ATP M15 Bergamo, Wk. 26 Draw (Men's) - 2022

Click Here To Join The M15 Bergamo, Wk. 26 Discussion!


Share This...


M15 Bergamo, Wk. 26 Event Details:

2022-06-27Clay
OutdoorItaly
Seeds:
View Past Years Draws: 2022  2021  2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Bergamo, Wk. 26 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FOleksandr Ovcharenko (UKR)Gianmarco Ferrari (7) ()6-3 6-4[H2H]
SFGianmarco Ferrari (7) ()Mariano Kestelboim (ARG)6-2 6-2[H2H]
SFOleksandr Ovcharenko (UKR)Andrea Picchione (q) (ITA)6-4 6-3[H2H]
QFMariano Kestelboim (ARG)Andrea Basso (ITA)1-6 7-6(4) 6-0[H2H]
QFGianmarco Ferrari (7) ()Riccardo Balzerani (4) (ITA)6-3 6-1[H2H]
QFOleksandr Ovcharenko (UKR)Giovanni Oradini (3) (ITA)6-2 6-3[H2H]
QFAndrea Picchione (q) (ITA)Alexander Weis (2) (ITA)6-3 6-4[H2H]
R16Mariano Kestelboim (ARG)Samuel Vincent Ruggeri (1) ()6-0 6-4[H2H]
R16Andrea Basso (ITA)Seydina Andre (q) ()6-7(8) 6-1 6-3[H2H]
R16Riccardo Balzerani (4) (ITA)Samuele Pieri (q) ()7-6(2) 6-4[H2H]
R16Gianmarco Ferrari (7) ()Federico Marchetti (q) (ITA)6-0 6-3[H2H]
R16Oleksandr Ovcharenko (UKR)Sandro Kopp (AUT)6-2 6-3[H2H]
R16Giovanni Oradini (3) (ITA)Tomas Lipovsek Puches (ARG)6-1 6-4[H2H]
R16Andrea Picchione (q) (ITA)Enrico Dalla Valle (ITA)5-7 6-1 6-4[H2H]
R16Alexander Weis (2) (ITA)Leonardo Catani (LL) ()6-7(5) 6-3 6-4[H2H]
R32Samuel Vincent Ruggeri (1) ()Federico Iannaccone (ITA)6-1 1-6 6-3[H2H]
R32Mariano Kestelboim (ARG)Alexander Cozbinov (MDA)6-3 6-4[H2H]
R32Seydina Andre (q) ()Francesco Vilardo (ITA)6-4 6-4[H2H]
R32Andrea Basso (ITA)Federico Arnaboldi (8WC) (ITA)6-4 2-6 6-4[H2H]
R32Riccardo Balzerani (4) (ITA)Vlad Andrei Dumitru (WC) (ROU)6-1 6-2[H2H]
R32Samuele Pieri (q) ()Ryan Colby ()6-4 3-6 6-1[H2H]
R32Federico Marchetti (q) (ITA)Alexandr Binda (q) ()5-7 6-1 6-2[H2H]
R32Gianmarco Ferrari (7) ()Juan Ignacio Galarza (ARG)6-1 6-4[H2H]
R32Sandro Kopp (AUT)Jose Fco. Vidal Azorin (5) (ESP)7-5 6-2[H2H]
R32Oleksandr Ovcharenko (UKR)Filippo Speziali (q) ()5-7 6-4 6-3[H2H]
R32Tomas Lipovsek Puches (ARG)Filiberto Fumagalli (WC) ()6-1 6-1[H2H]
R32Giovanni Oradini (3) (ITA)Davide Galoppini (ITA)6-0 6-7(3) 6-4[H2H]
R32Andrea Picchione (q) (ITA)Simone Roncalli (6) (ITA)3-6 7-5 7-5[H2H]
R32Enrico Dalla Valle (ITA)Marcello Serafini ()7-5 6-3[H2H]
R32Leonardo Catani (LL) ()Manuel Mazza (ITA)5-7 6-3 6-3[H2H]
R32Alexander Weis (2) (ITA)Leonardo Malgaroli (WC) ()6-2 6-2[H2H]
Men's Doubles
FEnrico Dalla Valle (ITA)
Julian Ocleppo (ITA)
Juan Ignacio Galarza (3) (ARG)
Tomas Lipovsek Puches (ARG)
6-3 7-6(3)
SFEnrico Dalla Valle (ITA)
Julian Ocleppo (ITA)
Francesco Vilardo (1) (ITA)
Samuel Vincent Ruggeri ()
6-7(4) 6-4 10-7
SFJuan Ignacio Galarza (3) (ARG)
Tomas Lipovsek Puches (ARG)
Miguel Fernando Pereira (2) ()
Gabriel Roveri Sidney (BRA)
6-4 7-5
QFFrancesco Vilardo (1) (ITA)
Samuel Vincent Ruggeri ()
Federico Bertuccioli (ITA)
Andrea Picchione (ITA)
6-3 6-4
QFEnrico Dalla Valle (ITA)
Julian Ocleppo (ITA)
Federico Iannaccone (4) (ITA)
Giorgio Ricca (ITA)
3-6 6-1 10-6
QFJuan Ignacio Galarza (3) (ARG)
Tomas Lipovsek Puches (ARG)
Undecided
6-1 6-3
QFMiguel Fernando Pereira (2) ()
Gabriel Roveri Sidney (BRA)
Undecided
6-3 5-7 10-7
R16Francesco Vilardo (1) (ITA)
Samuel Vincent Ruggeri ()
Undecided
6-2 6-1
R16Federico Bertuccioli (ITA)
Andrea Picchione (ITA)
Undecided
6-1 6-1
R16Federico Iannaccone (4) (ITA)
Giorgio Ricca (ITA)
Undecided
5-7 6-4 10-3
R16Enrico Dalla Valle (ITA)
Julian Ocleppo (ITA)
Undecided
6-4 6-3
R16Undecided
Undecided
6-4 6-4
R16Juan Ignacio Galarza (3) (ARG)
Tomas Lipovsek Puches (ARG)
Undecided
6-4 7-6(3)
R16Undecided
Undecided
6-2 6-4
R16Miguel Fernando Pereira (2) ()
Gabriel Roveri Sidney (BRA)
Undecided
6-3 7-6(4)
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Andrea Picchione (q) (ITA)Enrico Baldisserri ()6-2 6-4[H2H]
Q1Alexandr Binda (q) ()Giorgio Ricca (ITA)6-3 6-1[H2H]
Q1Federico Marchetti (q) (ITA)Biagio Gramaticopolo ()6-2 3-6 10-4[H2H]
Q1Seydina Andre (q) ()Lorenzo Bresciani ()6-1 7-6(1)[H2H]
Q1Filippo Speziali (q) ()Leonardo Catani (LL) ()6-1 6-0[H2H]
Q1Samuele Pieri (q) ()Giulio Colacioppo (ITA)7-6(7) 6-1[H2H]
Q3Andrea Picchione (q) (ITA)Ivan La Cava ()6-4 6-3[H2H]
Q3Enrico Baldisserri ()Simone Cacciapuoti (ITA)7-6(3) 6-4[H2H]
Q3Giorgio Ricca (ITA)Jacopo Bilardo ()6-3 6-4[H2H]
Q3Alexandr Binda (q) ()Pijus Vaitiekunas ()6-4 6-1[H2H]
Q3Biagio Gramaticopolo ()Ottaviano Martini (ITA)6-4 2-6 10-4[H2H]
Q3Federico Marchetti (q) (ITA)Christian Fellin ()7-5 6-3[H2H]
Q3Lorenzo Bresciani ()Daniel Bagnolini ()6-4 6-4[H2H]
Q3Seydina Andre (q) ()Gian Matias DI Natale (ARG)6-2 6-3[H2H]
Q3Filippo Speziali (q) ()Lucas Horve (USA)6-3 6-1[H2H]
Q3Leonardo Catani (LL) ()Tommaso Redaelli ()6-1 6-1[H2H]
Q3Samuele Pieri (q) ()Pietro Pampanin ()6-2 6-4[H2H]
Q3Giulio Colacioppo (ITA)Giovanni Calvano (ITA)6-4 2-6 10-8[H2H]