ATP M15 Chornomorsk, Wk. 35 Draw (Men's) - 2021

Click Here To Join The M15 Chornomorsk, Wk. 35 Discussion!


Share This...


M15 Chornomorsk, Wk. 35 Event Details:

2021-08-30Clay
OutdoorUkraine
Seeds:
View Past Years Draws: 2021  2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Chornomorsk, Wk. 35 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FIllya Beloborodko (UKR)Ilya Snitari ()7-6(3) 7-6(6)[H2H]
SFIlya Snitari ()Denis Yevseyev (1q) (KAZ)w/o[H2H]
SFIllya Beloborodko (UKR)Yan Bondarevskiy (5) (RUS)3-6 6-4 6-3[H2H]
QFDenis Yevseyev (1q) (KAZ)Oleg Prihodko (8) (UKR)6-3 7-6(8)[H2H]
QFIlya Snitari ()Federico Campana (q) ()6-2 6-1[H2H]
QFIllya Beloborodko (UKR)Artem Podorozhnyi (q) ()6-1 7-6(2)[H2H]
QFYan Bondarevskiy (5) (RUS)Julius Tverijonas (LAT)6-2 6-3[H2H]
R16Denis Yevseyev (1q) (KAZ)Gabriele Maria Noce (ITA)6-0 6-4[H2H]
R16Oleg Prihodko (8) (UKR)Tommaso Compagnucci (ITA)6-0 7-6(7)[H2H]
R16Ilya Snitari ()Aleksandr Braynin (UKR)2-6 6-1 6-2[H2H]
R16Federico Campana (q) ()Maik Steiner (LL) ()7-5 2-6 6-3[H2H]
R16Artem Podorozhnyi (q) ()Dostanbek Tashbulatov (KAZ)6-4 3-6 6-3[H2H]
R16Illya Beloborodko (UKR)Clement Tabur (4) (FRA)5-7 6-3 6-0[H2H]
R16Yan Bondarevskiy (5) (RUS)Filip Pieczonka ()6-2 6-2[H2H]
R16Julius Tverijonas (LAT)Roman Boychuk (q) (UKR)6-2 6-2[H2H]
R32Denis Yevseyev (1q) (KAZ)Danyil Fedorov (WC) ()6-0 6-0[H2H]
R32Gabriele Maria Noce (ITA)Artem Smirnov (UKR)6-4 6-7(7) 7-5[H2H]
R32Tommaso Compagnucci (ITA)Grigoriy Lomakin (KAZ)7-6(2) 4-6 6-2[H2H]
R32Oleg Prihodko (8) (UKR)Vlad Andrei Dancu (ROU)6-3 6-1[H2H]
R32Aleksandr Braynin (UKR)Vladyslav Manafov (3) (UKR)7-6(2) 7-6(1)[H2H]
R32Ilya Snitari ()Koray Kirci (TUR)6-1 7-5[H2H]
R32Maik Steiner (LL) ()Baran Cengiz ()6-3 3-1 ret.[H2H]
R32Federico Campana (q) ()Vladimir Ivanov (6) (EST)6-4 6-3[H2H]
R32Artem Podorozhnyi (q) ()Nikita Mashtakov (7) (UKR)7-6(7) 4-1 ret.[H2H]
R32Dostanbek Tashbulatov (KAZ)Richard Zusman (WC) (USA)7-6(4) 7-5[H2H]
R32Illya Beloborodko (UKR)Lev Levyatov (WC) ()6-2 6-1[H2H]
R32Clement Tabur (4) (FRA)Timur Mukhtarulin (WC) ()6-2 7-5[H2H]
R32Yan Bondarevskiy (5) (RUS)Ainius Sabaliauskas (q) ()7-5 6-2[H2H]
R32Filip Pieczonka ()Nicolo Pozzani (q) ()6-3 6-2[H2H]
R32Julius Tverijonas (LAT)Beibit Zhukayev (KAZ)6-1 6-2[H2H]
R32Roman Boychuk (q) (UKR)Georgii Kravchenko (2) (UKR)6-3 6-0[H2H]
Men's Doubles
FGrigoriy Lomakin (1) (KAZ)
Vladyslav Manafov (UKR)
Yan Bondarevskiy (2) (RUS)
Oleg Prihodko (UKR)
7-6(5) 4-6 10-8
SFGrigoriy Lomakin (1) (KAZ)
Vladyslav Manafov (UKR)
Anatoliy Petrenko (UKR)
Maik Steiner ()
7-6(6) 7-6(4)
SFYan Bondarevskiy (2) (RUS)
Oleg Prihodko (UKR)
Federico Campana ()
Gabriele Maria Noce (ITA)
6-2 6-0
QFGrigoriy Lomakin (1) (KAZ)
Vladyslav Manafov (UKR)
Baran Cengiz ()
Saba Purtseladze ()
w/o
QFAnatoliy Petrenko (UKR)
Maik Steiner ()
Nikita Mashtakov (4) (UKR)
Clement Tabur (FRA)
w/o
QFFederico Campana ()
Gabriele Maria Noce (ITA)
Lev Levyatov (WC) ()
Artem Smirnov (UKR)
2-6 6-4 10-7
QFYan Bondarevskiy (2) (RUS)
Oleg Prihodko (UKR)
Ainius Sabaliauskas ()
Julius Tverijonas (LAT)
6-4 6-1
R16Grigoriy Lomakin (1) (KAZ)
Vladyslav Manafov (UKR)
Vlad Andrei Dancu (ROU)
Simonas Zukauskas (LTU)
6-7(5) 6-2 10-7
R16Baran Cengiz ()
Saba Purtseladze ()
Denis Milchenko (WC) (UKR)
Mykyta Shurubura ()
6-2 7-5
R16Nikita Mashtakov (4) (UKR)
Clement Tabur (FRA)
Cengiz AKSU (TUN)
Koray Kirci (TUR)
6-2 6-2
R16Anatoliy Petrenko (UKR)
Maik Steiner ()
Tommaso Compagnucci (ITA)
Matteo Marfia (ITA)
6-3 6-1
R16Federico Campana ()
Gabriele Maria Noce (ITA)
Yurii Dets (WC) ()
Igor Dudun (UKR)
6-1 6-2
R16Lev Levyatov (WC) ()
Artem Smirnov (UKR)
Timur Khabibulin (3) ()
Beibit Zhukayev (KAZ)
1-1 ret.
R16Ainius Sabaliauskas ()
Julius Tverijonas (LAT)
Ilya Snitari ()
Dostanbek Tashbulatov (KAZ)
6-3 6-3
R16Yan Bondarevskiy (2) (RUS)
Oleg Prihodko (UKR)
Aleksandr Braynin (UKR)
Georgii Kravchenko (UKR)
6-4 5-7 10-5
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Denis Yevseyev (1q) (KAZ)Alessio Zanotti ()6-1 6-3[H2H]
Q1Roman Boychuk (q) (UKR)Vasil Yehorov (UKR)6-2 6-1[H2H]
Q1Nicolo Pozzani (q) ()Saba Purtseladze ()0-6 6-1 10-6[H2H]
Q1Artem Podorozhnyi (q) ()Mathieu Scaglia (FRA)7-5 3-6 10-3[H2H]
Q1Ainius Sabaliauskas (q) ()Maik Steiner (LL) ()5-7 7-6(3) 10-4[H2H]
Q1Federico Campana (q) ()Simonas Zukauskas (LTU)6-3 6-3[H2H]
Q2Denis Yevseyev (1q) (KAZ)Illya Sarafyn ()6-4 3-6 10-5[H2H]
Q2Alessio Zanotti ()Oleksandr Bielinskyi (UKR)6-2 6-2[H2H]
Q2Roman Boychuk (q) (UKR)Anatoliy Petrenko (UKR)6-2 6-2[H2H]
Q2Vasil Yehorov (UKR)Illya Maksymchuk ()6-3 6-0[H2H]
Q2Saba Purtseladze ()Artem Hrashchenkov ()6-1 6-0[H2H]
Q2Nicolo Pozzani (q) ()Davide Gabrielli ()6-2 6-3[H2H]
Q2Mathieu Scaglia (FRA)Mykhailo Mossur ()6-4 6-2[H2H]
Q2Artem Podorozhnyi (q) ()Svyatoslav Ilnytskyy ()6-3 6-4[H2H]
Q2Maik Steiner (LL) ()Myroslav Bondar ()6-4 6-0[H2H]
Q2Ainius Sabaliauskas (q) ()Alexey Dubinin (RUS)6-1 6-1[H2H]
Q2Simonas Zukauskas (LTU)Kaya Arinc ()6-4 6-2[H2H]
Q2Federico Campana (q) ()Marat Khizriiev ()6-2 6-3[H2H]
Q3Denis Yevseyev (1q) (KAZ)ByeBye[H2H]
Q3Illya Sarafyn ()Mikhail Dubrouski ()6-3 6-2[H2H]
Q3Alessio Zanotti ()Yahor Slizevich ()4-6 6-3 10-2[H2H]
Q3Oleksandr Bielinskyi (UKR)Vsevolod Oliynyk (UKR)6-1 6-2[H2H]
Q3Anatoliy Petrenko (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Roman Boychuk (q) (UKR)Adrian Toderascu ()6-0 5-1 ret.[H2H]
Q3Vasil Yehorov (UKR)Nikita Matiyevich ()6-1 6-2[H2H]
Q3Illya Maksymchuk ()Vladyslav Gorodynskyi (UKR)7-6(3) 6-2[H2H]
Q3Saba Purtseladze ()Pavlo Rezoglazov ()6-1 6-2[H2H]
Q3Artem Hrashchenkov ()Elesey Avtamonov ()1-6 7-6(3) 10-4[H2H]
Q3Davide Gabrielli ()Mykyta Shurubura ()w/o[H2H]
Q3Nicolo Pozzani (q) ()Nikita Alosha Ushakov ()6-2 6-1[H2H]
Q3Mathieu Scaglia (FRA)Grygorii Kysilov (UKR)6-1 6-2[H2H]
Q3Mykhailo Mossur ()Danyil Chornous (UKR)6-4 6-2[H2H]
Q3Artem Podorozhnyi (q) ()Davud Amirov (RUS)6-3 6-1[H2H]
Q3Svyatoslav Ilnytskyy ()Dmytrii Ierokhin ()6-1 4-6 10-5[H2H]
Q3Maik Steiner (LL) ()Massimo Brambati ()6-0 4-6 10-6[H2H]
Q3Myroslav Bondar ()John Suvor ()6-1 6-1[H2H]
Q3Ainius Sabaliauskas (q) ()Mykyta Rassolov ()6-1 6-2[H2H]
Q3Alexey Dubinin (RUS)Julius Adomavicius ()6-0 6-4[H2H]
Q3Simonas Zukauskas (LTU)Maksym Neverov ()6-0 6-2[H2H]
Q3Kaya Arinc ()Igor Dudun (UKR)7-5 7-5[H2H]
Q3Marat Khizriiev ()Oleksiy Shyanovskyy (UKR)6-1 6-1[H2H]
Q3Federico Campana (q) ()Danylo Veremeychuk (UKR)6-3 6-4[H2H]