ATP M15 Antalya, Wk. 20 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Antalya, Wk. 20 Discussion!


Share This...


M15 Antalya, Wk. 20 Event Details:

2019-05-13Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Antalya, Wk. 20 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FDimitar Kuzmanov (1) (BUL)Oleg Prihodko (8) (UKR)3-6 6-2 6-1[H2H]
SFOleg Prihodko (8) (UKR)Aleksandre Metreveli (GEO)7-6(2) 6-3[H2H]
SFDimitar Kuzmanov (1) (BUL)Vlad Victor Cornea (q) (ROU)6-2 6-1[H2H]
QFDimitar Kuzmanov (1) (BUL)Marsel Ilhan (5) (TUR)6-2 6-3[H2H]
QFAleksandre Metreveli (GEO)Koray Kirci (TUR)6-2 3-1 ret.[H2H]
QFOleg Prihodko (8) (UKR)Matias Zukas (3) (ARG)7-6(11) 3-1 ret.[H2H]
QFVlad Victor Cornea (q) (ROU)Vladimir Korolev (RUS)6-4 6-4[H2H]
R16Koray Kirci (TUR)Mislav Bosnjak (q) (AUS)5-7 6-3 6-0[H2H]
R16Matias Zukas (3) (ARG)Petr Hajek ()6-3 6-4[H2H]
R16Vladimir Korolev (RUS)Mircea-Alexandru Jecan (7) (ROU)3-6 7-6(7) 6-1[H2H]
R16Vlad Victor Cornea (q) (ROU)Denys Klok (4) (UKR)6-4 4-6 6-4[H2H]
R16Marsel Ilhan (5) (TUR)Ondrej Krstev (CZE)4-6 6-4 6-4[H2H]
R16Dimitar Kuzmanov (1) (BUL)Yanki Erel (JR) (_TU)6-3 6-4[H2H]
R16Aleksandre Metreveli (GEO)Ergi Kirkin (2) (TUR)6-2 7-6(4)[H2H]
R16Oleg Prihodko (8) (UKR)Grigoriy Lomakin (KAZ)6-3 6-3[H2H]
R32Vlad Victor Cornea (q) (ROU)Manfred Fellin (q) (ITA)6-2 6-1[H2H]
R32Koray Kirci (TUR)Dimitriy Voronin (6) (RUS)3-6 7-6(2) 6-3[H2H]
R32Mislav Bosnjak (q) (AUS)Sarp Agabigun (WC) (TUR)6-3 6-4[H2H]
R32Ergi Kirkin (2) (TUR)Burak Bilgin (WC) (_TU)6-1 6-1[H2H]
R32Ondrej Krstev (CZE)Mate Voros (WC) (HUN)4-6 6-4 6-4[H2H]
R32Dimitar Kuzmanov (1) (BUL)Flemming Peters ()6-0 6-4[H2H]
R32Aleksandre Metreveli (GEO)Sergei Pogosian (q) (RUS)6-3 6-2[H2H]
R32Denys Klok (4) (UKR)Kuzey Cekirge (q) (_TU)6-1 7-5[H2H]
R32Marsel Ilhan (5) (TUR)Mert Naci Turker (q) (TUR)6-4 6-2[H2H]
R32Petr Hajek ()Mikhail Korovin (RUS)6-2 6-4[H2H]
R32Oleg Prihodko (8) (UKR)Cengiz AKSU (TUN)6-1 6-3[H2H]
R32Yanki Erel (JR) (_TU)Aleksei Khomich (q) (BLR)6-2 6-3[H2H]
R32Vladimir Korolev (RUS)Matthew Dellavedova (q) (AUS)5-7 6-2 6-2[H2H]
R32Matias Zukas (3) (ARG)Max Houkes (WC) ()6-1 6-2[H2H]
R32Grigoriy Lomakin (KAZ)Niklas Schell (_GE)6-2 6-4[H2H]
R32Mircea-Alexandru Jecan (7) (ROU)Martin Van Der Meerschen ()6-3 7-6(5)[H2H]
Men's Doubles
FMikhail Korovin (RUS)
Oleg Prihodko (UKR)
Sarp Agabigun (TUR)
Grigoriy Lomakin (KAZ)
6-3 5-7 10-5
SFMikhail Korovin (RUS)
Oleg Prihodko (UKR)
Vlad Victor Cornea (ROU)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
7-6(6) 3-6 14-12
SFSarp Agabigun (TUR)
Grigoriy Lomakin (KAZ)
Aleksandre Metreveli (GEO)
Zura Tkemaladze (GEO)
6-4 6-1
QFVlad Victor Cornea (ROU)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Victor Ernaelsteen (BEL)
Martin Van Der Meerschen ()
6-3 6-0
QFSarp Agabigun (TUR)
Grigoriy Lomakin (KAZ)
Denys Klok (UKR)
Vladimir Korolev (RUS)
6-7(6) 7-5 10-2
QFAleksandre Metreveli (GEO)
Zura Tkemaladze (GEO)
Petr Hajek ()
Ondrej Krstev (CZE)
6-3 6-2
QFMikhail Korovin (RUS)
Oleg Prihodko (UKR)
Mislav Bosnjak (AUS)
Matthew Dellavedova (AUS)
6-4 6-4
R16Petr Hajek ()
Ondrej Krstev (CZE)
Rishabdev Raman (IND)
Michalis Sakellaridis (GRE)
7-6(4) 6-1
R16Sarp Agabigun (TUR)
Grigoriy Lomakin (KAZ)
Koray Kirci (TUR)
Niklas Schell (_GE)
6-4 6-7(7) 10-4
R16Aleksandre Metreveli (GEO)
Zura Tkemaladze (GEO)
Kuzey Cekirge (_TU)
Kayra Kargin (_TU)
6-3 6-2
R16Mislav Bosnjak (AUS)
Matthew Dellavedova (AUS)
Umut Akkoyun (_TU)
Mert Alkaya (TUN)
7-6(3) 7-5
R16Mikhail Korovin (RUS)
Oleg Prihodko (UKR)
Max Houkes ()
Flemming Peters ()
6-1 6-2
R16Victor Ernaelsteen (BEL)
Martin Van Der Meerschen ()
Burak Bilgin (_TU)
Mert Naci Turker (TUR)
6-4 0-6 10-4
R16Vlad Victor Cornea (ROU)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Alexander Ovcharov (RUS)
Dimitriy Voronin (RUS)
6-0 6-1
R16Denys Klok (UKR)
Vladimir Korolev (RUS)
Cengiz AKSU (TUN)
Yanki Erel (_TU)
7-6(4) 7-6(3)
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Vlad Victor Cornea (q) (ROU)Mert Alkaya (TUN)6-0 6-2[H2H]
Q1Matthew Dellavedova (q) (AUS)Shamael Chaudhry ()6-4 6-1[H2H]
Q1Mert Naci Turker (q) (TUR)Zura Tkemaladze (GEO)6-4 6-1[H2H]
Q1Mislav Bosnjak (q) (AUS)Bjorn Nareyka (AUT)6-1 4-6 10-7[H2H]
Q1Aleksei Khomich (q) (BLR)Alexander Ovcharov (RUS)6-2 6-0[H2H]
Q1Manfred Fellin (q) (ITA)Michalis Sakellaridis (GRE)6-0 6-4[H2H]
Q1Sergei Pogosian (q) (RUS)Neil Oberleitner (AUT)6-3 6-2[H2H]
Q1Kuzey Cekirge (q) (_TU)Fariduni Hamid (TJK)6-4 6-2[H2H]
Q3Mert Naci Turker (q) (TUR)Shinnosuke Hiramatsu (JPN)6-4 6-4[H2H]
Q3Matthew Dellavedova (q) (AUS)Egor Matvievici (MDA)6-1 6-0[H2H]
Q3Shamael Chaudhry ()Rafael E. Grovas ()2-6 6-3 10-7[H2H]
Q3Mert Alkaya (TUN)Kaya Arinc ()6-1 6-3[H2H]
Q3Vlad Victor Cornea (q) (ROU)Rishabdev Raman (IND)6-0 6-2[H2H]
Q3Michalis Sakellaridis (GRE)Davud Amirov (RUS)6-2 6-2[H2H]
Q3Zura Tkemaladze (GEO)Saba Purtseladze ()6-1 3-6 10-8[H2H]
Q3Bjorn Nareyka (AUT)Anze Arh (SLO)6-3 6-4[H2H]
Q3Mislav Bosnjak (q) (AUS)Daniil Gusev ()6-1 6-4[H2H]
Q3Neil Oberleitner (AUT)Victor Ernaelsteen (BEL)6-2 5-7 12-10[H2H]
Q3Sergei Pogosian (q) (RUS)Daniel Kossek (POL)6-3 6-3[H2H]
Q3Alexander Ovcharov (RUS)Umut Akkoyun (_TU)6-4 6-4[H2H]
Q3Aleksei Khomich (q) (BLR)Stepan Beresnev (RUS)7-5 6-4[H2H]
Q3Kuzey Cekirge (q) (_TU)Horst Rieder (ITA)6-2 6-1[H2H]
Q3Fariduni Hamid (TJK)Kayra Kargin (_TU)6-4 6-1[H2H]
Q3Manfred Fellin (q) (ITA)Oliver Varga-toth (HUN)6-2 6-0[H2H]