ATP M15 Irpin, Wk. 21 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Irpin, Wk. 21 Discussion!


Share This...


M15 Irpin, Wk. 21 Event Details:

2019-05-20Clay
OutdoorUkraine
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Irpin, Wk. 21 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FArtem Smirnov (3) (UKR)Vladyslav Orlov (UKR)6-2 6-3[H2H]
SFArtem Smirnov (3) (UKR)Denis Yevseyev (1) (KAZ)6-4 2-6 6-1[H2H]
SFVladyslav Orlov (UKR)Oleg Dolgosheyev (UKR)6-1 6-1[H2H]
QFOleg Dolgosheyev (UKR)Tomas Liska (q) (SVK)1-6 7-6(5) 6-2[H2H]
QFVladyslav Orlov (UKR)Nikita Mashtakov (q) (UKR)6-4 6-2[H2H]
QFArtem Smirnov (3) (UKR)Kristjan Tamm (q) (EST)6-0 6-4[H2H]
QFDenis Yevseyev (1) (KAZ)Karl Friberg (SWE)6-4 6-1[H2H]
R16Oleg Dolgosheyev (UKR)Dmytro Kamynin (q) (UKR)6-3 3-0 ret.[H2H]
R16Vladyslav Orlov (UKR)Jordan Correia Passos Do Carmo (4) (BRA)0-6 6-4 6-4[H2H]
R16Tomas Liska (q) (SVK)Oleg Prihodko (UKR)0-6 6-4 6-3[H2H]
R16Denis Yevseyev (1) (KAZ)Denis Parshutin (WC) (UKR)6-4 6-1[H2H]
R16Nikita Mashtakov (q) (UKR)Adrian Andrzejczuk (q) (POL)6-3 6-4[H2H]
R16Artem Smirnov (3) (UKR)Grigoriy Lomakin (q) (KAZ)6-3 6-4[H2H]
R16Karl Friberg (SWE)Vladimir Ivanov (EST)6-3 6-2[H2H]
R16Kristjan Tamm (q) (EST)Luke Johnson (AUS)4-6 6-3 6-3[H2H]
R32Oleg Dolgosheyev (UKR)Peter Goldsteiner (AUT)4-6 6-1 6-3[H2H]
R32Luke Johnson (AUS)Maxime Pauwels (7) (BEL)6-1 6-0[H2H]
R32Artem Smirnov (3) (UKR)Aleksandr Bulitski (q) ()6-4 7-5[H2H]
R32Oleg Prihodko (UKR)Davide Galoppini (6) (ITA)6-4 6-4[H2H]
R32Vladimir Ivanov (EST)Claudio Fortuna (8) (ITA)6-3 6-1[H2H]
R32Karl Friberg (SWE)Mykhailo Nosenko (WC) ()6-0 6-0[H2H]
R32Denis Yevseyev (1) (KAZ)Yan Bondarevskiy (RUS)6-3 6-3[H2H]
R32Jordan Correia Passos Do Carmo (4) (BRA)Bogdan Bobrov (RUS)5-7 6-1 6-3[H2H]
R32Vladyslav Orlov (UKR)Vitalii Shcherba (WC) (UKR)6-4 3-6 7-6(4)[H2H]
R32Grigoriy Lomakin (q) (KAZ)Kacper Zuk (POL)5-7 7-6(4) 6-2[H2H]
R32Denis Parshutin (WC) (UKR)Richard Zusman (WC) (USA)7-6(1) 6-4[H2H]
R32Kristjan Tamm (q) (EST)Sam Taylor (q) (SWE)6-4 7-6(2)[H2H]
R32Adrian Andrzejczuk (q) (POL)Michael Zhu (5) (USA)6-1 6-4[H2H]
R32Nikita Mashtakov (q) (UKR)Naoki Tajima (JPN)6-0 7-6(3)[H2H]
R32Tomas Liska (q) (SVK)Pavel Shumeiko (JR) ()7-6(2) 6-3[H2H]
R32Dmytro Kamynin (q) (UKR)Daniel Michalski (2) (POL)6-2 0-6 7-6(4)[H2H]
Men's Doubles
FOleg Dolgosheyev (UKR)
Dmytro Kamynin (UKR)
Luke Johnson (AUS)
Vladyslav Orlov (UKR)
6-3 7-5
SFLuke Johnson (AUS)
Vladyslav Orlov (UKR)
Grigoriy Lomakin (KAZ)
George Tsivadze (GEO)
3-6 7-6(4) 10-6
SFOleg Dolgosheyev (UKR)
Dmytro Kamynin (UKR)
Karl Friberg (SWE)
Sam Taylor (SWE)
6-3 6-2
QFLuke Johnson (AUS)
Vladyslav Orlov (UKR)
Naoki Tajima (JPN)
Kristjan Tamm (EST)
6-1 6-1
QFOleg Dolgosheyev (UKR)
Dmytro Kamynin (UKR)
Bogdan Bobrov (RUS)
Denis Yevseyev (KAZ)
6-3 6-2
QFKarl Friberg (SWE)
Sam Taylor (SWE)
Artem Smirnov (UKR)
Richard Zusman (USA)
w/o
QFGrigoriy Lomakin (KAZ)
George Tsivadze (GEO)
Tomas Liska (SVK)
Vitalii Shcherba (UKR)
5-7 7-6(5) 10-4
R16Bogdan Bobrov (RUS)
Denis Yevseyev (KAZ)
Andrii Gryniuk (UKR)
Anatoliy Petrenko (UKR)
6-2 5-7 10-5
R16Artem Smirnov (UKR)
Richard Zusman (USA)
Sagadat Ayap (KAZ)
Vladimir Ivanov (EST)
3-6 6-3 10-8
R16Karl Friberg (SWE)
Sam Taylor (SWE)
Nikita Mashtakov (UKR)
Pavel Shumeiko ()
6-4 6-3
R16Grigoriy Lomakin (KAZ)
George Tsivadze (GEO)
Fabio Coelho (POL)
Peter Goldsteiner (AUT)
6-3 6-4
R16Tomas Liska (SVK)
Vitalii Shcherba (UKR)
Vladyslav Gorodynskyi (UKR)
Volodymyr Malakhov (UKR)
6-1 6-3
R16Naoki Tajima (JPN)
Kristjan Tamm (EST)
Oleksii Krutykh (UKR)
Mykhailo Nosenko ()
6-2 6-2
R16Luke Johnson (AUS)
Vladyslav Orlov (UKR)
Claudio Fortuna (ITA)
Michael Zhu (USA)
6-1 6-1
R16Oleg Dolgosheyev (UKR)
Dmytro Kamynin (UKR)
Yan Bondarevskiy (RUS)
Jordan Correia Passos Do Carmo (BRA)
6-2 7-6(2)
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Tomas Liska (q) (SVK)Saida'lo Saidkarimov (UZB)6-1 6-3[H2H]
Q1Nikita Mashtakov (q) (UKR)Aliaksandr Liaonenka (BLR)6-4 6-0[H2H]
Q1Kristjan Tamm (q) (EST)Vitaliy Sachko (UKR)7-6(7) 6-7(3) 10-4[H2H]
Q1Dmytro Kamynin (q) (UKR)Sagadat Ayap (KAZ)6-4 6-3[H2H]
Q1Aleksandr Bulitski (q) ()Georgii Kravchenko (UKR)5-7 7-6(4) 10-6[H2H]
Q1Sam Taylor (q) (SWE)Michal Mikula (POL)6-3 6-4[H2H]
Q1Adrian Andrzejczuk (q) (POL)Fabio Coelho (POL)7-5 6-4[H2H]
Q1Grigoriy Lomakin (q) (KAZ)George Tsivadze (GEO)6-7(14) 6-4 10-5[H2H]
Q3Saida'lo Saidkarimov (UZB)Alessandro Procopio (ITA)7-5 6-4[H2H]
Q3Grigoriy Lomakin (q) (KAZ)Vladyslav Gorodynskyi (UKR)7-5 6-2[H2H]
Q3George Tsivadze (GEO)Anatoliy Petrenko (UKR)6-2 6-1[H2H]
Q3Fabio Coelho (POL)Daniil Strelchenko (UKR)6-4 7-6(5)[H2H]
Q3Adrian Andrzejczuk (q) (POL)Andrii Gryniuk (UKR)6-0 6-1[H2H]
Q3Michal Mikula (POL)Nikita Alosha Ushakov ()6-3 6-0[H2H]
Q3Tomas Liska (q) (SVK)Samuel Puskar (SVK)6-2 ret.[H2H]
Q3Georgii Kravchenko (UKR)Dostanbek Tashbulatov (KAZ)6-1 6-1[H2H]
Q3Aleksandr Bulitski (q) ()Volodymyr Malakhov (UKR)6-2 6-1[H2H]
Q3Sagadat Ayap (KAZ)Egor Matvievici (MDA)6-4 6-3[H2H]
Q3Dmytro Kamynin (q) (UKR)Daniil Tsebrenko (UKR)6-2 6-2[H2H]
Q3Kristjan Tamm (q) (EST)Adam Bronka (AUS)6-2 6-1[H2H]
Q3Vitaliy Sachko (UKR)Dzianis Zharyn (BLR)6-2 6-4[H2H]
Q3Nikita Mashtakov (q) (UKR)Beibit Zhukayev (KAZ)6-4 7-5[H2H]
Q3Aliaksandr Liaonenka (BLR)Nikita Revin (UKR)5-7 6-2 10-7[H2H]
Q3Sam Taylor (q) (SWE)Oleksii Krutykh (UKR)6-4 1-6 10-7[H2H]