ATP M15 Antalya, Wk. 46 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Antalya, Wk. 46 Discussion!


Share This...


M15 Antalya, Wk. 46 Event Details:

2019-11-11Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Antalya, Wk. 46 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FDimitar Kuzmanov (2) (BUL)Hernan Casanova (1) (ARG)6-4 2-6 6-1[H2H]
SFHernan Casanova (1) (ARG)Luka Pavlovic (WC) (FRA)6-4 3-6 6-2[H2H]
SFDimitar Kuzmanov (2) (BUL)Mircea-Alexandru Jecan (7) (ROU)6-2 6-2[H2H]
QFHernan Casanova (1) (ARG)Maxim Ratniuk (UKR)6-3 6-2[H2H]
QFDimitar Kuzmanov (2) (BUL)Bogdan Ionut Apostol (ROU)6-0 6-2[H2H]
QFMircea-Alexandru Jecan (7) (ROU)Miljan Zekic (SRB)2-6 6-3 7-6(3)[H2H]
QFLuka Pavlovic (WC) (FRA)Dragos Dima (ROU)6-1 6-2[H2H]
R16Dimitar Kuzmanov (2) (BUL)Stefano Battaglino (ITA)6-3 6-2[H2H]
R16Bogdan Ionut Apostol (ROU)Gilbert SOARES KLIER Junior (5) (BRA)3-6 6-1 7-6(5)[H2H]
R16Mircea-Alexandru Jecan (7) (ROU)Simone Roncalli (ITA)6-3 6-1[H2H]
R16Luka Pavlovic (WC) (FRA)Ricardo Ojeda Lara (4) (ESP)7-5 7-5[H2H]
R16Dragos Dima (ROU)Roi Ginat (WC) (ISR)6-2 6-0[H2H]
R16Maxim Ratniuk (UKR)Vladislav Ivanov (q) (RUS)3-6 6-2 6-0[H2H]
R16Hernan Casanova (1) (ARG)Tomas Farjat (q) ()6-2 5-7 6-3[H2H]
R16Miljan Zekic (SRB)Gorazd Srbljak (MKD)6-1 6-0[H2H]
R32Ricardo Ojeda Lara (4) (ESP)Grigoriy Lomakin (KAZ)6-2 6-3[H2H]
R32Miljan Zekic (SRB)Matias Zukas (3) (ARG)7-6(5) 6-4[H2H]
R32Gilbert SOARES KLIER Junior (5) (BRA)Karlo Kranic (_CR)3-6 6-4 6-3[H2H]
R32Stefano Battaglino (ITA)Bekir Berk Sahin (WC) (_TU)6-0 6-1[H2H]
R32Maxim Ratniuk (UKR)Andrea Borroni (q) (ITA)6-2 6-4[H2H]
R32Luka Pavlovic (WC) (FRA)Juan Pablo Paz (ARG)6-3 7-5[H2H]
R32Roi Ginat (WC) (ISR)Efe Comu (WC) ()6-3 6-1[H2H]
R32Gorazd Srbljak (MKD)Dimitriy Voronin (RUS)7-5 4-6 6-2[H2H]
R32Dimitar Kuzmanov (2) (BUL)Duje Ajdukovic (_CR)6-3 7-6(4)[H2H]
R32Mircea-Alexandru Jecan (7) (ROU)Alexis Boureau (q) (FRA)6-4 6-2[H2H]
R32Dragos Dima (ROU)Nicholas David Ionel (8) (ROU)6-1 3-6 6-3[H2H]
R32Bogdan Ionut Apostol (ROU)Nemanja Malesevic (JR) (BIH)4-6 6-3 6-3[H2H]
R32Hernan Casanova (1) (ARG)Yanki Erel (_TU)6-4 6-2[H2H]
R32Simone Roncalli (ITA)Andrea Picchione (q) (ITA)6-2 6-1[H2H]
R32Vladislav Ivanov (q) (RUS)Nicolas Alberto Arreche (6) (ARG)7-6(4) 2-6 6-2[H2H]
R32Tomas Farjat (q) ()Jakob Johansson-Holm (q) (SWE)3-1 ret.[H2H]
Men's Doubles
FNicolas Alberto Arreche (ARG)
Matias Zukas (ARG)
Grigoriy Lomakin (KAZ)
Maxim Ratniuk (UKR)
7-6(3) 6-3
SFGrigoriy Lomakin (KAZ)
Maxim Ratniuk (UKR)
Dragos Dima (ROU)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
7-5 6-4
SFNicolas Alberto Arreche (ARG)
Matias Zukas (ARG)
Gilbert SOARES KLIER Junior (BRA)
Juan Pablo Paz (ARG)
6-3 6-3
QFDragos Dima (ROU)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Berk Ilkel (_TU)
Osmancan Soyler (TUR)
6-0 6-1
QFGrigoriy Lomakin (KAZ)
Maxim Ratniuk (UKR)
Nemanja Malesevic (BIH)
Luka Pavlovic (FRA)
w/o
QFGilbert SOARES KLIER Junior (BRA)
Juan Pablo Paz (ARG)
Tristan Boyer (USA)
Yanki Erel (_TU)
6-4 3-6 11-9
QFNicolas Alberto Arreche (ARG)
Matias Zukas (ARG)
Hernan Casanova (ARG)
Tomas Farjat ()
6-1 6-7(2) 13-11
R16Grigoriy Lomakin (KAZ)
Maxim Ratniuk (UKR)
Duje Ajdukovic (_CR)
Karlo Kranic (_CR)
6-1 6-1
R16Nemanja Malesevic (BIH)
Luka Pavlovic (FRA)
Alexis Boureau (FRA)
Artsiom Dabryian (BLR)
6-1 7-6(4)
R16Dragos Dima (ROU)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Nicholas David Ionel (ROU)
Petru-Alexandru Luncanu (ROU)
6-1 6-4
R16Gilbert SOARES KLIER Junior (BRA)
Juan Pablo Paz (ARG)
Razvan Marius Codescu (ROU)
Vladimir Filip (ROU)
6-2 6-4
R16Tristan Boyer (USA)
Yanki Erel (_TU)
Bogdan Ionut Apostol (ROU)
Patrick Grigoriu (ROU)
7-6(7) 3-6 10-6
R16Hernan Casanova (ARG)
Tomas Farjat ()
Efe Comu ()
Jakob Johansson-Holm (SWE)
6-4 7-6(2)
R16Nicolas Alberto Arreche (ARG)
Matias Zukas (ARG)
Federico Bertuccioli (ITA)
Andrea Picchione (ITA)
6-2 4-6 10-6
R16Berk Ilkel (_TU)
Osmancan Soyler (TUR)
Michalis Sakellaridis (GRE)
Stefanos Sakellaridis ()
6-2 6-1
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Andrea Picchione (q) (ITA)Manfred Fellin (ITA)5-7 6-0 10-5[H2H]
Q1Tomas Farjat (q) ()Vladimir Filip (ROU)6-3 6-0[H2H]
Q1Vladislav Ivanov (q) (RUS)Arsenije Zlatanovic (SRB)7-5 2-6 10-4[H2H]
Q1Andrea Borroni (q) (ITA)Federico Bertuccioli (ITA)7-6(2) 5-7 12-10[H2H]
Q1Alexis Boureau (q) (FRA)Alexander Ovcharov (RUS)6-3 6-3[H2H]
Q1Jakob Johansson-Holm (q) (SWE)Edward Hubner (GBR)6-4 6-2[H2H]
Q2Manfred Fellin (ITA)Sabit Suntic ()6-2 6-3[H2H]
Q2Andrea Picchione (q) (ITA)Kuzey Cekirge (_TU)6-0 6-0[H2H]
Q2Tomas Farjat (q) ()Filip Krolo ()6-4 6-4[H2H]
Q2Vladimir Filip (ROU)Michalis Sakellaridis (GRE)3-6 7-5 10-5[H2H]
Q2Arsenije Zlatanovic (SRB)Ilya Rudiukov ()6-7(9) 6-3 10-3[H2H]
Q2Vladislav Ivanov (q) (RUS)Stefanos Sakellaridis ()6-2 7-6(3)[H2H]
Q2Federico Bertuccioli (ITA)Petru-Alexandru Luncanu (ROU)7-6(5) 6-3[H2H]
Q2Alexis Boureau (q) (FRA)Tristan Boyer (USA)6-1 6-0[H2H]
Q2Andrea Borroni (q) (ITA)Berk Ilkel (_TU)7-6(4) 4-6 10-5[H2H]
Q2Alexander Ovcharov (RUS)Pavel Verbin ()7-6(6) 6-2[H2H]
Q2Edward Hubner (GBR)George Galenianos (GRE)0-6 6-2 10-3[H2H]
Q2Jakob Johansson-Holm (q) (SWE)Kaya Arinc ()6-1 6-0[H2H]
Q3Stefanos Sakellaridis ()Robert Ziganshin (RUS)6-2 3-6 10-6[H2H]
Q3Ilya Rudiukov ()Artsiom Dabryian (BLR)6-2 7-6(5)[H2H]
Q3Vladimir Filip (ROU)Mikhail Yehayan (BLR)6-4 7-6(4)[H2H]
Q3Michalis Sakellaridis (GRE)Bulut Ozcelik (TUR)0-6 6-0 10-8[H2H]
Q3Filip Krolo ()Cedric Stanke (_GE)6-4 6-4[H2H]
Q3Andrea Picchione (q) (ITA)Ruben Busch (_GE)6-0 6-0[H2H]
Q3Kuzey Cekirge (_TU)Leonardo Lopez Linquet ()6-0 1-0 ret.[H2H]
Q3Vladislav Ivanov (q) (RUS)Tamerlan Kalkenov (KAZ)6-0 6-0[H2H]
Q3Federico Bertuccioli (ITA)Alexander Simion (ROU)6-3 6-0[H2H]
Q3Berk Ilkel (_TU)Daniil Gusev ()6-4 4-6 10-5[H2H]
Q3Andrea Borroni (q) (ITA)Matei Adrian Georgescu (ROU)6-1 6-4[H2H]
Q3Pavel Verbin ()Razvan Marius Codescu (ROU)6-1 6-3[H2H]
Q3Alexis Boureau (q) (FRA)Gokberk Ergeneman (TUR)6-2 3-0 ret.[H2H]
Q3Tristan Boyer (USA)Enes Donmezer ()6-2 6-1[H2H]
Q3George Galenianos (GRE)Kaan Cepel (_TU)6-0 6-7(4) 10-8[H2H]
Q3Kaya Arinc ()Osmancan Soyler (TUR)6-3 6-2[H2H]
Q3Jakob Johansson-Holm (q) (SWE)Shokhrukh Kutmanov ()w/o[H2H]
Q3Sabit Suntic ()Ege Ersoy ()6-0 6-0[H2H]