ATP M15 Antalya, Wk. 8 Draw (Men's) - 2020

Click Here To Join The M15 Antalya, Wk. 8 Discussion!


Share This...


M15 Antalya, Wk. 8 Event Details:

2020-02-17Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Antalya, Wk. 8 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJonas Forejtek (7) ()Nikolas Sanchez-izquierdo (3) (ESP)6-4 6-3[H2H]
SFNikolas Sanchez-izquierdo (3) (ESP)Maxime Hamou (1WC) (FRA)6-3 6-4[H2H]
SFJonas Forejtek (7) ()Jules Okala (2) (FRA)6-1 6-2[H2H]
QFMaxime Hamou (1WC) (FRA)Marko Miladinovic (6) (_SR)7-5 7-5[H2H]
QFNikolas Sanchez-izquierdo (3) (ESP)Domagoj Biljesko (q) ()7-5 4-6 6-2[H2H]
QFJonas Forejtek (7) ()Yshai Oliel (4) (ISR)6-3 6-2[H2H]
QFJules Okala (2) (FRA)Peter Makk (HUN)5-7 6-4 6-2[H2H]
R16Domagoj Biljesko (q) ()Luca Giacomini (ITA)4-6 6-0 6-3[H2H]
R16Maxime Hamou (1WC) (FRA)Denys Klok (UKR)6-3 3-6 6-3[H2H]
R16Jonas Forejtek (7) ()Edoardo Eremin (q) (ITA)7-6(4) 6-4[H2H]
R16Marko Miladinovic (6) (_SR)luca Prevosto (q) (ITA)6-1 7-5[H2H]
R16Nikolas Sanchez-izquierdo (3) (ESP)Calin Manda (q) (ROU)6-2 6-2[H2H]
R16Yshai Oliel (4) (ISR)Dimitriy Voronin (RUS)6-2 6-4[H2H]
R16Peter Makk (HUN)Peter Nagy (8) (HUN)4-6 6-2 7-5[H2H]
R16Jules Okala (2) (FRA)Fabian Marozsan (HUN)6-4 6-3[H2H]
R32Maxime Hamou (1WC) (FRA)Oleg Prihodko (UKR)7-5 6-3[H2H]
R32Luca Giacomini (ITA)Renta Tokuda (5) (JPN)6-7(5) 6-4 6-0[H2H]
R32Peter Makk (HUN)Mert Naci Turker (WC) (TUR)6-2 7-6(4)[H2H]
R32Denys Klok (UKR)Vasile Antonescu (ROU)4-6 7-6(5) 6-4[H2H]
R32Edoardo Eremin (q) (ITA)Yanki Erel (WC) (_TU)6-4 6-3[H2H]
R32Yshai Oliel (4) (ISR)Max Houkes (q) ()6-3 6-2[H2H]
R32Fabian Marozsan (HUN)Filip Misolic (AUT)6-4 6-4[H2H]
R32Dimitriy Voronin (RUS)Luka Pavlovic (q) (FRA)3-6 6-1 6-1[H2H]
R32Nikolas Sanchez-izquierdo (3) (ESP)Alessandro Ingarao (ITA)6-3 6-2[H2H]
R32luca Prevosto (q) (ITA)Aleksandre Metreveli (GEO)7-6(5) 6-4[H2H]
R32Jules Okala (2) (FRA)Peter Fajta ()7-5 7-6(2)[H2H]
R32Marko Miladinovic (6) (_SR)Leyton Rivera (WC) ()6-3 6-2[H2H]
R32Jonas Forejtek (7) ()Naoki Tajima (JPN)6-4 6-2[H2H]
R32Domagoj Biljesko (q) ()Federico Campana (LL) ()6-1 6-4[H2H]
R32Peter Nagy (8) (HUN)Alessandro Petrone (ITA)7-5 6-2[H2H]
R32Calin Manda (q) (ROU)Taiyo Yamanaka (LL) ()6-4 4-6 7-5[H2H]
Men's Doubles
FCalin Manda (2) (ROU)
Oleg Prihodko (UKR)
Fabian Marozsan (1) (HUN)
Peter Nagy (HUN)
2-6 7-6(3) 10-8
SFFabian Marozsan (1) (HUN)
Peter Nagy (HUN)
Yanki Erel (_TU)
Zura Tkemaladze (GEO)
6-4 6-3
SFCalin Manda (2) (ROU)
Oleg Prihodko (UKR)
Mats Hermans (3) ()
Max Houkes ()
6-1 4-6 10-4
QFFabian Marozsan (1) (HUN)
Peter Nagy (HUN)
Umut Akkoyun (_TU)
Mert Naci Turker (TUR)
6-4 6-2
QFYanki Erel (_TU)
Zura Tkemaladze (GEO)
Naoki Tajima (4) (JPN)
Renta Tokuda (JPN)
6-4 7-5
QFMats Hermans (3) ()
Max Houkes ()
Domagoj Biljesko ()
Luca Giacomini (ITA)
6-1 7-5
QFCalin Manda (2) (ROU)
Oleg Prihodko (UKR)
Vasile Antonescu (ROU)
Osmancan Soyler (TUR)
6-1 6-1
R16Mats Hermans (3) ()
Max Houkes ()
Alessandro Ingarao (ITA)
luca Prevosto (ITA)
6-3 6-3
R16Domagoj Biljesko ()
Luca Giacomini (ITA)
Mustafa Can Gunes (WC) ()
Gokberk Saritas ()
6-4 6-3
R16Yanki Erel (_TU)
Zura Tkemaladze (GEO)
Luka Pavlovic (FRA)
Augusto Virgili (ITA)
1-6 7-6(3) 10-7
R16Naoki Tajima (4) (JPN)
Renta Tokuda (JPN)
Kaan Cepel (WC) (_TU)
Danylo Veremeychuk (UKR)
6-0 6-1
R16Fabian Marozsan (1) (HUN)
Peter Nagy (HUN)
Juan Pablo Paz (ARG)
Nikolas Sanchez-izquierdo (ESP)
7-5 6-1
R16Calin Manda (2) (ROU)
Oleg Prihodko (UKR)
Edoardo Eremin (ITA)
Alessandro Petrone (ITA)
6-2 7-5
R16Vasile Antonescu (ROU)
Osmancan Soyler (TUR)
Cengiz AKSU (TUN)
Maxime Hamou (FRA)
6-2 6-1
R16Umut Akkoyun (_TU)
Mert Naci Turker (TUR)
Jonathan Backman (WC) ()
Axel Bergdahl ()
6-2 6-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Calin Manda (q) (ROU)Mats Hermans ()6-3 7-5[H2H]
Q1Domagoj Biljesko (q) ()Riccardo Di Nocera ()1-6 6-3 10-5[H2H]
Q1luca Prevosto (q) (ITA)Taiyo Yamanaka (LL) ()6-2 4-6 10-4[H2H]
Q1Max Houkes (q) ()Luciano Tacchi ()6-4 7-5[H2H]
Q1Luka Pavlovic (q) (FRA)Mariano Alberto Hasenkopf ()6-4 6-3[H2H]
Q1Edoardo Eremin (q) (ITA)Federico Campana (LL) ()6-3 6-3[H2H]
Q2luca Prevosto (q) (ITA)Anze Arh (SLO)3-6 6-4 10-6[H2H]
Q2Domagoj Biljesko (q) ()Francesco Cano (ITA)6-0 6-1[H2H]
Q2Riccardo Di Nocera ()Marlon Vankan ()6-1 2-6 10-8[H2H]
Q2Mats Hermans ()Vladislav Gorbatenko ()6-1 6-3[H2H]
Q2Calin Manda (q) (ROU)Kazuki Shimizu (JPN)6-3 6-7(6) 10-7[H2H]
Q2Taiyo Yamanaka (LL) ()Andrea Fiorentini ()6-4 3-6 10-5[H2H]
Q2Max Houkes (q) ()Osman Torski ()7-5 6-2[H2H]
Q2Edoardo Eremin (q) (ITA)Davide Pontoglio (ITA)4-6 6-4 10-8[H2H]
Q2Federico Campana (LL) ()Cengiz AKSU (TUN)6-3 1-6 10-8[H2H]
Q2Mariano Alberto Hasenkopf ()Alen ROGIC Hadzalic (CRC)6-4 6-4[H2H]
Q2Luka Pavlovic (q) (FRA)Jonathan Backman ()4-6 6-2 10-6[H2H]
Q2Luciano Tacchi ()Nicolas Bruna ()7-6(3) 6-1[H2H]
Q3Nicolas Bruna ()Simeon Kostov (BUL)6-3 6-1[H2H]
Q3Osman Torski ()Viacheslav Bielinskyi ()6-0 6-3[H2H]
Q3Max Houkes (q) ()Kaya Arinc ()6-2 6-2[H2H]
Q3Taiyo Yamanaka (LL) ()Danylo Veremeychuk (UKR)6-1 6-2[H2H]
Q3Andrea Fiorentini ()Stefan Loncar ()6-4 6-2[H2H]
Q3Anze Arh (SLO)PHILIP Bachmaier (AUT)6-2 6-1[H2H]
Q3luca Prevosto (q) (ITA)Radu Florin Macovei (ROU)6-3 2-6 10-8[H2H]
Q3Mats Hermans ()Obrad Markovski ()6-2 2-6 10-7[H2H]
Q3Vladislav Gorbatenko ()Michalis Sakellaridis (GRE)7-6(6) 1-6 10-5[H2H]
Q3Kazuki Shimizu (JPN)Mario Aleksic ()6-0 6-2[H2H]
Q3Luciano Tacchi ()Mustafa Can Gunes ()6-2 6-0[H2H]
Q3Luka Pavlovic (q) (FRA)Arjun Mahadevan (IND)6-1 2-6 12-10[H2H]
Q3Jonathan Backman ()Augusto Virgili (ITA)6-4 4-6 10-8[H2H]
Q3Domagoj Biljesko (q) ()Umut Akkoyun (_TU)6-1 6-0[H2H]
Q3Francesco Cano (ITA)Enes Donmezer ()6-2 6-1[H2H]
Q3Riccardo Di Nocera ()Manuel Gabrielli ()6-0 6-0[H2H]
Q3Marlon Vankan ()Emanuele Mazzeschi ()6-3 6-3[H2H]
Q3Davide Pontoglio (ITA)Zura Tkemaladze (GEO)6-3 6-4[H2H]
Q3Edoardo Eremin (q) (ITA)Gokberk Saritas ()6-1 6-2[H2H]
Q3Federico Campana (LL) ()Lautaro Agustin Falabella (ARG)6-7(5) 6-1 10-1[H2H]
Q3Cengiz AKSU (TUN)Samuil Konov ()6-4 6-1[H2H]
Q3Alen ROGIC Hadzalic (CRC)Stefan Suvajac ()6-0 6-1[H2H]
Q3Mariano Alberto Hasenkopf ()Sava Radovic ()6-1 1-0 ret.[H2H]
Q3Calin Manda (q) (ROU)Kaan Cepel (_TU)6-1 6-4[H2H]