ATP M15 Antalya, Wk. 50 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Antalya, Wk. 50 Discussion!


Share This...


M15 Antalya, Wk. 50 Event Details:

2019-12-09Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Antalya, Wk. 50 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FAlvaro Lopez San Martin (6) (ESP)Mate Valkusz (8) (HUN)4-6 6-2 6-4[H2H]
SFMate Valkusz (8) (HUN)Fabian Marozsan (HUN)7-5 6-2[H2H]
SFAlvaro Lopez San Martin (6) (ESP)Miljan Zekic (SRB)7-5 2-6 10-3[H2H]
QFMate Valkusz (8) (HUN)Mircea-Alexandru Jecan (4) (ROU)6-3 6-1[H2H]
QFMiljan Zekic (SRB)Ronald Slobodchikov (2) (RUS)7-6(5) 6-2[H2H]
QFFabian Marozsan (HUN)Patrik Rikl (CZE)6-4 6-4[H2H]
QFAlvaro Lopez San Martin (6) (ESP)Alejo Lorenzo Lingua Lavallen ()6-3 6-4[H2H]
R16Miljan Zekic (SRB)Marco Bortolotti (5) (ITA)6-3 7-5[H2H]
R16Alejo Lorenzo Lingua Lavallen ()Luka Pavlovic (q) (FRA)6-2 2-6 10-4[H2H]
R16Fabian Marozsan (HUN)Colin Van Beem (q) (NLD)7-5 6-1[H2H]
R16Alvaro Lopez San Martin (6) (ESP)Niklas Schell (q) (_GE)6-4 6-3[H2H]
R16Ronald Slobodchikov (2) (RUS)Luca Gelhardt ()6-1 6-2[H2H]
R16Mate Valkusz (8) (HUN)David Jorda Sanchis (ESP)6-1 7-5[H2H]
R16Patrik Rikl (CZE)Igor Sijsling (1) (NLD)2-0 ret.[H2H]
R16Mircea-Alexandru Jecan (4) (ROU)Kuzey Cekirge (q) (_TU)7-5 7-5[H2H]
R32David Jorda Sanchis (ESP)Luigi Sorrentino (ITA)7-5 6-2[H2H]
R32Mate Valkusz (8) (HUN)Alexander Shevchenko ()6-1 6-1[H2H]
R32Alvaro Lopez San Martin (6) (ESP)Yanki Erel (_TU)6-4 6-1[H2H]
R32Colin Van Beem (q) (NLD)Gokberk Ergeneman (WC) (TUR)6-1 6-2[H2H]
R32Kuzey Cekirge (q) (_TU)Richard Zusman (WC) (USA)6-2 6-1[H2H]
R32Igor Sijsling (1) (NLD)Gorazd Srbljak (MKD)6-4 6-4[H2H]
R32Luca Gelhardt ()Darko Jandric (SRB)6-2 6-1[H2H]
R32Patrik Rikl (CZE)Benjamin Dhoe (BEL)7-5 7-6(1)[H2H]
R32Fabian Marozsan (HUN)Marvin Netuschil (7) (GER)2-6 6-2 7-6(1)[H2H]
R32Niklas Schell (q) (_GE)Saba Purtseladze (WC) ()6-3 7-5[H2H]
R32Mircea-Alexandru Jecan (4) (ROU)Igor Saveljic (q) (MNE)6-4 7-5[H2H]
R32Ronald Slobodchikov (2) (RUS)Andrey Chepelev (RUS)6-3 6-3[H2H]
R32Luka Pavlovic (q) (FRA)Marko Miladinovic (3) (_SR)1-6 6-1 6-4[H2H]
R32Alejo Lorenzo Lingua Lavallen ()Marc Dijkhuizen (q) ()7-6(5) 6-2[H2H]
R32Miljan Zekic (SRB)Gustav Hansson (SWE)6-3 6-0[H2H]
R32Marco Bortolotti (5) (ITA)Linus Frost (WC) (SWE)3-6 6-1 6-0[H2H]
Men's Doubles
FMarco Bortolotti (1) (ITA)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Linus Frost (SWE)
Gustav Hansson (SWE)
7-6(5) 6-7(4) 10-7
SFLinus Frost (SWE)
Gustav Hansson (SWE)
Vladimir Korolev (4) (RUS)
Alexander Shevchenko ()
6-1 6-3
SFMarco Bortolotti (1) (ITA)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Igor Panin (WC) (RUS)
Pavel Shchaya-Zubrov (RUS)
6-0 6-2
QFVladimir Korolev (4) (RUS)
Alexander Shevchenko ()
Dmitrii Baskov (WC) (MDA)
Igor Saveljic (MNE)
7-6(2) 7-6(5)
QFLinus Frost (SWE)
Gustav Hansson (SWE)
Fabian Marozsan (HUN)
Mate Valkusz (HUN)
7-6(9) 6-2
QFIgor Panin (WC) (RUS)
Pavel Shchaya-Zubrov (RUS)
Luca Gelhardt (3) ()
David Jorda Sanchis (ESP)
w/o
QFMarco Bortolotti (1) (ITA)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Alejo Lorenzo Lingua Lavallen ()
Luigi Sorrentino (ITA)
7-6(2) 6-1
R16Linus Frost (SWE)
Gustav Hansson (SWE)
Karlo Cubelic (_GE)
Niklas Schell (_GE)
6-4 3-6 10-5
R16Fabian Marozsan (HUN)
Mate Valkusz (HUN)
Igor Sijsling (2) (NLD)
Glenn Smits (NLD)
6-4 ret.
R16Vladimir Korolev (4) (RUS)
Alexander Shevchenko ()
Tuna Altuna (TUR)
Yanki Erel (_TU)
6-1 6-3
R16Igor Panin (WC) (RUS)
Pavel Shchaya-Zubrov (RUS)
Artsiom Dabryian (WC) (BLR)
Saba Purtseladze ()
6-4 6-4
R16Luca Gelhardt (3) ()
David Jorda Sanchis (ESP)
Marc Dijkhuizen ()
Colin Van Beem (NLD)
6-1 6-3
R16Alejo Lorenzo Lingua Lavallen ()
Luigi Sorrentino (ITA)
Michal Dembek (POL)
Benjamin Dhoe (BEL)
6-4 6-2
R16Marco Bortolotti (1) (ITA)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Andrey Chepelev (RUS)
Darko Jandric (SRB)
6-3 6-1
R16Dmitrii Baskov (WC) (MDA)
Igor Saveljic (MNE)
Michalis Sakellaridis (ALT) (GRE)
Stefanos Sakellaridis ()
6-4 6-1
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Igor Saveljic (q) (MNE)Simone Cacciapuoti (ITA)6-1 6-0[H2H]
Q1Luka Pavlovic (q) (FRA)Tomislav Jotovski ()6-2 6-2[H2H]
Q1Kuzey Cekirge (q) (_TU)Michalis Sakellaridis (GRE)6-3 4-6 10-6[H2H]
Q1Colin Van Beem (q) (NLD)Lisandru Rodriguez (FRA)6-4 6-2[H2H]
Q1Marc Dijkhuizen (q) ()Sabit Suntic ()6-2 6-4[H2H]
Q1Niklas Schell (q) (_GE)Yankel Zemel (ISR)6-4 6-4[H2H]
Q2Kuzey Cekirge (q) (_TU)Karlo Cubelic (_GE)6-4 7-6(2)[H2H]
Q2Tomislav Jotovski ()Pavel Shchaya-Zubrov (RUS)6-3 6-3[H2H]
Q2Luka Pavlovic (q) (FRA)Takuya Kureoka (JPN)6-3 6-4[H2H]
Q2Simone Cacciapuoti (ITA)Dmitrii Baskov (MDA)5-7 6-4 10-8[H2H]
Q2Igor Saveljic (q) (MNE)Michal Dembek (POL)6-1 7-6(4)[H2H]
Q2Michalis Sakellaridis (GRE)Riccardo Tavilla ()6-0 2-6 10-5[H2H]
Q2Colin Van Beem (q) (NLD)Anze Arh (SLO)7-6(7) 6-2[H2H]
Q2Yankel Zemel (ISR)Luca Castagnola ()6-2 4-6 10-5[H2H]
Q2Marc Dijkhuizen (q) ()Daniil Gusev ()6-3 7-5[H2H]
Q2Sabit Suntic ()Marlon Vankan ()6-2 3-0 ret.[H2H]
Q2Niklas Schell (q) (_GE)Oleksandr Bielinskyi (UKR)6-4 6-4[H2H]
Q2Lisandru Rodriguez (FRA)Rok Komac (SLO)1-6 6-2 10-8[H2H]
Q3Anze Arh (SLO)David Chelidze ()6-1 6-1[H2H]
Q3Riccardo Tavilla ()Arsenije Zlatanovic (SRB)5-0 ret.[H2H]
Q3Michalis Sakellaridis (GRE)Vlad Stoica (ROU)6-0 6-1[H2H]
Q3Kuzey Cekirge (q) (_TU)Mustafa Can Gunes ()6-2 6-2[H2H]
Q3Tomislav Jotovski ()Igor Panin (RUS)6-1 6-0[H2H]
Q3Pavel Shchaya-Zubrov (RUS)Pavle Daljev (SRB)4-6 7-5 10-8[H2H]
Q3Takuya Kureoka (JPN)Artsiom Dabryian (BLR)6-2 6-3[H2H]
Q3Dmitrii Baskov (MDA)Marco De Rossi (SMR)3-6 6-3 15-13[H2H]
Q3Simone Cacciapuoti (ITA)Ron Mansdorf (ISR)6-3 6-2[H2H]
Q3Rok Komac (SLO)Osmancan Soyler (TUR)6-1 6-3[H2H]
Q3Lisandru Rodriguez (FRA)Takuya Kumasaka (JPN)6-0 6-2[H2H]
Q3Yankel Zemel (ISR)Kayra Kargin (_TU)6-0 6-1[H2H]
Q3Colin Van Beem (q) (NLD)Fariduni Hamid (TJK)6-0 6-4[H2H]
Q3Marlon Vankan ()Svyatoslav Ilnytskyy ()6-4 6-4[H2H]
Q3Oleksandr Bielinskyi (UKR)Grgo Dujmovic (_CR)6-2 6-2[H2H]
Q3Marc Dijkhuizen (q) ()Stefanos Sakellaridis ()6-3 6-2[H2H]
Q3Daniil Gusev ()Jonas Greif (ITA)6-2 6-0[H2H]
Q3Sabit Suntic ()Elesey Avtamonov ()6-0 6-1[H2H]
Q3Niklas Schell (q) (_GE)Pietro Mugelli (ITA)6-2 6-4[H2H]
Q3Luca Castagnola ()Enes Donmezer ()6-0 6-2[H2H]
Q3Igor Saveljic (q) (MNE)Berk Ilkel (_TU)6-2 6-1[H2H]