ATP Tokyo [QD & MD]

Moderator: Moderators

Re: ATP Tokyo [Entry list, updated 9/27]

Postby Phil » Fri Sep 30, 2011 9:51 am

QD-Singles

Seeds: (cut: Begemann - 264)
1. Ryan Sweeting
2. Yen-Hsun Lu
3. Karol Beck
4. Ryan Harrison
5. Michael Berrer
6. Dudi Sela
7. Rainer Schuettler
8. Matthew Ebden

First Round
(1)Ryan Sweeting (USA) vs Marinko Matosevic (AUS)
Amir Weintraub (ISR) vs (6)Dudi Sela (ISR)
(2)Yen-Hsun Lu (TPE) vs Andre Begemann (GER)
(WC)Hiroyasu Ehara (JPN) vs (8)Matthew Ebden (AUS)
(3)Karol Beck (SVK) vs Marco Chiudinelli (SUI)
Greg Jones (AUS) vs (5)Michael Berrer (GER)
(4)Ryan Harrison (USA) vs (WC)Yasutaka Uchiyama (JPN)
(WC)Hiroki Moriya (JPN) vs (7)Rainer Schuettler (GER)
Phil
Forum Regular
Forum Regular
 
Posts: 34
Joined: Fri Jun 10, 2011 2:20 pm
Location: France

Re: ATP Tokyo [QD]

Postby Phil » Sat Oct 01, 2011 2:46 am

MD - Singles

Seeds: (cut: Lukas - 65)
1. Rafael Nadal
2. Andy Murray
3. David Ferrer
4. Mardy Fish
5. Viktor Troicki
6. Janko Tipsarevic
7. Radek Stepanek
8. Juan Monaco

First Round
(1)Rafael Nadal (ESP) vs (WC)Go Soeda (JPN)
Milos Raonic (CAN) vs (WC)Yuichi Sugita (JPN)
Robin Haase (NED) vs Santiago Giraldo (COL)
Dmitry Tursunov (RUS) vs (6)Janko Tipsarevic (SRB)
(4)Mardy Fish (USA) vs (q)
Ernests Gulbis (LAT) vs Lukasz Kubot (POL)
(WC)Tatsuma Ito (JPN) vs (q)
Bernard Tomic (AUS) vs (5)Viktor Troicki (SRB)
(7)Radek Stepanek (CZE) vs Somdev Devvarman (IND)
(q) vs Guillermo Garcia-Lopez (ESP)
(q) vs Pablo Andujar (ESP)
Kei Nishikori (JPN) vs (3)David Ferrer (ESP)
(8)Juan Monaco (ARG) vs Ivan Dodig (CRO)
David Nalbandian (ARG) vs Lukas Rosol (CZE)
Jarkko Nieminen (FIN) vs Alex Bogomolov Jr. (USA)
Marcos Baghdatis (CYP) vs (2)Andy Murray (GBR)
Last edited by Phil on Sat Oct 01, 2011 3:06 am, edited 1 time in total.
Phil
Forum Regular
Forum Regular
 
Posts: 34
Joined: Fri Jun 10, 2011 2:20 pm
Location: France

Re: ATP Tokyo [QD]

Postby Phil » Sat Oct 01, 2011 3:04 am

Q-First Round
Marinko Matosevic (AUS) d. (1)Ryan Sweeting (USA) 6-3 6-2
(6)Dudi Sela (ISR) d. Amir Weintraub (ISR) 6-2 6-4
(2)Yen-Hsun Lu (TPE) d. (ALT)Riccardo Ghedin (ITA) 6-1 6-0 [Ghedin replaces Andre Begemann ]
(8)Matthew Ebden (AUS) d. (WC)Hiroyasu Ehara (JPN) 6-2 7-6(6)
Marco Chiudinelli (SUI) d. (3)Karol Beck (SVK) 6-4 6-1
(5)Michael Berrer (GER) d. Greg Jones (AUS) 6-3 4-6 6-2
(4)Ryan Harrison (USA) d. (WC)Yasutaka Uchiyama (JPN) 6-7(1) 6-2 6-4
(7)Rainer Schuettler (GER) d. (WC)Hiroki Moriya (JPN) 6-3 7-6(1)

Qualifying Round
Marinko Matosevic (AUS) vs (6)Dudi Sela (ISR)
(2)Yen-Hsun Lu (TPE) vs (8)Matthew Ebden (AUS)
Marco Chiudinelli (SUI) vs (5)Michael Berrer (GER)
(4)Ryan Harrison (USA) vs (7)Rainer Schuettler (GER)
Phil
Forum Regular
Forum Regular
 
Posts: 34
Joined: Fri Jun 10, 2011 2:20 pm
Location: France


Return to Archive

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron
Not able to open ./cache/data_global.php