Colombia F3

Moderator: Moderators

Colombia F3

Postby Moder » Fri Aug 12, 2011 6:08 pm

Colombia F3 Futures
User avatar
Moder
Forum God
Forum God
 
Posts: 6861
Joined: Tue Aug 28, 2007 4:20 pm

Re: Colombia F3

Postby Moder » Thu Aug 18, 2011 1:49 pm

Q-First Round
(1)Steffen Zornosa (COL) bye
Carlos Andres Rodriguez Diaz (COL) d. Antonio Jose Serna (COL) 6-2 6-3
Daniel Elahi Galan Riveros (COL) d. Juan Pablo Suarez (COL) 6-0 6-1
Walter Valarezo (ECU) bye
(2)Charles Costa (BRA) bye
Juan Flores (COL) d. Juan Pablo Mateus Parra (COL) 6-0 6-1
Pablo Tellez (COL) d. Omar Felipe Lopez Torres (COL) 6-0 7-6(4)
Diego Garavito (COL) bye
(3)Raony Carvalho (BRA) bye
Tomas Builes (COL) d. Juan Felipe Tellez (COL) 4-6 6-2 6-3
Cristian Bohorquez (COL) d. Hernan Ariza Vargas (COL) 6-4 6-2
Francisco Mendieta (COL) bye
(4)Spencer Feldman (USA) bye
Gabriel Cadena (COL) d. Juan Gabriel Poveda Suarez (COL) 6-1 6-1
Sat Galan (COL) d. Jefferson Steven Brand Perez (COL) 6-3 6-2
Juan Felipe Cardoso Guzman (COL) bye
(5)Felipe Escobar (COL) bye
Claudio Piridjian (ARG) bye
Sergio Barrera (COL) d. Santiago Andres Diaz (COL) 7-6(3) 7-5
Joseph Correa (USA) bye
(6)Mateo Andres Ruiz Naranjo (COL) bye
Andres Alban (COL) d. Alejandro Perez (COL) 6-0 6-1
Felipe Rojas (COL) d. Pablo Borrero Ferrer (COL) 6-2 6-4
Juan Jose Mateus Rubiano (COL) bye
(7)Pedro Pablo Ruiz (COL) bye
Felipe Calderon (COL) d. Juan-Pablo Ospina (COL) 3-6 6-2 6-1
Sergio Jose Trujillo Arrieta (COL) d. Sergio-Eduardo Lopez-Ramirez (COL) w/o
Luis Valero (COL) bye
(8)Felipe Soares (BRA) bye
Javier Nunez (COL) d. Santiago Arias (COL) 4-6 6-1 6-2
Cesar Alejandro Marin (COL) d. Samir Andres Rangel Perez (COL) 7-6(4) 6-2
Ricardo Martin (COL) bye

Q-Second Round
(1)Steffen Zornosa (COL) d. Carlos Andres Rodriguez Diaz (COL) 6-2 6-2
Walter Valarezo (ECU) d. Daniel Elahi Galan Riveros (COL) 6-2 6-3
(2)Charles Costa (BRA) d. Juan Flores (COL) 6-4 6-4
Diego Garavito (COL) d. Pablo Tellez (COL) 4-6 6-3 6-4
(3)Raony Carvalho (BRA) d. Tomas Builes (COL) 6-4 7-5
Cristian Bohorquez (COL) d. Francisco Mendieta (COL) 6-2 5-7 6-3
(4)Spencer Feldman (USA) d. Gabriel Cadena (COL) 6-2 6-3
Sat Galan (COL) d. Juan Felipe Cardoso Guzman (COL) 6-1 7-5
(5)Felipe Escobar (COL) d. Claudio Piridjian (ARG) 6-0 6-1
Joseph Correa (USA) d. Sergio Barrera (COL) 7-6(4) 7-6(2)
(6)Mateo Andres Ruiz Naranjo (COL) d. Andres Alban (COL) 6-4 7-6(6)
Felipe Rojas (COL) d. Juan Jose Mateus Rubiano (COL) 6-1 6-4
(7)Pedro Pablo Ruiz (COL) d. Felipe Calderon (COL) 6-0 6-1
Luis Valero (COL) d. Sergio Jose Trujillo Arrieta (COL) 6-0 6-0
(8)Felipe Soares (BRA) d. Javier Nunez (COL) 6-0 6-2
Ricardo Martin (COL) d. Cesar Alejandro Marin (COL) 4-6 7-6(3) 6-2

Qualifying Round
(1)Steffen Zornosa (COL) d. Walter Valarezo (ECU) 6-0 6-4
(2)Charles Costa (BRA) d. Diego Garavito (COL) 6-2 4-6 6-2
(3)Raony Carvalho (BRA) d. Cristian Bohorquez (COL) 6-1 6-3
(4)Spencer Feldman (USA) d. Sat Galan (COL) 2-6 6-4 6-4
(5)Felipe Escobar (COL) d. Joseph Correa (USA) 6-0 6-3
Felipe Rojas (COL) d. (6)Mateo Andres Ruiz Naranjo (COL) 6-2 6-2
(7)Pedro Pablo Ruiz (COL) d. Luis Valero (COL) 6-4 6-1
(8)Felipe Soares (BRA) d. Ricardo Martin (COL) 6-1 6-1


MD

First Round
(1)Sebastian Decoud (ARG) d. Felipe Escobar (COL) 6-4 6-3
Guilherme Hadlich (BRA) d. Felipe Rojas (COL) 6-3 6-0
Sebastian Lopez (COL) d. Mateo Andres Ruiz Naranjo (COL) 6-4 6-4
(5)Artem Sitak (NZL) d. Wilson Leite (BRA) 6-3 7-6(5)
(4)Julio-Cesar Campozano (ECU) d. Ivan Endara (ECU) 3-6 6-4 6-4
Spencer Feldman (USA) d. Sebastian Sanchez (COL) 4-6 6-1 6-3
Steffen Zornosa (COL) d. Danilo Ferraz (BRA) 6-3 1-6 6-4
(6)Eduardo Struvay (COL) d. Felipe Soares (BRA) 6-7(2) 6-3 6-2
(8)Cristian Benedetti (ARG) d. Ricardo Siggia (BRA) 6-4 7-6(6)
Ryusei Makiguchi (BOL) d. Felipe Mantilla (COL) 6-2 7-5
Charles Costa (BRA) d. Peter Aarts (USA) 6-4 7-5
(3)Alejandro Gonzalez (COL) d. Raony Carvalho (BRA) 6-4 6-4
(7)Fabiano De Paula (BRA) d. Pedro Pablo Ruiz (COL) 6-2 1-0 ret.
Maciek Sykut (USA) d. Alejandro Gomez (COL) 6-2 6-3
Dennis Zivkovic (USA) d. Nicolas Barrientos (COL) 6-4 6-1
(2)Guillermo Rivera-Aranguiz (CHI) d. Juan Sebastian Gomez (COL) 6-3 6-4

Second Round
(1)Sebastian Decoud (ARG) vs Guilherme Hadlich (BRA)
Sebastian Lopez (COL) vs (5)Artem Sitak (NZL)
(4)Julio-Cesar Campozano (ECU) vs Spencer Feldman (USA)
Steffen Zornosa (COL) vs (6)Eduardo Struvay (COL)
(8)Cristian Benedetti (ARG) d. Ryusei Makiguchi (BOL) 3-6 6-4 7-6(9)
(3)Alejandro Gonzalez (COL) d. Charles Costa (BRA) 6-3 6-3
(7)Fabiano De Paula (BRA) d. Maciek Sykut (USA) 7-5 6-4
(2)Guillermo Rivera-Aranguiz (CHI) d. Dennis Zivkovic (USA) 6-1 6-3


Q/LL/WC labels to be added
User avatar
Moder
Forum God
Forum God
 
Posts: 6861
Joined: Tue Aug 28, 2007 4:20 pm

Re: Colombia F3

Postby Moder » Thu Aug 18, 2011 6:58 pm

First Round
(1)Sebastian Decoud (ARG) d. (q)Felipe Escobar (COL) 6-4 6-3
(WC)Guilherme Hadlich (BRA) d. (q)Felipe Rojas (COL) 6-3 6-0
Sebastian Lopez (COL) d. (LL)Mateo Andres Ruiz Naranjo (COL) 6-4 6-4
(5)Artem Sitak (NZL) d. Wilson Leite (BRA) 6-3 7-6(5)
(4)Julio-Cesar Campozano (ECU) d. Ivan Endara (ECU) 3-6 6-4 6-4
(q)Spencer Feldman (USA) d. (WC)Sebastian Sanchez (COL) 4-6 6-1 6-3
(q)Steffen Zornosa (COL) d. Danilo Ferraz (BRA) 6-3 1-6 6-4
(6)Eduardo Struvay (COL) d. (q)Felipe Soares (BRA) 6-7(2) 6-3 6-2
(8)Cristian Benedetti (ARG) d. Ricardo Siggia (BRA) 6-4 7-6(6)
Ryusei Makiguchi (BOL) d. (WC)Felipe Mantilla (COL) 6-2 7-5
(q)Charles Costa (BRA) d. Peter Aarts (USA) 6-4 7-5
(3)Alejandro Gonzalez (COL) d. (q)Raony Carvalho (BRA) 6-4 6-4
(7)Fabiano De Paula (BRA) d. (q)Pedro Pablo Ruiz (COL) 6-2 1-0 ret.
Maciek Sykut (USA) d. (WC)Alejandro Gomez (COL) 6-2 6-3
Dennis Zivkovic (USA) d. Nicolas Barrientos (COL) 6-4 6-1
(2)Guillermo Rivera-Aranguiz (CHI) d. Juan Sebastian Gomez (COL) 6-3 6-4

Second Round
(1)Sebastian Decoud (ARG) vs (WC)Guilherme Hadlich (BRA)
Sebastian Lopez (COL) vs (5)Artem Sitak (NZL)
(4)Julio-Cesar Campozano (ECU) vs (q)Spencer Feldman (USA)
(q)Steffen Zornosa (COL) vs (6)Eduardo Struvay (COL)
(8)Cristian Benedetti (ARG) d. Ryusei Makiguchi (BOL) 3-6 6-4 7-6(9)
(3)Alejandro Gonzalez (COL) d. (q)Charles Costa (BRA) 6-3 6-3
(7)Fabiano De Paula (BRA) d. Maciek Sykut (USA) 7-5 6-4
(2)Guillermo Rivera-Aranguiz (CHI) d. Dennis Zivkovic (USA) 6-1 6-3
User avatar
Moder
Forum God
Forum God
 
Posts: 6861
Joined: Tue Aug 28, 2007 4:20 pm

Re: Colombia F3

Postby Moder » Fri Aug 19, 2011 1:28 pm

Second Round
(1)Sebastian Decoud (ARG) d. (WC)Guilherme Hadlich (BRA) 6-2 6-4
(5)Artem Sitak (NZL) d. Sebastian Lopez (COL) 6-2 6-0
(4)Julio-Cesar Campozano (ECU) d. (q)Spencer Feldman (USA) 6-0 6-3
(6)Eduardo Struvay (COL) d. (q)Steffen Zornosa (COL) 6-2 6-1
(8)Cristian Benedetti (ARG) d. Ryusei Makiguchi (BOL) 3-6 6-4 7-6(9)
(3)Alejandro Gonzalez (COL) d. (q)Charles Costa (BRA) 6-3 6-3
(7)Fabiano De Paula (BRA) d. Maciek Sykut (USA) 7-5 6-4
(2)Guillermo Rivera-Aranguiz (CHI) d. Dennis Zivkovic (USA) 6-1 6-3

Quarterfinals
(1)Sebastian Decoud (ARG) vs (5)Artem Sitak (NZL)
(4)Julio-Cesar Campozano (ECU) vs (6)Eduardo Struvay (COL)
(8)Cristian Benedetti (ARG) vs (3)Alejandro Gonzalez (COL)
(7)Fabiano De Paula (BRA) vs (2)Guillermo Rivera-Aranguiz (CHI)
User avatar
Moder
Forum God
Forum God
 
Posts: 6861
Joined: Tue Aug 28, 2007 4:20 pm

Re: Colombia F3

Postby Moder » Sun Aug 21, 2011 6:10 am

Quarterfinals
(5)Artem Sitak (NZL) d. (1)Sebastian Decoud (ARG) 6-3 6-4
(6)Eduardo Struvay (COL) d. (4)Julio-Cesar Campozano (ECU) 7-6(2) 6-3
(3)Alejandro Gonzalez (COL) d. (8)Cristian Benedetti (ARG) 6-3 6-4
(2)Guillermo Rivera-Aranguiz (CHI) d. (7)Fabiano De Paula (BRA) 6-0 6-1

Semifinals
(6)Eduardo Struvay (COL) d. (5)Artem Sitak (NZL) 6-3 6-3
(2)Guillermo Rivera-Aranguiz (CHI) d. (3)Alejandro Gonzalez (COL) 3-6 7-5 6-4

Finals
(6)Eduardo Struvay (COL) d. (2)Guillermo Rivera-Aranguiz (CHI) 6-2 7-6(7)
User avatar
Moder
Forum God
Forum God
 
Posts: 6861
Joined: Tue Aug 28, 2007 4:20 pm


Return to Archive

Who is online

Users browsing this forum: Yahoo [Bot] and 1 guest

cron
Not able to open ./cache/data_global.php