5) 15-13[H2H]
Q1Vitaliy Sachko (q) (UKR)Mateusz Terczynski (POL)6-2 6-2[H2H]
Q3Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)Aleksandr Bulitski ()6-0 6-2[H2H]
Q3Timur Maulenov (KAZ)Volodymyr Malakhov (UKR)6-3 7-5[H2H]
Q3Kristjan Tamm (q) (EST)Federico Bertuccioli (ITA)6-4 6-2[H2H]
Q3Vladyslav Lobak (UKR)Michal Mikula (POL)6-4 6-2[H2H]
Q3Nikita Mashtakov (q) (UKR)Dzianis Zharyn (BLR)6-2 6-3[H2H]
Q3Fabio Coelho (q) (POL)Nikita Repkin (UKR)6-1 6-2[H2H]
Q3Aliaksandr Liaonenka (BLR)Sam Taylor (SWE)6-0 5-7 10-0[H2H]
Q3Federico Campana ()Grigoriy Lomakin (KAZ)2-6 6-4 10-7[H2H]
Q3Tomas Liska (q) (SVK)Daniil Strelchenko (UKR)6-0 6-3[H2H]
Q3Dmytro Kamynin (q) (UKR)Anatoliy Petrenko (UKR)6-3 6-2[H2H]
Q3Aleksei Khomich (BLR)Oleksandr Kokkin ()4-6 6-1 10-5[H2H]
Q3Vladyslav Gorodynskyi (q) (UKR)Martin Borisiouk (BLR)6-7(6) 6-4 10-7[H2H]
Q3Piotr Matuszewski (POL)Demian Hulyanich ()6-3 6-2[H2H]
Q3Vitaliy Sachko (q) (UKR)Adam Bronka (AUS)6-1 6-1[H2H]
Q3Mateusz Terczynski (POL)Nikita Revin (UKR)6-1 6-0[H2H]
Q3Georgii Kravchenko (UKR)Beibit Zhukayev (KAZ)7-5 7-5[H2H]