ATP M15 Antalya, Wk. 11 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Antalya, Wk. 11 Discussion!


Share This...


M15 Antalya, Wk. 11 Event Details:

2019-03-11Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Antalya, Wk. 11 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FFelipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)Ivan Nedelko (4) (RUS)6-7(5) 7-5 ret.[H2H]
SFIvan Nedelko (4) (RUS)Sebastian Korda (8) (USA)6-1 6-3[H2H]
SFFelipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)Matias Zukas (ARG)6-2 3-6 6-1[H2H]
QFMatias Zukas (ARG)Lenny Hampel (AUT)6-1 4-6 6-3[H2H]
QFSebastian Korda (8) (USA)Cristian Rodriguez (2) (COL)6-3 6-1[H2H]
QFFelipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)Kirill Kivattsev (7) (RUS)7-6(1) 6-4[H2H]
QFIvan Nedelko (4) (RUS)Julian Ocleppo (ITA)6-3 7-6(6)[H2H]
R16Lenny Hampel (AUT)Jules Okala (6) (FRA)4-6 6-2 4-3 ret.[H2H]
R16Cristian Rodriguez (2) (COL)Denys Klok (UKR)7-6(4) 6-2[H2H]
R16Matias Zukas (ARG)Marvin Netuschil (3) (GER)6-2 6-4[H2H]
R16Sebastian Korda (8) (USA)Ronald Slobodchikov (RUS)6-2 6-2[H2H]
R16Kirill Kivattsev (7) (RUS)Koray Kirci (WC) (TUR)6-2 2-6 6-4[H2H]
R16Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)Dimitar Kuzmanov (1) (BUL)2-6 6-2 7-5[H2H]
R16Julian Ocleppo (ITA)Peter Torebko (5) (GER)7-5 6-1[H2H]
R16Ivan Nedelko (4) (RUS)Bastian Trinker (WC) (AUT)6-7(2) 6-3 6-1[H2H]
R32Peter Torebko (5) (GER)Sarp Agabigun (q) (TUR)6-2 6-3[H2H]
R32Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)Luca Gelhardt (q) ()6-2 6-3[H2H]
R32Matias Zukas (ARG)Vladislav Melnic (q) (ROU)6-1 6-2[H2H]
R32Marvin Netuschil (3) (GER)Lucas Neagu (WC) ()6-1 6-0[H2H]
R32Ivan Nedelko (4) (RUS)Mircea-Alexandru Jecan (q) (ROU)6-1 6-4[H2H]
R32Julian Ocleppo (ITA)Damien Wenger (JR) (SUI)6-1 6-2[H2H]
R32Koray Kirci (WC) (TUR)Nicolae Frunza (ROU)6-3 6-4[H2H]
R32Dimitar Kuzmanov (1) (BUL)Bogdan Ionut Apostol (ROU)6-2 6-1[H2H]
R32Bastian Trinker (WC) (AUT)Or Ram-Harel (ISR)6-4 6-2[H2H]
R32Kirill Kivattsev (7) (RUS)Bora Sengul (JR) (_TU)6-4 6-3[H2H]
R32Lenny Hampel (AUT)Takeru Yuzuki (WC) ()6-2 6-4[H2H]
R32Ronald Slobodchikov (RUS)Alberto COLAS Sanchez (q) (ESP)6-2 6-2[H2H]
R32Denys Klok (UKR)Luis GOMAR Monio (q) (ESP)6-4 6-3[H2H]
R32Sebastian Korda (8) (USA)Nick Hardt (JR) (DOM)6-2 6-2[H2H]
R32Jules Okala (6) (FRA)Nicolas Mejia (COL)7-5 7-5[H2H]
R32Cristian Rodriguez (2) (COL)Tadeas Paroulek (CZE)7-5 5-7 7-6(2)[H2H]
Men's Doubles
FFelipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)
Peter Torebko (GER)
Kirill Kivattsev (RUS)
Julian Ocleppo (ITA)
6-4 1-6 10-8
SFKirill Kivattsev (RUS)
Julian Ocleppo (ITA)
Vlad Victor Cornea (ROU)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
6-1 6-4
SFFelipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)
Peter Torebko (GER)
Tadeas Paroulek (CZE)
Oleg Prihodko (UKR)
6-3 7-6(2)
QFKirill Kivattsev (RUS)
Julian Ocleppo (ITA)
Sarp Agabigun (TUR)
Koray Kirci (TUR)
7-6(5) 6-4
QFFelipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)
Peter Torebko (GER)
Luca Gelhardt ()
Nitin Kumar Sinha (IND)
6-0 7-6(2)
QFTadeas Paroulek (CZE)
Oleg Prihodko (UKR)
Lenny Hampel (AUT)
Jules Okala (FRA)
w/o
QFVlad Victor Cornea (ROU)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Nick Hardt (DOM)
Nicolas Mejia (COL)
6-2 6-1
R16Lenny Hampel (AUT)
Jules Okala (FRA)
Lucas Neagu ()
Bastian Trinker (AUT)
6-2 6-2
R16Tadeas Paroulek (CZE)
Oleg Prihodko (UKR)
Bogdan Ionut Apostol (ROU)
Nicolae Frunza (ROU)
7-6(5) 6-1
R16Nick Hardt (DOM)
Nicolas Mejia (COL)
Denys Klok (UKR)
Grigoriy Lomakin (KAZ)
6-4 2-6 10-6
R16Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)
Peter Torebko (GER)
Alon Elia (ISR)
Or Ram-Harel (ISR)
6-4 7-6(5)
R16Vlad Victor Cornea (ROU)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Vladislav Melnic (ROU)
Vladyslav Orlov (UKR)
6-1 6-2
R16Sarp Agabigun (TUR)
Koray Kirci (TUR)
Louroi Martinez (SUI)
Damien Wenger (SUI)
5-7 6-2 11-9
R16Kirill Kivattsev (RUS)
Julian Ocleppo (ITA)
Cristian Rodriguez (COL)
Matias Zukas (ARG)
7-6(5) 6-2
R16Luca Gelhardt ()
Nitin Kumar Sinha (IND)
Matteo Meneghetti ()
Aliaksandr Prudnikau (BLR)
6-1 6-0
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Alberto COLAS Sanchez (q) (ESP)Vladyslav Orlov (UKR)6-3 6-1[H2H]
Q1Luca Gelhardt (q) ()Louroi Martinez (SUI)3-6 7-6(1) 12-10[H2H]
Q1Luis GOMAR Monio (q) (ESP)Tomislav Jotovski ()6-2 6-3[H2H]
Q1Mircea-Alexandru Jecan (q) (ROU)Alon Elia (ISR)6-0 6-3[H2H]
Q1Vladislav Melnic (q) (ROU)Mert Alkaya (TUN)6-4 6-4[H2H]
Q1Sarp Agabigun (q) (TUR)Nitin Kumar Sinha (IND)2-6 7-6(3) 10-4[H2H]
Q3Alberto COLAS Sanchez (q) (ESP)Umut Akkoyun (_TU)6-1 6-1[H2H]
Q3Luca Gelhardt (q) ()Oleg Prihodko (UKR)6-2 7-5[H2H]
Q3Louroi Martinez (SUI)Kosuke Okagaki ()6-3 2-6 10-5[H2H]
Q3Tomislav Jotovski ()Bingyu Yu (CHN)6-3 6-4[H2H]
Q3Luis GOMAR Monio (q) (ESP)Shamael Chaudhry ()6-4 6-2[H2H]
Q3Mircea-Alexandru Jecan (q) (ROU)Sandro Kopp (AUT)6-2 6-0[H2H]
Q3Alon Elia (ISR)Jim Walder (_GE)6-1 7-6(4)[H2H]
Q3Nitin Kumar Sinha (IND)Ruben Busch (_GE)7-6(6) 6-0[H2H]
Q3Sarp Agabigun (q) (TUR)Nabi Kustepe (_TU)6-0 6-2[H2H]
Q3Vladislav Melnic (q) (ROU)Vlad Victor Cornea (ROU)7-5 7-6(1)[H2H]
Q3Mert Alkaya (TUN)Grigoriy Lomakin (KAZ)6-2 6-3[H2H]
Q3Vladyslav Orlov (UKR)Jordi Walder (_GE)1-6 6-4 10-2[H2H]