ATP M15 Antalya, Wk. 21 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Antalya, Wk. 21 Discussion!


Share This...


M15 Antalya, Wk. 21 Event Details:

2019-05-20Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Antalya, Wk. 21 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FChristopher Heyman (2) (BEL)Ergi Kirkin (1) (TUR)6-4 6-3[H2H]
SFErgi Kirkin (1) (TUR)Koray Kirci (TUR)6-3 6-2[H2H]
SFChristopher Heyman (2) (BEL)Niklas Guttau (q) (_GE)7-5 6-2[H2H]
QFNiklas Guttau (q) (_GE)Sergei Pogosian (q) (RUS)4-1 ret.[H2H]
QFErgi Kirkin (1) (TUR)Matias Zukas (5) (ARG)6-4 6-2[H2H]
QFChristopher Heyman (2) (BEL)Denys Klok (6) (UKR)6-1 7-6(5)[H2H]
QFKoray Kirci (TUR)Jean Thirouin (USA)6-4 7-6(2)[H2H]
R16Jean Thirouin (USA)Dimitriy Voronin (3) (RUS)5-7 6-3 1-0 ret.[H2H]
R16Christopher Heyman (2) (BEL)Shinnosuke Hiramatsu (q) (JPN)6-7(4) 6-1 6-2[H2H]
R16Niklas Guttau (q) (_GE)Adrian Obert (GER)4-6 6-4 7-6(4)[H2H]
R16Koray Kirci (TUR)Mirko Cutuli (ITA)6-1 3-6 7-6(1)[H2H]
R16Ergi Kirkin (1) (TUR)Vladimir Korolev (RUS)4-6 6-1 6-2[H2H]
R16Denys Klok (6) (UKR)Alexander Ovcharov (WC) (RUS)6-1 6-4[H2H]
R16Matias Zukas (5) (ARG)Zakhar Trapeznikov (RUS)6-0 6-0[H2H]
R16Sergei Pogosian (q) (RUS)Takashi Saito (4) (JPN)6-3 4-6 6-4[H2H]
R32Koray Kirci (TUR)Yanki Erel (JR) (_TU)6-4 6-4[H2H]
R32Alexander Ovcharov (WC) (RUS)Mert Naci Turker (TUR)7-6(2) 6-1[H2H]
R32Shinnosuke Hiramatsu (q) (JPN)Flemming Peters ()2-6 6-2 7-5[H2H]
R32Jean Thirouin (USA)Michalis Sakellaridis (q) (GRE)6-3 6-2[H2H]
R32Dimitriy Voronin (3) (RUS)Cengiz AKSU (TUN)6-2 6-4[H2H]
R32Vladimir Korolev (RUS)Jesper DE Jong (NLD)3-6 6-1 6-4[H2H]
R32Ergi Kirkin (1) (TUR)Horst Rieder (WC) (ITA)6-2 6-3[H2H]
R32Mirko Cutuli (ITA)Marsel Ilhan (7) (TUR)6-3 6-4[H2H]
R32Zakhar Trapeznikov (RUS)Kuzey Cekirge (q) (_TU)6-4 6-3[H2H]
R32Takashi Saito (4) (JPN)Burak Bilgin (WC) (_TU)6-1 6-2[H2H]
R32Matias Zukas (5) (ARG)Bekir Berk Sahin (WC) (_TU)6-0 6-0[H2H]
R32Adrian Obert (GER)Sarp Agabigun (TUR)2-6 6-2 6-2[H2H]
R32Niklas Guttau (q) (_GE)Paul Woerner (8) (GER)6-1 6-2[H2H]
R32Denys Klok (6) (UKR)Viacheslav Yulik (q) (RUS)6-1 5-0 ret.[H2H]
R32Sergei Pogosian (q) (RUS)Anze Arh (q) (SLO)6-5 ret.[H2H]
R32Christopher Heyman (2) (BEL)Zura Tkemaladze (q) (GEO)7-6(2) 6-0[H2H]
Men's Doubles
FDenys Klok (UKR)
Vladimir Korolev (RUS)
Cengiz AKSU (TUN)
Mert Naci Turker (TUR)
6-2 3-6 10-6
SFDenys Klok (UKR)
Vladimir Korolev (RUS)
Daniel Kossek (POL)
Mateusz Kowalczyk (POL)
6-3 4-6 10-6
SFCengiz AKSU (TUN)
Mert Naci Turker (TUR)
Flemming Peters ()
Paul Woerner (GER)
7-5 6-4
QFDaniel Kossek (POL)
Mateusz Kowalczyk (POL)
Sarp Agabigun (TUR)
Marsel Ilhan (TUR)
6-3 6-2
QFFlemming Peters ()
Paul Woerner (GER)
Jesper DE Jong (NLD)
Yanki Erel (_TU)
w/o
QFCengiz AKSU (TUN)
Mert Naci Turker (TUR)
Mislav Bosnjak (AUS)
Matthew Dellavedova (AUS)
7-6(2) 6-2
QFDenys Klok (UKR)
Vladimir Korolev (RUS)
Ilya Rudiukov ()
Zakhar Trapeznikov (RUS)
6-2 6-2
R16Cengiz AKSU (TUN)
Mert Naci Turker (TUR)
Burak Bilgin (_TU)
Koray Kirci (TUR)
6-4 6-0
R16Jesper DE Jong (NLD)
Yanki Erel (_TU)
Mirko Cutuli (ITA)
Matias Zukas (ARG)
7-6(4) 6-3
R16Mislav Bosnjak (AUS)
Matthew Dellavedova (AUS)
Umut Akkoyun (_TU)
Mert Alkaya (TUN)
6-4 6-2
R16Ilya Rudiukov ()
Zakhar Trapeznikov (RUS)
Kayra Kargin (_TU)
Bekir Berk Sahin (_TU)
6-0 6-1
R16Denys Klok (UKR)
Vladimir Korolev (RUS)
Niklas Guttau (_GE)
Lucas Hellfritsch (_GE)
6-3 6-4
R16Sarp Agabigun (TUR)
Marsel Ilhan (TUR)
Anze Arh (SLO)
Zura Tkemaladze (GEO)
6-0 6-1
R16Daniel Kossek (POL)
Mateusz Kowalczyk (POL)
Kaya Arinc ()
Kuzey Cekirge (_TU)
6-0 6-1
R16Flemming Peters ()
Paul Woerner (GER)
Shinnosuke Hiramatsu (JPN)
Horst Rieder (ITA)
7-5 6-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Niklas Guttau (q) (_GE)Daniil Gusev ()6-1 3-0 ret.[H2H]
Q1Anze Arh (q) (SLO)Klim Kozyrev (RUS)6-2 6-0[H2H]
Q1Shinnosuke Hiramatsu (q) (JPN)Lucas Hellfritsch (_GE)6-4 6-0[H2H]
Q1Viacheslav Yulik (q) (RUS)Ilya Rudiukov ()6-0 7-6(4)[H2H]
Q1Zura Tkemaladze (q) (GEO)Mert Alkaya (TUN)6-4 2-6 10-8[H2H]
Q1Kuzey Cekirge (q) (_TU)Saba Purtseladze ()6-4 6-2[H2H]
Q1Sergei Pogosian (q) (RUS)Gleb Blekher (CAN)6-2 6-3[H2H]
Q1Michalis Sakellaridis (q) (GRE)Mislav Bosnjak (AUS)6-3 2-6 10-4[H2H]
Q3Mert Alkaya (TUN)Robert Ziganshin (RUS)6-1 6-3[H2H]
Q3Ilya Rudiukov ()Kayra Kargin (_TU)6-2 3-6 10-8[H2H]
Q3Viacheslav Yulik (q) (RUS)Artsiom Dabryian (BLR)6-0 6-1[H2H]
Q3Shinnosuke Hiramatsu (q) (JPN)Igor Solomatin (UKR)6-1 6-0[H2H]
Q3Klim Kozyrev (RUS)Fariduni Hamid (TJK)6-4 6-1[H2H]
Q3Zura Tkemaladze (q) (GEO)Rafael E. Grovas ()6-0 7-6(1)[H2H]
Q3Kuzey Cekirge (q) (_TU)Matthew Dellavedova (AUS)6-4 6-3[H2H]
Q3Saba Purtseladze ()Andrei Molyak (RUS)6-2 6-2[H2H]
Q3Sergei Pogosian (q) (RUS)Stefanos Sakellaridis ()6-0 6-2[H2H]
Q3Gleb Blekher (CAN)Umut Akkoyun (_TU)6-2 6-3[H2H]
Q3Michalis Sakellaridis (q) (GRE)Davud Amirov (RUS)7-5 6-2[H2H]
Q3Mislav Bosnjak (AUS)Kaya Arinc ()6-1 6-2[H2H]
Q3Daniil Gusev ()Daniel Kossek (POL)6-4 6-1[H2H]