Austria F4

Moderator: Moderators

Austria F4

Postby pienet » Mon Jul 18, 2011 11:32 am

Austria F4
User avatar
pienet
Forum Legend
Forum Legend
 
Posts: 2283
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:02 pm
Location: Reykjavik, Iceland

Re: Austria F4

Postby Garlichead » Sat Jul 23, 2011 12:09 pm

Austria F4 qualifying

Seeds:
1. Marko Danis (SVK)
2. Marcus Weiglhofer (AUT)
3. Navid Johannigmann (GER)
4. Jan Blecha (CZE)
5. Daniel Geib (AUT)
6. Florian Farnleitner (AUT)
7. Lukas Jastraunig (AUT)
8. Tomas Rohan (CZE)
9. Filip Havaj (SVK)
10. Damien Lacombe (FRA)
11. Gibril Diarra (AUT)
12. Mateusz Szmigiel (POL)
13. Soma Kesthely (NOR)

First Round
(1)Marko Danis (SVK) bye
Marian Lapsansky (SVK) vs Rudolf Kurz (AUT)
David Pamminger (AUT) vs Michael Hrevus (GER)
Cameron Spearman (USA) bye
(2)Marcus Weiglhofer (AUT) bye
Matthias Hirschmann (AUT) vs Milan Kovacs (HUN)
Matthaeus Nguyen (AUT) vs (WC)David Altmann (AUT)
Jaden Grinter (NZL) bye
(3)Navid Johannigmann (GER) bye
Andro Zunic (CRO) vs (WC)Sebastian Stiefelmeyer (AUT)
Vlad Corneliu Pop (ROU) vs Ryan Agar (AUS)
Andreas Kopp (AUT) bye
(4)Jan Blecha (CZE) bye
Nikolai Haessig (CAN) vs Julian Onken (GER)
Przemyslaw Filipek (POL) vs Ari Davis (NZL)
(11)Gibril Diarra (AUT) bye
(5)Daniel Geib (AUT) bye
Petr Michnev (CZE) vs (WC)Niklas Scheucher (AUT)
Juraj Ciznar (SVK) vs (WC)Ambros Morbitzer (AUT)
(10)Damien Lacombe (FRA) bye
(6)Florian Farnleitner (AUT) bye
Tim Zibrat (SLO) vs Raul Adascalului (AUT)
Janos Zibrat (SLO) vs (WC)Thomas Haeusler (AUT)
(9)Filip Havaj (SVK) bye
(7)Lukas Jastraunig (AUT) bye
Michal Skrla (SVK) vs (WC)LORENZ Fink (AUT)
Maxi Pongratz (AUT) vs Andrey Yuzhnyy (RUS)
(13)Soma Kesthely (NOR) bye
(8)Tomas Rohan (CZE) bye
Sebastian Beutel (AUT) vs (WC)Sebastian Bader (AUT)
Oisin Mccormack (IRL) vs Marko Novak (SLO)
(12)Mateusz Szmigiel (POL) bye
Garlichead
Forum Master
Forum Master
 
Posts: 147
Joined: Mon Oct 16, 2006 4:24 pm

Re: Austria F4

Postby pienet » Fri Jul 29, 2011 6:22 am

Second Round
(1)Gerald Melzer (AUT) d. (q)Damien Lacombe (FRA) 2-6 6-3 6-2
David Thurner (GER) d. Ricardo Urzua-Rivera (CHI) 6-3 7-5
Riccardo Bellotti (ITA) d. Herbert Wiltschnig (AUT) 6-1 6-1
Pascal Brunner (AUT) d. (q)Ryan Agar (AUS) 6-1 6-0
(5)Blaz Rola (SLO) d. (q)Lukas Jastraunig (AUT) 6-2 6-3
(3)Kevin Krawietz (GER) d. Richard Waite (GER) 6-2 6-4
(7)Michal Pazicky (SVK) d. Florian Fallert (GER) 3-6 6-1 6-2
(2)Norbert Gombos (SVK) d. (WC)Maximilian Neuchrist (AUT) 6-4 7-6(4)

Quarterfinals
(1)Gerald Melzer (AUT) vs David Thurner (GER)
Riccardo Bellotti (ITA) vs Pascal Brunner (AUT)
(5)Blaz Rola (SLO) vs (3)Kevin Krawietz (GER)
(7)Michal Pazicky (SVK) vs (2)Norbert Gombos (SVK)
User avatar
pienet
Forum Legend
Forum Legend
 
Posts: 2283
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:02 pm
Location: Reykjavik, Iceland


Return to Archive

Who is online

Users browsing this forum: Yahoo [Bot] and 0 guests

cron
Not able to open ./cache/data_global.php