ATP M15 Antalya, Wk. 19 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Antalya, Wk. 19 Discussion!


Share This...


M15 Antalya, Wk. 19 Event Details:

2019-05-06Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Antalya, Wk. 19 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FErgi Kirkin (2) (TUR)Denys Klok (4) (UKR)6-3 3-6 6-4[H2H]
SFDenys Klok (4) (UKR)Aleksandre Metreveli (GEO)6-1 6-2[H2H]
SFErgi Kirkin (2) (TUR)Max Houkes (q) ()6-2 6-2[H2H]
QFMax Houkes (q) ()Piotr Grynkowski (q) (POL)6-2 6-1[H2H]
QFDenys Klok (4) (UKR)Georgii Kravchenko (UKR)4-6 6-2 6-1[H2H]
QFAleksandre Metreveli (GEO)Vladyslav Orlov (UKR)3-6 6-4 7-5[H2H]
QFErgi Kirkin (2) (TUR)Vlad Victor Cornea (q) (ROU)6-3 6-1[H2H]
R16Vlad Victor Cornea (q) (ROU)Oleg Prihodko (UKR)4-6 6-3 6-3[H2H]
R16Max Houkes (q) ()Aleksei Khomich (WC) (BLR)6-4 3-6 6-3[H2H]
R16Piotr Grynkowski (q) (POL)Matthew Dellavedova (q) (AUS)6-2 6-3[H2H]
R16Georgii Kravchenko (UKR)Marsel Ilhan (6) (TUR)6-4 6-4[H2H]
R16Denys Klok (4) (UKR)Mircea-Alexandru Jecan (ROU)6-4 6-4[H2H]
R16Vladyslav Orlov (UKR)Luca Castelnuovo (5WC) ()6-2 7-5[H2H]
R16Aleksandre Metreveli (GEO)Mikhail Fufygin (RUS)6-3 6-3[H2H]
R16Ergi Kirkin (2) (TUR)Yanki Erel (WC) (_TU)6-2 6-0[H2H]
R32Luca Castelnuovo (5WC) ()Umut Akkoyun (q) (_TU)6-4 6-3[H2H]
R32Ergi Kirkin (2) (TUR)Kuzey Cekirge (q) (_TU)6-1 6-0[H2H]
R32Vladyslav Orlov (UKR)Mislav Bosnjak (q) (AUS)6-4 6-1[H2H]
R32Oleg Prihodko (UKR)Mats Rosenkranz (8) ()6-1 4-6 7-6(6)[H2H]
R32Max Houkes (q) ()Dante Gennaro (3) (ARG)7-5 7-6(6)[H2H]
R32Mikhail Fufygin (RUS)Flemming Peters ()6-1 7-6(5)[H2H]
R32Aleksandre Metreveli (GEO)Yuta Shimizu (1) (JPN)4-2 ret.[H2H]
R32Marsel Ilhan (6) (TUR)Mikhail Korovin (RUS)6-1 6-3[H2H]
R32Denys Klok (4) (UKR)Manfred Fellin (ITA)6-3 6-1[H2H]
R32Yanki Erel (WC) (_TU)Koray Kirci (TUR)6-7(7) 6-1 6-2[H2H]
R32Mircea-Alexandru Jecan (ROU)Petr Hajek ()6-2 6-1[H2H]
R32Georgii Kravchenko (UKR)Niklas Schell (_GE)6-1 7-6(5)[H2H]
R32Piotr Grynkowski (q) (POL)Paul Woerner (7) (GER)6-7(4) 6-3 7-5[H2H]
R32Vlad Victor Cornea (q) (ROU)Shamael Chaudhry ()6-0 6-2[H2H]
R32Aleksei Khomich (WC) (BLR)Gleb Blekher (WC) (CAN)6-1 6-2[H2H]
R32Matthew Dellavedova (q) (AUS)Mert Alkaya (q) (TUN)6-1 7-6(7)[H2H]
Men's Doubles
FVlad Victor Cornea (ROU)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Umut Akkoyun (_TU)
Mert Alkaya (TUN)
6-0 6-2
SFVlad Victor Cornea (ROU)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Mikhail Korovin (RUS)
Oleg Prihodko (UKR)
6-2 6-3
SFUmut Akkoyun (_TU)
Mert Alkaya (TUN)
Georgii Kravchenko (UKR)
Vladyslav Orlov (UKR)
2-6 6-1 10-7
QFVlad Victor Cornea (ROU)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Mikhail Fufygin (RUS)
Roman Nashatyrkin (RUS)
7-6(1) 7-6(5)
QFUmut Akkoyun (_TU)
Mert Alkaya (TUN)
BULAT Galiev (RUS)
Marsel Ilhan (TUR)
7-6(8) 7-5
QFGeorgii Kravchenko (UKR)
Vladyslav Orlov (UKR)
Anze Arh (SLO)
Manfred Fellin (ITA)
6-4 6-2
QFMikhail Korovin (RUS)
Oleg Prihodko (UKR)
Luca Castelnuovo ()
Paul Woerner (GER)
w/o
R16Georgii Kravchenko (UKR)
Vladyslav Orlov (UKR)
Burak Bilgin (_TU)
Mert Naci Turker (TUR)
6-2 6-2
R16Umut Akkoyun (_TU)
Mert Alkaya (TUN)
Petr Hajek ()
Yuta Shimizu (JPN)
7-5 6-3
R16Anze Arh (SLO)
Manfred Fellin (ITA)
Koray Kirci (TUR)
Dmitry Myagkov ()
6-7(2) 6-4 10-7
R16Luca Castelnuovo ()
Paul Woerner (GER)
Dante Gennaro (ARG)
Niklas Schell (_GE)
7-6(9) 6-3
R16Mikhail Korovin (RUS)
Oleg Prihodko (UKR)
Saba Purtseladze ()
Zura Tkemaladze (GEO)
6-2 7-5
R16Mikhail Fufygin (RUS)
Roman Nashatyrkin (RUS)
Mislav Bosnjak (AUS)
Matthew Dellavedova (AUS)
6-4 6-4
R16Vlad Victor Cornea (ROU)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Shamael Chaudhry ()
Yanki Erel (_TU)
6-3 6-2
R16BULAT Galiev (RUS)
Marsel Ilhan (TUR)
Kaya Arinc ()
Aleksei Khomich (BLR)
6-4 6-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Kuzey Cekirge (q) (_TU)Mert Naci Turker (TUR)6-4 1-6 10-7[H2H]
Q1Piotr Grynkowski (q) (POL)Giordan Kunz ()6-2 6-3[H2H]
Q1Mislav Bosnjak (q) (AUS)Anze Arh (SLO)6-4 6-1[H2H]
Q1Max Houkes (q) ()Shinnosuke Hiramatsu (JPN)6-4 1-6 10-3[H2H]
Q1Vlad Victor Cornea (q) (ROU)Saba Purtseladze ()6-4 6-0[H2H]
Q1Umut Akkoyun (q) (_TU)Dmitry Myagkov ()7-5 7-6(3)[H2H]
Q1Mert Alkaya (q) (TUN)BULAT Galiev (RUS)6-1 3-6 10-6[H2H]
Q1Matthew Dellavedova (q) (AUS)Fariduni Hamid (TJK)6-1 6-1[H2H]
Q3Max Houkes (q) ()Roman Nashatyrkin (RUS)3-6 6-0 10-2[H2H]
Q3Mislav Bosnjak (q) (AUS)Rishabdev Raman (IND)6-3 6-0[H2H]
Q3Anze Arh (SLO)Zura Tkemaladze (GEO)6-2 3-6 11-9[H2H]
Q3Giordan Kunz ()Burak Bilgin (_TU)6-2 7-6(6)[H2H]
Q3Piotr Grynkowski (q) (POL)Gleb Smolyakov (RUS)6-0 6-1[H2H]
Q3Kuzey Cekirge (q) (_TU)Michalis Sakellaridis (GRE)4-6 7-6(7) 10-7[H2H]
Q3Shinnosuke Hiramatsu (JPN)Kaya Arinc ()6-1 6-2[H2H]
Q3Vlad Victor Cornea (q) (ROU)Robert Ziganshin (RUS)4-0 ret.[H2H]
Q3Saba Purtseladze ()Stefanos Sakellaridis ()6-3 6-1[H2H]
Q3Dmitry Myagkov ()Kayra Kargin (_TU)6-0 6-1[H2H]
Q3Umut Akkoyun (q) (_TU)Egor Matvievici (MDA)7-5 7-6(2)[H2H]
Q3Mert Alkaya (q) (TUN)Yuriy Kryvoy (UKR)6-3 4-6 10-3[H2H]
Q3BULAT Galiev (RUS)Mate Voros (HUN)6-1 4-6 10-3[H2H]
Q3Matthew Dellavedova (q) (AUS)Zlatan Bilic ()6-1 6-0[H2H]
Q3Fariduni Hamid (TJK)Amar Avdovic (BIH)2-6 7-6(5) 11-9[H2H]
Q3Mert Naci Turker (TUR)Nabi Kustepe (_TU)6-1 6-0[H2H]