ATP M15 Antalya, Wk. 51 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Antalya, Wk. 51 Discussion!


Share This...


M15 Antalya, Wk. 51 Event Details:

2019-12-16Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Antalya, Wk. 51 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FMircea-Alexandru Jecan (6) (ROU)Marko Miladinovic (5) (_SR)6-3 6-3[H2H]
SFMarko Miladinovic (5) (_SR)Gustav Hansson (SWE)w/o[H2H]
SFMircea-Alexandru Jecan (6) (ROU)Ivan Nedelko (2) (RUS)6-1 6-1[H2H]
QFMarko Miladinovic (5) (_SR)Manuel Guinard (1) (FRA)6-1 ret.[H2H]
QFMircea-Alexandru Jecan (6) (ROU)Benjamin Dhoe (BEL)6-2 6-3[H2H]
QFIvan Nedelko (2) (RUS)Alvaro Lopez San Martin (7) (ESP)7-6(5) 6-4[H2H]
QFGustav Hansson (SWE)Andrey Chepelev (RUS)3-6 6-2 6-3[H2H]
R16Ivan Nedelko (2) (RUS)Niklas Schell (q) (_GE)3-6 6-3 6-3[H2H]
R16Manuel Guinard (1) (FRA)Emir Sendogan (WC) ()6-2 6-2[H2H]
R16Andrey Chepelev (RUS)Kuzey Cekirge (WC) (_TU)6-1 6-3[H2H]
R16Alvaro Lopez San Martin (7) (ESP)Yanki Erel (_TU)6-7(4) 6-2 6-1[H2H]
R16Mircea-Alexandru Jecan (6) (ROU)Colin Van Beem (q) (NLD)7-5 6-3[H2H]
R16Gustav Hansson (SWE)Vladimir Korolev (RUS)6-3 6-3[H2H]
R16Marko Miladinovic (5) (_SR)Glenn Smits (q) (NLD)6-2 6-3[H2H]
R16Benjamin Dhoe (BEL)Igor Sijsling (3) (NLD)6-3 6-4[H2H]
R32Glenn Smits (q) (NLD)Fermin Tenti (ARG)6-3 3-6 6-4[H2H]
R32Marko Miladinovic (5) (_SR)Luca Castagnola (q) ()6-4 7-5[H2H]
R32Gustav Hansson (SWE)Luka Pavlovic (FRA)6-3 6-2[H2H]
R32Manuel Guinard (1) (FRA)Alexander Shevchenko ()6-3 6-2[H2H]
R32Andrey Chepelev (RUS)Koray Kirci (TUR)6-3 3-0 ret.[H2H]
R32Yanki Erel (_TU)Marco Miceli (ITA)6-4 6-0[H2H]
R32Emir Sendogan (WC) ()Igor Panin (WC) (RUS)6-1 6-0[H2H]
R32Ivan Nedelko (2) (RUS)Michal Dembek (POL)6-7(6) 7-5 6-2[H2H]
R32Igor Sijsling (3) (NLD)Richard Zusman (WC) (USA)6-4 6-2[H2H]
R32Kuzey Cekirge (WC) (_TU)Vladyslav Orlov (4) (UKR)6-3 6-4[H2H]
R32Niklas Schell (q) (_GE)Ignacio Monzon (ARG)6-4 6-1[H2H]
R32Mircea-Alexandru Jecan (6) (ROU)Luigi Sorrentino (q) (ITA)6-1 6-4[H2H]
R32Vladimir Korolev (RUS)Marco Bortolotti (8) (ITA)4-6 6-4 6-4[H2H]
R32Alvaro Lopez San Martin (7) (ESP)Lucas Bouquet (q) (FRA)6-1 6-2[H2H]
R32Benjamin Dhoe (BEL)Octavio Volpi (LL) ()4-6 5-1 ret.[H2H]
R32Colin Van Beem (q) (NLD)Patrik Rikl (CZE)3-6 6-4 6-2[H2H]
Men's Doubles
FMarco Bortolotti (1) (ITA)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Luka Pavlovic (FRA)
Augusto Virgili (ITA)
7-5 6-4
SFLuka Pavlovic (FRA)
Augusto Virgili (ITA)
Igor Panin (WC) (RUS)
Pavel Shchaya-Zubrov (RUS)
6-1 6-3
SFMarco Bortolotti (1) (ITA)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Linus Frost (SWE)
Gustav Hansson (SWE)
6-1 6-2
QFIgor Panin (WC) (RUS)
Pavel Shchaya-Zubrov (RUS)
Ignacio Monzon (3) (ARG)
Fermin Tenti (ARG)
7-6(11) 0-6 10-5
QFLuka Pavlovic (FRA)
Augusto Virgili (ITA)
Dmitrii Baskov (MDA)
Vlad Stoica (ROU)
6-4 6-2
QFLinus Frost (SWE)
Gustav Hansson (SWE)
Karlo Cubelic (4) (_GE)
Niklas Schell (_GE)
6-1 7-5
QFMarco Bortolotti (1) (ITA)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Michalis Sakellaridis (GRE)
Stefanos Sakellaridis ()
6-3 6-1
R16Ignacio Monzon (3) (ARG)
Fermin Tenti (ARG)
Vladimir Korolev (RUS)
Leonid Mazo (RUS)
6-7(3) 7-5 10-3
R16Luka Pavlovic (FRA)
Augusto Virgili (ITA)
Darko Jandric (2) (SRB)
Vladyslav Orlov (UKR)
5-7 7-5 15-13
R16Igor Panin (WC) (RUS)
Pavel Shchaya-Zubrov (RUS)
Enrico Becuzzi (WC) (ITA)
Emir Sendogan ()
6-2 5-7 10-3
R16Karlo Cubelic (4) (_GE)
Niklas Schell (_GE)
Takuya Kumasaka (WC) (JPN)
Takuya Kureoka (JPN)
6-3 7-6(4)
R16Michalis Sakellaridis (GRE)
Stefanos Sakellaridis ()
Benjamin Dhoe (BEL)
Marco Miceli (ITA)
w/o
R16Marco Bortolotti (1) (ITA)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Tuna Altuna (TUR)
Yanki Erel (_TU)
6-4 4-6 10-7
R16Linus Frost (SWE)
Gustav Hansson (SWE)
Glenn Smits (NLD)
Colin Van Beem (NLD)
7-6(2) 6-0
R16Dmitrii Baskov (MDA)
Vlad Stoica (ROU)
Gokberk Ergeneman (TUR)
Koray Kirci (TUR)
6-4 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Luca Castagnola (q) ()Gokberk Ergeneman (TUR)6-4 7-5[H2H]
Q1Glenn Smits (q) (NLD)Daniil Gusev ()6-4 4-6 10-1[H2H]
Q1Colin Van Beem (q) (NLD)Pavel Shchaya-Zubrov (RUS)6-1 6-3[H2H]
Q1Lucas Bouquet (q) (FRA)Takuya Kumasaka (JPN)7-5 6-2[H2H]
Q1Luigi Sorrentino (q) (ITA)Linus Frost (SWE)7-6(2) 6-3[H2H]
Q1Niklas Schell (q) (_GE)Octavio Volpi (LL) ()6-4 3-0 ret.[H2H]
Q2Takuya Kumasaka (JPN)Augusto Virgili (ITA)6-0 6-2[H2H]
Q2Linus Frost (SWE)Takuya Kureoka (JPN)6-1 6-0[H2H]
Q2Glenn Smits (q) (NLD)Dmitrii Baskov (MDA)6-3 6-2[H2H]
Q2Pavel Shchaya-Zubrov (RUS)Rok Komac (SLO)6-2 6-1[H2H]
Q2Lucas Bouquet (q) (FRA)Nathan Seateun (FRA)6-4 4-6 10-8[H2H]
Q2Luigi Sorrentino (q) (ITA)Ivan Zaytsev ()6-1 6-2[H2H]
Q2Daniil Gusev ()Darko Jandric (SRB)3-6 6-4 10-8[H2H]
Q2Octavio Volpi (LL) ()Cedric Stanke (_GE)7-5 6-2[H2H]
Q2Gokberk Ergeneman (TUR)Riccardo Mascarini (ITA)6-3 7-6(4)[H2H]
Q2Luca Castagnola (q) ()Karlo Cubelic (_GE)1-6 7-6(6) 10-6[H2H]
Q2Niklas Schell (q) (_GE)Pietro Mugelli (ITA)6-2 6-0[H2H]
Q2Colin Van Beem (q) (NLD)Fariduni Hamid (TJK)6-1 6-2[H2H]
Q3Cedric Stanke (_GE)Daniil Savelev (RUS)6-1 4-6 12-10[H2H]
Q3Pavel Shchaya-Zubrov (RUS)Tomislav Jotovski ()6-4 6-3[H2H]
Q3Rok Komac (SLO)Ronald Gabas (SVK)6-0 6-1[H2H]
Q3Fariduni Hamid (TJK)Artsiom Dabryian (BLR)6-2 6-4[H2H]
Q3Dmitrii Baskov (MDA)Pavle Daljev (SRB)6-2 7-5[H2H]
Q3Takuya Kureoka (JPN)Lisandru Rodriguez (FRA)7-6(6) 2-6 10-7[H2H]
Q3Ivan Zaytsev ()David Asatiani ()6-0 6-0[H2H]
Q3Takuya Kumasaka (JPN)Svyatoslav Ilnytskyy ()6-4 6-4[H2H]
Q3Augusto Virgili (ITA)Mustafa Can Gunes ()6-0 6-1[H2H]
Q3Lucas Bouquet (q) (FRA)Enrico Becuzzi (ITA)6-1 6-0[H2H]
Q3Niklas Schell (q) (_GE)Michalis Sakellaridis (GRE)6-3 6-3[H2H]
Q3Darko Jandric (SRB)Basaran Simsek ()6-2 6-2[H2H]
Q3Glenn Smits (q) (NLD)Guney Ege Cetin ()6-0 6-2[H2H]
Q3Pietro Mugelli (ITA)Leonid Mazo (RUS)6-1 6-3[H2H]
Q3Octavio Volpi (LL) ()Jonas Greif (ITA)6-4 6-4[H2H]
Q3Colin Van Beem (q) (NLD)Moritz Trocker (ITA)6-3 6-3[H2H]
Q3Gokberk Ergeneman (TUR)Simone Cacciapuoti (ITA)7-6(4) 6-4[H2H]
Q3Riccardo Mascarini (ITA)Stefanos Sakellaridis ()6-3 6-4[H2H]
Q3Luca Castagnola (q) ()Tobias Kirchlechner ()6-4 6-1[H2H]
Q3Karlo Cubelic (_GE)Mikhail Yehayan (BLR)6-1 6-0[H2H]
Q3Daniil Gusev ()Sabit Suntic ()6-4 4-6 10-7[H2H]
Q3Luigi Sorrentino (q) (ITA)Grgo Dujmovic (_CR)6-1 6-4[H2H]
Q3Nathan Seateun (FRA)Vlad Stoica (ROU)6-2 6-1[H2H]
Q3Linus Frost (SWE)Anze Arh (SLO)w/o[H2H]