ATP M15 Antalya, Wk. 3 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Antalya, Wk. 3 Discussion!


Share This...


M15 Antalya, Wk. 3 Event Details:

2019-01-14Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2021  2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Antalya, Wk. 3 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
SFRiccardo Bellotti (2) (ITA)Alexander Shevchenko ()6-2 6-2[H2H]
SFDavide Galoppini (ITA)Dejan Katic (SRB)7-6(2) 6-4[H2H]
QFDejan Katic (SRB)Maciej Rajski (POL)6-4 6-2[H2H]
QFAlexander Shevchenko ()Omar Giacalone (ITA)6-3 6-4[H2H]
QFDavide Galoppini (ITA)Nicolae Frunza (6) (ROU)6-7(5) 6-1 6-1[H2H]
QFRiccardo Bellotti (2) (ITA)Paul Woerner (GER)w/o[H2H]
R16Alexander Shevchenko ()Hiroyasu Ehara (3) (JPN)6-3 6-1[H2H]
R16Paul Woerner (GER)Alexander Ritschard (8) (SUI)4-6 6-4 1-0 ret.[H2H]
R16Davide Galoppini (ITA)Tom Fawcett (1) (USA)6-3 6-2[H2H]
R16Riccardo Bellotti (2) (ITA)Razvan Marius Codescu (q) (ROU)6-3 6-0[H2H]
R16Maciej Rajski (POL)Antonio Massara (7) (ITA)2-6 6-2 6-3[H2H]
R16Dejan Katic (SRB)Luis GOMAR Monio (q) (ESP)6-2 6-0[H2H]
R16Nicolae Frunza (6) (ROU)Timofey Skatov (RUS)6-3 6-1[H2H]
R16Omar Giacalone (ITA)Ergi Kirkin (5) (TUR)6-2 6-2[H2H]
R32Paul Woerner (GER)Duje Kekez (CRO)6-4 0-6 6-2[H2H]
R32Razvan Marius Codescu (q) (ROU)Mert Alkaya (WC) (TUN)6-2 6-4[H2H]
R32Luis GOMAR Monio (q) (ESP)Pavel Nejedly (4) (CZE)6-2 6-7(4) 6-4[H2H]
R32Maciej Rajski (POL)Kaya Arinc (WC) ()6-2 6-0[H2H]
R32Davide Galoppini (ITA)Sagadat Ayap (WC) (KAZ)6-2 6-3[H2H]
R32Timofey Skatov (RUS)Nikita Mashtakov (UKR)6-4 4-6 7-5[H2H]
R32Dejan Katic (SRB)Vladimir Korolev (RUS)6-4 6-0[H2H]
R32Alexander Shevchenko ()Alexander Ovcharov (q) (RUS)6-2 2-6 6-1[H2H]
R32Antonio Massara (7) (ITA)Simone Roncalli (ITA)1-6 6-3 6-2[H2H]
R32Omar Giacalone (ITA)Samuel Brosset (FRA)7-5 6-3[H2H]
R32Nicolae Frunza (6) (ROU)Mathieu Perchicot (FRA)7-6(5) 6-1[H2H]
R32Riccardo Bellotti (2) (ITA)Moritz Thiem (WC) (AUT)6-1 7-5[H2H]
R32Tom Fawcett (1) (USA)Gokberk Ergeneman (q) (TUR)6-3 6-4[H2H]
R32Hiroyasu Ehara (3) (JPN)Matej Sabanov (q) (CRO)6-4 6-7(7) 6-4[H2H]
R32Alexander Ritschard (8) (SUI)Sarp Agabigun (TUR)6-2 6-1[H2H]
R32Ergi Kirkin (5) (TUR)Matyas Fuele (q) (HUN)7-6(3) 4-6 7-6(4)[H2H]
Men's Doubles
FIvan Sabanov (CRO)
Matej Sabanov (CRO)
Sarp Agabigun (TUR)
Nicolae Frunza (ROU)
6-1 7-5
SFSarp Agabigun (TUR)
Nicolae Frunza (ROU)
Omar Giacalone (ITA)
Duje Kekez (CRO)
6-2 6-2
SFIvan Sabanov (CRO)
Matej Sabanov (CRO)
Riccardo Bellotti (ITA)
Alexander Shevchenko ()
6-0 6-4
QFOmar Giacalone (ITA)
Duje Kekez (CRO)
Sagadat Ayap (KAZ)
Hiroyasu Ehara (JPN)
7-5 6-1
QFSarp Agabigun (TUR)
Nicolae Frunza (ROU)
Timofey Skatov (RUS)
Dostanbek Tashbulatov (KAZ)
6-4 6-3
QFRiccardo Bellotti (ITA)
Alexander Shevchenko ()
Pavel Nejedly (CZE)
Simone Roncalli (ITA)
6-4 6-4
QFIvan Sabanov (CRO)
Matej Sabanov (CRO)
Maciej Rajski (POL)
Paul Woerner (GER)
w/o
R16Sagadat Ayap (KAZ)
Hiroyasu Ehara (JPN)
Gianmarco Ferrari ()
Luis GOMAR Monio (ESP)
6-2 4-6 10-2
R16Omar Giacalone (ITA)
Duje Kekez (CRO)
Tom Fawcett (USA)
Alexander Ritschard (SUI)
w/o
R16Sarp Agabigun (TUR)
Nicolae Frunza (ROU)
Vladimir Korolev (RUS)
Nikita Mashtakov (UKR)
6-1 7-5
R16Timofey Skatov (RUS)
Dostanbek Tashbulatov (KAZ)
Burak Bilgin (_TU)
Gokberk Ergeneman (TUR)
3-6 7-6(2) 10-4
R16Pavel Nejedly (CZE)
Simone Roncalli (ITA)
Samuel Brosset (FRA)
Mathieu Perchicot (FRA)
6-2 6-4
R16Riccardo Bellotti (ITA)
Alexander Shevchenko ()
Davide Galoppini (ITA)
Antonio Massara (ITA)
6-2 4-6 10-4
R16Maciej Rajski (POL)
Paul Woerner (GER)
Razvan Marius Codescu (ROU)
Mihnea Lorin Stefan Turcu (ROU)
6-2 6-1
R16Ivan Sabanov (CRO)
Matej Sabanov (CRO)
Klim Ivanov (KAZ)
Dejan Katic (SRB)
6-3 6-1
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Alexander Ovcharov (q) (RUS)Valentin Vanta (ROU)w/o[H2H]
Q1Matej Sabanov (q) (CRO)Dostanbek Tashbulatov (KAZ)6-1 6-3[H2H]
Q1Luis GOMAR Monio (q) (ESP)Ivan Sabanov (CRO)6-2 6-4[H2H]
Q1Matyas Fuele (q) (HUN)Jaime Fermosell Delgado (ESP)6-3 6-1[H2H]
Q1Razvan Marius Codescu (q) (ROU)Alexander Crnokrak (AUS)5-7 6-3 10-7[H2H]
Q1Gokberk Ergeneman (q) (TUR)Edoardo Bottino ()6-4 6-3[H2H]
Q3Valentin Vanta (ROU)Mustafa Can Gunes ()6-0 6-1[H2H]
Q3Alexander Ovcharov (q) (RUS)Klim Ivanov (KAZ)6-0 6-2[H2H]
Q3Gokberk Ergeneman (q) (TUR)Oliver Benneweis Pramming ()6-3 7-5[H2H]
Q3Matej Sabanov (q) (CRO)Daniil Gusev ()6-3 6-0[H2H]
Q3Dostanbek Tashbulatov (KAZ)Gianmarco Ferrari ()6-2 7-5[H2H]
Q3Ivan Sabanov (CRO)Juan Ignacio Alcalde (ARG)6-1 6-4[H2H]
Q3Jaime Fermosell Delgado (ESP)Mihnea Lorin Stefan Turcu (ROU)6-1 6-2[H2H]
Q3Matyas Fuele (q) (HUN)BULAT Galiev (RUS)6-7(4) 6-3 10-7[H2H]
Q3Razvan Marius Codescu (q) (ROU)Dimitrios Choumis ()6-2 6-3[H2H]
Q3Alexander Crnokrak (AUS)Michalis Sakellaridis (GRE)7-5 6-1[H2H]
Q3Edoardo Bottino ()Bingyu Yu (CHN)6-3 7-5[H2H]
Q3Luis GOMAR Monio (q) (ESP)Burak Bilgin (_TU)6-2 2-0 ret.[H2H]